Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2011.01.19. 21:49

De, sajnos a saját hibájából. A beadott kérelem a halasztásra nem jelent halasztást.

tikke # 2011.01.27. 10:38

Drága ügyvéd úr.Nagyon kérem válaszoljon nekem.Barátomat 3év 4hónap bőrtőn büntetésre itélték most január 27edikén kellet be mennie.Kérem segítsen válaszaival.Mikor jöhet haza mennyit kell ülnie?kap e szabadságot?Mien idönként van látogatás?A Szombathelyi bőrtőnben van.Nagyon asztmás beteges ember.Nem e lehet valamit tenni annak érdekében hogy elöbb szabaduljon mien megoldások vannak?A kapcsolatunk még csak 4 honapos és nem tudom mit lehetne tenni kérem segítsen.Senkitöl nem tudok tanácsot kérni.Várom válaszát.

ObudaFan # 2011.01.27. 11:35

Hát ehhez tudni kellene, milyen büntetési fokozatban van, nem zárták-e ki a feltételesből.

tikke # 2011.01.27. 16:45

Kedves ügyvéd úr.Sajnos leütéses rablásba keveredett de ö nem volt bent mert mire ő oda ért meg történt a baj de öt is belekeverték.Ez már másodfoku az itélet 3év 4honap.Elsöfukun kapott 2 év 8 honapot de az ügyész nem egyezett bele ezért még 6 honapot tettek rá igy lett 3év 4 honap.A feltételesböl nem zárták ki.És azt is szeretném meg kérdezni hogy hova kell fordulnom hogy ujbol inditsam az ügy ki vizsgálását? Kérem válaszoljon.

ObudaFan # 2011.01.27. 17:54

Fegyház vagy börtön fokozatot kapott? Fegyházban 4/5 után, börtönben 3/4 után lehet feltételesre bocsátani. Mindenképpen érdemes először jó benti magaviselet esetén kérni eggyel enyhébb végrehajtási fokozatot (börtönből fogház esetén már 2/3 után jöhet a feltételes). Ha a feltételesre bocsátás legkorábbi időpontjáig számított idő fele eltelt, kérni lehet enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazását. Ha új bizonyíték merül fel, perújítást lehet kérni, ha jogkérdésben lehet téves a jogerős ítélet, felülvizsgálatot.

tikke # 2011.01.27. 18:17

Kedves ügyvéd úr.Sajnos börtön büntetést kapott.Mit jelent hogy 4/5után vagy3/4után?Maga szerint ha sikerül bár mi is mikor szabadul? És ha nem sikerül meddig kell bent lennie?Nagyon rossz társaságba keveredett romák közé és amit nem ö csinált azt mind rá fogták és más hejett ül.Ö 45kgos beteg ember és nem tudom bebizonyitani hogy nem ö volt.Kérem válaszoljon!!Mit tanácsol mit tegyek??

ObudaFan # 2011.01.27. 18:20

Hogy feltételesre bocsátják-e, az főleg tőle függ. Keressen egy ügyvédet.

Tamás 65 # 2011.01.28. 14:23

Egy olyan problémám lenne 14 nap letöltedő börtönt kaptam a Nagy Ignácban az I. fokon 3 hónap halasztást kértem. Lehetséges újabb halasztást kérni? Ha igen kihez kell forduljak?

Bubcsi # 2011.01.28. 16:40

Tisztelt Ügyvéd úr!Hozzátartozóm fogház büntetését tölti Állampusztán (pénzbüntetés letöltése), de mivel mi Nyírteleken lakunk ez nekünk nagyon messze van ,hogy látogathassuk (közel 800km oda-vissza).Ezért szeretnénk átszállítási kérelmet beadni, anyagi helyzetünkből kifolyólag és sajnos depressziós betegség is bekövetkezett nálam, melyet ez, hogy nem tudjuk látogatni csak növelhet.Arról szeretnék érdeklődni, hogy mi kell szerepelnie a kérvényben és hova kell beadni?És hogy milyen esélyünk van, hogy átszállítsák, Tiszalökre szeretnénk?
Előre is köszönöm válaszát!!

ObudaFan # 2011.01.28. 17:14

Tamás 65

Ha 14 nap, akkor az gondolom, szabálysértési elzárás. A bíróságtól lehet újra kérni a halasztást.

zizzent # 2011.01.29. 12:56

Tisztel Ügyvéd Úr!
Ha 6hónap letöltendő börtön bütetés 4.hó 19 jár le,(kitöltve) lehet még kérni a börtön bünteteés átmiősítését,fogházra? Mivel van még 4hónap fogház büntetés is..de össsbüntetést nem lehet kérni állítólag. Érdemes bele kezdeni az átminősítésbe? Sajnos egy perújítási kérelem miatt megcsúsztunk a kérelemmel. az ügyvéd szerint lehet,a nevelő szerint már nem. Hogy van ez? igyis úgyis a tököli rabkorházban kell maradnia a Páromnak az egészségi állapota miatt. Hála Istennek,nincs semmi probléma a magatartásával.. Mit csináljunk? Köszönöm.

ObudaFan # 2011.01.30. 09:38

Nem látom, hogy miért ne lehetne, de hát én nem láttam az ügy iratait.

zizzent # 2011.01.30. 11:12

mert állítólag már nincs idő az elbírálásra,ami max 90.nap.

ObudaFan # 2011.01.30. 11:27

A védő ismeri részleteiben az ügyet, nem én, rá kell hallgatni.

guba # 2011.01.30. 12:03

(2) A szabadságvesztés fokozatának megváltoztatását az elítélt vagy védője is kezdeményezheti. A kérelmet a büntetés-végrehajtási intézet - értékelő véleményével és javaslatával - tizenöt napon belül továbbítja a büntetés-végrehajtási bíróhoz. Ha az egy éven belül ismételten előterjesztett kérelem új körülményre nem hivatkozik, az értékelő vélemény és a javaslat elkészítését a büntetés-végrehajtási intézet mellőzheti.

Az Alkotmánybíróság 248/B/1998 AB határozatában a büntetés-végrehajtási bíró egyes eljárásai kapcsán - konkrétan a Bv. tvr. 7. §-a szerinti szabadságvesztés fokozatának megváltoztatása eljárása tekintetében - megállapította, hogy a Bv. tvr. 36. §-a (1) bekezdésének g) pontja alapján az általános kérelmezési jog az elítéltet és védőjét is megilleti, ami alapján, mind a 7. § szerinti (végrehajtási fokozat megváltoztatására irányuló eljárás), mind pedig további a Bv. tvr. szerinti eljárásokban megilleti őket az eljárás kezdeményezésének joga. Az indítványozás hivatalból történő kezdeményezésének jogszabályi előírása önmagában tehát nem zárja ki, hogy az érdekeltek indítványozzák, illetőleg kérelmezzék az egyes eljárások lefolytatását. Ezt a kezdeményezési lehetőséget - mondta ki az Alkotmánybíróság - kizárólag kifejezett törvényi rendelkezés zárhatná ki, ilyet pedig a Bv. tvr. nem tartalmaz.
Egyértelmű tehát, hogy mindez az egyes bv. bírói eljárásokban is azt jelenti, hogy a szabadságvesztés büntetésre ítéltek eljárás-kezdeményezési joga körében a hatályos Bv. tvr. rendelkezéseinek az a helyes értelmezése, miszerint mind az elítélt, mind a védője - a törvényi keretek között - korlátlanul kezdeményezheti a szabadságvesztés büntetés végrehajtását érintő egyes eljárásokat.

ObudaFan # 2011.01.30. 14:01

Ez nem vitás, az lehet kérdéses, hogy van-e még értelme.

guba # 2011.01.30. 14:17

az ügyvéd szerint lehet,a nevelő szerint már nem. Hogy van ez?

lilike79 # 2011.01.30. 14:30

üdvözlöm!
azt szeretném megkérdezni hogy ugy hallottam hogy február 1-től változnak a börtön kedvezmények? 3 hónap helyett 4 hónap lesz, ezt szeretném tudni hogy igaz-e? válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.01.30. 14:54

Nem változnak. Eddig sem 3 hónap volt, hanem 3/4 rész kitöltése.

zizzent # 2011.01.30. 16:06

Guba!
ezért kérdeztem...

1walaki # 2011.01.31. 19:26

Üdvözletem. Nekem az lenne a kérdésem hogy a párom 1 év 4 hónap fogház büntetést kapott ez fix e vagy ebből jön le még valamennyi idő esetleg? És azt is hallottam hogy bizonyos idő után néha haza jöhet,ez mennyiben igaz? Válaszokat előre is köszönöm.

Gabicsek # 2011.01.31. 21:24

Feltételes szabadságra bocsátás

47. § (1) A bíróság a határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítéltet feltételes szabadságra bocsátja, ha - különösen a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására és arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.
(2) Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét

kitöltötte.

Fogházból jó magaviselet esetén időnként haza lehet menni.

prilu79 # 2011.01.31. 21:34

1walaki na én magyarul le írom neked igen van kedvezménye a fogházból évi 4 hónap ami azt jelenti ha megkapja a fogházas kedvezményt akkor 11 hónap és szabadul 1-2 hét még ide vagy oda.hazajárós csak úgy lehet ha kérelmezi a bv. bírónál az EVSZT ezt a büntetése felénél kezdeményezheti és akkor hazajárós lehet én is az voltam.BV-tól függ mikor hogyan nállunk állampusztán kéthetente lehetett eltávra menni 100km ren túliak 48óra azon belül 24 óra.ne röviden ennyi szia.

1walaki # 2011.02.01. 10:46

kedves prilu79! Köszönöm a segítséget.)

tikke # 2011.02.01. 11:15

Kedves ügyvéd úr.barátomat áthelyezték a tököli rabkorházba.Tölünk ez 252km.érdeklődnék ha jobban lessz vissza hozzák e Szombathelyre?És azt is szeretném kérdezni hogy hány embert lehet felíratni kapcsolat tartónak?3év 4 honapot kapott börtön büntetést.Ha szeretnénk fegyházra kérni kinek kell szólni és mikor lehet ezt kérvényezni?Kérem válaszoljon elöre is köszönöm.