Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


lcdtv2013 # 2014.05.26. 10:48

TISZTELT ÜGYVÉD UR. EZ MÁR MIND MEGTÖRTÉNT . MIVEL MÁR 2013 DECEBER 19 ÉN ELLETT RENDELVE A NYOMOZÁS.ENNEK KERETÉBEN TÖRTÉNT AZ ELMESZAKÉRTÖI IS,AMI MEG IS ÉRKEZETT 2014 MÁJUS22 ÉN ANYOMOZATI IRATOKKAL EGGYÜTT A JÁRÁSI ÜGYÉSZSÉGRE. ÉS ÖK MEG TOVÁBITOTTÁK.DE HOGY HOVÁ IS KELLETT ESZT NEKIK TOVÁBB KÜLDENI AZT NEM TUDOM. VÁLASZÁT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Agent Cooper # 2014.05.26. 09:24

Kedves lcdtv2013!

Ha az ügyész nyomozást rendel el, akkor a nyomozás befejezését követő 30 napon belül küldi meg a bíróságnak a perújítási kérelmet, egyébként meg 30 napon belül. Értesítést majd kapnak, de nyugodtan érdeklődhetnek az ügyészségen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.26. 05:29

TISZTELT ÜGYVÉD UR. AZT SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI HOGY MENNYI IDÖBE TELIK MÉG A FÖÜGYÉSZSÉG ÁTKÜLDI A VIZSGÁLATI ANYAGOT A TÖRVÉNY SZÉKNEK.ÉS LEHET E ÉRDEKLÖDNI VALAHOL VAGY ÉRTESITENEK E MINKET VALAMIRÖ?

martikaweb # 2014.05.25. 20:20

Jó Napot Kívánok. Az volna a kérdésem ha van egy jogerős ítéletem de azt szeretném újra tárgyaltatni az elsőfokú bíróságon akkor azt ,hogyan lehet ?

ObudaFan # 2014.05.25. 17:03

A törvényszék, a végzése ellen pedig az illetékes ítélőtáblához lehet fellebbezni.

lcdtv2013 # 2014.05.25. 16:47

TISZTELT ÜGYVÉD UR .
elsöfokon a városibiroság járt el az ügyben felebezés fojtán pedig másodfokon törvényszék járt el az ügyben .
és it kapta meg az itéletet is .
MOST AKOR MEJIK FOG DÖNTENI AZ ITÉLET FELFÜGESZTÉSÉBEN A PERUJITÁSBAN ?

Agent Cooper # 2014.05.25. 08:31

Kedves lcdtv2013!

Melyik bíróság járt el első fokon? Ugyanis a perújítás elrendelésére a törvényszék vagy az ítélőtábla jogosult attól függően, hogy első fokon melyik bíróság (járásbíróság vagy törvényszék) járt el. Ugyancsak a perújítás kérdéséről döntő bíróság dönt bármilyen végrehajtás felfüggesztéséről vagy félbeszakításáról.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.25. 08:00

JA ÉS ELNÉZÉST DE AZT SZERETNÉM MÉG ,MEGKÉRDEZNI HOGY MEJIK BIROSÁG FÜGGESZTHETI FEL A VÉGREHAJTÁST.ELKÉBZELHETÖ HOGY A PERMEGENGEDHETÖSÉGI TÁRGYALÁSON EZ MEG TÖRTÉNHET.

lcdtv2013 # 2014.05.25. 07:53

TISZTELT ÜGYVÉD UR. ÖN SZERINIT IJEN BETEGSÉGBEN SZENVEDÖNÉL MINT MÁR GYENGEELMÉJÜNÉL ENGEDÉJEZHETIK E AZ UJRAPERESITÉST AMIT ELMEORVOS ÁLLAPITOTT MEG ,ÉS EZ A BETEGSÉG GYERMEKKORA OTA ÁLL FENN.ÉS JELENLEG IS GYOGYSZER KEZELÉS ALLATT ÁLL A BV INTÉZETBEN IS. GYOGYITO NEVELÖ CSOPORTBAN VAN ELHEJEZVE.ELNÉZÉST AZÉRTETLENSÉGEMÉRT DE MÉG ELÖSZÖR VAGYUNK IJEN HEJZETBEN.MEGÉRTÉSÉT ,ÉS VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.

Agent Cooper # 2014.05.24. 21:44

Kedves lcdtv2013!

Könnyen elképzelhető, hogy az érintett már leüli a büntetését, mire új ítélet születik.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.24. 16:51

TISZTELT ÜGYVÉD UR .ENÉZÉST DE NEM NAGYON ÉRTEM A VÁLASZÁT. MIRE ÉRTI AZT HOGY KÉSÖN JÖN MEG AZ UJ ITÉLET.

ObudaFan # 2014.05.23. 05:03

Akkor van esély arra, hogy ebből bármi hasznotok lesz, ha a bíróság felfüggeszti a végrehajtást, mert különben valóban a kedvező ítélet is lehet, hogy későn jön meg.

lcdtv2013 # 2014.05.22. 11:02

Tisztelt ügyvédur. akor sem lehet enyhébb büntetés ha az elmeszakértö közepes foku gyengeelméjüséget állapitott meg. ja és elfelejtettem mondani hogy az ügyészség rendelte el az elmeorvosit . azután mikor akezükbe kerültek az orvosi leletek.mert ezekröl nem tudtak.én ugyhallottam hogy ha valakinek valamijen fokban a beszámithatosága hiányzik akkor enyhébb büntetést kell kiszabni.MI MOST AZ UJRAPERFELVÉTEL ENGEDHETÖSÉGI TÁRGYALÁST VÁRJUK MERT MÁR MINDEN NYOMOZÁS ÉS VIZSGÁLAT MEGTÖRTÉNT. IGY SEM LEHET SEMMI ESÉJÜNK?VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.

Agent Cooper # 2014.05.20. 21:49

Kedves lcdtv2013!

Nem fogják szabadlábra helyezni és az ítéletet sem felezik meg (és a büntetést sem). Meglepődnék rajta, ha a perújrafelvétel jogerősen lezáródna a büntetés letöltése előtt (persze semmi nem lehetetlen).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.20. 15:48

Tisztelt ügyvédur az lenne a kérdésem hogy párom 2013 oktober 15 én megkezdte jogerös itéletét tölteni,ami28 honap börtön és nincs kizárva akedvezményböl. AZ ITÉLETET RABLÁSKISÉRLET VOLT.OKTOBER 24ÉN UJRAPERFELVÉTELT ADTUNK BE ÉS ÁPRILISBAN ELMEORVOSI VIZSGÁLAT IS MEGTÖRTÉNT.MIVEL PÁROM 20 ÉVE PSZIHIÁTRIAI GONDOZOTT,DE EZEKET A PAPIROKAT SEM AZ ELSÖ FOKU SEM AMÁSODFOKU TÁRGYALÁSON NEMJELEZTÜK.AZT SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI HOGY HA ENGEDÉJEZIK A PERFELVÉTELT SZABADLÁBRA HEJEZHETIK E VAGY MEGFELEZHETIK E AZ ITÉLETET.JUNIUSBAN MÁR A 8ADIK HONAPOT ÜLI,LEHET EBÖL VALAMI? VAGY MIRE LEZAJLIK A TÁRGYALÁS ADIGRA LEIS TELIK AZ ITÉLETE ?
Válaszát előre is köszönöm!!

ObudaFan # 2014.05.17. 14:08

FinanceFairy

A fogházasítást azt lehet kérni, az evsz-t szerintem csak akkor lehetne, ha összbüntetésbe lehetne foglalni ezeket. Feles kedvezményt utólag nem lehet kérni, ha az alapítélet nem tartalmazza, akkor nem lesz.

bundy5

De igen.

FinanceFairy # 2014.05.17. 13:39

Tisztelt Hozzáértők,
azt szeretném kérdezni, hogy ha egy ismerősöm 2013. február 5.-e óta tölti a 2 ittas vezetésért (felfüggesztett utolsó napján elkövetve az újabb) 10 hónap fogház és 2,5 év börtönbüntetését, kérvényezhet-e már fogházasítást és EVSZ-t? Vagy van-e lehetőség a büntetés felezésére vagy kedvezményekre? 7 dícsérete van, 2es őrzési fokozatban, szinte a legelejétől dolgozik, problémamentes.
Köszönöm a választ.

bundy5 # 2014.05.16. 19:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Édesapám 6év fegyházat kapott első fokon,másodfokon jogerősen 5 év börtönt,arrol szeretnék érdeklödni,hogy fogház büntetés váltására jogosult e?beadtta a kérelmét és azt mondták,hogy 3 szoros váltásra nincs lehetőség.kérdezném én,hogy nem a jogerős büntetéstől számit neki?
Előre is köszönöm válaszát!

Agent Cooper # 2014.04.23. 10:49

Kedves sz.timcsi!

Az Önök esetében enyhébb végrehajtási fokozat (fogház) kijelölésére csak 6 hónap után van lehetőség.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

sz.timcsi # 2014.04.22. 20:42

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Párom 2014.01.16.-án kezdte el börtönbüntetését. A bírósági jogerős ítélet 2éves börtönbüntetés, 1 év után feltételesen szabadlábra helyezhető.
A kérdésem az lenne, hogy aki 1 évet van börtönbe az is kérvényezheti a börtönből fogházba való átminősítést, majd ott az EVSZ-t? Mivel börtön fokozatban 6 hónap után lehet EVSZ kérelmet beadni, fogházban meg 3 hónap után, ezért szeretném ha megkapná a fogházra való átminősítést!
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!!

ObudaFan # 2014.04.19. 09:44

Frigusz

Az attól függ. A feltételes legkorábbi időpontjáig letöltendő idő felének letöltése után lehet kérni az enyhébb végrehajtási fokozatot.

ObudaFan # 2014.04.19. 09:43

stefi12

Hacsak az alapítélet nem rendelkezik úgy, hogy a fele után szabadulhat, akkor így utólag nem kaphat.

stefi12 # 2014.04.18. 16:49

TISZTELT ÜGYVÉD UR!lenne önhöz egy kérdésem párom börtön büntetését tölti, összesen 20 honapot kapot de ebböl a 2/3-át kel börtönben töltsön de már 4 honapja bent van jo a maga viselete és dicsérete is van már.azt szeretném kérdezni hogy kaphat kedvezményt ebböl a 10 honapbol válaszát elöre is köszönöm!

Frigusz # 2014.04.15. 14:18

TISZTELT ÜGYVÉD ÚR!ELÖSZÖR IS SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI AZ EDDIGI VÁLASZÁT!A MOSTANI KÉRDÉSEM A KÖVETKEZŐ LENNE:ÉDESAPÁM 2011 JANUÁR 12 ÓTA TÖLTI AZ EMBERÖLÉSI KÍSÉRLET MIATT KISZABOTT 7ÉVES BÜNTETÉSÉT A BÖRTÖNBEN.VAN-E LEHETÖSÉGE BEADNI A LEMINŐSÍTÉSI KÉRELMÉT ILLETVE HA VAN MIKOR ÉS ANNAK MIK A FELTÉTELEI?ELSÖ BÜNTÉNYES 60 ÉVES JÓ MAGAVISELETÜ.ÉS EZT A BÖRTÖNÖN BELÜL ÍTÉLIK MEG?A VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!

ObudaFan # 2014.04.12. 06:44

Továbbra sem lehet kedvezményt adni annak, aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el.