Ittas vezetés


websas # 2008.01.15. 09:22

Info kérérs hozzáértőktől.

Ha valaki érthetően elmagyarázná az ujonan életbelépő "zéró alkohol" törvényt azt valószínüleg többen megköszönnénk én mindenképpen.

mia helyzet 1 konyakos meggyel,1 üveg sörrel, stb?

mikortól lesz "zéró"? a régi lebontási időket ismerem

nem vagyok érintett,de az is szeretnék maradni.

Üdv:websas

jogoskodó # 2008.01.15. 12:15

Traffic. Köszönöm a választ. Már csak 2 kérdésem van (ez mindenkihez), hogy a rendőri gyakorlat általában mi? Tegyük fel, hogy minden egyéb papír rendben, más szabálysértést nem követtem el és így megállítanak. Valószínűleg bevisznek, vagy inkább csak feljelentés? A másik kérdés meg a bírói gyakorlatra vonatkozik. Megy a feljelentés, mire fognak büntetn? Oké, kiszabják a max. pénzbüntit, 150 rugó, de szoktak elzárásra ítélni? (ha igen, milyen időtartamokra)?

jogoskodó # 2008.01.15. 12:19

Websas, ez a zéró toleranci hirdetése csak kommunikációs fogás. Eddig is az volt, hiszen már 0.0-tól szabálysértés, 0.8-tól meg bűncselekmény. Ez eddig is így volt, most is így van.
A másik, a jogsielvétel. Ezt is az egész média úgy adta elő, hogy mostantól a helyszínen el kell venni a jogsit. Ez is majdnem teljesen így volt eddig. Bűncselekmény gyanúnál (azaz, ha alaposan feltételezhető, hogy 0.8-at meghaladó a véralkohol) eddig is el kellett venni. Szabálysértéses esetben meg elég össze-vissza volt a gyakorlat, volt amikor elvették, volt, amikor nem.

szszm # 2008.01.21. 07:26

Kedves Jogoskodó!

Igazad van, eddig is elvehették volna a jogsit a helyszínen a szonda elszíneződése esetén, csak most megpróbálják a zéró-toleranciát következetesen alkalmazni. Néhány dologra azért nagyon kíváncsi lennék:

  1. A mérőműszert hogyan fogják állandóan hitelesített állapotban tartani?
  2. Alacsony értékek esetén mekkora a mérés hibahatára, illetve pontatlansága?
  3. Lehet-e valamilyen szervi probléma, betegség, stb. miatt orvosi igazolással felmentést kapni?
  4. A körplébános a hivatalból elfogyasztott miseborra felmentést kaphat?
  5. A megállítás helyszínén, azaz valószínűleg egy "Várakozni tilos" területen hátrahagyandó kocsival mi lesz, elviszi a közterületfelügyelet?
  6. Ha ugyanez például országúton, lakott területen kívül, télen, mínusz 20 fokban történik, akkor derék rendőreink elveszik a jogsit és otthagyják a családot megfagyni?

Lehetne folytatni az aggályokat, de egyszóval azt akarom mondani, hogy ezzel a zéró-tolerancia elvvel úgy an-block komoly problémák vannak!

szszm # 2008.01.21. 08:05

A szombat esti metró-partit szerintem úgy is felfoghatjuk, mint egy sikeres demonstrációt a zéró-tolerancia ellen!

apuska # 2008.01.21. 12:41

jonapot kérdésem lenne pénteken igazoltattak ,se buko,papirok,biztositás,világitás,plusz ittasan nem kőzuti forgalomban garázsok kőzőtt ,motorszerelő a szakmám és javitás után probáltam az smkp,t elismertem 3sőrt a szonda nem szineződőtt el vérvétel nem tőrtént feljelentés szerintem megtőrtént jogsi kategoriám nagy A és B mire számithatok

Isti84 # 2008.01.21. 15:50

Ma volt tárgyalásom,kaptam pénzbüntetést. Azt szeretném kérdezni,hogy mitől számíta 15 nap amíg be kell fiztenem az összeget? Meg hova? Vagy majd levélben kapok értesítést?

monalisa1 # 2008.01.21. 18:08

Csekket kapsz, azt kell a kézhezvételtől számított 15 napon belül befizetni. A "hova" rajta lesz a csekken - de ez már a posta dolga.

Crosstown # 2008.01.21. 21:28

Kedves Traffic!

Köszönöm, még nem volt időm tanulmányozni...

Isti84 # 2008.01.21. 22:38

Köszi a választ. Már csak 1 kérdés. A vezetéssel várnom kell amíg vissza tudpom kapni a jogsimat? V vezethetek már?

monalisa1 # 2008.01.21. 23:06

Érvényes vezetői engedély birtoklása nélkül ne vezess mert emiatt külön megbüntethetnek - vélem nem hiányzik egy ujabb csekk...

monalisa1 # 2008.01.21. 23:14

Mármint a vezetői engedély birtoklása nélkül ne vezess mert...

szszm # 2008.01.22. 09:38

Kedves Isti84!
Szvsz. nyugodtan vezethetsz, ha megállít a rendőr, akkor lobogtasd meg az orra előtt a bírósági végzést és mondd meg neki, hogy a túlbuzgó kollégája miatt nincs nálad a jogsid, ha úgy tetszik, akkor azt baszogassa, hogy miért nem szolgáltatta még neked vissza!

monalisa1 # 2008.01.22. 12:22

Továbbra is azt mondom, hogy csak a jogosítvány birtokában vezessen, mert annak hiányában (= nincs nála) a rendőr újra meg fogja büntetni.

szszm # 2008.01.22. 13:16

Kedves Monalisa1!
A tréfát félretéve, ilyen esetben - mivel a bírósági végzést a rendőrök is megkapták - vajon nem az lenne a normális eljárás, ha azonnyomban visszaszolgáltatnák a feleslegesen bevont jogsit?

monalisa1 # 2008.01.22. 14:17

Abban egyetértőleg vagyunk, hogy sok minden mehetne normálisan is, akár...

De a bürokrácia ügymenete nem egyik napról a másikra való, valamint a jogosítvány nem a rendőrségen fekszik el hanem az okmányirodán.

Tehát mire "innen" átszólnak "oda", valamint mire az okmányosok megírják az értesítést, hogy a delikvens mikor is szíveskedjék befáradni a jogosítványáért, hát az nem egyik napról a másikra való...

Isti84 # 2008.01.22. 15:01

Tehát akkor ne vezzessek. És végülis akkor most kitől is várok és milyen értesítést? Azt értem h a csekket ha megkapom majd fizessem be,de a jogsim hogy jut vissza?

lufi # 2008.01.22. 21:02

Sziasztok!

Kiváncsi lennék,hogy mit szólnátok apuska írására!
Nem mutatott a szonda ,elismert három sört?!

Ez azért érdekesebb vitatéma...

lufi # 2008.01.22. 21:02

Köszönöm!

szszm # 2008.01.23. 07:18

Biztos alkoholmentes sört ivott!
Vagy esetleg bevette a KGB-s RU-21 tablettát...

punk # 2008.01.23. 15:12

Tisztelt segítők!
Az előzmények nagy vonalakban: céges autót vezetve szabálysértés rendőrségi határozattal (5hó+50ezer).Megkérelmezve a csökkentés.Most jött a Bírósági végzés (mivel a rendőrség nem dönthetett saját hatáskörében az enyhítésről bíróságra vitte) jóváhagyta az 5hó+50ezer büntetést.
Kérdésem: a cég (akinél alkalmazott a szabálysértő) kaphat-e határozatot vagy bármi egyebet illetékességből?????? Köszi előre is.punk

Traffic # 2008.01.23. 15:31

T. punk!

Nem kaphat.

T. lufi!

Apuskát ittas vezetésért nem lehet felelősségre vonni, ha a szonda nem színeződött el és vérvétel sem történt. Ha a szabálysértési hatóság kihallgatja, jó ötlet arra hivatkozni, hogy alkoholmentes sört ivott.

Traffic # 2008.01.23. 15:33

Kedves Crosstown!

Türelmesen várok, a témát több irányban elindítottam. Kíváncsi vagyok. Még átnézem a 6/1990-es köhémet...

punk # 2008.01.23. 16:50

T.Traffic!
Nagyon köszi, akkor reménykedünk.

lufi # 2008.01.23. 19:37

T.Traffic!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha a B kategóriától eltiltanak akkor az alkategóriáitól is eltiltanak?
Smkp,... stb?Kategória eltiltásról van szó!

Köszönöm!