egyetemleges fizetési kötelezettség?
A Kékfényben láttam egy esetet: valaki tar-ra vágatta az erdőit napszámosokkal. A napszámosokat is megbüntették, 30 nap közmunkára és a perköltségek fizetésére. De a perköltségek nagyon sokat tettek ki, a napszámosokat 10-es csoportokba osztották és a 10–10 főre eső perköltségre mindegyiknek csekket küldtek.
Azaz mindegyiküktől 10-szeres perköltséget követelnek(hátha valamelyikük befizeti).
Nincs sem fizetésük, sem ingatlanuk, így nem tudják behajtani a TELJES összeget egyiken sem, illetve egy család van, akinek 8 milliós háza van. Érdekes módon a család két tagját más-más csoportba osztották, így a házon két csoport összes perköltségét követelik! (Húsz-szor annyi, mint amennyi rájuk személyesen esne!)
Milyen alapon osztották be csoportokba az embereket? Ha a család még egy tagja dolgozott volna ott, akkor őt egy 3. csoportba osztották volna, és erről az egy családról/házról szerzik be 30 ember perköltségét?
Külön-külön mindegyik napszámoson be lehetne hajtani az 1 főre eső perköltséget!
Tényleg ez a jogrend? Miért együttesen felelnek a napszámosok a perköltségért, amikor nem közösen hajtották végre a favágást, hanem csak UGYANAKKOR. Semmi közük egymáshoz!
Mit tehetnek, ha már jogerős az ítélet?
Csipkebokor