Ittas vezetés


wers # 2018.06.28. 04:58

miután sikeres forgalmi vizsgán is túl volt rá pár napra autóba ült és kisebb anyagi kárt okozó "balesetet" okozott. 2 évre eltiltották a vezetéstől engedély nélküli vezetésért, és pénzbírságot kapott, de kb 2 hét múlva megjött a jogosítvány.

Borítékolni tudnám, hogy felszólították, hogy adja le. Csak nem tette meg. Attól még a vezetési jogosultságot szüneteltették. És az két év után magától nem törlődik!!! Normál esetben mikor megy a páciens a jogsiért az ügyintéző visszaállítja az érvényességet. Van olyan, hogy valaki évekig nem kéri a jogsit vissza, ott őrizgetik. De automatikusan nem érvényesítik.
Azt viszont nem értem, mi az, amit az okmányiroda nem Nem hogy látnia kell, de ők maguk szüneteltetik a jogosultságot.

Pennywise # 2018.06.27. 16:57

Elnézést.

"2017.03.12-én már elkészült. Meghallgatás alkalmával Ügyvédem javaslatára vallomást nem tettem, majd a bíróságon megteszem."

Természetesen 2018.03.12-én. :)

Pennywise # 2018.06.27. 16:52

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt SIDI,

Több hónapja követem a fórumot. Köszönöm, hogy itt lehetek és tájékozódhatom. Sajnos én sem az érdeklődési köröm szélesítése érdekében látogattam az oldalra. Sok esetben látom, hogy segítőkész, tapasztalattal rendelkező fórumozók vannak jelen.
SIDI hozzászólására reagálnék.
Sajnos hasonló cipőben járok én is. Ezt a történetet írnám le.
2017.12.16-án és is hibáztam. Rövid távra, de beültem én is volán mögé. A rendőrségi ellenőrzés volt. Szonda enyhe fokú ittasságot jelzett. Hitelesített szondát nem tudtam kifújni. Mintavétel történt (vér, vizelet). A bűncselekményt elismertem. Vezetői engedélyt a helyszínen elvették. Ügyvédhez fordultam, szakjogászhoz. Hosszú ideig nem történt előrelépés az ügyben. 2018.04.21-én az ügyvédem felvette a kapcsolatot a rendőrséggel. 05.09-én válaszoltak, hogy „nemrég” kapták meg a szakértői véleményt (vegyész és orvosszakértő is bevonásra került). 05.22-ére idéztek be gyanúsítottként (PDF-ben érkezett az idézés, postai úton, hivatalosan a mai napig nem érkezett meg). Mint kiderült, a szakértői vélemény 2017.03.12-én már elkészült. Meghallgatás alkalmával Ügyvédem javaslatára vallomást nem tettem, majd a bíróságon megteszem.
Bűnügyi nyilvántartásba vétel 05.22-én megtörtént. Jelenleg várunk. Már több mint 6 hónap eltelt. Nem sietik el az biztos. :(
Amennyiben lesz fejlemény, leírom, hogy másoknak is segítségére lehessen.
Üdv!

Ittasvezetes.hu # 2018.06.27. 14:32

SIDI

S mégegy:

http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…_ele_allitas


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2018.06.27. 13:50

SIDI

Egy blogot ajánlok figyelmébe:

http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…_jogositvany


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

SIDI # 2018.06.27. 09:58

Köszönöm, ez most igazán elkeserített Bennünket.

Soha nem volt dolga a rendőrséggel, nem büntetett előéletű, még büntető pontja sem volt soha. Pedig 10 éve dolgozik gépkocsivezetőként.

A munkahelye visszavenné, de örökké ők sem tudnak rá várni.

Esetleg ha valaki hasonló cipőben járt a közelmúltban, leírná a tapasztalatait?

Ittasvezetes.hu # 2018.06.27. 09:03

SIDI

"A gyanúsítotti kihallgatás követően nem 30 nap van arra, hogy a bísági tárgyalás megtörténjen?"

Ez csak bíróság elé állítás esetén van így, de jellemzően sok esetben hónapokig elhúzódik az eljárás, főleg Budapest és környékén, valamint nagyvárosokban, megyeszékhelyeken.

"Ez normális hogy ilyen sokáig nem történik semmi? "
Igen

"Ha kategória eltiltást kap mennyi időre számíthatunk illetve kb. mennyi pénzbírságra?"
Nem bírság, hanem büntetés. A "mennyi időre számíthatok" kérdésre az ügy alapos ismerete nélkül felelni lehetetlen. Javasolt volna ügyvédet fogadni, ha állása, megélhetése múlik rajta.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

SIDI # 2018.06.27. 08:11

Kedves Fórumozók!

Pár hete leírtam a párom történetét.
Az ittas vezetésen tetten érés április 3-án történt, ami igen enyhe fokú volt, de sajnos büncselekmény, így a helyszínen elvették a jogosítványát. Május 31-én történt meg a gyanúsítotti kihallgatás (már ezt sem értettük mi tartott ennyi ideig), most június 27-én még mindig semmi infó. Jogosítványa, munkahelye jelenleg nincs (kamion sofőr). Mégis mire számíthatunk, mikor lesz végre valami előre lépés az ügyben pl. egy bírósági ítélet? A gyanúsítotti kihallgatás követően nem 30 nap van arra, hogy a bísági tárgyalás megtörténjen? Szeretnénk, ha legalább a C+E kategóriát visszakaphatná. Ez normális hogy ilyen sokáig nem történik semmi? Ha kategória eltiltást kap mennyi időre számíthatunk illetve kb. mennyi pénzbírságra?

Vadsuhanc # 2018.06.20. 19:53

Special nálam így van.....

GubElek # 2018.06.20. 19:41

Jól mondod, a 4(b) rovatban a vezetői engedély érvényességi ideje van. Eddig az időpontig használható a személyazonosság igazolására (kiállítástól 10 év).
De az orvosi nem lehet ennél hosszabb idejű.
Olyan nincs, hogy az orvosi (11 oszlop) még érvényes, de az okmány (4b) már nem.

Vadsuhanc # 2018.06.20. 17:32

Ha jól emlékszem az első lapon a 4. talán (b) rovat.

GubElek # 2018.06.20. 17:26

Vadsuhanc

Ezt írtad:

Csakhogy a vezető engedélynek mint okmánynak is van érvényességi ideje és lejárta. ( nincs köze az orvosihoz ) Az orvosi hiába jó és érvényes, ha az igazolvány nem.

Ez a dátum hol található az igazolványon?

oligaliga # 2018.06.20. 09:20

Azt írta, hogy az orvosit 10 évre kapta, de azt nem, hogy mikor. 2010-ben a jogosítványt szerezte meg.

Atis77 # 2018.06.20. 09:17

lejárt orvosival csak autót nem vezethetsz b kategóriával, minden alkategóriát lehet. amúgy 2020 mint írtam 10 évre kapta az orvosit 2010ben

oligaliga # 2018.06.20. 09:12

Igen, ez így van, de a kérdésre még nem kaptunk választ. Mikor jár le az orvosi alkalmassági, ami a vezetői engedélyen van?

Vadsuhanc # 2018.06.20. 09:04

Csakhogy a vezető engedélynek mint okmánynak is van érvényességi ideje és lejárta. ( nincs köze az orvosihoz ) Az orvosi hiába jó és érvényes, ha az igazolvány nem.

oligaliga # 2018.06.20. 08:56

Azért kérdezem, mert a vezetői engedély csak addig jogosít fel a vezetésre, amíg az orvosi alkalmassági (ami rá is van vezetve) engedi. Az orvosi alkalmassági lejárta után is érvényes a vezetői engedély, de csak személyazonosításra alkalmas okirat.

Vadsuhanc # 2018.06.20. 08:13

Én nem az orvosiról beszélek....

Atis77 # 2018.06.20. 07:41

orvosit 10 évre kapta, és kismotorra nem kell azt hosszabbítani.

Vadsuhanc # 2018.06.20. 07:16

Az okmánynak magának is van egy érvényessége és mint lentebb írták az orvosi alkalmasságnak is. A kettő nem függ össze. Lehet érvényes az orvosi, ha a magának az okmánynak az érvényessége lejárt.

Mellesleg miért nem kérdezte meg az intézkedő rendőröket illetve a kapott határozatban is benne kell, hogy legyen az intézkedés jogalapjának indokolása.

oligaliga # 2018.06.20. 07:10

A jogosítvány hátulján az orvosi alkalmassági érvényességi ideje nem járt le véletlenül?

Atis77 # 2018.06.20. 07:00

Üdv

Ismerősöm miután sikeres forgalmi vizsgán is túl volt rá pár napra autóba ült és kisebb anyagi kárt okozó "balesetet" okozott. 2 évre eltiltották a vezetéstől engedély nélküli vezetésért, és pénzbírságot kapott, de kb 2 hét múlva megjött a jogosítvány. Ez 2010-ben történt. Azóta többször igazoltatták, nem volt gond, idén tavaszig amikor igazoltatáskor (kismotoron ment) lekérték a jogsit is ahol közölte a rendőr hogy ez érvénytelen és feljelentette szintén engedély nélküli vezetésért, 90 e ft a bírság. A régi papírokat nem találja, okmányirodában nem tudnak segíteni semmit nem látnak a rendszerben. Ilyenkor mit lehet tenni? A jogsit nem vette el a rendőr, nála van de nem nagyon mer vezetni.

Előre is köszi.

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.06.15. 07:05

Koszi a segitseget! Egyenlore hivatalosan kivonatom a kocsit es van egy evem kiagyalni a tovabbiakat.
Szep hetveget!

wers # 2018.06.15. 06:38

De ez attól még ugyanúgy hogyaf@szbatörténhet-kategória...

Hibázott az ügyintéző. Szerintem udvariasan kérjétek meg, hogy javítsa. Tudod, ami elromolhat az el is romlik. Meg talán túl meleg volt... vagy mitomén. Vagy, aki dolgozik, az tévedhet is. Gondolom ez egy "hátteres" ügy azaz levélben érkezik a kérelem, de ha az ügyintéző egyszerre ül az balakban, közben megy hoz néhány végzést, határozatot mert igencsak létszámhiány van, akkor sajnos tévedhet.
Egy volt kolléganőm írásbeli elmarasztalást kapott, mert ő hibázott egy ügytípusban a legtöbbet. Csakhogy nem hogy abban a hivatalban, de még a megyén túl is ő csinálta ennek több mint 70%-át (országos illetékességű). Aki fotóshopban ült, mert másra nem volt alkalmas, az ugyebár ilyen hibát nem követhetett el.
És az is sajnos, hogy ilyenek miatt azok hagyják ott a hivatalalt, akik máshol sokkal több pénzért is találnak munkahelyet.

ius latratus # 2018.06.15. 05:42

wers

Köszönöm szépen, leellenőriztem, valós a dolog. A forgalmi alapján az ügyfélkapun tényleg visszahelyezhető. Sokat segítettél, s az lesz a dolog nyitja, amit írtál. A rossz ügytípus.
De ez attól még ugyanúgy hogyaf@szbatörténhet-kategória...

Köszi