Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


jogiérdeklődő # 2011.12.11. 20:34

Tisztelt ügyvédek!

Én 2 év 6 hónapot kaptam börtön fokozatban és a bíróság megadta a fele időnél szabad lábra helyezési kedvezményt, így maradt 15 hónap amiből lejön az előzetes így összesen 8,5 hónap amire be kell vonulnom.
A kérdésem az lenne hogy a bírói kedvezmény mellé jár az a kedvezmény is hogy a büntetés 3/4-nél jó magaviseletnél szabadulhatok?
Vagy bármi féle más engedményt jó magaviselet miatt és plusz jó pontokért kaphatok ebből még?

Köszönettel a gyors választ!

bicike33 # 2011.12.17. 18:57

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem a következő:
A párom EVSZ-es. A kérdésem az lenne, hogy a tartózkodási helyet lehet változtatni, vagy másikat is megadni lehet? Azzal tisztában vagyok, hogy az új helyre is kell környezettanulmány.

Hogyan működik ez?
Kinél kell kérvényezni?

Köszönöm előre is válaszukat!

BabacicaObuda # 2011.12.24. 20:43

Kellemes ünnepeket ! A következő kérdésem lenne. A férjem most bőrön fokozatba tölti a büntetését . Házi őrizetbe is volt a mit 1/4 be számoltak be neki a másodfokú iteletbe.Foghazasitasnal van e esély arra hogy ha kérjük, hogy 1/3 ba átszamitjak a hazi őrizetet????

És meg egy gyors kérdés az hogy változnak a kedvezmenyek az borton legenda vagy van alapja?

Nagyon köszönöm a választ !!!

ObudaFan # 2011.12.25. 16:28

A fokozatváltás szabályai némileg szigorodnak, ennyi a változás.
Nem fogják újraszámolni.

BabacicaObuda # 2011.12.25. 17:41

Köszönöm a gyors választ !

szepi15 # 2012.01.11. 22:42

Tisztelt Fórumozók!
Látom itt is írták, és Stohl Andrásnál is szóba jött a felezés. Aminek lényege az, hogy az ítélet fele letöltése után feltételesen szabadulhat az illető.
A kérdésem az, hogy ennek mik a feltételei és mi a menete.
A párom 2 év 6 hónapot (30 hón)kapott másodfokon lopásért, amiből már 10 hónapot le is ült, ha félidőnél szabadulna, akkor már májusban kinn lenne. (30/2=15; 15-10=5 -> május)Ez lehetséges? És ha igen, akkor mi a folyamat?
A választ előre is köszönöm!

BabacicaObuda # 2012.01.13. 11:32

Azt megtudhatnam miben szigorodott a fokozatvaltas feltetele?

BabacicaObuda # 2012.01.13. 16:18

A felezos kedvezmenyt csak az iteletbe adhatják sajnos a bv bírónak mar nincs erre módja . Pedig mi is örültünk volna.

ObudaFan # 2012.01.13. 18:14

szepi15

Nem lesz lehetséges, mert erről a perbíróságnak kellett volna rendelkeznie.

BabacicaObuda

Ugyanúgy, mint az evsz-t, ezután csak a feltételesig hátralevő idő fele után lehet az enyhébb fokozatot elrendelni.

BabacicaObuda # 2012.01.13. 20:57

Köszönöm :) most leírom én ezt hogy ertelemezem jogi tudás nélkül kélek írd meg jó vagy nem . Ő kapott 24 hónapot borton fokozatba . ebből le számolom a borton kedvezmenyt ami 2 szer 3 hónap azaz 18 hónap aminek a fel 9 hónap utan adható a fogházasitas . És mivel ő 11 hónapot előzetesbe is letöltött es 3 honapja bent van igy megfele a szigorítás eme kriteriumanak pesze csak ha jol fordítók :)
Várom válaszod és nagyon nagyon köszönöm a segítséget !!!

ObudaFan # 2012.01.13. 21:46

Az előzetest csak akkor lehet beleszámolni, ha folyamatosan töltötte utána a szabadságvesztést.

BabacicaObuda # 2012.01.14. 04:55

És ha volt megszakítvas akkor hogy hogy számolunk ?

guba" # 2012.01.14. 08:25

Azt a szakaszt számíthatod hozzá, amit közvetlenül a szabadságvesztés megkezdése előtt töltött.

BabacicaObuda # 2012.01.14. 14:06

Kettővel ezelőtti posztomba felvázoltam az ügyunket az előzetes és a letöltő között 3 év eltelt . Lehet nekem nehéz ehez a felfogásom de meg tudnak mondani akkor mikor is felekunk meg a feltételeknek? Ilyen számítás szerint mikor vagyunk a felénél ? Mert régi számítás szerint 1 évnél . Most ha az előzetes nem számít akkor mikor is ? Köszönöm

ObudaFan # 2012.01.14. 14:14

Ha börtön fokozatot kapott, akkor a teljes büntetésének meg kell határozni a 2/3-át, és ezt kell kitöltenie az enyhébb fokozathoz a bevonulástól számítva az új szabály szerint.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 14:15

Az előzetest csak akkor lehet beleszámolni, ha folyamatosan töltötte utána a szabadságvesztést.”ObudaFan ha valaki ült egy évet előzetesben aztán kiengedték és utána itélik el öt évre akkor nem is számít?Ha igy van akkor gyönyörü.

ObudaFan # 2012.01.14. 14:22

Ebből a szempontból nem lehet beszámítani.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 14:24

Nem semmi.Jó módszer valaki életének a taccsra vágására.Föleg ha ártatlan is.

guba" # 2012.01.14. 18:48

Nem semmi.Jó módszer valaki életének a taccsra vágására.Föleg ha ártatlan is.

Az előzetesben töltött időt a szabadságvesztésbe beleszámítják. Az EVSZ alkalmazása szempontjából lehet csak azt a részét beszámítani, amelyet a szv. foganatba vétele előtt közvetlenül töltött. Ártatlan emberek meg ritkán kerülnek bv. intézetbe.

cafrinka # 2012.01.14. 18:57

"Ha börtön fokozatot kapott, akkor a teljes büntetésének meg kell határozni a 2/3-át, és ezt kell kitöltenie az enyhébb fokozathoz a bevonulástól számítva az új szabály szerint."

Akkor ebben az esetben,ha valaki megkapja a rezsim váltást börtönről fogházra akkor azonnali szabaduló lesz?!

Gabicsek # 2012.01.14. 19:03

Föleg ha ártatlan is

Érdekes, én is szinte mindig csak ártatlanul lecsukott emberekkel találkozom:) Talán 5 %-a bűnös.

Károsult_Laci # 2012.01.14. 19:29

Éppen ez az!Miközben 8-10 ezer Ft egy rab napi fogva tartása.Gondold el ha csak az 5% lenne aki tényleg bünös.Mindjárt nagy megtakarítás lenne.Felháboritó ez az ország.

BabacicaObuda # 2012.01.14. 21:22

Igen a kerdes jo mert ha ez igy van akkor azonnali szabadulonak kenne lenni!!!!Vagy telejesen ertelmet is veszti a fokozatvaltas.Ugye azt mondjak meg az uj fokozatba bele is kell "ülni" Igy vagy ez szunik meg vagy valami itt nincs jo kitalalva.Vagy en mar nem tudom .............

cafrinka # 2012.01.14. 21:58

Még azt tudom elképzelni azért teszik,hogy pl. ne kelljen átszállítani egy másik BV-be azt,aki megkapja a fogházat és az adott helyen nincs fogház rész,ez ugye idő és pénz spórolás és egy tárgyaláson meg lehet csinálni a fokozat váltást és gyakorlatilag az már a kedvezmény tárgyalás is.Bár ennek valóban ellent mond az,hogy legalább 2 hónapot kell az adott fokozatban tölteni.Én sem értem,hogy akkor ez most mire is jó? Vagy,(és ezt csak halkan kérdezem),lehet ezáltal megszüntetik a rezsim váltást és így mindenki garantáltan tovább marad börtönben...?

ObudaFan # 2012.01.15. 09:47

Lehet azonnal szabaduló, de természetesen a feltételes szabadság az is egy külön döntés. Persze, elvileg ha a fokozatváltásra érdemes, akkor a feltételesre miért ne lenne, de ettől még ez két külön döntés.