Ittas vezetés


Traffic # 2007.06.08. 17:16

Tiszteletem!

Most annyit fűznék hirtelen az elmondottakhoz, hogy aki eltiltás alatt vezet, az 150.000 forintig terjedő pénzbírsággal vagy elzárással sújtható. Járművezetéstől eltiltásnak vagy az eltiltás meghosszabbításának nincs helye.
Ha még nem él az eltiltás, akkor 30.000 forintig terjedő pénzbírság. Járművezetéstől eltiltásnak helye nincs.

T. want!
Amennyiben az ügyész fellebbezett, úgy súlyosbításnak (is) helye van. Lehet, hogy helyben hagyják az ítéletedet, de súlyosbíthatják is. Az a "közlekedési nemtommi " bevonása érdekelne.

T. csaxo!

Nem vagy könnyű helyzetben.
A 0,56 mg/l érték elég alacsonynak mondható, úgy vélem van esélyed a kategória eltiltásra. Volt már ítélet az ügyedben? Az ítélet kihirdetését követően egyébként 3 lehetőséged van: 1. elfogadod, 2. fellebbezel, 3. három nap gondolkodási időt kérsz. Ha kéred a 3 napot, az idő alatt eldöntheted, hogy melyik megoldás lenne a legjobb.
Az utánképzést az eltiltás időtartama alatt is elvégezheted.

csaxo # 2007.06.08. 17:50

Sziasztok!
Ma volt a tárgyalás: közúttól való eltiltás 12 hónapra + 75e Ft bírság. A bíró semmit nem vett figyelembe! Enyhe fokú ittasság, méltányossági kérelem, megbánás, kategória eltiltás kérelme, soha nem volt dolgom a rendőrséggel, több mint tíz éve van jogosítványom stb.
"Ez a Bírói gyakorlat, sőt még legyek lekötelezve, hogy nem 14 hónapra vonta be a jogosítványomat". Fellebeztem. Erre közölte, hogy ha a másodfokú jogerős határozat tovább húzódik, mint az eltiltás időtartama, akkor addig nem kapom vissza a jogosítványomat, míg az jogerős nem lesz! Sok sikert mindenkinek a továbbiakban, a remény hal meg utoljára...
XXI.ker. bíróság.

csaxo # 2007.06.08. 17:56

T. Traffic!
Mivel én fellebbeztem, ezért nem jogerős az ítélet. A kérdésem az, hogy ha most elkapnak vezetés közben, akkor mire számíthatok?

Traffic # 2007.06.08. 20:13

Max. 30.000

moskvichman # 2007.06.09. 08:16

És egy válveregetés -gumibottal!

Dr.Attika # 2007.06.09. 10:15

Nincs gond a gumibotos vállveregetéssel, ha a rendőr értéséra adja a delikvensnek, hogy "Érted haragszom és nem ellened." Mint hülye apa aki megveri a gyermékét és még meg is ideologizálja, hogy "Jobban fáj ez nekem, mint neked, de érdekedben teszem."

Mi ez a "közúttól való eltiltás" változott a Btk. meg a Szabstv.?

moskvichman # 2007.06.09. 10:51

Házi őrizet? :)))

experience # 2007.06.09. 13:19

azt szeretnem megkerdezni tanult forumtarsaimtol, hogy a sokat emlegetett un. oszinte megbanasnak van(nak)-e jogi szempontbol ertelmezheto kriteriuma(i), es ha igen mi(k) ez(ek)... magyarul kell/erdemes-e ezzel foglalkozni melyebben, es ha igen, hogyan kell/lehet ezt hatekonyan prezentalni ugy, hogy az uzenet az akarmilyen hatosag akarmilyen pozicioban levo reprezentansanak megfelelo celszervebe eljusson és dontesbefolyasolo tennye valhasson...

elore is koszonom a valaszokat...

Dr.Attika # 2007.06.09. 14:04

Ja, háziőrizet. Milyen választékos is a mi nyelvünk.

moskvichman # 2007.06.09. 17:30

A megbánás azt jelenti, hogy nem büszkén vigyorogva meséled el a bírónak, hogyan száguldoztál a városban haverokkal, csont részegen.
Azt kell, gondolják rólad, nem tennéd meg mégegyszer ezt a gaz dolgot.
Pontosabban a bíró ezt kell, hogy gondolja.

experience # 2007.06.09. 18:13

koszi moskvichman, az altalad leirt viselkedes a nyilvanvaloan adekvat... en ugy gondolom, hogy barki normalis ember - akivel megesik ez a dolog -, elgondolkodik, hogy miert is tortent, ami tortent es nem hiszem, hogy kepes lenne errol vigyorogva sztorizgatni... en inkabb csak attol tartottam, hogy az "oszinte megbanas tanusitasa" kifejezes valamifele kritikatlan szervilizmus eloadasat jelenti... mert az nekem viszont egyaltalan nem megy...

de a masik ami most megragadta a tekintetemet, ez a gumibotos vallveregetes... ez most komoly?... mert ha igen, akkor francot se erdekli a jogositvany, azonnal tavozom innen... az arra illetekesek pedig batran helyezzek el a malacrozsaszin kartyat barmelyik, tetszolegesen megvalasztott testnyilasukba...

Traffic # 2007.06.09. 18:20

Az, hogy az ember a bíró szemébe mondja, hogy "nagyon sajnálom a történteket és megbántam, amit tettem", nem kritikátlan szervilizmus. :)

experience # 2007.06.09. 21:41

well Traffic, termeszetesen ezzel igy nincs problema... ettol komolyabb idiotasagokra gondoltam, eleg sok mindent hallottam mar ismerosoktol, baratoktol...

de akkor mi ez a vallonveregetes az egyenruha reszerol?... akar gumibottal, akar bikacsokkel, akar puszta vegtaggal... mi az hogy fizikailag hozzam er egy egyenruha, anelkul, hogy barmifele utasitasat nem hajtom vegre vagy ellenallast mutatok?... vagy csak hulyeseg a egesz es en nem ertem a viccet?...

moskvichman # 2007.06.10. 07:40

Én vidéki vagyok. Mi az a szervilizmus?
Esetleg köze lehet a szerhez, vagy Vilihez?

A gumibotos dolgot viccnek szántam.
Amúgy sem állná meg a helyét a valóságban. Ahogy hallom, mostanában a legkedveltebb a hosszú elemlámpával gyomorba veregetés. Súlyából adódó tehetetlensége végett sokkal nagyobb ütést lehet mérni vele. Másrészről a szenvedő fél nem tud felkészülni az eseményre, mert ez a tárgy nem kelt gyanút, mint bármely fenyítő eszköz.
A gumibot csak szimbólum. Ha közel kerülsz hozzá, ezt súgja: jól meg is agyalhatnálak, ha akarnálak, úgyhogy viselkedj! Engem ütöttek már lecsavarható széklábbal, telefonkönyvvel, meg Isten tudja még mivel, de gumibottal még soha. Persze ez rég volt már, a mostanság divatos eszközöket nem ismerem. Remélem, megnyugtattalak, kedves Experience. :)

experience # 2007.06.10. 11:13

szia moskvichman, en is felig-meddig videki vagyok... es emiatt ahhoz vagyok szokva, hogy az uton rendor csak akkor allit meg ha valamit kozlekedesi kihagast kovetek el (pl. speeding, baleset)... a vezeto altal ilyenkor kovetendo egyetlen helyes magatartas pontosan le van irva az autos iskola konyvekben... normalis ember termeszetesen pontosan koveti a seriff utasitasait, mert a max. egyszer megismetelt utasitas (ami egyebkent minden esetben a "kerem" szoval kezdodik vagy vegzodik) nem vegrehajtasa utan mar a jarmu valamelyik oldalfalan talalja magat, de hamar elokerulhet a stukker is... az eroszaknak/ kenyszeritesnek ily modon torteno alkalmazasaval nincs semmit bajom, mert hiszen elotte az ember kapott ket lehetoseget az esszeru es nem megalazo engedelmesseg gyakorlasara... gyakorlatilag csak azok eseteben fajul el idaig a dolog, akiknek van valami mas rejtegetnivalojuk is...

a dologgal azert foglalkoztam ennyit, mert valamelyik mas topic-ban olvastam olyanokat, hogy "a rendor nem rendor, amig meg nem pofozott valakit", stb.... de szerintem nincs joga fizikai erintkezesbe kerulni senkivel sem, aki az adott szituacioban engedelmeskedik az utasitasainak... ha ez nem igy van, akkor az nagyon nagy baj... mert mar ez a "rutin kozlekedesi ellenorzes" is zaklatasnak szamit kulturhelyeken, ezert nincs is arrafele ilyesmi...

egyebkent halas vagyok neked, hogy foglalkoztal ezzel az offtopic temaval, de nem nyugtattal meg... elnezest is kerek mindenkitol, errol valahol masutt kell ertekezni...

viszont lenne ket kb. idevalo kerdesem... egy masik topicban feltetted a kerdest Traffic urnak, hogy mit lat az ugyeletes rendor, ha akkor "rutin kozelekedesi ellenoriznek", amikor az eltiltasod mar lejart, de valamilyen oknal fogva meg nincs nalad a kartya... ott ezt Traffic korrektul meg is valaszolta... az en kerdesem a masik iranyra vonatkozik: mit lat az ugyeletes a RobotZsaru-bol vagy a NeoZsarubol, ha akkor vezetek, amikor a kartya mar az okmanyirodan van, de meg csak a nyomozati- (kihallgatas elott/utan), ugyeszi- vagy birosagi szakban vagyok (tehat meg nincs jogeros eltiltas)...

a masik kerdesem az, hogy - mint joval korabban olvastam jogoskodo kollega eseteben - ha leirom a vallomasomat, akkor azt kinek, mikor es hogyan kell eljuttatni... es milyen formatumunak kell lennie (azt gondolom, hogy nem kitepett kockas fuzetlapra kell macskakaparassal felvesni a gondolataimat)...

elore is koszonom a valaszokat...

PS. majdnem elfelejtettem, a szervilizmus bizonyos szemelyek iranyaban megnyilvanulo elvtelen, feltetel nelkuli szolgai viselkedest jelenti (azt hiszem szolgalelkuseg de leginkabb a seggnyalas a pontos szo magyarul)...

experience # 2007.06.10. 13:09

Oops... bocsanatot kerek Ms. Traffic-tol, a helytelen megszolitas (ur) miatt...

jogoskodó # 2007.06.10. 19:52

Én kerületi rendőrségre küldtem be a vallomásomat. AMikor behívtak, akkor már csak annyit kellett mondanom, hogy fenntartom a bene foglaltakat és akkor már nem kellett előadni az egész sztorit az elejétől.
(egyébként jól kicsesztek velem a rendőrök, beírták a jelentésükbe, hogy mikor utánam indultak és gyorsítottam és nem akartam megállni - pedig ez nem igaz, csak kerestem egy olyan helyet, ahol meg tudtam állni).

Mindegy, 1 év múlva újra lesz jogsim, épp a múlt héten telt le az egyik év:)

Traffic, még egyet árulj el légyszíves. Írtad, hogy ha most vezetek, akkor max. 150e-ig büntethető. Oké, ez világos, gondolom ilyenkor erősen az ig közelében helyezkedik el a kiszabott összeg. De sima szabálysértés? Nem leszek büntetett előéletű, nem lesz semmi más, ugye?

jogoskodó # 2007.06.10. 20:31

Formai szabályokról nem tudok. Sima hivatalos levél.

Én mondjuk már rendelkezem itthon egy komolyabb gyűjteménnyel rendőrségi szabálysértés, parkolás témakörökben. Mondhatom úgyis, hogy többféle tett és előzmény sztori szerinti formanyomtatványaim vannak, csak az időpontot és helyet kell átírni, esetleg kicsit a sztori részt is:) Van egy szokásos tagolása ezeknek a műveimnek, úgymint:

  1. Előzmények fejezet. Azaz, hogy mi vitt rá az adott gaztett elkövetésére, milyen - természetesen rajtam kívülálló - hiba, körülmény vezetett a cselekményhez. Ennek a résznek a lényege: áldozat vagyok én is. Ez a rész egyértelműen az érzelmekre kíván hatni, leginkább irodalmi értékkel bír.
  2. A konkrét sztori. Ebben a részben számolok be magáról a cselekményről. Itt részletesen kielemzem a történteket az összes jogi pontatlanságot, kiskaput kihasználva. Ennek a résznek a lényege: nem is úgy volt. Ez a rész már nem az érzelmekre hat, hanem a jogszerűeséget, bizonyíthatóságot kérdőjelezi meg, szakmai, jogi értéke van.
  3. Általános záró szakasz. Ez mindig ugyanaz, illetve életkortól függően azért 3-5 évente lassan változik. Itt kerül felsorolásra az összes mozgássérült és nyugdíjas rokon, gyereket váró testvér, korábban az egyetemistásság, most leendő családalapítás, alacsony jövedelmek, minden. Ennek a résznek a lényege: nagyon rossz nekem, ne büntessetek. Ez a fejezet részben az érzelmekre kíván hatni, részben pedig jogilag is értékelhető és értékelendő körülményeket, mentesítéseket tartalmaz.

Hát ilyen felépítésű volt az ittas vezetéses vallomásom is.

experience # 2007.06.10. 21:58

koszi jogoskodo, rendkivul hasznos informaciokkal szolgaltal... kar hogy en nem ismerem a magyar jogot annyira, hogy "az összes jogi pontatlanságot, kiskaput" ki tudjam hasznalni az elkovetett gaztett olyan leirasara, amelynek jogi erteke lehet, es amely ily modon kepes lenne azt sugallni, hogy "nem is ugy volt"...:-) mindegy majd irok, amit tudok...

amitol en is tartok az a kivalo egyenruhak jelentese... annak ellenere vannak ezzel kapcsolatosan rossz erzeseim, hogy maximalisan kooperaltam, semmi hoborges, stb. nem volt... dehat a biomassza arany a site-on 4:1 volt (benn a feszkukben kb. 6-7:1, mert csellengett meg egy-ket urestekintetu, akiket extazisba kergetett a SERES beuzemelese), es nyilvan ugy irjak a jelentesuket,
a. ahogy tudjak
b. ahogy nekik a legkenyelmesebb/legkedvezobb...

az szuneteltetes/eltiltas alatti vezetessel kapcsolatban azert vannak aggalyaim nekem is... mert pl. ha ezt en tudtam volna 2-3 hete, akkor most nem firkalnek en sem ebbe a topicba:

"Bekeményít a rendőrség: fokozott közúti ellenőrzés az egész évben

NOL • Népszabadság Online • 2007. április 26.

Új megoldást keres a közúti szabálytalanságok és a balesetek visszaszorítására az ORFK, május 1-től december 31-ig minden megyében napi minimum 4 órában koncentrált ellenőrzést terveznek - jelentette be csütörtökön a rendőri szervezet főosztályvezetője Budapesten.

Komáromi Endre ezredese sajtótájékoztatón közölte: új megoldást keres az ORFK a biztonságos közúti közlekedés érdekében, ezért az országos rendőrparancsnok havi terveket vár a megyei kapitányoktól a probléma orvoslására.

Az "új ellenőrzési rendszer" lényege, hogy minden megyében napi legalább 4 órában "hálószerűen lefedni" az ország főbb úthálózatának veszélyesebb szakaszait - mondta az ezredes, aki hozzátette: a kontroll általános közúti ellenőrzés, amelytől az ittas vezetők és a gyorshajtók számának visszaesését remélik."

en is sok mindent remelek, de jobb ha nem is emlitek ezek kozul egyet sem... de valoban azt latom, hogy rengeteg tehetseget zavartak ki az utakra, a fluoreszkalasra mar a csillagaszok is panaszkodtak... a multkor mar arra gondoltam, szolok valamelyiknek, hogy ugyis annyian vagytok itt eletem, ugyan vigyel mar el, kozben meselek neked az autorol is, meg valaszolok mindenfele kerdesedre...

egyebkent a konkretumokat Traffic par entry-vel lentebb szepen osszefoglalta... a feladat: meg kell tudni, aktualisan hol akarnak haloszeruen lefedni valamit ezek a szerencsetlenek... akar azt is mondhatnam, hogy utvonaltervezes, tudod, mint a kresz-ben...:-)

monalisa1 # 2007.06.10. 22:10

Kedves experience! A billentyűzeten az "e" és az "é" betük messze vannak egymástól - akár gépelhetnél helyesen is... Ahogy az "ö" és az "ó" betűket is következetesen helytelenül írod le.

Bocs.

experience # 2007.06.10. 22:57

elnezest kerek monalisa1, de en sohasem irok ekezetes betukkel (reszben azert, mert a magyar nyelv elegendoen redundans, reszben pedig azert, mert a mindennapokban 95%-ban angol nyelven kommunikalok es abban szerencsere ilyesmi nincs), emiatt azokat nem is tudom helytelenul irni/hasznalni... a korabbi entry-m ekezeteket tartalmazo reszei mind copy/paste muveletek eredmenyei...

ha viszont az zavar, hogy nem hasznalok ekezeteket, akkor természetesen hajlandó vagyok változtatni ezen a szokásomon a topic használata során... csak így min. 6x annyi ideig tart becsépelni bármit is... na mindegy, így már OK?... :-)

Traffic # 2007.06.11. 19:18

Jogoskodó!

Az eltiltás alatti vezetés szabálysértésnek minősül, 2 év elteltével már nyoma sem lesz sehol.

Experience!

mit lat az ugyeletes a RobotZsaru-bol vagy a NeoZsarubol, ha akkor vezetek, amikor a kartya mar az okmanyirodan van, de meg csak a nyomozati- (kihallgatas elott/utan), ugyeszi- vagy birosagi szakban vagyok (tehat meg nincs jogeros eltiltas)...
Véleményem szerint azt látja, hogy szünetel a vezetésre való jogosultság és azt, hogy ki rendelte el a szünetelését.

want # 2007.06.12. 05:58

Kedves Traffic!

Nem tom pontosan, de talán a rendörség közlekedési osztályáról lesz vki jelen..Lehet felhívom az ügyvédet és +kérdezem hogy is van ez.

experience # 2007.06.12. 13:44

köszönöm Traffic, valami ilyesmit tippeltem én is...

drill # 2007.06.13. 09:03

Traffic!
Szerinted érdemes ugyvedet fogadni a targyalashoz?latom wantnak is van es egesz jol sikerult elintézni a dolgokat...en mar nem is tudom mit kéne tenni...