Ittas vezetés


Ittasvezetes.hu # 2018.11.16. 13:56

Chris.Su

ittasvezetes.hu/adatlap


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Chris.Su # 2018.11.15. 12:34

Tisztelt fórum!

Nem rég okoztam egy balesetet. Ittasan vezettem, és hajnali órákban, úgy 2 és 3 óra között egy településen le sodródtam az útról a szalagkorlátnak, majd egy álló (parkoló) járműnek ütköztem, és az út tüloldalára a szalagkorlát alá szorultam be. Az úton szerencsére nem volt senki és semmilyen közlekedö. Amnéziás lettem a baleset során. A körülményeket még mindíg vizsgálom, hogy miért ültem az autóba ittasan, amit mélységesen sajnálok. Soha nem ültem így autóba és nem is terveztem. Én is el ítélem az ittas vezetést. Az biztos,hogy nem enyhe alkohol befolyáltság alatt voltam. A jogsit el vették. Kérdésem az, hogy milyen bűntetésre számíthatok?
Az események nagyon fel kavartak, nem tudom higy fogom fel dolgozni, de óvva intek mindenkit az ilyesmitől! Magam sem hiszem el, hogy meg tőrtént velem és mi lehetett volna. :(

Ittasvezetes.hu # 2018.11.11. 09:54

K.Sz.

Úgy hiszem, hogy Önnel már tegnap beszéltünk telefonon, és megerősítettük az aggályát. Jogerős végzés után nincs mit tenni, a múlton és a "mi lett volna,ha ; más is így járt-e" jellegű dolgokon ilyenkor már felesleges gondolkozni.

Közúti járművezetéstől való eltiltás esetén utánképzéssel lehet visszaszerezni a vezetői engedélyt - ha tudott Ön erről, ha nem - ha értesítették erről időben - ha nem. Sokszor cikkeztünk már erről különböző helyeken - az ittas vezetők többsége akkor ébred rá, hogy utánképzésre kötelezett, amikor a vezetői engedélyéért bemegy a kormányablakhoz. Nincs ilyenkor már mit tenni.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

szakvizsga2015 # 2018.11.11. 08:54

Kedves K. Sz.!

Ha valakit eltiltanak a járművezetéstől és nem "kategorizálják", hogy mondjuk csak a B kategóriára vonatkozik az eltiltás, akkor mindenképpen utánképzésen kell részt venni, bármennyi időre is tiltott el a bíróság.
A bíróság ítéletében ezt hiába keresed, mert az utánképzés az a Kormányhivatal kompetenciája.
Sajnálom, hogy most tudtad meg, de ez így van.
Egyébként már akkor, amikor jogerős lett az ítélet akkor is is "elindíthattad" volna az utánképzést, akkor nem kellett volna ennyit várni. Persze nem tudtad, de ha valaki okul ebből, akkor ő majd tudja ...

K.Sz. # 2018.11.10. 22:28

Kaptam egy biroi iteletet ittas vezetesert 5 honap 180e Ft. Nov 16an jar le. Ma jott egy hatarozat a kormanyhivataltol h nov 16ig el vaok tiltva a vezetestol.Lejjebb olvasom,h csak akkor kapom vissza a jogositvanyom ha ujravizsgazom. Nem ertem ezt, a biroi itelet semmi ilyet nem irt. Letelt az 5 honap kifizettem a buntetest es derult egbol jon most ez ami plusz kb 120e Ft lesz. Es az elso idopontjuk dec 5-e a vizsgara jelentkezesnek.
Mindenki igy jar? Hogy mukodik ez?
Masok is igy jartak?

Pennywise # 2018.10.28. 17:39

Az ügyvédje bizonyosan minden kérdésére tud válaszolni.

Sajnos Ő sem tud, mert az új BE óta nem volt ilyen ügye.
Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata.

Dr.Attika # 2018.10.28. 16:34

Az ügyvédje bizonyosan minden kérdésére tud válaszolni.

Pennywise # 2018.10.28. 11:00

Kedves Fórumozók/ Szakértők,

Nemrég kaptam egy idézést Tárgyalás Előkészítőre, ami 2018.11.29-re szól. Az ügyvédemmel egyeztettem, így előtte nap találkozunk, hogy felfrissíthessük a történteket.

Van valamilyen tapasztalat, hogy mi várható a BE változása miatt?
Ott lesz-e arra lehetőség, hogy az Ügyésszel megegyezzünk?
Vagy mindenképp lesz tárgyalás és ha igen kb. mennyi idő alatt kell megtartani a tárgyalást?

Előre is köszi a segítséget és az információt!
Üdv!

Pennywise#e-mailJelentem! 2018.07.27. 11:01
Tisztelt Fórumozók,

Korábban már leírtam az esetemet.
A mai napon kézhez vettem a büntetővégzést, melyet a Bíróság tárgyalás mellőzésével hozott meg.
Tartalma: 250.000 Ft pénzbírság és egy év hat hónap "B" kategória eltiltás.

Beszéltem az ügyvédemmel is, aki mondta, hogy benyújtja a kérelmet tárgyalás tartására.

Kérdésem az lenne, hogy az új BE változás miatt mi várható, mi a gyakorlat?
Lesz-e egy tárgyalás előkészítő? Ott mi történik?
Van-e valami lehetőség az Ügyésszel megegyezni, vagy csak tárgyalás lesz ahol a Bíró hoz ítéletet.

Köszönöm a válaszokat előre is!

szebi76 # 2018.10.20. 04:29

Üdv.Mindenkinek Folytatódik az ügy.2018.10.19 kaptam egy végzést !Egyszerüsített felülvizsgálatról hogy a leadástól 2018.07.13 kell számolni az eltiltást!Ez rendben is van.A végzés ellen a kézbesítéstől számítva 8 napon belül fellebbezésnek van helye!(ez most minek?)Most akkor megint elltelík kb 15 nap mire jogerős lesz?Akkor utána kapja csak meg a kormányablak(neki még 8 nap mire kapok egy új határozatot ?)Ez kb nov.13?Ez normális?2018.10.13. vissza kellett volna kapnom a jogosítványomat!Ez 1 hónap plusz indokolatlanul!Van lehetőségem kárpótlást igényelni ez miatt?És azt hová kell benyújtani?Köszönöm a választ

wers # 2018.10.08. 07:48

Ittasvezetes.hu#e-mailJelentem! 2018.09.27. 21:41
szebi76

Kitűnő ügyvédi munka erre az értékre 3 hónap!

Szerintem meg a bíróság nézte ezt be de rendesen.

Vadsuhanc # 2018.10.07. 12:43

Kedves szebi76!

Most ezeket komolyan kérdezed? Akarsz valamit tenni a vezetői engedélyed visszaszerzése érdekében vagy sem?

Ezt neked eldönteni azt megjósolni,hogy mikor lesz döntés az ügyben ezen a fórumon senki nem fogja neked megmondani.

Őszintén mondom tényleg jobb, ha megvárod a decembert és akkor átveszed a vezetői engedélyedet mert Te magad hiszed el, hogy a Kormányhivatalnak van igaza és nem Neked.

Sok sikert és kellemes karácsonyt!

Részemről ennyi, nem foglak győzködni.....

szebi76 # 2018.10.07. 12:35

Tudom hogy nekem van igazam Akkor most felebezek és írnom kell egy indoklást ahol kérjem a dátum módosítását a törvény szerint? Kb ezt mikorra bírálják el? Remélem nem 3 hónap alatt!

Vadsuhanc # 2018.10.07. 11:00

Kedves szebi76!

Azért azt vedd figyelembe, hogy...:

.." A jogorvoslati eljárásban megfizetett valamennyi illetéket az ügyfélnek vissza kell téríteni, ha a közigazgatási hatóság vagy a közigazgatási perben elbírált közigazgatási hatósági döntés vagy intézkedés az ügyfél hátrányára részben vagy egészben jogszabálysértőnek bizonyult..”"

Neked kell dönteni és hidd el neked van igazad.

Vadsuhanc # 2018.10.07. 10:07

Ebben nem tudok tanácsot adni. A Te jogosítványod. Ha nem ért meg ennyit akkor várd ki a decembert.

Tisztelettel.

szebi76 # 2018.10.07. 09:33

Van egy "Értesítés Járművezetés eltiltásról" nevű papírom!20.melléklet a 11/2014(XII.13.)IM rendelethez Járásbíróság küldte elektronikusan a kormányablakhoz Ezt az ügyintéző nyomtatta ki nekem!Ez alapján kaptam egy "Határozatot" a kormányablaktól!!Ezt meglehet fellebezni 5000Ft ért!Most akkor megint én fizessek?

Vadsuhanc # 2018.10.07. 08:44

Egyébként csak egy jó tanács... Nem beszélgetni kell, hanem tértivevényes levélben panasszal élni vagy ha van fellebbezési jog akkor fellebbezni.

Vadsuhanc # 2018.10.07. 08:22

Milyen dokumentumon szerepel a decemberi határidő és ezt a dokumentumot kitől és mikor kaptad?

Mert azt írtad a bírói ítéletben nem szerepel!

szebi76 # 2018.10.07. 08:16

Én már mindent megpróbáltam!!hivatkoztam ugyan erre a törvényre!A kormány ablaknál már a vezetővel is beszéltem de ők csak azt hajtogatják hogy amit kaptak elektronikusan(Értesítés járművezetéstől eltiltásról dokumentum) azon a 2018.12.24 dátum van és nem adják ki oktober 13.!!(A járművezetéstől eltiltás tartalmába beszámítható idő rovat nincsen kitöltve!!!Én hiába próbálom meggyőzni őket hogy hiba történt szerintük ez "jó nem hibás " Igy jártam majd mennyek decemberbe!!!

Vadsuhanc # 2018.10.07. 07:36

Kedves szebi76!

A kormányhivatalnál tegyél panaszt, mert az eltiltás végének idejét helytelenül állapították meg. Hivatkozz a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 56.§. (2) bekezdésére amely azt tartalmazza, hogy

.."A járművezetéstől eltiltás tartamába be kell számítani azt az időt, amelynek tartamára az elkövető vezetői engedélyét - a járművezetéstől eltiltásra ítélését megelőzően - a bűncselekménnyel összefüggésben a helyszínen elvették, vagy azt a hatóságnál leadta..".

A Bíróságnak ehhez már semmi köze, ha az ítéletben nem lett megjelölve az eltiltás végének a napja, csak az időtartama.

szebi76 # 2018.10.07. 05:34

Pedig azt közölték velem hogy ők nem foglalkoznak addig velem még nem viszek vagy kapnak egy olyan bírói végzést amiben a helyes dátum szerepel.Na most ilyenkor mi a tehendő?

wers # 2018.10.06. 17:07

A bírói ítélet köti Őket. Nem tehetnek mást! A bírói ítéletet nem vizsgálhatják felül.

Így van, és a leadás dátumától számolódik.
És csak okmányirodában, kormányablakban intézhető (ahol leadtad). És kizárt, hogy nem fognak foglalkozni veled.

szebi76 # 2018.10.06. 13:40

Tehát dátum nem volt mettől -meddig!!

szebi76 # 2018.10.06. 13:39

Jó azt értem De nem gondoltam hogy nem számolják bele az elvétel idejét?A büntető végzésben nem volt benne az hogy meddig veszik el csak az Ítélet!!!(3 hónap)

Vadsuhanc # 2018.10.06. 13:37

Kedves szebi76!

A bírói ítélet köti Őket. Nem tehetnek mást! A bírói ítéletet nem vizsgálhatják felül.

Az ítélet kapcsán kellett volna fellebbezni véleményem szerint.

szebi76 # 2018.10.06. 13:00

Higgye el ha foglalkoznának velem akkor nem írogatnák ide!Nekik arról van határozatuk hogy 2018.12.24. adják vissza!!De könyörgöm én le adtam 2018.07.13-án ás 3 hónap büntetést kaptam nem 6-ot!!!!Ezt senkit nem érdekel A Válaszuk van ilyen(kormány ablak)!!!Na most ni tévő legyek???