Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


tikke # 2011.02.01. 11:17

Bocsánat nem jól írtam börtönből fogházra akartam.

zizzent # 2011.02.01. 18:42

Tikke!
én azt mondom,hogy addig jó,amig tökölön van...persze remélem nem komoly a dolog...de nem rossz hely az..az én párom is ott van. lehet,hogy 252 km..de ott majdhogynem tutira nem fog balhézni...vagyis jó magaviselettel és az átminősítéssel hamarabb kijöhet. de gondolom attól is fögg a dolog,h miért ül.. mert minden börtönös átminősítést kérne,ha lehetne... vissza fogják vinni oda,ahonnan hozták,hacsak nem olyan betegsége van,amiért tökölön maradhatna... minnél hamarabb kérjétek az átminősítést bár gondolom,először meg kell várni,hogy hol marad...tököl vagy vagy szombathely...az illetékes bv biróságnál kell kérni az átminősítést...

1walaki # 2011.02.01. 19:44

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

tikke # 2011.02.02. 11:08

zizzent! Bocsi hogy irok és köszi a segítséget!!!Lehet még 1 kérdésem? csak hogy hány embert irathat fel kapcsolat tartónak?

zizzent # 2011.02.02. 11:59

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

zizzent # 2011.02.02. 12:00

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

zizzent # 2011.02.02. 12:00

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

zizzent # 2011.02.02. 12:00

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

zizzent # 2011.02.02. 12:00

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

zizzent # 2011.02.02. 12:00

Tikke!
Ez tökölön szerintem nevelő függő...a páromnak 4en vagyun kapcsolt tartók. de volt h az egyik nevelő nem engedteki a kapcsolattartói papírt...a másik meg jiengedte...de ha beszélő miatt kérdezed,akkor oda az megy,akit megjelöl a beszélő papiron. tökölön minden 3.péntek a beszélő,du.fél 5től...de jobb ha 4-re ott van az ember. arra nagyon figyeljetek,hogy a beszélős papiron lévő cim,pontosan ugyanaz legyen mint a lakcímkártyán lévő cim. mert azzal nagyon kötekednek ott. ls be sem engednek. azt tudod melyik részlegen van a párod?

tikke # 2011.02.02. 12:31

Zizzent.Sajnos nem tudok semmit.Senki nem tud pontos válaszokat adni nem értek a dolgokhoz.Mult hét csütörtökön ment be Szombathelyre de ö asztmás nagyon beteges.Azt halottam hogy hétfön el vitték Tökölre ma adtam fel neki pénzt és levelet vissza küldtem a kapcsolat tartóit.De ha nem itt van Szombathelyen akkor a dolgok vissza jönnek e nem tudom.3év 4 honapot kapott de semmit nem tudok mit kéne csinálni.leütéses rablásba keveredett ez az itélet már másodfoku de ö ártatlan csak a roma havarjai öt is belekeverték.Totál ki vagyok azt sem tudom mit tegyek.Minden segítséget köszönök előre is neked.

zizzent # 2011.02.02. 20:38

Tikke!
Ha asztmás és beteges,akkor ott marad. és hidd el,iogy ez a lrgjobb hely neki ott!!! figyelnek rá és ott noncs balhé.szerintem ott fog maradni. az én páromnak is börtön büntetése van. és elejétől kezdve ott van,ő is asztmás . nem rossz hely,csak unalmas.szombathelyre küldted a kapcs.tartóit? vissza kapod a pénz is és a levelet is szerintem. majd tökölröl fogja kiküldeni az uj kapcs.tartóit. a cim: tököl ráczkevei út 6. 2396 telefonálj le,kérd a pullmonologiát:(24)503-501 itt mondd,hogy ki vagy és ki felől akasrz érdeklődni.a nevelőjével fogsz tudni beszélni,szerintem. akkor már többet tudsz.jó mgaviselettel és a kedvezménnyel jól jár. és serintem kérhetitek az átminősítést...vagyis azt neki kellkérni a tököli bv biróságtól. de ott meg normálisak...a többihez viszonyitva..kérdezz nyugodtan ha akarsz.

végrehajtó1 # 2011.02.02. 22:42

de ö ártatlan csak a roma havarjai öt is belekeverték.

A rabok 99%-a ártatlan.
1%-a pedig a fegyőrök.

Gabicsek # 2011.02.03. 20:23

Puszira sem kap 3 év 4 hónapot, és örüljön, mert csoportos rablásért 7-8 évet is ki szoktak szabni. Azt kötve hiszem, hogy az egész büntetését Tökölön fogja tölteni, gondolom kivizsgálják, megkapja a gyógyszereit és vissza fogják vinni. Az tény, hogy tele vannak a börtönök szegény ártatlan emberekkel.

22-22 # 2011.02.05. 17:39

Üdvözlök mindenkit! Teljesen tanácstalan vagyok,remélem kapok érdemi segítséget!
2003-ban-sajnos-jogerőssen felfüggesztett börtönbüntetést kaptam,ennek hatálya alatt 1 újabb elitélés kapcsán, most várhatóan végrehajtandó szabadságvesztéssel sújtanak ismét.Nem tudom,hogy összbüntetnek vagy nem.Hallottam már ezt is és azt is,ügyvédektől.Ha azt nézem,hogy csak azokat a végrehajtandó szabadságvesztéseket lehet összbüntetni,amelyeket az első jogerős ítélet elött követtek el,akkor nem lehet összbüntetni,de ha azt nézem,hogy azokat a végrehajtandó szabadságvesztéseket,amelyeket még nem hajtottak végre,összbüntetésbe lehet foglalni,akkor ez az én esetemben fenn állhat.Ugye,a Btk. alapján!A felfüggesztettem végrehajtandóvá válik,de mivel ez az elöbbi ítélet,ezért nem tudom kizárnak-e az összbüntetésből,pedig ha a felfüggesztettet utóbb végre kell hajtani-mi másért,mint egy újabb végrehajtandó szabadságvesztés miatt,ami ugye késöbbi-összbüntetésbe foglalható! Hát ezért vagyok teljesen tanácstalan!
Segítséget,eligazítást,előre is köszönöm!

guba # 2011.02.05. 18:09

Összbüntetésbe akkor lehetne foglalni, ha a második bűncselekményt a korábbi ítélet jogerőre emelkedése előtt követted volna el.

22-22 # 2011.02.06. 16:39

Igen,értem...de akkor felfüggesztett börtönbüntetés,ha végrehajtandóvá válik-márpedig a felfüggesztés hatálya alatt elkövetett újabb büncselekmény miatt kell elrendelni a felfüggesztett ítéletet-összbüntetésbe foglalható.Nem én mondom,Btk!

guba # 2011.02.06. 17:09

Ilyet nem mond a Btk., de ha jobban tudod, akkor miért kérdezel.

22-22 # 2011.02.06. 17:51

Btk 92.§(3)Ha felfüggesztett szabadságvesztést kell utóbb végrehajtani,azt az ÖSSZBÜNTETÉSBE foglalás szempontjából a továbbiakban végrehajtandó szabadságvesztésnek kell tekinteni.

BÜNTETŐ ELJÁRÁSJOG:
összbüntetésbe foglalhatók,

  1. .............
  2. a felfüggesztett szabadságvesztés is ha utóbb végrehajtják

Nem igazán értem,hogy mitől tudom én jobban...

ÉRDEMI segítségre gondoltam,nem bántásképpen jegyzem meg,hogy hasonló "okoskodás" nem igazán érdekel.

guba # 2011.02.06. 18:07

Ez azt jelenti, hogy abban az esetben, ha a felfüggesztett büntetést összbüntetésbe kell foglalni, akkor azt végrehajtandó szabadságvesztésnek kell tekinteni. És nem jelenti azt, hogy összbüntetésbe kellene foglalni a felfüggesztett szabadságvesztést, a hatálya alatt elkövetett újabb bűncselekményért kiszabott végrehajtandó szabadságvesztéssel.

22-22 # 2011.02.06. 19:46

Felfüggesztett szabadságvesztés hogyan lesz végrehajtandó? Felfüggesztés hatálya alatt elkövetett végrehajtandó szabadságvesztés esetén.
Mivel utóbb végrehajtandóvá válik,az összbüntetés szempontjából végrehajtandónak kell tekinteni,AZ ÖSSZBÜNTETÉSBE FOGLALÁS SZEMPONTJÁBÓL!

guba # 2011.02.07. 07:48

91. § (1) A felfüggesztett büntetést végre kell hajtani, ha

  1. a próbaidő alatt megállapítják, hogy a büntetés végrehajtását a 90. §-ban foglalt kizáró ok ellenére függesztették fel,
  2. az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik,
  3. az elkövető a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi.

Láthatod, hogy a b) pontban foglalt eseten kívül, még van további két esetkör, ami alapján a felfüggesztett büntetés végrehajthatóvá válhat. De a 92.§ (3) bekezdése is úgy kezdődik, hogy "Ha..." Vagyis nem minden esetben van lehetőség az utóbb végrehajtásra kerülő büntetések összbüntetésbe foglalására, hanem csak akkor, ha ez nem a b) pont alapján történik, és egyébként az összbüntetésbe foglalás feltételei fennállnak.

guba # 2011.02.07. 08:16

Mivel te is a Btk-ból "dolgozol", nem árt, ha megérted az összbüntetés jogpolitikai indokait. Az öb. azért van, hogy az az elkövető, aki egy későbbi, másik ügyben született jogerős ítélete megszületése után újra végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltetik, ne legyen hátrányosabb helyzetben attól, aki halmazati büntetést kaphatna, csak azért, mert a korábbi bűncselekményét pl. még nem derítették fel. Tehát, halmazatra képes bűncselekményekről beszélünk, amelyek mégsem egy eljárásban kerültek elbírálásra. Az összbüntetés a bűncselekmény halmazat helyett: ítélet halmazat.
A te esetedben, aki a felfüggesztett hatálya alatt követtél el újabb bűncselekményt, ezek az indokok eleve hiányoznak.

22-22 # 2011.02.07. 09:07

Az a baj-tényleg-,hogy nyelvtanilag értelmezve a (2),(3) bekezdéseket,egyértelmű,az utóbb végrehajtott felfüggesztett szabadságvesztés összbüntetésének lehetősége,ennek ellenére jogpolitikailag-ahogy írod-kizárt az összbüntetés-az én esetemben-.
Én vagyok túl "kocka" ehhez,de ami le van írva,csak azzal tudok mit kezdeni,...majd a bíró meghozza a helyes jogpolitikai döntését.

guba # 2011.02.07. 09:13

Hát, a bíró a döntést nem a jogpolitikára, hanem a jogszabály szövegére alapítja, de úgy veszem, hogy elnézést kértél. Szívesen.