Csalás ügyében kérdések


Peti2017 # 2017.04.29. 09:37

Engem az írásszakértő véleménye aggaszt. Hiába mondom, hogy nem én írtam, ha ő azt állítja, hogy márpedig ilyen meg olyan vizsgálatok bebizonyították, hogy igen, én voltam. Neki fognak hinni, nem nekem. Ezért félek, hogy ha hagyom sodródni, és várom a végkifejletet, akkor a nyakamba akasztanak két évet. A kislányom másfél hónapos, együtt élünk hárman a párommal. Dolgozom, és eltartom a családomat, és ha leültetnek, azzal tönkre megy minden. És inkább fizetek egy ügyvédnek, csak ne kelljen börtönbe mennem. 80.000 Ft...

Vadsuhanc # 2017.04.29. 09:26

Ha csak ez a kérdés nem fognak, lecsukni ebben biztos vagyok.

Túl sok dolog szól ellened, de ha nem TE írtad talán megér egy ügyvédet. Részletesen kellene látni és tudni az elhangzottakat.

Peti2017 # 2017.04.29. 09:19

Érdemes volna ügyvédet fogadni? Nem tudom mennyit kérne egy ilyen ügyért. Csak az érdekel, hogy ne csukjanak le. Más nem....

Peti2017 # 2017.04.29. 09:13

Adott. Az F és B betű nagyon hasonló, de a többi már nem. Minden kézzel írott, amit én írtam, csak az aláírások nem az enyémek. Erre állapította meg a szakértő, hogy márpedig a főbérlő aláírása tőlem származik. Kétszer vettek tőlem mintát, az első nem hozott eredményt.

Vadsuhanc # 2017.04.29. 09:07

Most ott tart, hogy két állítás és egy tagadás valamint egy szakértői vélemény, hogy Te írtad alá? Olvasatomban a főbérlő is adott írásmintát igaz ?

Nem lesz könnyű.

Az egész irat kézzel írott vagy csak az aláírás ?

Peti2017 # 2017.04.29. 08:52

A srác jelentett fel, aki kivette az albérletet és aki ide adta a 80.000 Ft-ot. A főbérlő természetesen tagad. Ő semmiről nem tud. Mellékes infó, de úgy adta ki a lakást nekem, hogy árverés közel volt már, kb. 600.000 Ft közüzem / társasház tartozás volt a lakáson. Én nem tudtam erről, csak később derült ki. A lényeg, hogy az írásszakértő "szakszerű" vizsgálata alapján én írtam alá a megállapodást, nem ő. Ő tagadja, hogy bármit is tudott volna erről az egészről.

Vadsuhanc # 2017.04.29. 08:43

Azt nem írtad mit mond a főbérlő. Ki jelentett fel ?

Peti2017 # 2017.04.29. 08:33

Üdv. Remélem tudnak segíteni, ha más nem válasszal...
Röviden leírnám, mi történt.
Tavaly (2016) kivettem egy albérletet, és a főbérlő, amikor kiköltöztem nem tudta vissza adni a kauciót, ezért megbeszéltem vele, hogy keresek magam helyett egy másik bérlőt, aki így a kifizetendő pénzből nekem ad át 80.000 Ft-ot. Hirdetést adtam fel, amire a sértett jelentkezett is. Írtam egy szerződést, amiben leírtam, hogy a 80.00 Ft-ot nekem adja át. A főbérlő tudott róla, és alá is írta, ám az írásszakértő véleménye szerint ÉN írtam alá a papírt... Pedig nem. Most ügyész előtt van az ügy, és az utolsó kérdésük, miután elolvastam a szekértői véleményt az volt, hogy tartom-e magam ahhoz, hogy nem én írtam alá? A válaszom természetesen az IGEN volt.
Rövid kérdésem az volna, hogy ezért a 80.000 Ft csalásért, ha elítélnek mire számíthatok? Nem voltam még büntetve, dolgozom és eltartom a családom. Vannak hasonlóságok az én írásom, és az aláírás között SAJNOS, de nem én írtam alá!
Ismétlem. Soha nem voltam büntetve, és 80.000 Ft-ról van szó!
Kérem, mihamarabb válaszoljon aki tud!

Vadsuhanc # 2017.04.29. 08:13

Az ügyészségen kérd a kártya lefoglalásának megszüntetését és a részedre történt kiadását. Aztán majd kiderül.

jogiforum27 # 2017.04.28. 21:11

Tisztelt Fórumozók,

Feljelentést tett ellenem egy illető akinek eladtam, egy videokártyát 130eFt értékbe, hogy nem azt a kártyát küldtem neki mint amit rendelt hanem csak egy 10eFt értékűt. Természetesen többször kihallgattak, ahol elmondtam, hogy én azt a kártyát küldtem amit ígértem. Természetesen az utánvételi összeget a rendőrség kérésére a posta visszatartotta. Pár hónap elteltével viszont rábukkantam egy hirdetésre, ahol ez a fickó az én kártyámat hirdette, amit jeleztem a rendőrségnek is. Egy házkutatás során le is foglalták a kártyát amiről kiderült az általam eladott kártya volt (szériaszám). A nyomozást megszüntették ellenem a feljelentőt pedig hatóság félrevezetése, hamis vád bűntette miatt az ügyészségre adták.
Csakhogy a rendőrség a visszatartott összeget a feljelentő részére kiadatták!!!

"A visszatartott összeg lefoglalásra került, azt a feljelentő részére kiadni rendeltük"

Tehát megállapították,, hogy bűncselekményt nem követtem, el de se kártya se pénz.

Most ilyenkor mit tehetek?

Egy barom # 2017.04.25. 06:00

Probálom hívni a sértettet de nem érem ell telefonon !
Beszéltem a rendőrséggel ott pedig annyit mondtak hogy majd ha fontos keresnek megint vagy küldenek levelet ! (Levelet megkapom mert át van irányitva a postám ) De mondtam hogy nem akarom hogy az utcán lekapcsoljanak és bilincsbe elvigyenek csak nevetett és mondta azért ez nem igy működik :/ :/ hát nem tudom mit csináljak , lehet be kellene sétálnom egy rendőrségre csak azt se akarom hogy hülyének nézzenek ha már igy is az voltam.!

Vadsuhanc # 2017.04.25. 05:46

Tisztelt kérdező ! ( nem akarom irni, hogy barom )

Első körben felvenném a kapcsolatot a sértettel és megkérdezném, hogy Ő tett-e feljelentést.

Gyanítom nem fizetett neki azóta sem. Szükséges lenne letisztázni, mert esetleges eljárásban nem találják elfogatóparancsot adnak ki Ön ellen és bizony ez azzal a kényelmetlenséggel jár, hogy bárhonnan előállíthatják.

Legyen túl rajta sokkal könnyebb lesz.

Egy barom # 2017.04.25. 05:30

Üdv mindenkinek !!

Tavaj nyáron csináltam egy hülyeséget, átvettem valakitől 2 millió ft ot egy autó miatt de nem vittem neki az autót ! Sajnos megszorúltam és nagyon bánom de nem vittem autót és a pénzt sem adtam vissza !
Aztán megbeszéltem a sértettel hogy amint tudom apránként vissza fizetem neki mondta is hogy jó rendben , mindegy mikor hogyan csak fizessem meg is adta a számlaszámát hogy hová küldjem majd a pénzt! Közbe ell kellett költözzek kissebb helyre mert nem tudtam fizetni azt a lakást igy a nagy fővárosbol egy teljesen más megyébe költöztem egy jóval kissebb városba ! Na de ennek a lényege hogy a szomszéd tegnap mondta hogy kerestek ott a rendőrök civilben de semmit nem mondtak be sem akartak menni körülnézni azt sem kérdezték hogy hova mentem stb .... Ezzel csak az a kérdésem ha mégis feljelentett akkor mennyit kaphatok ezért ?? Mert csak ő lehetett más nem hisz más ügyem nincs , régen még gyerekkoromba voltak csinytevéseim de az jópár éve volt ! Vissza fizetni meg vissza akarom, készülök spárgét szedni némrtországba hogy azt is tudjam törleszteni , és a családom is ell tudjam tartani ! Sajnos egy Barom voltam ha tudnám vissza tekerném az időt és nem meg mégegszer !

Kérdésem: - mennyit kell ülnöm ezért ??
- meg most hogy kerestek nem is mehetek ki dolgozni??

Keresem hogy honnan és miért keretek de a régi lakcimem szerinti rendőrségen semmit nem tudnak erről és rólam sem :/

Köszönöm előre is a válsazokat Egy Barom!! :/

Dr.Attika # 2017.03.06. 13:22

Pontosítok. A jogifórumra megadott email-jére.

Dr.Attika # 2017.03.06. 12:12

Tisztelt geroe!
Írtam Önnek a privát email-jére.

geroa # 2017.03.06. 07:50

Az EU kidadatas 2016 novemberi.

geroa # 2017.03.06. 07:49

Bocsanat. 2010 ota elek angliaban az ugy nem 2010 ben indult. 2007 es 2008 as adoevrol van szo. ugyvedre van szuksegem, surgosen, jelen pillanatban az sem tudom, milyen felelossegem van, a cegben osszesen 7 honapot voltam director. ugyvedet keresek, aki el tudja latni a vedelmemet, meg akkor is ha hibaztam. koszonom

Öreg Tölgy # 2017.03.06. 05:49

Bizony. Az elévülési idő az utolsó elmulasztott vagy valótlan adóbevallástól számított 5 év, de nyilván voltak nyomozati cselekmények az ügyben (ha más nem, az EU elfogató kiadása), amelyek miatt mindig újraindult az elévülés.

Dr.Attika # 2017.03.06. 04:14

"Mikor indult az ügy?
A 2008-as év az 2015.12.31-el elvben elévült."

Nem évült el büntetőjogilag sem adójogilag.
Írta a kérdező, hogy 2010 óta büntetőeljárás van folyamatban. Ez mind az adójogi, mind a büntetőjogi elévülést megszakítja.

geroa # 2017.03.05. 17:03

2007/2008 KFT adocsalas, koltsegvetesi csalas. Allitolag. Vadirat van. Angliaban elek, 2010 ota, jelenleg EU kiadatas kerelem van, ami egyenlore meg nem tortent meg. Ugyvedet keresek surgosen Magyarorszagon, mert azt sem tudom mi ez az egesz, es aki jaratos ezekben az evekbeli ado koltsegvetes ceges felelossegi ugyekben. marc 15 re az angol ugyvedemnek kellene egy alap informacio egyaltalan mi az amivel vadolnak. Jelenleg csak vadirat van, erre adtak ki korozest. 3.800.000 ft. (13.000 EUR)kb. Jelenleg ovadek elleneben folytatom az eletem, meg UK targyalasokon. De surgosen kellene 2007/2008 ado ra, kft, korbetartozasra specializalodott ugyved. Termeszetesen nem ingyen. Neztunk weboldalakat, de lehet itt van aki tud ebben segiteni.
Koszonom a segitseget es bocsanat ha ertetlenkedem, de nem tudtam eddig errol ilyen formaban. koszonom

Vikoka # 2017.02.28. 17:52

Üdvözlet Mindenkinek!
Mivel korábban kértem már jogi tanácsot, így gondoltam megosztom veletek ,hogy ma hívott fel a nyomozó, és azt mondta, hogy az ügyészség szerint is elévült a csalás, így megszüntetik az ügyet.

Köszönöm mindenkinek

Vadsuhanc # 2017.02.09. 16:23

A bíróság megállapította, hogy csalás áldozata lettem !

Ezzel a bírósági ítélettel kezdeményezz egy polgári peres eljárást...

Bár egy kicsit érthetetlen amit írsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.09. 16:21

Nem azt állapították, meg hogy te lettél "csalás áldozata", hanem azt, hogy a bank. Téged akár tettestársnak is minősíthettek volna.

Egyébként a kezes követelheti az egyenesadóstól, hogy térítse meg neki, amit helyette teljesített. Pereld be!

Balek 75 # 2017.02.09. 16:11

Tisztelt Fórumozók!

Elmentem kezesnek egy ismerősömnek!Persze a felvett összeget nem fizette vissza!Mikor kiderült,hogy szándékosság állhat a dolog mögött azonnal bírósághoz fordultam ahol megállapították,hogy csalás áldozata lettem.Mivel akkor még anyagi kár nem ért csak enyhe büntetést kapott az illető!Közben végrehajtásra került az ügy persze a kamatokkal együtt nőtt az adósság is!Mivel az illetőnek eddig nem volt bejelentett munkahelye nem tudtak tőle vonni semmit!Nagy nehezen ki tudtam fizetni a kölcsönt!Annyit tudok, hogy most már van munkahelye és családja is.
Az lenne a kérdésem ,hogy hogyan tudnám vissza szerezni a pénzemet,akár milyen módon is?Több mint 3 millió Ft.-ról van szó!
Köszönettel

Öreg Tölgy # 2017.02.08. 18:44

Csalást biztos nem. Polgári úton perelhetnének - nem muszáj Ázsiából, magyar képviselőt is megbízhatnak - de kb. 110 dollárról van szó, rohadtul nem érné meg nekik.