Online jogi tanácsadás


aniko80 # 2014.06.11. 19:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az ügyben kerestem meg a jogi fórumukat, hogy az élettársamat előzetes letartóztatásba helyezték, már 6 hete. Ő szeretne házi őrizetet kérni, az ügyvédje szerint erre meg is van a lehetősége. A vétségéből kifolyólag én nem járulok hozzá az ő házi őrizetéhez... többek között két kicsi gyermekünk miatt sem, akiket nem akarok megzavarni. A kérdés az hogy kötelezhet-e ő vagy a védő ügyvéd, bíróság hogy az élettársamat házi őrizetbe fogadjam, őt saját jövedelmemből eltartsam, csak mert közös a lakcímünk (bérlet) vagy mert közös kiskorú gyermekeink vannak (és ő látni akarja őket, a látogatásra sem vittem be őket)? Van-e lehetősége más címre kérni a házi őrizetét, olyan címre mely lakcímkártyáján nem szerepel?

Várom válaszát! Köszönettel!

xxda # 2014.06.11. 19:47

Köszönöm a választ!
A gyűjtögesse a számláit, az mit takar? És tájékoztatást az ügy állásáról adna-e az ügyészség?
Köszönöm

Agent Cooper # 2014.06.11. 19:44

Kedves xxda!

Ne reménykedjen, hogy a büntetőeljárás jogerős lezárulta előtt bármit is tud a lakással kezdeni. Illetve addig gyűjtögesse a számláit.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

xxda # 2014.06.11. 19:38

Jó napot mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy amennyiben elváltam, de a volt nejem ellen közben eljárást indított az ügyészség nagyértékű adócsalás miatt, mielőtt a közös lakásunkat eladathattuk volna, aminek a fél tulajdonjoga az övé(és elidegenítési tilalmat rakott rá), akkor most tényleg nem tudom eladni, amíg le nem zárul az ügye? (tehát akár köteles vagyok évekig fizetni a lakás után a rezsit?) Valamint adnak-e tájékoztatást a volt nejem ügyének az állásáról, esetleg tájékoztatnak-e amikor már lezárult az ügy, eladhatom a lakást? Mit lehet tenni? Van-e bármi lehetőségem esetleg megvásárolni így a lakást a NAV-tól, vagy akárhogy eladni és a pénzt letétbe rakni?
Köszönöm a választ előre is!

Mirelit87 # 2014.06.11. 19:35

Értem és ha nincs pénzem arra hogy kifizessem a megszüntetés , elévüléshez való illetéket mit tudok tenni?

Mirelit87 # 2014.06.11. 19:32

Értem és ha nincs pénzem arra hogy kifizessem a megszüntetés , elévüléshez való illetéket mit tudok tenni?

ObudaFan # 2014.06.11. 18:43

Mirelit87

Elég valószínű, hogy elévült, bár azért nem biztos. Mindenesetre végrehajtás megszüntetése iránt pert indíthatsz az elévülésre hivatkozva.
Ha a barátnőd bármilyen dolgát lefoglalja a végrehajtó, a barátnőd igénypert indíthat.
A végrehajtótól is, a bíróságtól is kérhetsz részletfizetési kedvezményt.

Mirelit87 # 2014.06.11. 18:40

Ui: Vagy esetlegessen kérhetek halasztást?
Köszönöm mielőbbi válaszát!

Mirelit87 # 2014.06.11. 17:21

Tisztelt Jogi Fórum!
KÉrdésem a következő lenne.
Ma kaptam egy levelet egy önálló bírósági végrehajtótól, amiben az van hogy egy be nem fizetett előfizetéses telefont és annakk számláját szeretnék behajtani rajtam aminek az összege 195000ft és a vásárlás 2004 ben volt.
Jogos e 10 év eltelte után a követelés vagy elévült, mert sajnos 4 órában dolgozom, a nevemen nincs semmi ingó vagy ingatlan.
Mit tudok tenni a meghurcolással szemben, fizetnék de egyenlőre nem tudok, csak abban az esetnen ha teljes állást tudok vállalni.
A másik kérdésem pedig az lenne ha arra kerül a sor hogy kijönnek foglalni csak az én dolgaimat tudják foglalni vagy barátnőmét is ami viszont számlával igazolhatóan az ő nevén van, és persze a legcifrább az egészben hogy albérletben lakunk így a főbérlő dolgait is foglalhatják?
Válaszát előre is köszönöm!

Ádám1202 # 2014.06.11. 14:32

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbiakban kérném véleményét hogy mire számíthatok!

A hiteles autómat kölcsönadtam amit késöbb elloptak,rendörségi feljelentést megtettem és az első bírósági tárgyalás is lezajlott!

Másodfokú vádlottként HITELSÉRTÉSSEL VÁDOLNAK!

Most lesz a második tárgyalás,érdeklődnék hogy mire számítsak,mi lehet a büntetésem?

Semilyen egyéb ügyem nem volt és büntetve sem voltam soha!

Várom válaszát!

üdv

Cs.Ádám

István08888 # 2014.06.10. 16:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Ma délután egy vásárlás befejeztével az egyik nagykereskedelmi lánc kisebb boltjában a biztonsági őr rutinellenőrzésnek vetett alá. Tanúként egy másik biztonsági őrt hívott. Az ellenőrzés során a táskám tartalmát kellett megmutatnom, melynek során a sporttáskámból kivett egy kisebb - zipzár nélküli - táskát, melyből kiemelte a deo stiftemet, s megkérdezte a másik őrt, hogy itt árulnak-e ilyet. Kérdésem, van-e jogom ezek után bármihez is, netán felkeresni az üzletvezetőt, vagy beírni a Vásárlók könyvébe (nem mintha nagy reményeim lennének a következményeket tekintve). Csupán becsületes vásárlótársaimat szeretném megóvni a hasonló helyzetektől. Köszönöm.

ObudaFan # 2014.06.10. 08:55

Ez így nem igaz. Majd lesz ilyen egyszer, de az sem automatikus lesz.

morinta # 2014.06.07. 22:34

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi kérdésemre szereték választ kapni, mivel a kereső eredménytelenül zárult: igaz-e, hogy jómagaviseletért az utolsó 6 hónapot otthon töltheti a fogvatartott, nyomkövetővel?

A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.06.07. 17:24

Ha nem feltételessel szabadultál, akkor most július 2-án.

foci2006 # 2014.06.07. 16:04

Köszönöm!
:)

V.Judge # 2014.06.07. 15:36

Sziasztok! - SOS

Van egy termék, amit már gyártanak. Szabadalmi "jog van rajta", vagy nem tudom, hogy kell ezt mondani.

Meg van a jog teljes leírása (kb. egy A4-es lap angolul. A termék paraméterei pontokba vannak szedve). Mindent át tudok küldeni képekkel.

Majdnem ugyanilyet szeretnék gyártani. Egy embert keresek, aki meg tudja mondani, szabályellenes-e a gyártás, vagy, hogy mit változtassak rajta, hogy jó legyen.

Egyszerűnek tűnik az ügy. Természetesen fizetnék a segítségért.

*Bármilyen segítséget, kiindulópontot szívesen veszek!

Nem itt akarom közzétenni.
Keressetek privátban/ levélben, vagy telefonon.
birobalint90@gmail.com

Mirelit87 # 2014.06.07. 15:01

Azaz most Július 2-án?

ObudaFan # 2014.06.07. 13:22

A büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével lesz tiszta az erkölcsi.

Mirelit87 # 2014.06.07. 12:17

Üdvözlöm!
Arról szeretnék felvilágosítást kapni, hogy 2011.07.02án szabadultam 6 hónap börtönről önbíráskodás miatt.
Azt szeretném megtudni hogy mikortól lesz tiszta az Erkölcsi és mi fog benne látszani ha a munkáltató kérni fogja?
Válaszát előre is köszönöm

Agent Cooper # 2014.06.07. 09:58

Kedves foci2006!

Például onnan, hogy a jogi képviselője betekint az iratokban, és az alapján megállapítja, hogy megtörtént-e már az elévülés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

foci2006 # 2014.06.06. 16:02

Mindenkinek nagyon köszönöm a felvilágosítást!

Már csak egy kérdés maradt nyitva!
Honnan tudom meg , ha elévült?

Agent Cooper # 2014.06.06. 07:22

Kedves foci2006!

Amikor megtörtént az elévülés, azt követően kérelmezni kell a bíróságon, hogy szüntessék meg az eljárást az elévülésre tekintettel. A megszüntető végzésben a bíróságnak rendelkeznie kell a bevont okmányról (ki kell adnia). Ebben az esetben biztos, hogy nem lesz utánképzés.
Azért mindenesetre nem árt kellő körültekintéssel eljárni...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

55teki55 # 2014.06.06. 05:52

Tisztelt foci2006!
Nem a bíróság, hanem az okmányiroda hatásköre valakit utánképzére kötelezni, vagy nem kötelezni, annak a bírósági vagy rendőrségi végzés, határozat alapján, amit megkap az eset kapcsán az okmányiroda ezen szervektől.Sajnos, néha erről elfelejtik tájékoztatni az ügyfelet.A bevont vezetői engedélyét is az okmányiroda adja vissza, ha eleget tett utánképzési kötelezettségének. ( 1988.évi I. törv./18.§ )
Üdv!

foci2006 # 2014.06.05. 21:14

Tisztelt 55teki55

A baleset miatt nem született semmilyen ítélet!
Így nem ítéltek utánképzésre!
Abból nincs semmilyen ítélet! Szóval hogy kaphatom vissza az ítélet nélkül 8 éve elvett jogosítványt?
Nagy kérdés!

A kiegészítés megkeresését meg tettük!
Azt is köszönöm!

Legyen mindenkinek szép az estéje!

55teki55 # 2014.06.05. 20:48

foci2006-nak üzenem: érdeklődjön az okmányirodában, mert nagy valószínűséggel utánképzésre kötelezték, ha Ön volt a baleset okozója. Az utánképzés nem évül el!!! Amíg azt nem végzi el, nem kapja vissza a vezetői engedélyét.