Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Dr.Attika # 2013.01.07. 20:17

van rá egy elvi vélemény, hogy a kedvezményeknél csak a bevonulás utáni magatartást lehet figyelembe venni. Külön kizárja a be nem vonulás figyelembe vételét.

ObudaFan # 2013.01.07. 20:13

A fogházasítás meg az evsz törvényben azért nincs kizárva, így halvány remény marad, de nem egy jó felütés ez így.

Szandy1990 # 2013.01.07. 19:49

Tudomásom szerint is csontra kell üljön mert akik nem vonulnak be idöbe azok ki vannak zárva a kedvezményből.

Gabicsek # 2013.01.07. 19:12

Kötve hiszem, hogy Zoli bármiféle kedvezményt kap, ha elfogató után kerül be a börtönbe.

Rafina67 # 2013.01.07. 13:33

Zoli! Enyhébb fokozat csak fél év letöltését követően kérelmezhető. A büntetés letöltésének megkezdését követően kérhetsz ilyesmit, ha már bent töltöttél fél évet.

Szandra! Ha jól értem 1 év 3 hónap és + 8 hónap a büntetés. Ha jól számolom még egy évet kell bent lennie a párodnak.

zoli1982 # 2013.01.07. 10:55

TISZTELT ÜGYVÉD ÚR:
OJAN KÉRDÉSSEL FORDULOK ÖNHÖZ HOGY VAN 22 HÓNAP LETÖLTENDÖ BÖRTÖNBÜNTETÉSEM DE NEM VONULTAM BE IDÖRE IJEN KOR VAN E LEHETÖSÉG A FOGHÁZASITÁSRA ÉS AZ EVSZ_RE.MIK AZOK A KEDVEZMÉNYEK AMIVEL ÉLNI TUDOK.

Szandy1990 # 2013.01.04. 19:39

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz,hogy a férjem 1 év 3 hónap(felfüggesztett,amit most visszakapott) és 8 hónapos börtönbüntetését tölti.Fél éve van bent és most adják be a nevelőjével a fogház kérelmet.Érdeklődni szeretnék,ha megkapja a fogházasítást az a teljes időre vonatkozik e vagy csak a fennmaradó időre?És ha fogházas lesz mikor szabadulhat?
Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelettel:Szandra

Rafina67 # 2013.01.03. 07:10

Próbáltál te már egy börtönben a tisztviselők közül bárkivel is levelezni?
Tájékoztatlak, hogy publikus jogszabályok tartalmáról csak a jogszabályi helyre való utalással adnak felvilágosítást. Nem magyaráznak meg semmit.
Nekik tök jó, hogy telefonköltségre van az elítéltnek pénze, mert a telefonálás a börtönnek bevétel.
Csak, hogy tudd:-)

Gabicsek # 2013.01.02. 17:44

Ne követelőzz!
Megadtuk a választ. A börtönben lehet panaszkodni.

Rafina67 # 2013.01.02. 12:54

Nem értem hogy a sok okoskodás helyett miért nem adtok korrekt választ.
Az a pénz, amit vásárlásra költhet havonta korlátozott, de a telefonálásra költhető pénz nem korlátozott.

Gabicsek # 2013.01.02. 11:38

Ha a börtönnel van problémád, logikus, hogy ott kell panaszkodni.

era70 # 2013.01.01. 18:20

köszönöm a levelet,nem tudtam.

era70 # 2013.01.01. 11:23

jogi fórum,ahol ellátják mindenféle jó tanáccsal az egyszerű laikus embert,mit hogyan érdemes célszerű csinálni ha már így alakultak a dolgok.

Gabicsek # 2012.12.31. 21:19

És tőlünk mit vársz?

Pillus # 2012.12.30. 17:44

Tisztelt ÜgyvédÚr!
Fogházasítási kérelem beadásával kapcsolatban kérném a segítségét.
A párom jogerős ítélete 3év6hónap börtönbüntetés volt. Az esetleges engedmény, melyet a bv. bíró bevonulását követően meghatározott 2év4hónap, ha minden rendben lenne.
Mivel nagyon jó a magaviselete, és sok dicsérete is van már, szeretnénk kérelmezni, hogy fogházban töltse büntetése hátralévő részét.
Kérdésünk, hogy milyen változások lépnek hatályba 2013.január 1-től ezzel kapcsolatban?
1év2hónap után van-e értelme beadnunk a kérelmet, vagy mindenképp meg kell várnunk, hogy leteljen az eredeti büntetés fele(a mi esetünkben 21 hónap)
Előre is köszönöm válaszát, és mindenkinek boldog új évet!
Üdvözlettel:
Pillus

era70 # 2012.12.29. 18:07

Tisztelt Ügyvéd Urak!Nem értem,hogy a fiamnak rendszeresen küldöm a pénzt élekmiszervásárlásra de folyton telefonra teszik.Mindig rá is írom a közleménynél.Ünnepek alatt itt van minden nélkül.Csak telefonra teszik mindig neki,már föl is hívtam őket.Azt mondják rendben van így,kérvényezze újra és újra,de az is 5 vagy 6 nap mire átteszik.Görcsben van az ember gyomra kevés kis pénzemet elküldöm,hogy legyen dohánya meg minden,mire jó így szivatni vkit.

Szandy1990 # 2012.12.28. 18:55

Tiszteletem!
Érdeklődni szeretnék hogy igaz e hogy 2013- ban jár összbüntetés azoknak akik 2 ítéletet ülnek.A férjem 15 hónap felfüggesztettjét és 8 hónapos ítéletet ül börtönfokozatban van ha jár neki az összbüntetés akkor mikor szabadulhat?És ha nem jár akkor mikor jöhet ki leghamarabb?És mennyi az esély rá hogy megkapja a fogházat?Már 6 hónapja van bent!Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2012.11.24. 12:10

A rövid tartamú eltávozás tartama évente fegyházban legfeljebb öt nap, börtönben legfeljebb tíz nap, fogházban és az átmeneti csoportban legfeljebb tizenöt nap, amely a szabadságvesztésbe beszámít. Ha az elítélt fizetett szabadsággal rendelkezik, az eltávozást a fizetett szabadságba be kell számítani.

Kimaradás annak az elítéltnek engedélyezhető, aki a szabadságvesztésből fegyházban legalább a büntetés tartamának felét kitöltötte, börtönben legalább hat hónapot, fogházban legalább három hónapot kitöltött, illetőleg, akit átmeneti csoportba helyeztek.

A kimaradás tartama huszonnégy órát nem haladhat meg. A kimaradás idejére - az elítélt letétben lévő pénze terhére - a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka költőpénz kiadását engedélyezheti.

Kimaradás elsősorban az elítélt családi kapcsolatainak fenntartása, a szabadulása után a munkahelyről és a lakásról való gondoskodás elősegítése érdekében engedélyezhető.

Nem engedélyezhető kimaradás, ha az elítélt

  1. ellen újabb büntető eljárás van folyamatban;
  2. a kimaradással kapcsolatos magatartási szabályokat ismételten vagy súlyosan megszegte.

A kimaradás időtartama a szabadságvesztésbe beszámít.

ObudaFan # 2012.11.24. 12:08

neoo

Meglehetősen kiszámíthatatlan, hogy mikor kell letöltened. Nem lehet belőle feltételesen szabadulni. Viszont ha már úgyis dolgozni fogsz, lesz jövedelmed, abból kifizetheted bármikor a pénzbüntetést akkor is, ha átváltoztatták, és akkor nem kell leülni.

ObudaFan # 2012.11.24. 12:06

Natti24

Ebből még lejön a 3 hónap kedvezmény vagy ez már bele van foglalva?

Nem jön le belőle ilyesmi.

Akkor ők semmiképpen sem számíthatnak a büntetés letöltésének a felénél való szabadságra bocsájtásra?

Akkor számíthatnak, ha az alapítélet így szól.

Natti24 # 2012.11.24. 12:00

Jó Napot!
Az lenne a kérdésem,hogy börtön fokozatban a büntetés 3/4 kitöltése után lehet szabadulni, ez 18 hónap esetében akkor 13,5 hónap,ha jól számoltam!Ebből még lejön a 3 hónap kedvezmény vagy ez már bele van foglalva?A börtön fokozat ,ahogy én olvastam ez a börtönben olyan középosztálynak,ide azok tartoznak akik már voltak büntetve!Akkor ők semmiképpen sem számíthatnak a büntetés letöltésének a felénél való szabadságra bocsájtásra?
Köszönöm válaszát!

neoo # 2012.11.23. 09:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Garázdaság vétsége miatt pénzbüntetést kaptam, amit 10 havi részletben kellene törlesztenem. Sajnos a részleteket jelenleg nem tudom fizetni, mivel nem rendelkezem jövedelemmel. Felhívtam az illetékes gazdasági hivatalt, hogy módosítsák fogházbüntetésre, amit mihamarabb szerettem volna elkezdeni, de ez nem lehetséges, azt mondták, hogy majd ők értesítenek, hogy mikor lesz esedékes. Azért szerettem volna márciusig letölteni, mivel nagy valószínűséggel jövő márciustól külföldön fogok dolgozni. Írtam is ezután egy kérelmet a területileg illetékes bíróságnak, hogy jövő márciusig halasztást kérjek, és hogy áprilistól tudnám fizetni a részleteket, de ezt elutasították.
Kérdéseim a következők lennének. Van-e rá reális esély, hogy a 100 napi tételt márciusig letudjam? Amennyiben addig nem kapnék értesítést, és kimennék dolgozni, mi a teendőm? Valóban lehetséges-e az, hogy a büntetés 2/3-ának letöltése után feltételesen szabaduljak, és védő híján hogyan tudom ezt odabent intézni?
Válaszát előre is tisztelettel köszönöm!
Üdvözlettel
neoo

lina0720 # 2012.11.22. 18:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm válaszát.
Ha kimaradásra vagy rövid eltáv-ra van lehetőség, ebben az esetben a bevonulástól számítva mennyi idő elteltével kaphat erre engedélyt, illetve mennyi időre jöhet ki?
Köszönettel
Lina

ObudaFan # 2012.11.22. 09:24

Sandrix

Kap értesítést, de ez még reális, hogy ennyi idő alatt nem kapott.

lina0720

A kedvezményből könnyen lehet, hogy ki van zárva, bár ennél is pontosabban kellene ismerni az ügyet. Kimaradás, rövid tartamú eltáv. azért nem lehetetlen.

Sandrix # 2012.11.22. 07:59

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Van-e tapasztalata, hogy a beadott kegyelmi kérvényekről (jelen esetben végrehajtási) körülbelül mennyi idő alatt kap értesítést a kérvény előterjesztője, vagy egyáltalán kep-e értesítést annak eredményéről? Jelen esetben én. Idén június 15-én adtam be az első fokon eljáró hatóságnál.

Tisztelettel és köszönettel: Sándor