Ittas vezetés


Traffic # 2007.12.02. 20:17

T. carlos79!

Nem kell leadni a vezetői engedélyt, az eltiltás a határozat jogerőre emelkedésekor lép életbe.

Ha helyt ad a rendőrkapitányság, mint I. fokú szabálysértési hatóság a kifogásodnak, akkor ők döntenek. (Ugyanis a rendőrségen kell beadni a határozatot, de a Bíróságnak címezbe) Ha nem adnak helyt neki, akkor továbbküldik a Bíróságnak.
Mindenképpen jelezd, hogy mikor nem leszel Magyarországon. Esetleg megnevezhetnél rokont kézbesítési megbízottként, hogy neki küldjék a levelet, ő pedig telefonon értesít téged, de ez nem biztos, hogy fontos.

sanyy # 2007.12.02. 20:46

Tisztelt Traffic!

A másodfokú ítélet tudtommal jogerős. A teljesen értelmetlennek tűnő kegyelmi kérvényen kívül is lehet valamilyen lehetőség? Nagyon reménykedem, hogy az első fokon eljáró bíró - aki mint később megtudtam ügyész volt korábban, nyilván birtokában van miden szükséges tudásnak - méltányossága magasabb döntéshozói szinten is "működhetne". A véksőkig elmennék, még egyszer mondom a családom életminősége a tét. Tudom, hogy én hibáztam, de mindenünk elveszhet.

Köszönettel,
Sanyy

monalisa1 # 2007.12.03. 00:11

Sanyy!

Veled maximálisan együttérezve, jut eszembe a következő: "A" kategóriájú vezetői engedélyed nincs? Mert lehet, hogy csak a "B"-től tiltottak el, így esetlegesen most egy ideig kétkerekűvel jönni-menni... Ma már vannak olyan "robogók" melyekkel elég jól lehet haladni, bár kétségtelen hogy időjárás és útviszony függő.

monalisa1 # 2007.12.03. 00:14

Olvastam: családi okból is fontos/szükséges lenne a mindennapos gépkocsihasználat, de ami a munkába járás dolgát illeti, lásd az alábbiak:

R0by # 2007.12.03. 17:49

Tisztelt Traffic!

Az lenne a kérdésem hogy olyan 3 hónapja 2 sör után jogsi nélkül vezettem, azóta most jött meg a kis levélke hogy 90.000 birság meg 6 hónap eltiltás, közben meg lett a jogsim és most kéne leadnom a papirokat, ilyenkor mi van, kiadják majd a jogsit vagy csak az eltiltás után?

Toyota # 2007.12.07. 15:35

T

Toyota # 2007.12.07. 16:01

T Taffic!Ma volt a tárgyalás!Kérted hogy tájékoztassalak róla !Mikor bementem kérdezni akartam vmit de a bírónő rögtön rám szólt hogy ne kérdezősködjek,azt csak ő teheti.Elolvasta a papírom,és azt mondta,hogy mivel akkor aláírtam a jegyzőkönyvet elismertem hogy ittassan vezettem.Mondtam neki hogy emiatt fellebeztem mert aznap egy kortyot se ittam,soha nem teszem ha vezetek és így igazságtalan a büntetés.Mondtam neki hogy nincs munkám mert minden nap kezelésre járok ,gyógytorna és villany fellválltva,Semmi jövedelmem mert semmire nem vagyok jogosúlt,4 kiskorú gyereket nevelünk meg 2 után fizetek.A párom ( élettársam) tart el,ő gyes-en van.Amit a gyerekek után kapunk abból élünk.És tőlük nem vehetem el.Azt mondta őt ez nem érdekli majd kérek részletfizetést!De miből,és miért fizessek?Hiszen nem ittam!!!Vagy majd dolgozzam le közmunkával,de hogyan? hagyjam abba a kezeléseket?.Sérült a gerincem,és izomsorvadás van a lábamba,amitől sokszor beremeg és nem tart meg sokszor az asszony cipel a hátán be a lakásba az udvarról.Az orvos azt fogja mondani hogy megtagadtam a kezelést.Nem értem ezt az egésszet az ember ha bemegy a bíróságra miért jön ki mindenképp úgy mintha bűnös lenne?Miért nem számít az amit mondunk?Most mi lessz?Fizetni nem tudok,ledolgozni nem tudom .Lehet hogy lecsuknak?És ami a pláne!Azt mondta:Fellebbezésnek helye nincs!Azt hiszem már esélyem sincs!

sanyy # 2007.12.07. 19:19

Tisztelt Traffic!

A másodfokú ítélet megkaptam, jogerős. A teljesen értelmetlennek tűnő kegyelmi kérvényen kívül van valamilyen lehetőségem a jogorvosltara? Az első fokon eljáró bíró - aki mint később megtudtam ügyész volt korábban, nyilván birtokában van miden szükséges tudásnak - méltányossága talán magasabb döntéshozói szinten is "működhetne". A véksőkig elmennék, még egyszer mondom a családom életminősége a tét. Tudom, hogy hibáztam, de mindenünk elveszhet.

Köszönettel,
Sanyy

vw.thomas # 2007.12.09. 09:57

Tisztelt Traffic!

Szombat este egy szórakozóhely előtt szembe jött velem egy járőrkocsi. mivel az utca egyirányú volt, és én szemben közlekedtem az iránnyal,azonnal félreáltam, de sajnos már késő volt. A rendőrök megszondáztattak, majd bevittek. A benti alkoholszonda először 0,40 es értéket majd 20 perc múlva 0,32 es értéket mutatott.
Együttműködtem velük,hamar ki is engedtek. A vád ittas vezetés, ill forgalommal szembeni közlekedés. Korábban soha nem volt szabálysértési eljárásom. A mondták valószínüleg be fognak idézni egy meghallgatásra.Elismertem a szabálysértést!

Ön szerint mekkora az esély rá hogy elveszik a jogosítványomat, illetve mennyi időre? Van e rá mód hogy kizárólag pézbüntetéssel megússzam a dolgot.?

Az eset egy napja történt egy esetleges maghallgatáson van e valami ami enyhítő körülménynek számít?
Válaszát előre is köszönöm!

Traffic # 2007.12.11. 19:03

T. Toyota!

Leesett az állam!
A bírságot be nem fizetése esetén -amennyiben nem rendelkezel jövedelemmel- átváltoztathatják közmunkára, már ha tudnak biztosítani neked alkalmas munkát. Végső esetben valóban elzárás lesz belőle...
Nagyon sajnálom. Most is tartom a véleményemet, a bíróság tévedett.

T. vw.thomas!

Nagy esély van a járművezetéstől eltiltásra, melynek időtartama 1-12 hónapig terjedhet. Vélhetően nincs mód arra, hogy csak pénzbírsággal sújtsanak.
Enyhítő körülmény lehet: gyér forgalom, mellékútvonal, utas nélküli közlekedés, illetve az, hogy csak rövid távolságot akartál megtenni.

T. sanyy!

2007. július 1-jei hatállyal iktatták be a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvénybe a másodfokú bíróság határozata elleni jogorvoslati lehetőséget, a harmadfokú bírósági eljárást.

A 386. § (1) bekezdése alapján:
A másodfokú bíróság ítélete ellen fellebbezésnek van helye a harmadfokú bírósághoz, ha a másodfokú bíróság a büntetőjog szabályainak megsértésével

  1. olyan vádlott bűnösségét állapította meg, illetőleg olyan vádlott kényszergyógykezelését rendelte el, akit az elsőfokú bíróság felmentett, vagy vele szemben az eljárást megszüntette,
  2. az első fokon elítélt vádlottat felmentette, vagy vele szemben a büntetőeljárást megszüntette.

Úgy vélem, hogy az Ön esetében egyik feltétel sem adott, attól tartok nincs törvényes lehetőség a jogorvoslatra.

Traffic # 2007.12.11. 19:06

T. R0by!

közben meg lett a jogsim és most kéne leadnom a papirokat, ilyenkor mi van, kiadják majd a jogsit vagy csak az eltiltás után?

Most akkor hol is van az a jogosítvány? Kézhez kaptad már vagy csak még most gyártják?

angyalsly # 2007.12.12. 17:30

Ismerősöm ittas vezetés miatt balesetet okozott.Eljárás indult ellene. A vére 1.2 -es véralkohol szintet mutatott ki. Mennyi pénzbüntetésre és hány év jogosítvány vesztésre számíthat? Várom mielőbbi válaszát.
Köszönettel:
angyalsly

Traffic # 2007.12.12. 18:16

T. angyalsly!

Ezt sajnos nem tudom megjósolni.

sasika001 # 2007.12.12. 22:53

T. Traffic!

Ez év október 29.-én ittasan vezettem az autóm. Velem volt még két utas. Sajnos kanyarodás közben nekikoccant a tükröm a szemből jövő autó tükrének. Egyből megálltam és közöltem, hogy elismerem a felelősséget. A másik vezető ragaszkodott a rendőri intézkedéshez. Ők megállapították, hogy sem személyi, sem anyagi kár nem keletkezett egyik autóban sem. Előkerült a szonda is. Bevallottam, hogy ittam, elvittek vérvételre.
Kb. két hete hívtak a rendőrségtől és közölték, hogy kihallgatták az utasaimat és a másik vezetőt is, engem majd a véreredmény után fognak behívni. A mai nap felhívtam a rendőrséget, érdeklődtem az eredmény iránt. Közölték, hogy még nem érkezett meg, mert túlterhelt a labor, majd hívnak. Kérdeztem, hogy van e a törvényben meghatározva egy bizonyos idő, amelyen belül kötelesek megküldeni az eredményt. Azt mondták, hogy erre hivatkozva mindig meghosszabbíthatják 30 nappal.
Szeretném megkérdezni Öntől, hogy tényleg így van e, ha nem akkor mennyi ez az idő és hol tehetek akkor panaszt? Továbbá mit tehetnék az ügy meggyorsításában?

Előre is köszönöm válaszát.

Maradok Tisztelettel:
sasika001

Toyota # 2007.12.13. 18:19

Mégis nem tehetnék még valamit?Egyszerüen nem tudom elhinni,hogy azzal hogy a bírónő kimondta:"fellebbezésnek helye nincs"-megszünt minden lehetőség!Valaki segítsen,hová forduljak?Nem hagyhatom annyiban,hisz nem ittam!Már semmit nem vesznek figyelembe?Segítsetek kérlek!

Traffic # 2007.12.14. 18:30

T. sasika001!

A rendőrségen közöltek valósak, az igazságügyi szakértői intézet rendkívül leterhelt. A szakértői intézetet tudtommal határidő nem köti. Nincs mit tenni, várni kell. A rendőrségen a nyomozás határidejének meghosszabbításáról beszéltek, amelynek indoka az lehet, hogy az orvosszakértői vélemény még nem érkezett meg.
A leírtakban jogsértést nem fedeztem fel, véleményem szerint panasznak nincs helye.

Traffic # 2007.12.14. 18:53

T. Toyota!

Talán ha egy ügyész megnézi az ügyedet (ellenőrzésképpen) és óvást nyújt be...
Olvastam a perújításról is a szabálysértési törvényben, de azon dilemmázok, hogy azzal csak olyan esetekben lehet élni, amikor az alapügyet első fokon a bíróság tárgyalta. No meg új bizonyíték is kell hozzá.
Sajnos nincs olyan ötletem, amely segítségedül szolgálna.

Toyota # 2007.12.16. 16:17

AZÉRT KÖSZÖNÖM ,HOGY LEGOLÁBB PRÓBÁLTÁL SEGÍTENI!

boy__ # 2007.12.17. 05:55

T. Traffic!

A következőben kérném segítséged:

Elöljáróban: az ügy nem ittas vezetés, de talán tudsz segíteni.

Szeptemberben a cégünk kapott egy levelet a XIII. kerületi Rendőrkapitányságtól, hogy nyilatkozzunk, hogy a cég egyik személyautóját augusztus x. napján ki vezette, mert azzal szabálysértést követtek el. AZ autót édesapám vezette, visszaküldtük a nyilatkozatát, illetve az autó menetlevelét.

1 hónap múlva édesapám kapott egy levelet, hogy mivel ő az autóval balsetet okozott - állítólag sávot váltott, aminek következtében egy másik autó elrántotta a kormányt és fának ütközött - 4 hónap vezetéstől eltíltásra és 100.000 Ft pénzbírságra ítélik.

Innen kezdődik a cifraság:

Édesapám állítja - és mi hiszünk neki, sőt édesanyám mellette ült - hogy ő nem okozott semmit. Járt az adott útszakaszon, de kb. fél órával előbb, hisz a "baleset" időpontjában nekik egy irodaház átdásán kellett lenniük. Bár az építkezésen mindig mindenkit beírtak, hogy mikor érkezett, mikor ment el, a biztonsági cég nem találja a naplókat (ez is vicc).
Édesapám megfellebbezte a döntést - a rendőr, akivel telefonon beszélt azt mondta, hogy fellebbezze meg, kérjen szembesítést, mert szerinte is cifra az ügy, mert ha ez megtöténik és kategorikusan kijelenti, hogy nem volt ott, akkor a rendőrség nem tud mit tenni, lezárja az ügyet.

Ezek után a múlt héten kaptunk a bíróságtól egy papírt, hogy hatályon kívül helyezik az ítéletet, és visszautalják a rendőrségre, mivel szerintük ez nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, mert cserbenhagyott.
Azt is leírják, hogy tisztán látszik a menetlevélből, hogy a baleset időpontjában édesapámnak fontos megbeszélésen kellett lennie, ez is csak azt bizonyítja, hogy késésben volt, sietett és ezért nem állt meg.

Ezt mi határozottan visszautasítjuk, és felháborít, hogy egy bíróság ilyet le mer írni. Tudom, tudjuk, hogy ha édesapám balesetet okozott volna - sosem okozott - semmilyen találkozó nem lehet neki olyan fontos, hogy azonnal meg ne álljon - egy telefonnal bármit le lehet mondani - , illetve ha balesetet lát akkor is azonnal megáll segíteni.

Kérdésem a következő: mit lehet tenni, hogy biztosan felmentsék, ne csak súlyosabb dolgokkal vádolják?

Üdv,

Boy

szszm # 2007.12.17. 10:22

Tisztelt Fórumozók!

A mai napon sikeresen letöltöttem az ittas vezetés miatt rám kirótt 1 év 4 hónapos eltiltásos büntetésemet.
Köszönet mindazoknak, akik segítettek átvészelni ezt az időszakot. Szerencsére a környezetemben emiatt semmiféle negatív megbélyegzést nem kellett elviselnem, sőt...
Tulajdonképpen még a Kossuth-térieknek is hálás lehetek, hogy jelentős rendőri erőket vontak el a közúti ellenőrzéstől...
Nagyon kemény volt, mert sokatokhoz hasonlóan nekem is napi elemi szükséglet volt a kocsihasználat. Hogy hogyan oldottam meg a problémát, az még hat hónapig maradjon az én titkom. Senkinek nem javasolnám ezt! Szerencsém is volt, de vége a rettegésnek...

Köszönöm a meghallgatást, remélem itt a fórumon többet már nem találkozunk: szszm, alias Joe bácsi

U.i.: Találkozzunk a közúton, józanul!

Traffic # 2007.12.17. 14:29

T. boy__!

Elöljáróban csak annyit javasolnék, hogy a találkozón részt vevő embereket nevezze meg édesapád tanúnak, akik bizonyítani tudják, hogy a baleset időpontjában hol volt. Indítványozni kell, hogy a nyomozó hatóság szerezze be a biztonsági cégtől a ki- és beléptetési naplót (hátha mégis megtalálják).
Erre akkor lesz lehetősége, ha kihallgatják a rendőrségen (tanúként vagy gyanúsítottként). Ha gyanúsítottként, akkor feltétlen panasszal kell élni a gyanúsítás ténye ellen.
Érdemes lenne másolatot kérni a szemlejegyzőkönyvről, a fényképmellékletről, a másik fél meghallgatási vagy kihallgatási jegyzőkönyvéről és a legfontosabb: a helyszínrajzról. Gyanúsítottnak a másolat kiadása ingyenes, a balesettel érintettenek (tanúnak) 100 ft/oldal.
A helyszínrajzon azt kell figyelni, hogy a másik fél hogyan haladt le az úttestről. Elnyújtottan vagy hirtelen kormánymozdulattal. Fékezési vagy sodródási nyomai vannak? Ha vannak egyáltalán.
Bizonyítási nehézségeket okoz a nyomozó hatóság részére, hogy az édesapád járművén nincs rongálódás, ami azt bizonyítja, hogy nem ütközött más járművel.
Az ügyet vélhetően a szmélyi bizonyítékok fogják eldönteni, úgyhogy érdemes minél több tanút találni, aki bizonyítja édesapád hollétét a baleset időpontjában.

boy__ # 2007.12.18. 11:29

T. Traffic!

Köszönöm gyors válaszod, amihez lenne néhány kérdésem:

Ha másolatot kér a jegyzőkönyvekről és egyebekről, azzal nem ismeri el, hogy ő ott volt a baleset idején?

Személyi bizonyítékoknál elég ha mind a 4 kollégánk bizonyítja, hogy ő láttam az építkezésen, merthogy ők kint dolgoztak. Őszintén szólva az ügyfelünket nem szeretnénk ebbe belevonni. Kérdés, hogy az alkalmazottak szava elég-e, vagy azt a másik fél megtámadhatja?

Gyakorlatilag az építkezésen ő beszélt mind a 4 kollégámmal és velem, valamint anyu vele jött ki az építkezésre. Kérdés, hogy elfogultság, vagy valami ilyen miatt ez nem támadható-e?

Traffic # 2007.12.18. 19:34

T. boy__!

Nem ismeri el azzal a felelősségét.
4 kolléga, az édesanyád és te elegen lesztek.
Nem támadható elvileg, hiszen tanúként tesztek vallomást, köt az igazmondási kötelezettség.

Blanxx # 2007.12.20. 13:04

Sziasztok!
Szintén nem ittas vezetés, de talán tudtok segiteni:
Van egy autónk ami az anyósom nevén van (aki 12 km-re tölünk lakik) Ma reggel megjelent nála a rendörség, keresték a tulajt hogy, erre a rendszámú autóra "feljelentést" tettek, mert balesetet okozott. Mi délben voltunk bent a rendörségen,de ott nem találtak semmit, pedig elvileg ök kértek megkeresést. Utánéznek még....Kérdésem az lenne hogy mi történik ha valos a feljelentés? Tehát van egy törött autó és a tulaja minket okol? Hozzáteszem az mi autó nincs megtörve..
Köszönöm a válaszokat!

brobert # 2007.12.20. 17:23

T. Traffic (és persze bárki, aki tud segíteni)!

Elöljáróban annyit, hogy nem vagyok jogász, sosem volt még ilyen balesetem és lövésem sincs hogy mennek ezek a dolgok.

Mult hét kedden volt egy autóbalesetem Budapesten az Andrásssy út és Vörösmarty út kereszteződésében. Én a Vörösmarty utcából indultam a lámpa zöld jelzésére, keresztezni szerettem volna az Andrássy utat és folytatni az utamat hazafelé a Vörösmarty utcában. Viszont jobbról, a Hősök tere felől belém jött egy Volvo, én az autómmal a Vörösmarty utca torkolatában tudtam megállni, a légzsákok nyíltak, azt sem tudtam mi történt. Kiszálltam, akkorra már ott volt egy rendőrautó, ők a Hősök tere felé haladtak éppen, megálltak, megnézték történt-e személyi sérülés, majd hívták a VI. kerületi kollégáikat.

A VI. kerületi rendőrök szondáztattak, a másik autó vezetője ittas volt, én természetesen nem. Felvették az adatainkat. A kereszteződésben az egyik sarkon van egy térfigyelő kamera, a helyszinelő rendőr telefonon be is szólt a kollégáinak, hogy a felvételt őrizzék meg. Telt az idő, jöttek az autómentők, az autókat lefotózták, és el akarták vinni a másik sofőrt vérvételre, aki nem indult első szóra, ezért jött még két rendőrautó és (végül bilincselés nélkül) elvitték.

Viszont volt egy utasa is, és mindketten azt állították, hogy nekik volt zöld a lámpa.

Tegnap voltam benn a rendőrségen és egy nagyon kedves hölggyel beszélgettem arról, hogy mi is a helyzet. Egyrészt az ügy tőlük elkerült a fickó lakóhelye szerinti illetékes Rendőrkapitányságra, mert az ittasságának mértéke már bűncselekmény. Másrészt emlékei szerint az anyagot úgy küldték át, hogy ő a hibás. Erről azt mondta, hogy egy ilyen aktának van egy A és egy B oszlopa és az A oszlopba kerül az eljárás alá vont fél, márpedig oda őt irták, és a helyszinelő rendőrök is igy jelentették le az ügyet: a Volvós volt a vétkes. Azt is mondta, hogy arra a papirra, amit nekem adtak igazolásként is úgy irják be a balesetben szereplő feleket, hogy aki az A oszlopban szerepel, az kerül felülre, aki pedig a B-ben, az alulra: a Volvós van felül, én alul. Rákérdeztem, hogy én mint halandó állampolgár megnézhetem-e azt a térfigyelő kamerás felvételt, ami alapján a fejemről döntenek, de azt mondták, hogy erre nincs módom. Elmondása szerint én már csak egy olyan igazolást fogok kapni, ami majdnem teljesen megegyezik a mostanival, egyetlen különbség van: szerepel rajta egy ilyesmi mondat, hogy "brobert ellen ebből a balesetből kifolyólag nincs eljárás".

Most kb. itt tart az ügy.

Viszont van egy csomó kérdésem:

  • Tényleg igy van, hogy nem nézhetem meg a térfigyelő kamera felvételét?
  • Mennyire igaz ez az A-B oszlopos dolog, illetve én legkorábban mikor és milyen formában fogom hivatalosan is megtudni, hogy valóban vétlen voltam a balesetben?
  • A balesetet külön kezelik az ittaságától, vagy az egész egy ügy és jól megszívtam?
  • Pontosan mi fog történni a továbbiakban ebben az ügyben? A fickó bűncselekményt követett el, ergo a rendőrség továbbadja az ügyet a bíróságnak és az ember az idők végezetéig fellebbezgethet, én meg soha nem fogok pénzt látni a biztosítójától?
  • A biztosítónak milyen papírt kell elfogadni, hogy fizessen?
  • Ezt a papírt az ügy melyik szakaszában tudja kiadni nekem a rendőrség és addig a pontig milyen határidők kötik, ergo minimum mennyi idő, mire elkezdhetek harcolni a biztosítóval a pénzemért?
  • Mit kell és lehet még tennem ebben az ügyben, hogy ne rajtam múljon mikorra zárul le?

Előre is köszönök minden segitséget, jótanácsot!
brobert