Problámás \ "lakóközösség \ "


valaki19 # 2024.06.22. 14:52

Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan dologban kérném a tanácsot, hogy mit kezdjünk, ami kicsit talán bonyolult. Régen a lakótelepen a ház mellett egy lánykollégium üzemelt, ez megszűnt, utána pár évig üresen állt, majd valaki megvette - hallottam olyat is, hogy egy 20on pár éves csak, mindössze 100 millióért az egész komplexumot, de ez nem biztos infó - aztán utána turistaszálló lett, majd munkás, és menekültszálló. Nem a szoliban barnult egyének kerültek ide, tavaly állandóan ment vagy 100as hangerőn a fos zenéjük, meg persze részegen a balhé meg az undorító szöveg, ami miatt itt nyáron, nyitott ablaknál elég lehetetlen volt pihenni. A rendőrség gyakori vendég volt egy időben (meg most a választások miatt is), mert egymást is aprítják, volt hogy 3 került az intenzívre mert majdnem halálra verték egymást széklábakkal. De x időközönként cserélődnek, olyasmit is hallottam hogy max 1 hónapot lehetnek, aztán jön másik banda. A lépcsőházakból is tünedeztek már el dolgok, többek közt az én bicajom is pár hete. Nem a legvidámabb dolog egy ilyen banda mellett élni, éjjelente kint eszi őket a rossebb, a fiatalabbak, mert gyerekestől jönnek, már kint bandáznak a jó idő miatt.. Az ingatlanáraknak is nagyon jót tesz ez hosszútávon..
Az lenne a kérdésem, hogy legális keretek között milyen lehetőségeink lennének tőlük megszabadulni? Az, hogy kihívjuk a rendőrséget ha óbégatnak, nem használ semmit. Valahogy a tulajt lenne lehetőségünk megszorongatni, hogy tüntesse el ezeket, és többet ide se fogadjon ilyeneket? Gondolom pénze van rajta, azért csinálja, meg olyan körökben mozoghat akik érinthetetlenek, és ezáltal ő is, de egy próbát megér, a legális lehetőségekre nyitottak vagyunk itt a többi lakóval.