Ittas vezetés


wers # 2018.10.06. 12:55

Az a baj hogy a kormányablaknál nem foglalkoznak velem!!!” ez megint nem igazán érthető. Mindenkivel foglalkoznak, aki oda megy. Nincs olyan törvény, hogy szerbi76 ügyféllel nem szabad foglalkozni.

szebi76 # 2018.10.06. 12:48

Az a baj hogy a kormányablaknál nem foglalkoznak velem!!!A lényeg hogy a bíroi ítéletbe (három hónapba)nem számolták bele a leadástól eltelt időt hol ott ez a törvénybe elő van Írva!!így a jógerőre emelkedéstöl számolja a három hónapot!!(2018.09.24.)De én leadtam 2018.07.13.!!

wers # 2018.10.06. 12:33

hogy menyek be és tisztázzam a segédhivatalnál

hogy hol???

a Bíró nem kapott értesítést arról hogy én le adtam a jogosítványomat és ezért nem vették figyelembe az ítéletné

Assszem én vagyok eltévedve....

szebi76, nyalábold össze az összes papírodat ez ügyben, és menj be a hivatalba, (okmányiroda, kormányabalak ... ahogy most nevezik) ahol, leadtad a jogsidat.

Valami nagyon nem kerek ebben a történetben.

szebi76 # 2018.10.06. 11:51

Üdv Mindenkinek.A múltkor már le irtam az esetemet(A jogosítványomat nemtudták elvenni nem volt nálam!Az kormányablakból kaptam egy határozatot 2018.07.03. hogy adjam le a jogosítványomat. 2018.07.13 le is adtam!2018.08.30 tárgyalás nélkül 3 hónapra bevonták a B" kategóriámat!2018.09.25 jogerőre emelkedett.Ma kaptam egy értesítést a kormányablaktól hogy 2018.12.24. tart az el tiltás!)A válaszokban azt írtátok hogy menyek be és tisztázzam a segédhivatalnál!Nos én értesítettem az ügyvédemet aki azt közölte hogy sem az ügyész és sem a Bíró nem kapott értesítést arról hogy én le adtam a jogosítványomat és ezért nem vették figyelembe az ítéletnél!Itt a kormányablaknál hibázott az ügyintéző aki átvette vagy ki? Az ügyvédem le adta 2018.09.26. az átvételi elismervényt bíró úrnak !Kérdésem:Most akkor fogok kapni egy másik határozatot amiben módosítva lesz a vissza adás ideje?(Ugye 2018.10.13.tellene le!)Megkapom én addig a módosított határozatot?A kormány ablaknál terhel valakit a felelősség ezért(mondjuk aki átvette tőlem a jógsímat)?Van esetleg valami tehendöm?Nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat

Ittasvezetes.hu # 2018.09.29. 13:23

Ez persze függ az adott biztosítótól is. El kell olvasni a teljes szerződést, mindkét biztosítóra nézve. A biztosító jogászai azért vannak megfizetve, hogy lehetőség szerint ne, vagy alig kelljen fizetniük, s utána még rá is terhelik "bónuszként". Ez a felelősségbiztosító rendszer már nem az, ami a 80-as években volt, amikor a polgárok ott és úgy csaltak ki pénzt, ahogy nem szégyellték... Ennek a levét issza most mindenki...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2018.09.29. 13:21

Valóban, a leírást ismét elolvasva az látszik, hogy a nem ittas sofőr volt a baleset okozója. A kérdés már csak az, hogy ki "várja" azt, hogy a kötelező felelősségbiztosítás rendezze a kárt? Az ittas sofőr biztosítója - aki nem felelős a balesetért elvileg - nem fizet, ha és amennyiben a nem ittas sofőr volt a baleset okozó. A nem ittas sofőr biztosítója pedig azért nem fizet, mert ő okozta a balesetet.

Tehát ha így van, akkor itt senki nem jut pénzhez...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

alfateam # 2018.09.29. 10:12

Nincs kártérítés, ha ittas a sofőr
A kötelező felelősségbiztosítás alapján fizetett kártérítés akkor jár a vétlen sofőrnek, ha nem ő okozta a közlekedési balesetet. Ha valaki ittasan okoz balesetet, a kötelező biztosítás akkor is kifizeti a károkozást, azonban a biztosító az ittas károkozótól visszaköveteli a károsultnak kifizetett kártérítést. Nem érdemes egy-két pohár itallal kockáztatni, ugyanis az új Btk. szerinti határérték alapján ehhez elég egy kisfröccs vagy egy fél sör is. Ilyen esetben a sofőr részéről megvalósul a vétkes gondatlanság, és egy büntetőeljárást is kezdeményez ellene a hatóság.

A károsult sem lehet ittas. Például arra a következtetésre jut a baleseti szakértő, ha nem lett volna ittas a károsult sofőr, elkerülhető lett volna a baleset, így mégis megállapítható a látszólag vétlen, ámde ittas autóvezető felelőssége a balesetben. Legjobb esetben is a biztosító kármegosztást fog alkalmazni, azaz a keletkezett kárnak csak egy részét fogja kifizetni, mert neki is viselnie kell a kár egy meghatározott részét. De az is elképzelhető, hogy az ittasság teljes egészében megfordítja a biztosítónak a felelősségről alkotott véleményét, s a korábban vétlennek tűnő sofőrt hozzák ki a baleset teljes körű felelősének.

Szomorú örökös # 2018.09.29. 09:50

Ittasvezetes.hu

Én úgy értelmeztem a kérdező leírásából, hogy az ő ismerőse volt a felelős a balesetben, csak hát kiderült, hogy a „vétlen” fél erősen ittas volt, így őt ittas vezetésért nagy valószínűséggel meg fogják büntetni. Tehát a balesetben felelős személy szerintem nem volt ittas, így nem értem, miért is nyújtaná be a biztosító neki a számlát. Vagy ez ilyenkor előfordulhat? Ha igen, akkor elnézést kérek, de legfeljebb tájékozottabb leszek e tekintetben is.

Ittasvezetes.hu # 2018.09.29. 09:31

b_tom09

Természetesen a felelősségbiztosító kifizeti a károsultat! A vétlen félnek nincs felelőssége a-tekintetben, hogy a vétkes félnek volt-e felelősségbiztosítása vagy ittas volt-e. Az egy másik kérdés, hogy a biztosító majd benyújtja a számlát az ittas vezetőnek, de ez Önt nem érinti.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

b_tom09 # 2018.09.29. 09:23

Udvozletem!
Ismerosom alarendelt utrol jobbra fordulva nem adott elsobbseget egy, a vedett uton halado, de ittas szemely jarmuvenek. 4 ezrelek alkohol volt az illetoben.
Az ittas embert elvittek a rendorok vervetelre.
Ilyenkor a vetkes jarmuvezeto kgfb-je fizet-e?
Vagy ki fizet kinek?

szebi76 # 2018.09.28. 12:50

Mindenkinek köszönöm a segítséget.Remélem sikerül elintéznem

wers # 2018.09.28. 06:39

Mit tegyek hogy oktober 13. vissza kapjam?

Hibázott az ügyintéző. Kérd meg, hogy javítsa ki. Ha lehet személyesen keresd meg, de megteheted tértis levélben is. Ki fogják javítani a határozatot.

Kitűnő ügyvédi munka erre az értékre 3 hónap!” Inkább szinte hihetetlen, főként, hogy nem is volt nála a jogsi.

szebi76 # 2018.09.28. 01:55

Köszönöm a gyors választ.De akkor most az értesítést kiállító személy hibázott hogy decenber 24. kapom vissza!?Mit tegyek hogy oktober 13. vissza kapjam?

Ittasvezetes.hu # 2018.09.27. 20:32

Helyesbítés:

"Az Ön esetében Október 13. ez a nap."
...Amikor vezetési jogosultságát vissza kell kapnia...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2018.09.27. 19:41

szebi76

Kitűnő ügyvédi munka erre az értékre 3 hónap!

Az eltiltás minden esetben a vezetési jogosultság szüneteltetésétől számít. Amennyiben az ittas vezető nem tudja átadni okmányát az intézkedő rendőrnek, úgy a kormányablak azt később bekéri, és az a dátum az eltiltás idejének induló dátuma.

Azonban, amennyiben a rendőr a helyszínen elvette a vezetői engedélyt, úgy az a pillanat az, amelytől az eltiltást számoljuk.

Az Ön esetében Október 13. ez a nap. Ezért is érdemes a rendőrnek átadni a jogosítványt - ha már megtörtént a baj - , mert legalább ez nem lesz "vitatéma" - mint Önnél is...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

szebi76 # 2018.09.27. 18:04

Üdv.Mindenkinek
Kérdésem a következő
2018.06.23 án ittas vezetésen értek.0,45% volt a légalkohol. (Büntény)Ügyvédet is fogadtam! A jogosítványomat nemtudták elvenni nem volt nálam!Az kormányablakból kaptam egy határozatot 2018.07.03. hogy adjam le a jogosítványomat. 2018.07.13 le is adtam!2018.08.30 tárgyalás nélkül 3 hónapra bevonták a B" kategóriámat!2018.09.25 jogerőre emelkedett.Ma kaptam egy értesítést a kormányablaktól hogy 2018.12.24. tart az el tiltás!Mindenhol azt hallottam hogy a kormányablakban történt leadás ideje bele számít a büntetésbe!Akkor most hogy is van? És ilyenkor mi a tehendő. Köszönöm szépen a válaszokat.

wers # 2018.09.19. 13:11

Hát, elhiszem én, hogy néha nehezen jön le az iróniám.
Vagy ti vicceltek? Mi a bánat köze lenne a jogsinak az útlevélhez? Csak érvényes vez.eng mellett lehet útlevelet igényelni? Jajjj Istenem!

alfateam # 2018.09.19. 12:49

Na, látod, ahogy mondtam, megúsztad! (egyenlőre)

Ordog # 2018.09.19. 12:31

Adam19

Magyar is vagyok, Debrecenben születtem, anyukám magyar a 8 általánost itt Mo-n jártam ki.
Rutin igazoltatásnál lebuktam ittasan .
Jó tanács ha Moszkvába jársz és vezetsz inkább ne igyál ott a gépezet nem olyan puhapcs mint itt.

Beadtam sürgősségi eljárásban az útlevelet ment mint a karikacsapás, a jövő héten megyek átvenni.

Ittasvezetes.hu # 2018.09.17. 19:00

tomi1979

Utánképzés nem függvénye az időtartamnak:

https://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…s_szazadszor

Egyébként - és senki ne vegye személyeskedésnek - az a tapasztalatunk, hogy akit leginkább az utánképzés aggaszt, ők jogosítvány nélkül kívánnak vezetni. Nekik pedig ez a cikk segíthet a döntésben:

https://rollpress.hu/…-vezetesert/


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2018.09.17. 14:19

Ha itttas vezetés, akko mindegy mennyi idő. Kiv. ha kategóriára kapod csak.

tomi1979 # 2018.09.17. 13:19

Az lenne a kérdésem ha 1-évre vonták be a jogosítványom. Másodfokon enyhithetik-e a büntetést annyira h ne kelljen ujravizsgáznom...

Ittasvezetes.hu # 2018.09.16. 20:49

A "...most sem nagyon érdekel a dolog..." nem lesz jó belépő erre fórumra...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2018.09.16. 11:49

Most sem nagyon érdekel a dolog csak jár le a magyar útlevelem és meg szeretném újítani

Nem ismerek olyan szabályt, mely tiltaná 3,8 véralkohol szinttel útlevél ügyintézését. A fotózásnál ne hunyorogj, ne vigyorogj, az újlenyomatot el kell találni hova... csak nyugodtan. Meg alá is kell írni a bekeretezett részbe. Vonalat nem érintve. (szeretik az ilyent az ügyintézők)
Az ügyintézőt az sem fogja érdekelni, hogyan jutottál el oda. Az sem gond, ha kocsival, de remélem nem te vezetted. Ha érdekel, ha nem, miattam homokba is dughatod a fejed, de szerintem igen gyanítható, hogy érvényesen el vagy tiltva a vezetéstől. És megsúgom, ha mégis vezetsz Magyarország területén, főként ha ittasan, jó eséllyel élvezheted a rácsos ajtó mögötti cellát.

alfateam # 2018.09.16. 09:56

Egész biztos, hogy megúszod, ezt is...
Nektek áll a zászló most is,