Kerékpáros baleset és a kárrendezés


drbjozsef # 2022.09.07. 10:44

Mi több, a kerékpárra a KRESZ-ben öt (5) különböző sebességhatár vonatkozik, különböző feltételeknél.
Pedig még a kmóra sem kötelező...

Szomorú örökös # 2022.09.07. 10:31

Vadsuhanc

Kerékpárúton 30 km/h lehet közlekedni., bár az sem kevés.

Mi több, gyalog- és kerékpárúton még annyival sem, ott már csak 20 km/h.

Vadsuhanc # 2022.09.07. 10:14

Az elsőbbség - ha jár - a gyorsan hajtónak is jár, a bírói gyakorlat szerint.

A kérdező (kerékpáros) a balesetért csak akkor lesz felelős, ha a szakértő megállapítja, hogy a legnagyobb megengedett sebességgel halad volna csak, akkor a baleset megelőzhető lett volna.

Tehát, ha túl is lépte a megengedett sebességet, de a szakértő azt állapítja meg, hogy a baleset akkor is bekövetkezett volna ha nem hajt gyorsabban a megengedettnél akkor már a gépkocsivezetője számít okozónak. Ilyen értelemben védi csak a gyorshajtót a törvény. Kerékpárúton 30 km/h lehet közlekedni., bár az sem kevés.

gerbera317 # 2022.09.07. 09:27

a bicikli úton hirtelen elém kanyarodott egy személygépkocsi
Ha a közúti jelzésekből más nem következik, akkor a biciklisnek volt elsőbbsége. Az elsőbbség - ha jár - a gyorsan hajtónak is jár, a bírói gyakorlat szerint. Kivételt képez, ha a nagy sebesség miatt a gyorshajtó közeledésének észlelése akadályozott (pl. 130-cal rongyol elő olyan takarásból, ahol csak 30 km/h lenne az észszerű sebesség). Megjegyzem, hogy lakott területen a kerékpárral megengedett legnagyobb sebesség 40 km/h, amit hétköznapi viseletben munkába tekerve (lejtő kivételével) nehéz túllépni.
Hát így el fog egy ideig húzódni, amíg a körülményeket tisztázza a rendőrség
Ha a kérdező nem hallgat el lényeges körülményeket, akkor ez viszonylag tiszta tényállás, amin nincs mit vitatni.
Azt javasolták, ne egyezzek meg a sofőrrel
Miért ne, ha korrekt ajánlatot tesz?
Nem látom, hogy a kérdező érdeklődne, mi a helyzet a munkahelyi balesettel.

drbjozsef # 2022.09.07. 09:07

efi99,

Nem kell tudnia.
Attól az még vonatkozik rá. Ugye, mint tudjuk, akkor is, ha egyáltalán nem is hallott még a szabályról.

efi99 # 2022.09.07. 08:45

@Vadsuhanc
Egy kerékpárosnak honnan kéne tudnia, hogy ő éppen most mennyivel megy?

Vadsuhanc # 2022.09.06. 11:14

Kedves Hegedűs Teréz!

Először is meg kell várni a rendőrségi vizsgálat végét, mert jelenleg az folyamatban van. Abban is biztos vagyok, hogy az ügy iratait megküldték egy közlekedési szakértőnek, már csak azért is ahogyan Ön mondja a másik fél tagadja a felelősségét. A szakértő ezért kell mert Ő fogja megállapítani, hogy a balesetért ki a felelős.

Az Ön számára a legrosszabb forgatókönyv, hogy ha a szakértő megállapítja azt, hogy Ön követett el valamilyen szabályszegést ami elősegítette a baleset bekövetkezését. Gondolok itt például sebességtúllépése. Ha Ön a megengednél gyorsabban ment és a szakértő megállapítja, hogy a baleset akkor nem következett volna be, ha Ön betartja a sebesség határt akkor az Ön felelősége is megállapítható a baleset bekövetkeztében. De ilyen lehet pld a világítás hiánya stb is, de ezek a leírásból nem tűnnek ki.

Ezért javaslom, hogy fogadjon ügyvédet Ha a szakértő Önt hozza ki okozónak akkor azért kell nagyon, ha pedig a másik fél lesz a baleset okozó akkor viszont a kártérítéssel kapcsolatos ügyintézésben sem árt, ha azt szakértőre - ügyvédre - bízza.

Szomorú örökös # 2022.09.06. 04:29

Hegedus Terez

Úgy tűnt a helyszínen, hogy vitatja a sofőr a felelősségét.

Hát így el fog egy ideig húzódni, amíg a körülményeket tisztázza a rendőrség.

Azt javasolták, ne egyezzek meg a sofőrre. Ezt nem tudom, miért jó nekem?

Ki javasolta? Az ügyvéd? Nyilván azt szeretné, hogy jó sokáig húzódjon és keresni akar veled jó sokat.
Ha neked jobb úgy, hogy megegyezel a sofőrrel, akkor ne hallgass másokra, tedd meg!

Hegedus Terez # 2022.09.06. 04:10

Tisztelt Fórum!
Segítséget szeretnék kérni a kerékpár balesetem miatt, mert tanácstalan vagyok.
Egy hónapja munkába menet a bicikli úton hirtelen elém kanyarodott egy személygépkocsi és elütött. Eltört a külső belső bokám és a szárkapocscsontom. A rendőr és a mentő is értesítve lett, engem megműtöttek. Nem voltunk ittasok. Úgy tűnt a helyszínen, hogy vitatja a sofőr a felelősségét. A kórház után hívtak kárrendező cégek, én is hívtam ügyvédi segítséget. Az életem alaposan megváltozott. Azt javasolták, ne egyezzek meg a sofőrre. Ezt nem tudom, miért jó nekem? A kárrendezéshez is szeretnék tanácsot kérni. Esetleg kérhetek-e előleget? Köszönöm szépen a segítséget!