Online jogi tanácsadás


ObudaFan # 2015.05.11. 21:23

Ezt csak az tudja, aki látja a nyomozati iratot.

Adrienn29 # 2015.05.12. 09:03

Üdvözlöm!
Adott a válás két ember között,van egy közös gyerek aki hol itt,hol ott van ,bizonyos viselkedési okokból kifolyólag a gyerek "nem kívánatos"személy lesz egyik helyen ugyanis generálja a feszültséget a szülő és annak új párja között,na most ha ő dacból megsértődve az ő javára fordítja a dolgot a másik szülőnél és a szülő pedig hirtelen felindulásból olyan szinten berág ,hogy távoltartási végzést akar indítani. Ez mehet így vagy azért keményen alá kell támasztani,amiért kéri?!Hogyan működik ez ilyen esetben?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.12. 09:43

Hogy mi van?

Adrienn29 # 2015.05.12. 09:49

Talán rossz helyre írtam?

Adrienn29 # 2015.05.12. 11:10

Konkrétan a volt feleség akarja tőlünk távol tartatni a gyereket.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.12. 12:33

Valaki itt nem tudja, mi az a távoltartási végzés. Vagy te, vagy az anya.

Adrienn29 # 2015.05.12. 15:43

Én utána olvastam,hogy ő mit tud róla nem tudom,a lényeg az ,hogy fenyegetés töltetűen írta a páromnak sms-ben.

Adrienn29 # 2015.05.12. 19:41

Buisness Law...amit írtál úgy hülyeség ahogy van.Ebben benne kell lenni.Sajnos a gyerek a negatív és ez a kapcsolatot is tönkreteszi..ahol már új élet is van egy kisbaba,azért nem így működnek a dolgok.A gyereknek kell megváltozni.Ennyi.De itt nem is ez volt amit kérdeztem,hanem más jogi dolog.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.12. 19:54

Adrienn29: Attól, hogy utána olvastál a dolgoknak, az nem jelenti azt, hogy meg is értetted, hogy mit olvastál. Szerintem fuss neki újból a kérdésednek. Talán már az is jobb lenne, ha az első mondatod nem 5 sorból állna és az alanyokat pontosítanád.

folyami géb # 2015.05.13. 03:42

Kedves Adrienn!

Nem tudom, hogy sikerült-e rájönni az utánaolvasás közben, hogy kétfajta távoltartá van:

  1. Büntetőeljárási kényszerintézkedés. Ennek alapfeltétele, hogy a gyerek ellen büntetőeljárás folyjon, aminek alapfeltétele, hogy bűncselekménnyel legyen megalapozottan gyanúsítható és 14 éves (bizonyos legsúlyosabb bűncselekmények esetén 12 éves) elmúljon. Ilyenről nem írtál.
  2. Polgári jogi úton a bántalmazó hozzátartozót lehet távoltartani. A törvény szerint bántalmazó az a cselekvőképes hozzátartozó, aki a hozzátartozók közötti erőszakot megvalósítja.

Ezzel meg csak az a gond,hogy

  • nem voolt erőszak,
  • nem hozzátartozók és
  • a gyerek nem cselekvőképes,

Az ötlet is beteges, szerintem. Meg kell próbálni nem erőből, hanem emberi alapon megoldani a problémákat.

Szeplőtelen # 2015.05.13. 06:58

@ jázmin lányok :

Sok érdek van, mindegyik mögé lehet nyomós érveket tenni, de ezek az érdekek ellentmondank egymásnak. Az írott jog alkotói ( Parlament ) valamelyik mellé leteszik a voksukat, onnantól kezdve mindenki számára előre tudható, hogy mi az igazodási pont.
Ebben az esetben pl. az eredeti tulajdonos érdeke mellé tették le a voksukat, ő visszakapja azt, amit elloptak tőle bűnözők.

Ez neked ugyanakkor szívás, semmi kétség. Mégis te voltál ebben a fennforgásban az a személy, akinek módja és lehetősége volt kellően gondosan eljárni az autó megvásárlása előtt. Valszeg ezt elmulaszthattad. Nem lepne meg, ha csábítóan alacsony áron jutottál volna ehhez az autóhoz, de mi nem tudhatjuk. Gyakran vagyunk képesek egy "soha vissza nem térő alkalmomnak" látszó esetben a biztonságunkat szolgáló hercehurcáról elfeledkezni.

Hogy mik azok a lépések, amiket meg kell tenni egy használt autó vásárlása előtt, arról más topikokban , internetes szakoldalakon bőven lehet infót találni.

Ezt most bebuktad sajnos, a bűnözőktől peres úton kérheted az okozott károd megtérítését, de ennek eredményessége kétséges.

Adrienn29 # 2015.05.13. 16:05

Buisness Law:

Részletek nem tudatában véleményezel,így érthető a hozzáállásod a dologhoz.Ebbe szerintem ne menjünk bele,mert a kérdésem nem erre korlátozódott..

Bori Bori # 2015.05.13. 17:02

Az apa se akar találkozni a "régi" gyerekkel? Ha nem akar, akkor az ügy megoldva. Ha akar vele kapcsolatot tartani (ez a normális), akkor neked kell elmenned otthonról arra az időre. Hány éves az a nem kívánatos gyerek?

Adrienn29 # 2015.05.13. 17:17

8 éves..de nagyon egy arrogáns,erősen hangulatváltozó,szélsőséges személyiség.Járatják pszichológushoz is.

Adrienn29 # 2015.05.13. 17:20

Persze,hogy az apa akarja látni hiszen a gyermeke.Most egyenlőre nem jön ide hozzánk pár hétig..de utána ha bármikor jönne egyértelmű,hogy én és a pici elmegyünk itthonról arra az időre,mert jelenleg én már látni sem bírom,másfél év után most telt be a pohár a viselkedésével.Beleszól a felnőttek dolgaiba és irányítani próbál.Nem beszélve arról,hogy számon kérő.Azért még maradjon GYEREK,hiszen az is.

mgabi # 2015.05.13. 17:52

én is nagyon rosszul kezelhető gyerek lennék egy ilyen gonosz mostohánál

Szomorú, hogy már úton van az újabb " nem kívánatos gyerek"

Bori Bori # 2015.05.13. 18:02

Adrienn, nem szégyelled magad egy kicsit se?

folyami géb # 2015.05.13. 19:09

Szegény Szita Bencének is ez volt a bűne.

folyami géb # 2015.05.13. 19:09

Szegény Szita Bencének is ez volt a bűne.

Adrienn29 # 2015.05.14. 13:16

Nem szégyellem magam,mert nincs miért,neki kéne szégyellni ahogy viselkedik és ahogy tönkre teszi az apukája kapcsolatát a viselkedésével.Mindig mindenben a kedvében jártunk.Vittük programokra törődtünk vele sokat e téren és semmi köszönte nem volt benne csak azért mert a szülők nem nevelték meg anno.Nem kapott nevelést.Én sokáig nem szóltam bele a nevelésébe,de most másfél év után telt be a pohár,mikor egy bizonyos incidens után engem mint felnőttet számon kért,hogy miért nem akarok x dolgot és a stílus nem volt mindegy.A családban mindenkit utál a gyerek és mindenki tudja hogy kezelhetetlen ,örökölt egy csúnya természetet az anyja ilyen egyébként.Úgy hogy nem érzem magam hibásnak és főleg nincs miért szégyellenem magam úgy gondolom én az apukájával levő kapcsolatomra igyekszek vigyázni és a megszületett babámnak az érdekeit szem előtt tartani,hogy ő ne egy hisztis légkörbe nevelkedjen.A Szita Bence estét ne hasonlítgasd hozzám,mert ott a nő gondolkozni sem tudott..én azért igyekszem a helyzetet normálisan megoldani,de azért ami sok az már sok(k). Ezzel be is fejeztem itt az írogatást.Senkinek nem tartozom magyarázattal.

Sherlock # 2015.05.14. 13:46

Nekem is úgy tűnik, hogy itt nem a gyerek az összeférhetetlen. Borzasztó, hogy ott nem tudott gondolkozni a nő, te viszont... hát igen...

folyami géb # 2015.05.14. 17:40

A gyereket bírósággal távoltartatni... ez volt a gondolkodás gyümölcse. Nagy ész, nagy önkritika.

ali81@gmail.hu # 2015.05.14. 18:09

Üdv!
Jelenlegi munkahelyemen, ahol 1,5 éve dolgozok tegnapi nappal felmondási jogommal éltem, amit közös megegyezéssel kértem. Telefonon közölték, hogy "felmondás a munkavállaló részéről" címmel mehetek a papírjaimért. (eltekintenek a felmondási idő letöltésétől)
Előzőleg sajnos nem tudtam, hogy létezik az azonnali hatályú felmondási lehetőség a munkavállaló részéről is. Be lehet ezt nyújtani akkor, ha a munkáltató akarja nekem meghatározni a felmondás módját?
Előzménye az, hogy a munkáltató, a szerződésemben foglaltakkal ellentétben először egy havi, majd három havi munkaidőkeretre módosította a szerződést egyoldalúan a heti 40 órás szerződésünkkel ellentétben. Valamint megkövetelte a 12 órán felüli munkavégzést és ezt követően rövid váltásban kérte megjelenésemet egy órával korábbra ráadásul.
ekkor gondoltam arra, hogy nem akarom ezt tovább folytatni. Lehetőségem van még erre a fajta felmondásra amikor megyek leszámolni?
Vagy fogadjam el amit "felkínáltak"

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.14. 18:34

A lényeg, hogy igyekszel a helyzetet normálisan megoldani. A "normális" kategória meg személyenként eltérő. Neked ebbe a kategóriába belefért volna az is, hogy a gyerekre bírósági távoltartást kérj.... Szerintem ez azért annyira nem normális. :)

Adrienn29 # 2015.05.14. 19:21

Kelvin: félreértés van,mert nem én kértem,hanem a párom volt felesége,hogy nehogy tönkre menjen miattunk a gyerek,holott én vagyis mi készültünk ki a viselkedése miatt..persze a volt feleséget is valaki egy vendége okosította fel,amúgy ez részéről csak vihar volt egy pohárban..