Ittas vezetés


Hiszteria # 2008.11.16. 19:48

Szeretném megkérdezni, hogy a LION féle alkoholszonda 0,7mg/l-es eredményénél milyen büntetést kaphatok, és hogy van e valamilyen esélyem a meghozott büntetés enyhítésére?

Köszönöm a válaszokat!

monalisa1 # 2008.11.16. 20:14

Enyhe fokú alkoholos állapot (0,8-ig) amiért 100 ezer forintig megbüntethetnek, valamint 1-12 hónapra eltilthatnak a vezetéstől. (6 hónapot meghaladó eltiltás esetén póttanfolyam elvégzése kötelező - 2-3 hónap időtartamú -, valamint 100+ ezer forint többletköltség.)

Azt csak te tudhatod, hogy milyen érvet tudsz majd előhozni a bűntetés esetleges csökkenétésére. (Ha a jogsi a munkádhoz = megélhetésedhez kell, akkor ez segíthet, de szükséges a munkáltatói igazolás becsatolása.)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.11.16. 20:16

Régen járt erre a szakértő Traffic, sajnálatosan.

Hiszteria # 2008.11.17. 06:49

monalisa1!

Köszönöm, de ezt én is tudtam. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek között a határokon belül mire számíthatok.

És lenne egy másik kérdésem is:
ha igazoltatnak és nincs nálam semilyen papír (jogsi, forgalmi, GFB, személyi), mivel mindent elhagytam, mire számíthatok? Hogy szól a jogszabály?

Válaszokat előre is köszönöm!

Attys24 # 2008.11.17. 10:02

Üdvözlök mindenkit!

Kb. 2 hónapja leírtam az én jogsim bevonásának a történetét (véralkohol 1,48).
Közel 6 hónap után meg is jött a határozat, ami a következő: 1 év 3 hónap eltiltás közúti járművezetéstől, plussz 52000 ft. pénzbírság. Fellebbezésnek helye nincs. Tárgyalás nem volt. Én már akkor elküldtem a bíróságnak a munkáltatói igazolást arról hogy nekem a munkámhoz kell a jogsi. Nem igazán hiszem hogy ezt ők figyelembe vették és mivel fellebbezni nem lehet nem is tehetek semmit.
Csókoltatom a MAGYAR igazságszolgáltatást, ugyanis ezzel úgy néz ki hogy munkanélkülivé tettek. Persze csodálkozunk, hogy miért ilyen nagyfokú a bűnözés ebben az országban.

monalisa1 # 2008.11.17. 11:13

Hisztéria

Azt itt senki nem tudja megmondani, hogy az ügyedben eljáró szabálysértési előadó Téged mekkora összegre bírságol majd majd - sok körülménytől függ.

Az okmányok nélküli vezetés taksája 100 ezer forintig terjedhet - külön.

monalisa1 # 2008.11.17. 11:20

Attys24

Szerintem tévedésben vagy, mert az alkoholos állapotú vezetéssel Te okoztad a munkanélküliséget saját magadnak! A hatóságnak NEM kötelessége figyelembe venni a körülményeidet, azt legfeljebb mérlegelheti. (Aznap az előadónak bizonyára "megülte" a gyomrát a sok piás vezető hasonló ügye.)

Persze azért a fellebbezés lehetőségének hiánya ellenére írhatsz ismét egy kérelmet., mindig a remény vész el utoljára...

Kacsa1111 # 2008.11.17. 11:26

Kedves Attys24,

ha kell a jogsi a melóhoz, akkor ne tessék hullarészegen volán mögé ülni!!!

a bíróság nem köteles figyelembevenni, hogy neked mihez kell a jogsi. a büntetésed így is elég enyhe legalábbis ahhoz képest, hogy a 1,43 szinte merevrészeget jelent (0,8 a büncselekmény határa).

a határozatot egyszerűsített eljárásban, tárgyalás nélkül hozta bíróság. ilyenkor is van jogorvaslati lehetőséged egyébként: tárgyalás tartását kérheted.
akkor lesz tárgyalás is és a bíróság fog hozni egy valszeg súlyosabb ítéletet (ami ellen egyébként majd fellebbezhetsz is), de legalább elmondhatod szóban is, hogy neked kell a jogsi...

szóval ha akarod tovább viheted az ügyedet, csak én nem javaslom...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.17. 11:27

Kedves monalisa1,

semmilyen előadó nincsen, Attys24 esete már régen nem szabálysértés, hanem büncselekmény.

Abban igazad van, hogy nem a "gonosz bíróságokat" kellene szidnia a saját hülyesége miatt...


Kacsa11

Attys24 # 2008.11.17. 12:08

Üdv!
Köszönöm a fejmosást, teljesen igazatok van!
A kérdésem az lenne, hogy az utánképzést elkezdhetem akár a jövő héten is?

ObudaFan # 2008.11.17. 12:24

Akkor kezdheted el, ha letöltötted a büntit. Vagyis azzal kell számolni, hogy ezzel a jogsimentes időszak egy kicsit még kitolódik. Egyébként 1.48-as véralkoholnál lehetett volna az az eltiltás hosszabb is.

Attys24 # 2008.11.17. 12:35

Köszönöm!

ObudaFan # 2008.11.17. 12:37

Nincs mit.

Hiszteria # 2008.11.17. 13:12

Elnézést!

Visszatérve az ittas vezetésemre, lenne még egy kérdésem:

A, B és C kategóriás jogsim van, lehet azt kérni, hogy az A és a C kategóriát függesszék fel akármennyi időre és a B-t ne függesszék fel?

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2008.11.17. 13:51

Ha nem B-vel követted el, és tudsz mondani erre méltányolható indokot, akkor nem elképzelhetetlen, bár inkább gondatlan bűncselekményeknél, és nem ittas vezetésnél szokták ezt alkalmazni.

Hiszteria # 2008.11.17. 15:58

ObudaFan!

De, sajnos B-vel követtem el.
Van valami lehetőség ezek tudatában, hogy ne azt vonják be?

Köszönöm a választ!

Kacsa1111 # 2008.11.17. 16:03

nem nagyon...


Kacsa11

gyula1 # 2008.11.17. 16:22

Attys 24!

Obudafan Rosszul mondja! Elkezdheted az utánképzést az eltiltás alatt is de csak akkor ha megjött az okmányirodától a határozat amiben előírják neked, hogy Utánképzésre van szükséged ezt a papírt azután kapod meg hogy ítélet született az ügyedben rá kb 1-2 hónapra és onnantól kezdve mehetsz utánképzésre! Ja, és 100.000Ft-os tanfolyamdíjra számíthatsz!

Üdv.: Gyula

Attys24 # 2008.11.18. 06:45

Gyula 1 !
Értem. Köszönöm a segítséget! Még egy kérdésem lenne:
Ha lejár az eltiltásom elmehetek én hagyományos autóvezetői tanfolyamra vagy nem? Ha igen akkor melyik érné meg jobban "szigor" szempontjából?

gyula1 # 2008.11.18. 09:47

Hát ebben nemvagyok nagyon jártas de szerintem nem mehetsz el új jogsit csinálni ugyan abból a kategóriából! De szerintem nem is lenne érdemes mert ez az utánképzés nem nagy dolog és hamarabb is megvan mintha újból csinálnád az egészet, egyedül a kreszre kell odafigyelni és az eredeti tanfolyam sem olcsóbb mint az utánképzés! Úgyhogy én azt javaslom hogy az eltiltás lejárta előtt 3 hónappal jelentkezz a közlekedési felügyeletnél utánképzésre és mire lejár az eltiltás már vissza is adják a jogisd!

Üdv.: Gyula

Pistisunk # 2008.11.20. 20:19

Kacsa1111 # 2008.11.17. 12:26

Lássunk tisztán!
Az 1,48 ezrelék még nem "hullarészegség". 1,50-ig enyhe, 1,51-2,50 között közepes, a fölött súlyos fokú az alkoholos befolyásoltság.

Monalisa1 :
A szabs. hatóság és a bíróság köteles figyelembe venni a rendelkezésre álló személyi körülményeket, általában (első esetnél) azért a vezetéssel járó munkakör jelentős enyhítő körülmény (enyhe foknál kategória eltiltás lehet - ez az utánképzés miatt is jobb, nem kell oda menni).

Nem állok az ittas vezetők oldalán, de ez törvényes gyakorlat.

Még egy : a bíróság tárgyalás mellőzéses végzése ellen valóban nem lehet fellebbezni. Ilyenkor tárgyalást lehet kérni, ez a jogorvoslat. Azért nem hívják fellebbezésnek, mert első fokon marad az ügy. A tárgyaláson hozott ítélet ellen lehet fellebbezni. Így valójában többfokú a jogorvoslat, mint más ügyben.

monalisa1 # 2008.11.20. 22:27

A magam részéről köszönöm a kijavítást.

Attys24 # 2008.11.21. 06:11

Pistisunk!

Üdv!
Akkor véleményed szerin érdemes "pattognom", vagy szépen csönben várjam meg még lejár a bünti?

Kacsa1111 # 2008.11.21. 07:19

Kedves Pistisunk,

privát tapasztalatom szerint kb. 5-6 sört vagy 4-5 felest kell lenyomni 1,5 ezrelékért...viszonylag rövid idő alatt.
nálam ez már KO, de lehet, hogy én vagyok már öreg...:)))


Kacsa11

Feri001 # 2008.11.21. 15:01

Üdv Mindenkinek!

Szept. 10.-én sajnos ittasan vezettem, kikanyarodott mögém egy rendőr messzebb tőlem, én meg kicsit gyorsítottam, nehogy meg akarjon állítani.

Ez feltűnt Neki szerintem, és elkezdett utánam jönni...még messze volt, és mivel nem villogott, csak mentem-mentem, áthajtottam véletlenül egy körforgalmon, amit észrevett, levittem egy miniatűr irányjelző táblát, meg kaptam egy defektet. Mentem tovább, az elején azt hittem nem látta sz skciót, mert kanyar volt előtte, de utána bekapcsolta a villogóját, majd félreálltam.

Kiszálltam, majd ő is. Egyedül volt!! Kérdezte, hogy fogyasztottam e alkoholt, mondtam neki, hogy bevallom, egy keveset igen, még este. (Hajnali 3 kor állított meg.)

Kérdezte, hogy hajlandó vagyok e megfújni a szondát, mondom neki, IGEN! - Aztán hátrament a kocsihoz, visszajött, szonda nem volt nála, mondta, hogy bemegyünk a kapitányságra vérvételre. Nem is kérdeztem semmit, teljesen együttműködő voltam.

Kérdezte, hogy mi volt ez a körforgalmas akció, mondtam neki, hogy megijedtem tőle, és mivel ittam, féltem, hogy megállít. Mondta, hogy itt basztam el...

Bevitt, ott ültem egy kicsit a kapitányságon, majd mentünk vérvételre. Normálisak voltak egyébként. Vizeletet is vettek? Azt amúgy miért? Drogteszt miatt? Ilyenkor mindig néznek drogtesztet? 1 haverom állandóan füves cigit szív a lakásában, beáll a füst, majd meg fulladok, tuti beszívom én is...azt mondták ki fogja mutatni ha néznek drogtesztet...remélem nem fognak...(nem a rendőrök mondták, hanem orvos ismerős)

Volt egy doki is, aki feltett pár kérdést, sétálgatnom kellett, megérintenem az orromat, mindent hibátlanul csináltam szerintem. Aztán mondták, hogy jogsi marad, forgalmit visszaadták, és azt mondta az egyik rendőr, hogy: "Ma már ne vezessen". :)

Mit ittam...kb. 10 kor 2x4 cl. whyskit + 1 sört, és olyan éjfél-fél 1 körül össz.: kb. 1,8 - 2 dl. vodkát baracklével. majd kb. fél 3 kor ettem egy sajtburgert.

szerintetek hány ezrelék lesz? eléggé éreztem a piát, de nem szédelegtem és értelmesen beszéltem. ja...50 kiló vagyok az is játszik sajnos a véralkoholszintben...
teljesen beszámítható voltam, a doki is tuti ezt írta a papírkájára.

Ma kaptam egy idézést jövő hétre...itt mire számítsak? Azt írták, hogy beidéznek ittas járművezetés alapos gyanújával btk 188. cikkely, a kapitányságra. Mi az, hogy gyanújával? Elvesztették a vérvétel eredményét? ha meglenne nekik, akkor már nem gyanú lenne, hanem bizonyított tény... nem írták, hogy hány ezrelék, sem a bűntetésről...pár ember mondta, amikor ők ittasan vezettek, nem kellett bemenniük sehova, csak kaptak papírt, hogy mennyi a bírság, meg az eltiltás...

szerintetek mit mondjak? van még esélyem kidumálni magam? felveszik a vallomásom jegyzőkönyvbe? ha elmondom, hogy megbántam, meg munkaeszköz a kocsi, meg karitatív tevékenységet folytatok vele (ami igaz is, pl. állatmentés) :) enyhítő körülmény? a bíró fog dönteni ugye? Ilyenkor elmondhatom h. mit írjanak bele a jegyzőkönyvbe és azt a bíró látni fogja?

Amúgy jogi egyetemre járok...egyik ismerősöm azt mondta nehogy említsem nekik, mert felhívják az egyetemet és eltanácsolnak...ez baromság nem? mi köze a kettőnek egymáshoz...pfff.

Amúgy amikor bevittek az örsre, semmit nem mondtak, hogy összetörtem volna a saját kocsim vagyhogy átmentem egy körforgalmon...szerintem azt el is felejtették vagy nem is írták bele... és mivel a rendőr egyedül volt nem is tudja bizonyítani, nem volt szemtanú. ha kérdezik az esetet letagadjam a körforgalmas akciót? Nem is abba a városba idéztek be ahol történt a dolog, nem a lakhelyemnél történt...akkor ott sem lesz az a rendőr aki megállított nem?

Előre is köszi a segítséget!