Ittas vezetés


Ittasvezetes.hu # 2018.05.01. 09:06

Hhll77

Ehhez kevés adat áll rendelkezésre.

Egy 4-5 perces telefonbeszélgetéssel be lehet már határolni. 06 70 63 72 900


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Hhll77 # 2018.05.01. 08:56

Nem tagadom az alkohol fogyasztást és a mért eredményt is elfogadom! Az eltiltásban mekkora időre számíthatok?

Ittasvezetes.hu # 2018.05.01. 08:42

Hhll77

A rendőrség és a bíróság felkérhet igazságügyi orvos-szakértőt annak vizsgálatára, hogy a közölt fogyasztás és a mért eredmény egyezik-e, de a leírt eset alapján erre szinte bizonyosan nem kerül sor.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Hhll77 # 2018.05.01. 08:37

Köszönöm a válaszokat! Előállításnál kettő sört vallottam be,aminek ki kellett volna ürülnie a szervezetemből 12óra alatt. Nem fog ütközni a vallomásom ha kitartok a 2 sör mellett és a vodkáról nem teszek említést?

Ittasvezetes.hu # 2018.05.01. 08:15

Hhll77

UI: "vodkát tettek a sörömbe" - ezt javasoljuk mellőzni az eljárásban. Nem vet jó fényt Önre.

lásd: http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/search?…


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2018.05.01. 08:11

Hhll77

Büntetőeljárás, vétség, igen enyhe fokú befolyásoltság. Rendőrség, nyomozati szak, kihallgatás - döntéshozatal: bíróság.

Eltiltás, pénzbüntetés, utánképzés.

Ennél több info: ittasvezetes.hu/adatlap


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 06:42

Látod milyen egyszerű és kiszámítható ember vagy. Itt moderáció már nagyon régen nincs, mert ha lenne akkor itt valóban jogászkodók, szakértők válaszolhatnának.Értelmi képességeddel nagy a baj, mert a kérdező másra volt kíváncsi, mint amire válaszoltál.
Tessék itt a lehetőséged, válaszolj a kérdésre, Hhll77 jogilag mire számíthat?

Szomorú örökös # 2018.05.01. 06:22

egyötvenes68

Te is aztán leírtad a tutit, ugye? :-D

Hhll77: Nem tudom mire számíthatsz

Ez aztán igazi gyümölcsöző tartalommal bíró hozzászólás volt, ugye? :-)

Látszik, hogy nem vagy egy intelligens ember, de sebaj ez a fórum már mindent elbír.

Intelligens ember nem másokat szekál, hanem a hozzászólásokra koncentrál és ha kérdez valaki, akkor arra válaszol, ahogy az egy fórumon szokás. Én ezt tettem, bocsika, neked nem sikerült még mindig. De sebaj, már más posztban is mutattad hatalmas értelmedet.

Nyugodtan fröcsögd teli az oldalt, általad legalább másnak is lejön, hogy milyen értelmes ember vagy.

Szerintem te ezt megteszed helyettem! Szóval a fentiek nem rólam derültek ki eddig sem. Sőt, nem az én posztjaim-azonosítóim törlődnek valamiért, hanem másé. Szerencsére van moderáció végre a fórumon. Az ilyen kötözködő gépek, akik másokkal foglalkoznak és nem a lényegre koncentrálnak, előbb-utóbb mindig a helyükre kerülnek. ;-)

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 06:14

Hhll77

Nem tudom mire számíthatsz, de tuti biztos, hogy egy szomorú...kaputelefon szerelő sem fogja tudni!

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 06:10

Szomorú....

Kérdező azt kérdezte, hogy mire számíthat?
Ide írtál egy nagy semmit. Látszik, hogy nem vagy egy intelligens ember, de sebaj ez a fórum már mindent elbír. Nyugodtan fröcsögd teli az oldalt, általad legalább másnak is lejön, hogy milyen értelmes ember vagy.

Hhll77 # 2018.05.01. 06:05

Köszönöm a válaszod! Természetesen vállalom a felelőséget! Mire számíthatok a büntetésre vonatkozóan?

Szomorú örökös # 2018.05.01. 05:24

Hhll77

a vendégeim meghívtak kettő sörre.Mint utólag kiderült vodka is volt benne,de erről nem tudtam

Nem hinném, hogy mentő körülmény lenne az utóbbi.
Alapból ha vezet az ember, akkor sört se igyon, ez alap.
Azt pedig elismerted, a szonda pedig mért, úgyhogy ennyi.

Hhll77 # 2018.05.01. 05:07

Üdv! Egy fesztiválon dolgoztam és a vendégeim meghívtak kettő sörre.Mint utólag kiderült vodka is volt benne,de erről nem tudtam! Este igazoltatáskor 0.38-at fújtam! 20éve van jogsim és semmilyen szabálysértésem sem volt még! A kérdésem az lenne hogy mire számíthatok?

Ittasvezetes.hu # 2018.04.24. 15:35

Andi1975

Bízzunk benne, hogy a jövőben ilyen vagy hasonló problémával nem kell szembesülniük.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Andi1975 # 2018.04.24. 11:47

Üdvözlök Mindenkit!
Szóval sajnos úgy néz ki, hogy a férjemnek egy jóakarója próbált intézkedni, hogy mimnél később kapja vissza a jogosítványát! Múlt hét kedden kaptuk meg a bírósági végzést, ami április 6-án jogerőre emelkedett és február 22-én már vissza kaphatta volna az iratot. A Kecskeméti ügyészség visszavonta a Kalocsai Ügyész Nő fellebbezését. Ma bent volt a Kalocsai Kormányablakban. Semmilyen iratot nem kértek tőle, nem kérdezték a nevét, mégis tudták kicsoda. (Nyilván volt a kezükben a jogosítványa) Először azt mondták, hogy még nem kaptak bírósági végzést. Amikor férjem felemelte a hangját, azt mondták tegnap kapták meg és 8 napjuk van kiértesíteni ha megkapja a határozatot akkor menjen be érte. Itthon felhívtuk a 1818 Országos Kormányablakot. Azt mondták, valóban megkellet, hogy kapják a végzést, amikor mi és ha ott van náluk és bemegy érte személyesen, kötelesek kiadni semmiféle 8 napot nem kell várni. A 8 nap arra van, ha nem jelentkezik érte személyesen, akkor értesítik róla. Ha nem adja ki a Kalocsai Kormányablak a jogosítványt, azt mondták ott helyben kérjük írásba az elutasítás okát és adjuk bíróságra. Felhívtuk Kalocsát, a hölgy hebeget-habogott, aztán közölte holnap 10 után mehet a férjem érte sórönkívül veszik. Persze mindez az után, hogy kértük adják írásba az elutasítás okát. Szomorú ha nem jár utána a dolgoknak az ember nagyon palira tudják venni. Egyetértettünk abban, hogy ittas vezetés miatt jár neki a büntetés, de hogy 5 hónap büntetés után már 7. hónapja nincs jogosítványa azt hiszem ez már abszurd!

wers # 2018.04.19. 14:12

Ittasvezetes.hu, tudsz olyan esetről, hogy az ügyfél példányával nem adták ki?

Andi1975 # 2018.04.19. 13:39

Köszönöm a tanácsokat! Nincs szükség újra képzésre. Csak a B kategóriától volt eltiltva, így azt mondták nem kell új képzésen részt vennie.

Ittasvezetes.hu # 2018.04.19. 12:32

Andi1975

Az utánképzésről nem esett szó, amennyiben az Ön férje közúti járművezetéstől való eltiltást kapott, abban az esetben az NKH tanfolyamán is részt kell vegyen, és azzal az igazolással mehet a vezetői engedélyért.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2018.04.19. 12:03

Carella, dehogynem kapnak ők is. Csak érjen oda.

wers # 2018.04.19. 12:01

Átlendül.
Föként a központi érkeztetés óta elég lassan érkeznek a levelek. Meg akkor utána is kérdeznek, főként ha az ügyfél megemlíti, hogy akkor kikéri a megyei kormányhival véleményét.
Egyébként lehet az ügyfél példányát us iktatani, vagy utólag is iktatható, együtt a visszaadott jogsi papírjaival.

Carella # 2018.04.19. 12:01

Azt a határozatot ami arról szól hogy lejárt az idő, elég magukkal vinni az okmányirodába. Az okmányiroda soha nem kap ezekről külön értesítést. egy hivatalos levél pecséttel alkalmas lehet arra, hogy vissza adják. Akinek volt hasonló esete erre azok mind tudják, nincs értesítve mindenről külön az okmányiroda. Be kell sétálni, megmutatni a jogerős határozatot és az irodában a kormányablakoknál köteles kiadni az ügyintéző a jogosítványt amennyiben megszünt az eltiltás vagy lejárt az idő vagy bármi erre utal.

Ittasvezetes.hu # 2018.04.19. 11:44

Andi1975

A kormányablak (már nem okmányiroda) nem fogadja el az Ön példányát, nekik iktatni kell közvetlen a hivataloktól érkező példányt is. Tehát Ön hiába megy be a saját példányával, eredményt nem tud elérni (kivéve, ha az ügyintéző átlendül ezen a kérdésen, ami kétes.)

A javasolt út tehát nem ez, hanem a bíróság segédhivatalának felkeresése, tájékozódás - merre jár az irat.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2018.04.19. 11:17

Vigyétek magatokkal az okmányirodába a saját példányotokat.

Andi1975 # 2018.04.19. 10:28

Üdv!

A férjemnek még szeptemberben vették el a jogosítványát ittas vezetés miatt. 2 bírósági tárgyalás volt, mert az ügyész mindig fellebbezett. Februárban Kecskemétre adták és most kaptunk egy levelet, hogy április 6-án jogerőre emelkedett az a bírói ítélet, ami szerint február 22-én vissza kaphatta volna férjem a jogosítványát. Kedden kaptuk a levelet és megkérdeztük telefonon a bíróságot, hogy az okmányirodát mikor értesítik ki. Azt válaszolták, hogy amikor nekünk küldték az üzenetet az okmányirodának is. Viszont az okmányiroda azt mondja semmilyen értesítést nem kaptak. Ilyen esetben mi a teendő? Hiába van 2018. 04. 06 óta jogerős határozat még sem jut hozzá a férjem a jogosítványához. Én sajnos mozgásomban korlátozott vagyok, jövőhéten orvoshoz kellene mennem, meg kórházba is. Hová lehet fordulni, hogy végre kézbe kapja férjem a jogosítványát? Köszönöm ha valaki tud útmutatást adni.

Ittasvezetes.hu # 2018.03.29. 16:01

Ismét húsvét


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap