Online jogi tanácsadás


790514 # 2014.01.20. 10:30

Mindenkinek szép napot!

Számomra az volna a kérdés,hogy a Ptk két határidőt tűz ki szavatossági igény érvényesítésére, melyek közül az egyik elévülési jellegű, a másik jogvesztő. Mi van olyankor, ha új ház építése esetén annak teljesítését követő 12. évben ütközik ki a hibás teljesítés és a kötelező alkalmassági idő szerkezet esetében 10 év, de a hiba menthető okból csak 2 hónapja jutott tudomására valakinek (a tv a szavatossági igény érvényesítésére jogvesztő határidőt ír elő)? Az igény ilyen esetben csak kártérítés jogcímén érvényesíthető?

ObudaFan # 2014.01.20. 07:07

Ha a szóbeli megállapodást tudod igazolni, akkor természetesen igen.

Daisy79 # 2014.01.19. 22:21

Sziasztok!
Én azzal a problémával küzdök, hogy édesapám halálát követően (ketten voltunk örökösök a testvéremmel) le mondtam a hagyatéki tárgyaláson a saját részemről a Nővérem javára, mert banki tartozásom volt, és nem akartam, hogy elárverezzék a "kettőnk" házát. Szóban úgy egyeztünk meg, hogy miután el kel a ház, ki fizeti a nekem járó részt. 5 év után sikerült is eladni a házat, viszont azóta nem hajlandó a Nővérem beszélni velem. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben létezik-e bármi megoldás arra, hogy jogi úton követelni tudjam ezt a pénzt? Nem sok esélyt látok rá, mivel papíron átruháztam rá a részem, de hátha...
Előre is köszönöm.

Sherlock # 2014.01.19. 21:59

Leginkább a saját ügyvédedhez kellene fordulnod.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 21:51

Voltam nála. Nem nyit ajtót. Zaklatással vádol. Forduljak az ügyvédjéhez?

monalisa1 # 2014.01.19. 21:38

Keresd fel személyesen, a kérdéseidet szegezd neki - úgyis van mit megbeszélnetek.
Üdv.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 20:44

Most fenyegetett meg, főleg én írtam az sms, nem volt hajlandó a pénzről nyilatkozni. Hallgatott, hogy oda van.Most meg azzal fenyeget, hogy bűncselekményt követtem el. Persze, hogy kerestem a tudtom nélkül fektette be több milliót és mikor kiderítettem írtam neki, hogy magyarázza meg. Más mit tett volna?

monalisa1 # 2014.01.19. 20:35
  1. Nagyban sérelmezed, hogy nem hajlandó kommunikálni veled aztán meg kiderül: százszámra az sms-ek váltása...
  2. Tegnap megválaszolták ezt kérdéskört már neked a másik topicban.
xxxxxxxx # 2014.01.19. 19:32

1,Azt szeretném kérdezni, hogy zaklatásnak minősül-e az, hogy a férjem elköltözött 5 hónapja kiderült, hogy oda több millió ft és én hiába kerestem fel Ő nem hajlandó megmagyarázni, kommunikálni sem személyesen sem telefon útján. Több száz sms írtunk egymásnak.
2, A nevére szóló számlákat a befektetésekről szóló leveleket felbontottam míg itthon lakott.
Most azzal fenyegetőzik, hogy ezek bűncselekmények gondolkozzak rajta. Igaza van?

monalisa1 # 2014.01.19. 12:55

Az anyagi krack még nem ok a válásra, a hűtlenség és az hogy el is költözött ez már döntő súllyal bírhat.

A legtöbb válás az idegek harca...

xxxxxxxx # 2014.01.19. 12:30

Hiányos volt a beadás. Én nem szeretnék válni,a pénz elvesztésével nagyrészt oda van minden. Szerintem a férjem sem így képzelte. Ezek után nem tudom, hogy mi lesz? Ha valóban beadja 2 is akkor pereskedés amit én nem szeretnék, de nem hagyhatom.Megegyezni szeretnék.
Ő vetette fel, hogy pereljem nekem eszembe sem jutna.
Milyen indokkal perelhető, hogy oda tízen-egynéhány millió?

monalisa1 # 2014.01.19. 11:46

Az elutasított válókeresetről csak most írtál először. / El nem tudom képzelni mit lehet "elcseszni" egy válókereset megfogalmazásán, főleg hogy van ügyvédje a férjednek.

A kereseti levél tartalma előre ne érdekeljen: 1. nem te akarsz válni, 2. a majdani tárgyalásra az idéző végzéssel együtt megkapod, ergo olvasgathatod majd.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 11:18

Nem értem mit nem értesz jelenleg nincs válás, mert jogerőre emelkedett az első keresetlevél elutasítása, de a férjem azt mondta, hogy elválik. Bocs ha nem egyértelmű. Ezen semmi viccelni való nincs...

A viccen kívül,milyen indokkal perelhető?

gerbera317 # 2014.01.19. 10:53

jelenleg nincs válás folyamatban.

Én véglegesen a golyó mellett voksolok. Bocs.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 10:50

Beadta , de el lett utasítva és jogerőre emelkedett.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 10:48

Egyszerűen azt mondta: hogy pereljem be.
Indok nem kell a perhez?
Ha igen mi legyen?
Annyi elég, hogy azt kérte...?
Én megegyezni szeretnék vele.
Még nem váltunk el.
Külön él, jelenleg nincs válás folyamatban.

gerbera317 # 2014.01.19. 10:46

Ezt direkt csinálod? Most látom, másik topikban már kész keresetlevélről írsz, itt meg elölről kezded az egészet azzal, hogy "válik, mit tehetek"? Golyós Sherlocknak lesz igaza...

gerbera317 # 2014.01.19. 10:37

"Valami automatával fórumozik helyetted?"

Helyesbítek: Valami automata fórumozik helyetted?

gerbera317 # 2014.01.19. 10:36

Válik.

Ezt már tudjuk, még egyszer el ne ismételd! Inkább a következőre válaszolj:

Válás után a férjem azt mondta pereljem be

Ez hogyan értendő?
Így: "Válás után - a férjem azt mondta - pereljem be",
vagy így: "Válás után a férjem azt mondta, pereljem be"?
Másként, ha esetleg a fenti módon nem érthető a kérdés: Válni fogtok vagy már elváltatok?

Valami automatával fórumozik helyetted? Most olvasok vissza, és látom, hogy a választ már megkaptad golyós Sherlock-tól. Vagy mit vársz még: magát a golyót?

xxxxxxxx # 2014.01.18. 16:12

Válik. Mit tehetnék?

gerbera317 # 2014.01.18. 16:09

és még Ő kér tőlem

Hát ne adj neki!

xxxxxxxx # 2014.01.18. 15:38

Kérem aki a jogban jártas, mondja meg nekem mit lehet tenni azzal az emberrel aki a családja pénzét kockáztatja
milliókat bukik, válik, és még Ő kér tőlem akinek munkája ebben az évben van csak, hogy fizessem ki a családi házunkból? Felelőtlen befektetéseket csinál(Globex, Civis)és még én fizessek? Azt mondta jelentsem fel ha elváltunk, Önök szerint mit tudok tenni? Nem igaz, hogy valaki a családját tönkre teheti büntetlenül, és még nekem kell fizetni.

xxxxxxxx # 2014.01.18. 11:04

Válás után a férjem azt mondta pereljem be, mivel sok pénzt elveszített rossz helyre fektette be a pénzünket. Valóban megtehetem ha piramisjáték amibe fektett?Ezzel kockáztatta sok év megtakarítását.Van erre jogi alapom?Több millió ft veszít. Kérem valaki segítsen.Most még nekem kell fizetni neki a családi házunkból, de miből fizetnénk oda a pénzünk, év végéig van munkám.

Kriszti72 # 2014.01.17. 07:22

Tisztelt Fórumozók!
Eligazításra lenne szükségem. Bírósági jogerős ítélet született tartáselmulasztása miatt. Én vagyok a sértett, tanúként voltam idézve.
Nem vagyok elégedett a bírósági eljárás lefolytatásával, szerintem a bírónő sok mindent figyelmen kívül hagyott,nevetségesen enyhe ítéletett hozott.
Hova fordulhatok???Van -e fellebezési jogom???Élhetek-e panasszal a bíróság eljárással szemben???

xxxxxxxx # 2014.01.16. 21:13

Komolyan? Engem a fele érdekel. Amit a megkérdezésem nélkül fektetett be és az 7 m. Milyen indokkal?