Ittas vezetés


gcsab # 2008.12.09. 12:13

Üdv Giga!

Ne haragudj,nem vettem észre tegnap,h írtál!
Úgy június,július tájékán írtam le az esetem.

Egyébként ma tudtam meg,h ismét meghosszabították a nyomozást az ügyemben... Rendkívül boldog vagyok! Ráadásul úgy saccolta az előadóm,h úgy február elején lesz vége a nyomozati szakomnak... Nekem munkaeszköz a jogsi,ezért szép lassan el fogom veszíteni az állásom is,meg a családom megélhetése is veszélybe kezd kerülni. De ebben az országban ezt ki nem sza..a le a tisztelt ügyészek és döntéshozók közül! Nekik oly mindegy...

Üdvözlettel.

Pistisunk # 2008.12.09. 14:55

Barbyy!

Biztos 0,58 mg/l-t akartál írni. A rossz hír az, hogy 0,50 mg/l felett már vétség (büntetőeljárással). De annak nagyon enyhe, úgyhogy nem feltétlenül veszik el a jogsidat a bíróságon.

Attys24 # 2008.12.10. 06:41

Üdv Sorstársak!

Tudna valaki abban segíteni hogy, ha 6 hónapra vonják be a vezetői engedélyt akkor kell újra vizsgázni?

giga # 2008.12.10. 07:21

Üdv

gcsab :nem találtam meg az emlitett forumot, pedig kiváncsi lennék a dologra

számomra a jó hír az, hogy a jogsim a kezemben van, nem vették el

Attys: ha jól tudom fél évnél nem kell utánképzés

petya05 # 2008.12.10. 10:57

Sziasztok,

Az én ügyemben orvosszakértőt kellett kirendelni, hogy megállíptsa a vérealkohol szintemet mivel ettől függött, hogy szabálysértés vagy bűncselekmény lesz belőle. A vége 0,45 ezrelék lett, 4 hónap eltiltás, pénzbírság : 40.000 Ft + igazságügyi szakértői díj (eljárás során felmerült költség) 46.000 Ft !Még nem olvastam ilyen esetről, hogy a bűntetésen felül plussz rászámolnak, mivel úgy tudom hogy a szakértői díjat az állam állja abban az esetben ha bebizonyosodik a szabálysértés.
Lehetséges hogy ez a 46.000 Ft az eset utáni vérvétel költsége?
Ehhez kapcsolódó infókat vagy tapasztalatokat előre is köszönöm!

Attys24 # 2008.12.10. 13:30

Köszi Giga!

gcsab # 2008.12.10. 15:20

Üdv Giga!

Az "elvett jogosítvány"-fórumon van a sztorim,ha érdekel olvasd el,kíváncsi lennék a véleményedre.Anno cacacaca,ill. kisbudha néven írtam le.
Írd ezeket be a keresőhöz!

Örülök,h nem vették el a jogsid,bár nem akarok ünneprontó lenni,de ezt még megtehetik az ügy folyamán is! Ez erről szól... Ha jó a pacekod,nincs gáz,ha hideg volt a kávé,akkor meg "Fűrészoszkár"...

Továbbra is sok sikert!

Üdvözlettel.

barbyy # 2008.12.10. 19:13

sziasztok
Légyszives válaszoljatok ha tudtok a kérdésemre fontos lenne. Kicsit lejjeb van.
Köszönöm

lufi # 2008.12.10. 19:41

barbyy!

Közepes fokú ittasság amit írsz!
Ez kb. egy év,de inkább több eltiltás, úgyhogy nincs más dolgon, mint várni...
Sajnos!

mile # 2008.12.10. 22:21

barbyy, ha a szonda mutatott 0,58mg/l-t (csak mert ml/l-t írsz, de a szonda mg/l-ben számol), akkor az közlekedési bűncselekmény, de lufival vitatkozva, nem közepes, hanem enyhe fokú.

minimum büntetése egy év, de annál többet szerintem nem fogsz kapni főleg, ha nem voltál büntetve eddig, sőt az is lehet, hogy nem veszek el a jogosítványodat, ha ALAPOS és JÓ érveid vannak (sok mindentől függ a dolog).

ha kicsit visszaolvasol volt már itt olyan hozzászóló, akinek hasonló értéknél nem vették el a jogosítványát, bár azért a helyedben arra készülnék, hogy egy évig nem vezethetsz (de annál szerintem nem kell borúlátóbbnak lenned).

Hiszteria # 2008.12.11. 02:27

mile!

Abban igazad van, hogy enyhe fokú és már bűncselekmény (0,51mg/l-0,8mg/l), de ne ijeszd meg szegény barbyyt, mert nem minimum 1 év, hanem maximum.

Mint lentebb írtam nekem 0,71mg/l volt és nem vonták be a jogsim csak fizetnem kell 60000Ft-ot + kirendelt ügyvédi költség + perköltség. Összesen kb.: 72000Ft lesz a vége.

satex # 2008.12.11. 09:44

Sziasztok!

Nemrégiben sajnos én is beleestem a hibába és ittasan ültem volán mögé. A Seres 0,29 mg/l-es értéket adott. A jogosítványomat azonnal elvették. A szabálysértési hatóság határozata szerint 8 hónap eltiltásra + 80 000 forintra büntettek. Pár nap múlva viszont érkezett egy határozat az okmányirodából is, miszerint "... elrendelem a vezetési jogosultság szüneteltetését a szabálysértési eljárás jogerős befejezéséig, de legfeljebb 3 hónapra...", valamint visszavonták ezzel együtt a jogosítványt. A kérdésem az, hogy mikor vezethetek újra? a 3 vagy a 8 hónap leteltét követően? Mert ezt nem igazán értem...

Üdv
satex

ppetya # 2008.12.11. 16:26

Hisztéria!

A bűncselekmény kategória 1-10 évig terjedő eltiltás, a szabálysértés 1-12 hónap. Az értékeket hadd ne soroljam fel, Traffic egyszer leírta úgy június magasságában! Olvassatok vissza!!!

ppetya # 2008.12.11. 16:29

Satex!

Sajna 8 hónap múlva, de az okmányirodától érkező határozatban napra pontosan le lesz írva, hogy meddig vagy eltiltva.
Petya

Hiszteria # 2008.12.11. 16:46

ppetya!

Az alkoholértékek:

http://www.origo.hu/…410kgsr.html?pidx

És a jogszabály:

"Ha a LION alkoholteszt eredménye 0,1-0,5 milligramm/liter közötti, és az elkövető a szabálysértés elkövetését írásban elismeri, nincs szükség a további vizsgálatra, a rendőr a vezető ellen szabálysértési feljelentést tesz."

http://www.origo.hu/…410kgsr.html?…

Hiszteria # 2008.12.11. 17:01

ppetya!

"Az orvosi gyakorlat szerint, akinek az elkövetés időpontjában 0,5 mg/l vagy azt meghaladó mértékű a véralkohol szintje, az befolyásolt – azaz már részeg – állapotúnak számít és így már bűncselekménynek minősül ittassága."

http://www.herpy.hu/index.php?…

mile # 2008.12.11. 17:47

Hiszteria szerencséd volt, vagy jó érved, de a bűncselekménynél, ha eltiltják, az minimum egy évet jelent. Sajnos.

ppetya # 2008.12.11. 20:08

Hiszteria!

"Abban igazad van, hogy enyhe fokú és már bűncselekmény (0,51mg/l-0,8mg/l), de ne ijeszd meg szegény barbyyt, mert nem minimum 1 év, hanem maximum."

Erre írtam, hogy minimum 1 év a büncslekmény kategóriában.
Petya

giga # 2008.12.11. 20:11

Üdv

gcsab

"Ha jó a pacekod,nincs gáz,ha hideg volt a kávé,akkor meg „Fűrészoszkár“…" irtad

ezt nem ertem,bocs

a vervetel eredmenyere tenyleg 2 hetet kell várni?

Hiszteria # 2008.12.11. 20:13

mile!

"Az ittas járművezetés bűncselekményi kategóriája akkor valósul meg, ha az elkövető olyan mennyiségű szeszes italt fogyaszt, amely alkoholos befolyásoltságot okoz. A szabálysértés megállapításához az kell, hogy az elkövető - csekély mennyiségű - szeszes italt fogyasszon. Az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú módszertani levele rögzíti a véralkohol vizsgálati eredményekhez kapcsolódó alkoholos befolyásoltsági szinteket. E szerint 0,30 alatt a vizsgálati eredményen negatív, míg 0,31-0,50 között az állapítható meg, hogy a vizsgált személy ivott, de alkoholosan nem befolyásolt. Ilyenkor - alkoholos befolyásoltság hiányában - bűncselekmény megállapítására nem kerülhet sor, nincs akadálya azonban a szabálysértés elkövetése miatti felelősségre vonásnak. A szabálysértési alakzat tényállási elemi között csak a szeszes ital fogyasztása szerepel. Ha tehát a jármű vezetője csekély - de mindenképpen 0,5 alatti - kimutatható mennyiségű szeszes italt fogyasztott, szabálysértést követ el."

http://www.origo.hu/…410kgsr.html?…

barbyy # 2008.12.11. 21:23

Jajjj köszike szépen a választ nagyon rendesek vagytok :) Remélem nem lesz durva a büntetés és örülnék neki ha én is annyit kapnék mint Hiszteria.
Nagyon köszönöm mégegyszer :)

giga # 2008.12.12. 09:10

Üdv

olvasgattam az altalatok idezett 13 modszertani levelet, ebben talaltam:

"Nem lehet visszaszámolni a cselekmény időpontjára,

  • ha a véralkohol-koncentráció 0,20‰ alatti,
  • ha a cselekmény és a vérvétel között eltelt idő ismeretlen,
  • ha az italfogyasztás a cselekmény és a vérvétel között történt."

"A ráivás bizonyításának másik lehetősége a kettős vérvétel, bár lényegesen kevesebb információt szolgáltat, mint a vér- és vizeletminta együttes vizsgálata"

Most akkor mi van? Lehet vagy nem lehet? Nálam nem volt vizeletvizsga.

satex # 2008.12.12. 09:12

Köszi ppetya a választ! Akkor az okmányrodából kapott határozatnak tulajdonképpen semmi értelme nincs, ha jól gondolom...

Boidy # 2008.12.12. 13:36

"Nemrégiben sajnos én is beleestem a hibába és ittasan ültem volán mögé. A Seres 0,29 mg/l-es értéket adott. A jogosítványomat azonnal elvették. A szabálysértési hatóság határozata szerint 8 hónap eltiltásra + 80 000 forintra büntettek. Pár nap múlva viszont érkezett egy határozat az okmányirodából is, miszerint „… elrendelem a vezetési jogosultság szüneteltetését a szabálysértési eljárás jogerős befejezéséig, de legfeljebb 3 hónapra…“, valamint visszavonták ezzel együtt a jogosítványt. A kérdésem az, hogy mikor vezethetek újra? a 3 vagy a 8 hónap leteltét követően? Mert ezt nem igazán értem…"

Kezdek félni,hasonló cipőben járok nekem a seres 0.39mg/l -t mutatott akkor én se fogom nálad enyhébben megúszni.
Egyébként az hogy balesetet okoztam és elmentem a helyszínről tehát cserbenhagyás is,az súlyosbítja a bírálatot vagy külön ügyként kezelik?

giga # 2008.12.12. 20:30

Üdv

gcsab ill. cacacaca

találtam pár hozzászólást Töled, basszus nem értem
annyira be voltál rugva, hogy elvállaltad, hogy Te vezettél?
hol-hogy áll most a történet? irtad vhol?

másrészt:sztem mondhatod, hogy be voltál rúgva, és bármit aláirtál,nem?honnan tudják a rendórök, hogy mennyi idő telt el?ahogy olvastam, ez fontos, ha nem bizonytható ill.beismert,akkor nem mérhetö-számolható vissza az alkimóka:)

kb ennyi hirtelen,szar ügy