reintegrációs őrizet


Öreg Tölgy # 2017.08.02. 12:38

Tisztelt Töltöttcigi,

a reintegrációs őrizet kapcsán (is) vannak kötelező, és vannak a bíró mérlegelésén múló szabályok. A kötelező dolgokról lehet a fórumon keresztül választ adni, a mérlegelésre tartozó kérdésekre felelősséggel nem.

Kedves nitatoth,

az azért messze nem úgy van, hogy mindig csak 6 hónapot kell letölteni a büntetésből, az csak a minimum (egy év feletti büntetésnél). Egyébként szándékos bűncselekmény esetén a reintegrációs őrizet legkorábban a feltételes szabadság esedékessége előtt 10 hónappal kezdeményezhető. Tehát ha kap valaki mondjuk három évet, egyharmados kedvezménnyel, akkor két év után esedékes a feltételes, az előtt 10 hónappal, azaz 1 év 2 hónap kitöltése után engedélyezhető a reintegrációs őrizet. De pl. 6 évnél már 3 v 2 hó kitöltése után, és így tovább.

A kérdésére tehát addig nem lehet válaszolni, amíg nem tudjuk, mennyit kapott a párja.

Töltöttcigi # 2017.08.02. 14:05

Tisztelt Öreg Tölgy!

Nem vontam kétségbe amit ír, hiszen valóban csak az vehető alapul amit egyértelműen törvény ír elő, csupán csak azirányba próbáltam kitérni, hogy Lőrik Ügyvéd mire is célozhatott, habár Ő beszámítást írt, viszont valószínű, hogy csak figyelembevételt akart írni.
nitatoth-al kapcsolatban, gondolom Ő a leghamarabbi lehetséges elbírálásra gondolt, a kérdése szerint is csak a bevonulást szeretné vele elkerülni, viszont az írásából az látszik, hogy amit válasznak kap, azt is nehezen fogja tudni értelmezni sajnos.

izcsi06 # 2017.08.06. 10:21

Jó napot nekem olyan kérdésem lenne hogy férjem 1 év 6 hónapot kapott amit felfüggesztettek.A felfüggesztés alatt lett egy másik ügye amire 1 évet kapott jelenleg 2017.05.16. óta tölti az ítéletét.Most kapott egy papirt hogy követő ítélete van és elsőnek a felfüggesztet büntetést kell letöltenie.Kedvezménye van mind a kettöre 2/3 os.Kérdésem az lenne hogy mikor kérelmezheti a reintegrációt?

Öreg Tölgy # 2017.08.06. 12:53

Az 1 éves büntetéséből 3 hónap kitöltése után.

Dr.Attika # 2017.08.06. 14:41

Kérelmezni már 1-2 hónappal megelőzően érdemes, mert minimum 1 hónap az átfutás.

Öreg Tölgy # 2017.08.06. 15:16

Így van. Én arra válaszoltam, mikortól adható.

kérdező 59 # 2017.08.07. 09:14

Üdvözlöm!
Az a kérdésem, hogy várható-e a reintegrációs őrizet hosszának további emelése? Több helyről hallottam ilyen értesülést.
Köszönöm!

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.08.07. 09:52

Tisztelt kérdező 59!

A reintegrációs őrizet szabályai január 1. változott, azóta további módosítás nem történt, egyelőre nem is várható!

http://lorik.hu/…-modositasa/

kérdező 59 # 2017.08.07. 10:42

Még egy kérdésem lenne. Akit a BV bíró kizárt a kedvezményekből (első bűntényes,de nem vonult be időben)annak a börtön adhat-e jó magaviseletért kedvezményt(eket)?

Öreg Tölgy # 2017.08.07. 11:59

Feltételes szabadságra nem bocsáthatja, de más kedvezmények lehetőségét ez nem érinti.

kérdező 59 # 2017.08.07. 12:16

Tisztelt Öreg Tölgy!
Akkor ez azt jelenti, hogy hazajáró lehet?

Öreg Tölgy # 2017.08.07. 12:31

Bocsánat, pontosítok: enyhébb végrehajtási szabályokat sem lehet alkalmazni. Reintegációs őrizetbe viszont helyezhető.

Csillagvirágszál # 2017.08.07. 20:28

Tisztelt Ügyvédek és Fórumozók !
Férjem január 18. óta tölti a büntetését amiből feltételesen 2019. Január 14. -én jöhetne haza! De ugye mindenképp szeretnénk a reintegrációt elindítani és el is jött az ideje mivel letelt a 6 hónap , csak félek hogy esetleg nem e fogják kevésnek tartani azt az időt amit eddig bent töltött!? Olvastam már itt hogy elutasították a kérelmet azzal az indokkal hogy nem töltött még elég időt bent és ezeket szeretnénk elkerülni! Tehát a kérdésem az lenne hogy szeptemberben elinditanánk a kérelmet, ami kb december vagy január körül kerülne a bíróhoz, ilyenbe beleköthet-e hogy "csak" ennyit volt bent? A férjemmel semmi probléma illetve panasz nincs , dolgozik, van 2 dícsérete , az itthoni körülmények rendezettek ,két kicsi gyermeke várja haza valamint a családi vállalkozása tehát munkája is bizzosított ha kiengednék! Mik lehetnek az indokok amivel esetleg elutasítják vagy nem adják meg a maximumot! Kérem olyan emberek is írjanak akik már átmentek a reintegráción és tudják miket kérnek vagy mire kell odafigyelni ! Köszönöm

Töltöttcigi # 2017.08.07. 21:23

Kedves Csillagvirágszál!

A bv bíróhoz nem hónapok múlva kerül a kérelem, hanem a bv-ből 15 napon belül. Az így mindenképpen korai, mivel ha nem szándékos az ítélet szerint a bűntett, akkor 12 hónapot lehet reintegrációs őrizetben, ahhoz viszont novemberbe lenne aktuális a kérvényezni, ha szándékos a bűntett akkor január környékén lenne aktuális, de ebben az esetben feltétel az, hogy a cselekmény ne személy elleni erőszakos cselekmény legyen, mivel az kizárja a reintegrációs őrizetet. Akinek azzal utasítják el, hogy nem töltött le elég időt, az vagy a 6 hónapot nem töltötte le, vagy a büntetésből több idő volt hátra mint amennyit a reintegrációs őrizetben tölthet. Egyébként a kérelmet érdemes ügyvéd által intézni, sokkal nagyobb eséllyel kerül a kérelem bv bíró elé megfelelő formában.

Dr.Attika # 2017.08.08. 07:40

"A bv bíróhoz nem hónapok múlva kerül a kérelem, hanem a bv-ből 15 napon belül"

Ne írjon már valótlanságokat. Mielőtt a BV felterjesztené az ügyet, beszerzi a pártfogói véleményt a rö. ingatlannal kapcsolatban. Ez maga 1, másfél hónap.

Töltöttcigi # 2017.08.08. 08:49

Tisztelt Dr.Attika!

„A reintegrációs őrizet elrendelését a szabadságvesztés végrehajtása alatt egy alkalommal az elítélt vagy védője is kezdeményezheti. A kérelmet a bv. intézet – értékelő véleményével és javaslatával – tizenöt napon belül továbbítja a büntetés-végrehajtási bíróhoz.”

Bv.tv. 187/B.§(2) Az elektronikus távfelügyeleti eszköz alkalmazhatóságát a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő a megkeresés megérkezésétől számított nyolc napon belül felméri. A felmérésről jegyzőkönyvet kell felvenni. A felmérés elvégzése érdekében a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő jogosult a reintegrációs őrizet végrehajtására az elítélt által megjelölt lakásba belépni.

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 08:51

Mivel a leírtak alapján - szándékos bűncselekményt feltételezve - 2018. március 14-től lehetséges a reintegrációs őrizet, a szeptember mindenképp korai, majd január közepe után érdemes elkezdeni.

Dr.Attika # 2017.08.08. 10:06

Ez az Töltött cigi. Ha meg van az értékelő vélemény, onnantól számít a 15 nap. Ha részt venne ilyen eljárásban, akkor tudná, hogy ezt a 15 napot mennyire nem tartja be a BV.

Pet 44 # 2017.08.08. 10:19

Üdv mindenkinek ! Újra itthon ! Én nem panaszkodhatom, ugyan is 28 nap alatt lefutott a reintegrációs eljárásom . Én ezt ügyvéd nélkül intéztem .

Töltöttcigi # 2017.08.08. 10:33

Tisztelt Dr.Attika!

Nem az értékeléstől számított 15 nap, hiszen a törvényt értelmezve:A kérvény beérkezésétől számított 15 napon belül– értékelő véleményével és javaslatával –. Az, hogy nem tartják a határidőt, nem tartozik a hivatalos eljárás körébe.

Dr.Attika # 2017.08.08. 10:59

Ne okoskodjon már. Volt már részese ilyen eljárásnak? Jogszabályokat ismerjük.

Pet 44 # 2017.08.08. 12:03

Egyébként ami a reintegrációs eljárás, menetének idejét kitolhatja, az hogy a külső pártfogónak, 30 nap áll rendelkezésére,a környezet tanulmány elkészítse .Ha ez vissza érezik, onnantól kezdve, a b.v.-n belül már gyorsan mennek a dolgok. Nekem gyorsan elintéződött, de tapasztaltam, hogy egy-két embernek ez miatt csúszott . Ez a Budapest és környékiekre, volt inkább jellemző . Célszerű másfél hónappal előtte elindítani a kérelmet .

Töltöttcigi # 2017.08.08. 12:39

Természetesen én nem voltam részese ilyen eljárásnak, de a védőm több eljárást végigcsinált, ugyanakkor nagy tapasztalattal ön sem rendelkezhet, annak tekintetében, hogy az új eljárást a 2017. januári törvénykezés szerint csinálják, ami alig múlt fél éves, tehát a gyakorlatról releváns tapasztalata senkinek sincs. A kérdező viszont ennek hiányában, és főleg törvényszerűen, csak a törvény által előírt rendelkezés alapján világosítható fel.

A bv előterjeszti a kérelmet 15 napon belül, a bv bírónak, ami tartalmazza a lakás alkalmasságát is, mivel azt a bv részére a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő a megkeresés megérkezésétől számított nyolc napon belül felméri. Eközben a környezet tanulmányt 30 napon belül készíti el, ami nem halasztja a bv bíró felé az előterjesztést.

Ez így hiteles, viszont a bv által nem betartott idő nem lehet hiteles adat.

Töltöttcigi # 2017.08.08. 12:58

Pet 44!

Kíváncsi lennék a teljes történetedre,pl, volt e előzetesed, mennyit töltöttél bent mielőtt a reintegrációs őrizetbe kiengedtek, és mennyi idő maradt hátra amit így kell töltened?

Pet 44 # 2017.08.08. 13:11

Kettő év az ítéletem . Ebből 2014-ben, előzetesben letöltöttem három hónapot . Majd 2017 április 25-töl ,még három hónap börtön következett. 10 hónap a reintegrációs őrizetben eltöltendő időm . A végére marad a 8 hónap feltételes kedvezmény .