Ittas vezetés


Ordog # 2018.09.16. 09:30

Orosz magyar kettős állampolgár vagyok.
2017.01.10 ittas vezetés miatt előállítottak a vér 3,8 volt.
Még januárban visszamentem Moszkvába az orosz irataimmal és nem foglalkoztam az üggyel. Most 2018 augusztusában jöttem megint vissza.
Most sem nagyon érdekel a dolog csak jár le a magyar útlevelem és meg szeretném újítani mert pár országba könnyebb bejutni magyar okmányokkal, papíron van magyarországi lakcímem.
Ha elmegyek az okmányirodába, hogy kicseréljék az útlevelem kibukhat a dolog?
Pár napja igazoltattak az orosz okmányaimat adtam át rendőrnek simán továbbmehettem.

Adina2018 # 2018.09.06. 07:33

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
A végeredmény Márciusban lesz újra jogsi.
Mivel az első elvételkor 6 hó eltiltás+pénzbírág.Ez ugye nem évül el attól független hogy másodjára is ittas vezetés volt amire 1év 6 hónap volt a büntetés.Az enyhités 5 hónap volt másodfokon mivel legelsőre leadta a jogsit (eltelt közben az első 6 hónap) s mig a másodfokú itélet nem lett meg az addig eltelt időt beszámították,szeptember 29-február 21-ig.Így jövő márciusban kapja vissza.Nagy nehezen megértettük.
Köszönjük szépen a válaszokat.

Ittasvezetes.hu # 2018.09.05. 18:07

wers

Így már más, és még csoda, hogy nem írta be senki, a "soha nem adnám vissza a jogsit" című mondatot, amit ilyenkor szoktak reagálni.

A mi álláspontunk - és eredményeink - ilyenkor azok, amely szerint az első eltiltás lejáratának dátumától kell indulnia a második eltiltásnak, tehát a kettő összeadódik. Hiszen ha az első eltiltás tegyük fel Január elsején keletkezik 10 hónapra, az Október elsején lejár. Ha közben Május elsején engedély nélkül vezet, és annak az ügynek a lezárulta December elseje, és akkor kiszabnak rá további 14 hónapot, akkor volt közben két hónap, amikor nem tisztázott, hogy vezethet-e vagy sem, és egyébként sincs olyan, hogy két hónapra visszakapja a jogosítványát, tudván azt, hogy le kell majd ismét adnia.

Egyébként ezt így is elég olcsón "megúszta", ha az alábbi cikket elolvassa a kérdező...

https://rollpress.hu/…-vezetesert/


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2018.09.05. 14:34

Ittasvezetes.hu, igen elsőre nekem is ez merült fel, ezért kérdeztem vissza, de a második hozzászólásból kiderül, hogy itt "visszaeső" tett van. Ráadásul másodjára is ittas.
Tehát a második elkövetés pillanatában már bevont a jogsi, így akkor nem bevonás dátumától számolódik.
A másodfokot pont ezért nem értem, miért kellett volna neki meghatározni, mikortól... be kellett volna írnia, hogy döntésem dátumától, vagy mit? Itt nincs visszamenőleges beszámítható idő.
Én sem értem, miért a saját döntésének dátumától számolja be az eltelt időt.
De az sem most volt, nem hiszem, ez ellen ennyi hónap után tudnátok bármit is kezdeni.

(mellesleg így is elég lájos a bünti, sok ilyen esetben élvezhető a büntetés végrehajtás kellemes cellája)

Ittasvezetes.hu # 2018.09.05. 13:20

Adina2018

A vezetési jogosultság szüneteltetésének tartama nem attól függ, hogy mikor s hogyan születik róla határozat, hanem attól a perctől számolandó, amikortól a vezetési jogosultság szüneteltetése megkezdődik - "ideális" esetben a cselekmény pillanatától, amennyiben a vezetői engedélyt az elkövető át tudta adni a rendőrnek, aki szabályszerűen bevonta, majd néhány napra rá a kormányablak értesítője is meg kellett érkezzen, amely szerint X dátumtól a vezetési jogosultság szünetel.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Adina2018 # 2018.09.05. 11:51

2017.február helyszínen jogsi elvéve 6 hónap eltiltás. 2017. Májusban "ittas vezetés"engedély nélkül, első fok 1 év 6 hó.
Azt értem hogy helyben hagyta a másodfok az elsőt , csak azt nem hogy miért a másodfokú tárgyalástól(2018.02.hó) számolja az 1 év 6 hónapot miért nem az elsőtől (2017.05.hó)?
A mostani határozatba ha jól értelmezem a beszámítható idő onnantól kezdődik mikortól az első büntetés a 6 hónap letelt volna (2017.szept.) ,holott a jogsit elvették a helyszínen 2017.februárban,így cca. 5 hó amit beszámítanak 2017.09-2018.02-ig.

alfateam # 2018.09.05. 11:23

Lehetne az elsőfokút is?
Minek, hiszen a másodfok helybenhagyta..

wers # 2018.09.05. 11:01

Lehetne az elsőfokút is? Mikor volt az elkövetés?

Adina2018 # 2018.09.05. 09:00

Üdv.mindenkinek Valaki segítene eligazodni ezen?
Első fokú tárgyalás 1év 6hó volt,(ha elfogadjuk idén novemberben lenne jogsi)
Ügyvéd javaslatára fellebezés, mondván rosszabb nem lehet: Másod fokú helyben hagyta az elsőt,de e-szerint a másodfoktól számolják az 1, év 6 hónapot
Csak márciusban lenne ténylegesen jogsi?
S így akkor rosszabb lett a másod fokú mint,az első.
Van ilyen?

Idézem:
A bíróság a Ceglédi Járásbíróság 17.b 168/2017/2.számú , 2017 május hó 24 napján kelt és a Budapest Környéki Törvényszék, mint másodfokú bíróság 5. bf.671/2017/8. számú végzése folytán 2018 február hó 21. napján jogerőre emelkedett ítéletében kiszabott 1 év 6 hónap közúti járművezetés eltiltás időtartamába a 2017. szeptember hó 29. napjától (a korábbi "B" kategóriára szóló járművezetéstől eltiltás szünetelés lejáratának napja) a büntetőeljárás jogerős befejezéséig, azaz 2018.február hó 21. napjáig eltelt időt beszámítja.

Indoklás:
A Ceglédi Járásbíróság a 17.b 168/2017/2 számú , 2017.május hó 24 napján kelt és a Budapest Környéki Törvényszék, mint másodfokú bíróság a 5. Bf.671/2017/8. számú végzése folytán 2018 február 21 napján jogerőre emelkedett ítéletében nem rendelkezett a közúti járművezetéstől eltiltás tartamába beszámítható időről, ezért a bíróság a Be.6771§9. pontja alapján, a Btk.56.§ (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően határozott.
A jogorvoslat a rendelkezés a Be.579 §(2) bekezdésén alapul.

Pennywise # 2018.07.30. 08:59

Ittasvezetes.hu

Köszönöm!

Ittasvezetes.hu # 2018.07.29. 07:17

Guszty

0.05 mg/l - semmilyen büntetést, bírságot, következményt nem von maga után. Hiába ismeri be, hogy alkoholt ivott, ha a szonda nem olyan értéket mutat, amely büntetendő.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Guszty # 2018.07.29. 00:23

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy rendezvenyen fogyasztottam egy doboz sort es ra 3 orara autoba ultem. Az intezkedo rendorok kerdeztek h ittam e es en mondtam h orakkal ezelott 1 doboz sort. Helyszinen 0.05 volt a meres es bevittek a kapitanysagra ahol elsore 0.04 et masodjara 0.00 mert a gep. Ha jol vettem ki ez az a kategoria amit csak akkor buntethetnek ha bevallom hogy ittam. Van valami lehetosegem hogy utolag elengedjek a birsagot? Vagy a sok papir kozott azt is alairtam hogy ittam es akkor mar nincs lehetosegem? Fura kettosseg van bennem mert fel sem vetodne bennem a felelossegvallalas alol valo menekules ha nem 0-at mernek masodik fujasnal.

Valaszat elore is koszonom!

Guszty

Hhll77 # 2018.07.28. 22:20

Köszi a választ! A kihallgatáson a hadnagy is ezt mondta,az utánképzés elkerülhetetlen! A pénzbirság hiánya miből adódhat? Miért nem kért az ügyész? Akkoriban munkanélküli voltam és arra tekintettel?

Ittasvezetes.hu # 2018.07.28. 21:22

Hhll77

Az utánképzés már évek óta nem az eltiltás idejének függvénye. A 6 hónap (12 hónap) tévhit. Egyesek szerint az sem mindegy, hogy 12 hónapot "kap" vagy egy évet.

A valóság ez: akit a közúti járművezetéstől - bármennyi időre - eltiltottak, az utánképzéssel szerezheti vissza a vezetői engedélyét.

Tehát Önnek igaza van!

https://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…s_szazadszor


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Hhll77 # 2018.07.28. 20:51

Tárgyalás kérése gondolom teljesen felesleges,mert ha még meg is feleznék az eltíltás idejét,akkor is mehetek utánképzésre?!?

Hhll77 # 2018.07.28. 20:42

Sziasztok! Régebben írtam és kérdeztem a fórumon,az esetemben 0,38-al kaptak el,a napokban megjött a végzés amiben 1 évre eltíltottak a jármű vezetéstől! Semmi pénz bírság! Szerintetek ez normális?

Ittasvezetes.hu # 2018.07.28. 14:01

Pennywise

"mi a gyakorlat?”"

Még nincs gyakorlat. Tapogatózás van.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Pennywise # 2018.07.27. 09:01

Tisztelt Fórumozók,

Korábban már leírtam az esetemet.
A mai napon kézhez vettem a büntetővégzést, melyet a Bíróság tárgyalás mellőzésével hozott meg.
Tartalma: 250.000 Ft pénzbírság és egy év hat hónap "B" kategória eltiltás.

Beszéltem az ügyvédemmel is, aki mondta, hogy benyújtja a kérelmet tárgyalás tartására.

Kérdésem az lenne, hogy az új BE változás miatt mi várható, mi a gyakorlat?
Lesz-e egy tárgyalás előkészítő? Ott mi történik?
Van-e valami lehetőség az Ügyésszel megegyezni, vagy csak tárgyalás lesz ahol a Bíró hoz ítéletet.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Ittasvezetes.hu # 2018.07.23. 08:18

Hoba4839

Váci tapasztalat, kissé lassú ügymenet (átlagosan 3-5 hónap, mire döntést hoznak). A "mire számíthatok" kérdésre itt tud választ kérni:

ittasvezetes.hu/adatlap

Ügyvédet is ezen keresztül találhat többek közt.

A vezetői engedélyt átlagosan 14 nap alatt vonják be ilyenkor: a kormányablak fogja küldeni a bevonó határozatot.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Szomorú örökös # 2018.07.23. 06:21

Hoba4839

Ha határozat alapján „hivatalosan” bevonják a jogosítványodat, akkor hiába nem vették el, az első ellenőrzéskor amennyiben lekérdezik, máris megbuktál, mindegy, hogy leadtad nekik vagy nem. Egyébként anno sok évvel ezelőtt egy ismerősömet berendelte az előadó a rendőrségre, mikor olyan szabálysértést követett el, amely 3 hónapos jogosítvány bevonással járt, majd elkérte tőle a jogosítványt, betette a fiókjába és közölte, hogy 3 hónap múlva ismét találkoznak. Szóval ez, hogy nem volt nálad, nem jelenti azt, hogy nem vonják majd be szerintem. Bár ez az én laikus véleményem, majd a jogász elmondja, hogy mire számíthatsz.

Hoba4839 # 2018.07.23. 06:15

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni, vasarnap hajnalban beultem a volan mögé 2 fröccs utan, azon a 100 m-es szakaszon megallitottak a rendőrök és a szonda, 0.26ot mutatott, a jogositvanyomat nem vettek el, mert sajnos nem v nalam, ezert kaptam egy +5000es csekket! előállítottak! ez az első és utolsó ittas vezetésem, de szeretnék segítséget kérni, hogy ilyen esetben mire lehet szamítani, illetve tudnatok megbízható ügyvedet ajanlani aki profi a témában, akár Pesten vagy Vácon? ugyanis az eset ott történt! Előre is köszönöm a segítséget!

Ittasvezetes.hu # 2018.07.05. 16:32

Neo3

http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…_ele_allitas


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Neo3 # 2018.07.05. 12:58

Üdvözletem!

Ha a meghallgatást követően lejárt a 30 napos határidő (gyorsított eljárás lett kezdeményezve ügyvéd által), de nem érkezett behívó tárgyalásra, mire számíthatunk?

Olvasom egy jogi oldalon, hogy:
"A tárgyalás mellőzése keretében a végzés meghozatalára az ügynek a bíróságra érkezésétől számított 30 napon belül van lehetőség."

Magyarán a 30 napos határidőt követően még egyszer maximum 30 nap alatt kapnunk kell ítéletet?

Köszönet!

wers # 2018.06.28. 05:03

Special nálam így van.....
Ami elromolhat el is romlik??? Uhh. Pedig elég "hülyebiztos" a rendszer.

wers # 2018.06.28. 05:01

Csakhogy a vezető engedélynek mint okmánynak is van érvényességi ideje és lejárta. ( nincs köze az orvosihoz ) Az orvosi hiába jó és érvényes, ha az igazolvány nem.

Olyan nem létezik. Minden kategória hosszabbítás esetében új okmányt állítanak ki, és mindig a kiállítástól 10 év az okmány érvényessége. A kategória pedig az orvosi igazolás dátumától számolódik.