Albérleti gondok


ObudaFan # 2011.10.21. 15:01

Vannak a végrehajtás alól mentes vagyontárgyak, de azokat leszámítva igen.

alinda2 # 2011.10.21. 07:13

Köszönöm a választ!
Az érdekelne, hogy a "van miből" az mit jelent? Ha nincs pénze, akkor tárgyi eszközöket, az utolsó "lyukas zoknit" (képletesen értem)?

ObudaFan # 2011.10.21. 07:07

Ha van miből végrehajtani, akkor végrehajtják.

alinda2 # 2011.10.21. 06:57

Pár hozzászólással ezelőtt érdeklődtem, nem fizető bérlővel kapcsolatban. Arra az elhatározásra jutottam, hogy közjegyzőnél nyújtok be fizetési meghagyás iránti kérelmet.
Úgy tudom, hogy ha átveszi és nem "fellebbez", vagy pl. kétszeri kézbesítés után sem veszi át, vagy nem keresi (=átvettnek minősül), akkor jogilag behajtható rajta a tartozása.
Kérdésem: Mindenképpen behajtják rajta? Hogyan? Ha nem fizet, levonják a munkabéréből, munkanélküli ellátásából, elviszik az értéktárgyait, jelzálogot tesznek a lakására? Az érdekelne, hogy ha jogerős ítélet van, akkor az anyagi helyzetétől függetlenül behajtható-e vagy ha nem fizet, megússza.

Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2011.10.17. 20:31

Ha nem tudod fizetni a bérleti díjat, akkor természetesen igen. A helyi önkormányzattól megpróbálhatsz segítséget kérni.

redsea # 2011.10.17. 20:06

Érdemes más albérletet keresni.

nikoca23 # 2011.10.17. 16:57

Sürgösen segítség kellene!!
Albérlőként lakunk mostani lakásban,egy sajnálatos baleset miatt nem tudunk fizetni két gyermekkel béreljük. A főbérlő ma este kijelentette,h november 1-jén költőzzünk ki de sajnos ez jelenleg eléggé kilátástalan! A kérdésem az lenne kirakhatnak az utcára a két gyermekünkkel????

ObudaFan # 2011.10.17. 09:40

Ha nem megy ki, akkor perben lehet a lakás kiürítésére kötelezni, ez tény. Más kérdés, hogy erre az időre is lehet tőle használati díjat követelni. Az ingatlanban tartott ingóságaira pedig törvényes zálogjoga van a bérbeadónak.

special # 2011.10.16. 23:04

Tisztelt fórumozók,
a segítségüket szeretném kérni, egy albérletet kiadó ismerősömnek.
Arról van szó, hogy kiadta a lakását, de az albérlők (anya, apa+két gyerek) elég hektikusan fizet, sőt a rezsiköltségek sincsenek befizetve. A szerződés szerint, ha nincs rendesen fizetve a lakbér vagy a rezsi, akkor felmondhat az albérlőnek, de egy ismerősöm szerint, ha nem akar elmenni onnan, akkor joga van maradni, függetlenül attól, hogy nem fizet. Mi az igazság? Valóban lakhat abban a lakásban úgy, hogy nem fizet? Van valami legális, nem évekig tartó pereskedésmentes lehetőség arra, hogy kirakja őket?

Köszönettel,
Ildkó

ObudaFan # 2011.10.15. 12:10

Ha a jegyzőtől birtokvédelmet kérsz, nyilván elő fog kerülni a bérleti szerződés, ha van ilyen.

Katuskata # 2011.10.15. 11:26

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket kérem problémám megoldásában.

Idén tavasszal örököltem egy ingatlant. Jelenleg a tulajdoni hányadom 5/8 arány.
Az ingatlant az elhúnyt tulajdonos gondnoka bérbe adta még a sajnálatos elhalálozás előtt. Nekem már ekkor is volt részem az ingatlanban (1/8 rész), azonban a tulajdoni hányadomat haszonélvezeti jog terhelte. Ezért úgy gondolom a gondnok teljesen jogszerűen járt el akkor, amikor engem sem meg nem kérdezett, sem nem értesített a hasznosítás tényéről. (A bérbeadásról egyébként a hasznosított ingatlan szomszédaitól kaptam tájékoztatást.)
Az ingatlanba sem az örökhagyó halála előtt, sem azóta bemenni sem tudok. Kértem a rendőrség segítségét még a bérbeadás tudomásomra jutásakor, hogy a tulajdonomat meg tudjam közelíteni, tekintettel arra, hogy nevezett ingatlan hivatalosan állandó lakhelyem, és ott használati tárgyaim is voltak, aminek hozzáférhetősége számomra a bérbeadással megszűnt. A rendőrségtől azt a választ kaptam, hogy nekik ehhez semmi közük nincs.

A helyzet sajnos azóta semmit nem változott. Nem tudom, hogy ki, milyen feltételekkel használja a tulajdonomat (ingatlant és ingóságaimat egyaránt), a használatért fizet-e valakinek valamit, van-e bérleti szerződés, ha igen, milyen tartalommal, és még sorolhatnám kérdéseimet.
A volt gondnok, aki egyben tulajdonos társam is, nem hajlandó semmilyen felvilágosítást adni, a személyes találkozás elől kitér, telefonomat nem veszi fel, levélben történő megkeresés is eredménytelen. A bérlőt szintén nem tudom elérni, illetve abban sem vagyok egészen biztos, hogy egyáltalán van még bérlő.

Kérdésem, mit lehet ilyen helyzetben cselekedni úgy, hogy ne tegyek semmi olyat, ami jogszabály ellenes? Kitől kell egyáltalán követelnem azt, hogy az ingatlanomba legalább bejuthassak, illetve tudomást szerezzek arról, valóban laknak-e a tulajdonomban. Azt hiszem az nem elvárható, hogy a nap 24 órájában "őrködjem", azt figyelve, vajon használja-e valaki a tulajdonomat. A lakás feltörésének gondolatát pedig alapból elvetem, mivel ha még lakja valaki az ingatlant, nem szeretnék még kellemetlenebb helyzetbe kerülni, mint amiben most vagyok.

Várom szíves segítségeteket!

végrehajtó1 # 2011.10.11. 15:18

A közjegyzői díjakat és az egyéb ez ügyben felmerülő költségeket át tudom hárítani az adós bérlőre? Hogyan?

igen.Ha behajtották rajta.

alinda2 # 2011.10.11. 14:31

Köszönöm a választ!
A lentebb felsorolt hiányosságokból nem származhat hátrányom? Nem szeretném, hogy még a végén én járjak pórul ezek miatt (pl. hogy még nem fizettem be utána az adót).
A közjegyzői díjakat és az egyéb ez ügyben felmerülő költségeket át tudom hárítani az adós bérlőre? Hogyan?

hunfrakk # 2011.10.08. 20:37

ügyvéd nélkül is meg lehet csinálni

bármely közjegyzőnél fizetési meghagyás iránti kérelmet kell benyújtani bérlők ellen

(díj ellenében)

alinda2 # 2011.10.08. 19:20

Kedves Fórumozók!

Problémám a következő. Lakásbérlőnk nem fizet egy ideje, kb. 150.000 Ft-tal tartozik (bérleti díj, rezsi). Már kiköltözött a lakásból, de ezt a tartozását nem hajlandó rendezni.
Írtunk lakásbérleti szerződést, ügyvéd nélkül. Az ő példányáról hiányzik az egyik bérbeadó aláírása és a két tanú - a miénken rajta van - ez nem tudom, mennyire fontos.
A szerződésben benne van, hogy egyúttal átadja az első havi bérleti díjat, ezt aláírásunkkal nyugtáztuk. A további 3 hónap bérleti díjat nem fizette ki.
Adót még nem fizettünk utána, nincs erre külön kiváltott adószámunk, se számlatömbünk, úgy tudom, elég jövő májusban, az éves adóbevalláskor befizetni.

Kérdésem, hogy mindezek ismeretében van-e jogalapunk arra hogy ügyvédet fogadjunk, és behajtsuk rajta a tartozását!

Köszönettel: alinda

pazs # 2011.10.04. 09:23

Casablanca: azért ezt így nem mondanám... de a lényeg szerinted is ugyanaz: ha egyszer szívességi lakáshasználat, akkor nem kérhető bérleti díj.

C a s a b l a n c a # 2011.10.04. 09:17

Van írásos bérleti szerződés vagy nincs?
Ha nincs a bérleti jogviszonyról írás, akkor miről beszélünk???

Van a szívességi lakáshasználatról (qvázi ingyenes lakhatásról) okirat?
Ha van - ha nincs, akkor megint miről beszélünk???

Nincs mit bizonyítani, mivel senkit nem érdekli az, hogy szóban mit mondtatok egymásnak négyszemközt. (Az, hogy milyen a hozzátartozói/rokoni viszony köztetek, az jelen ügyben indifferens tényező.)

pazs # 2011.10.04. 08:22

Nyilván ha be tudja bizonyítani, hogy ti szóban bérleti szerződést kötöttetek, akkor kérheti a bérleti díjat, de hát ha egyszer nem ez történt? Tökre nem életszerű családtagok esetén, hogy szerződést kötnek.

pazs # 2011.10.04. 07:53

Nem, ha egyszer szívessségi használat volt.

parapali # 2011.09.29. 11:38

Mazsi5!

A megoldás szerintem,hogy a bérbeadóval leültök egy kávé(ez teával is helyettesíthető) megbeszélni a dolgot!
Talán van annyi esze,hogy Ti kimentek a lakásból és a másik pár beköltözik!Így őt nem éri anyagi veszteség!
Ha ebbe nem megy bele akkor gond lehet,de egy próbát szerintem megér?:-)

Ilus08!

Nem vagyok jogértő,de a tanácsom annyi lenne hogy egy olyan ügyvéddel leülni és megbeszélni a dolgot akivel ezt az egész ügyletet kiviteleztetni fogod!!Mivel adás-vétel fog történni minden féle képpen kell az ügyvédi közbenjárás(remélem jól írtam? )
Megéri azt az egy dijjat baáldozni azért hogy biztonságos legyen a dolog!!!!

ObudaFan # 2011.09.29. 11:04

Sajnos nem is köteles ebbe belemenni.

Mazsi5 # 2011.09.28. 20:25

Tisztelt Fórumozók!
A párommal bérlünk egy lakást. Határozott idejű szerződésünk van (sajnos). Fizetési nehézségek miatt fel szeretnénk mondani, de még 6 hónap hátra van a szerződés lejátáig. A bérbeadó 3 havi lakbért kér tőlünk, ha menni akarunk, mivel felbontjuk a szerződést. Ezt nem tudjuk kifizetni. Találtunk egy párt, akik beköltöznének a helyünkre, amint kiköltözünk. Van erre valami ésszerű megoldás? Mivel a tulaj nem akar belemenni, hogy más lakja le azt a 6 hónapot. Valaki segítsen vagy adjon valami ötletet, hogy mihez kezdjünk!
Előre is köszönöm!!
M.

Ilus08 # 2011.09.28. 11:48

Megvegyem/ne vegyem?
Hasznos tanácsokat szeretnék arra, jó ötlet e részletre megvenni egy házat?
Jelenleg benne lakom és a tulajdonos felajánlotta,hogy banki hitel nélkül megvehetem 8 éves törlesztéssel havi 60.000Ft-ért, ennyit tudnék fizetni érte havonta. A dilemmám az hogy nem tudom ennek a menetét és hogy mennyire kockázatos?Mit érdemes átgondolnom? Számomra lakáshoz jutáshoz más lehetőségem nincs.A jelen gazdasági helyzetben kizárt hogy hitelt vegyen fel bármelyikünk is az egyenlő a csőddel. A tulaj nagyon rendes, mivel ismerősünk is. A ház árára égető szüksége nincs.Nekünk meg jó ajánlatnak tűnik. Három kereső van a családban.
Most albérletben lakunk itt minimális lakbérért, ami egy jelképes összeg.A tulaj anno azért adta ki nekünk mert megbízik bennünk és azt szeretné ha az idő vasfoga nem tenné tönkre örökségét.Felajánlotta a vásárlás lehetőségét,de nem ismerem a jogi oldalát van e akadálya?
Kíváncsi vagyok arra,hogy a tulajdonjog mikor kerülhet a nevünkre? Milyen szerződést kell ilyenkor íratni az ügyvéddel, és ez a lehetőség törvényesíthető e??? Mennyire kockázatos?
Várom hozzászólásaitokat!
Köszönettel!!

Gabicsek # 2011.09.26. 19:45

szeszter!
Azt teheted, hogy keresel másik lakást.

annus25 # 2011.09.26. 13:18

Kedves Fórumozók!

Párommal júliustól közös albérletbe költöztünk. Az előző helyen egy szobát bérelt 2010. februártól 1 havi kaucióval. Megállapodás szerint mindig az adott hónapban érkezett számlákat fizette, nem az aktuális fogyasztását. Nem a legszerencsésebb, de így egyeztek meg és ez alapján fizetett is minden hónapban rendesen. Most azonban a felmondáskor problémák merültek fel. A kauciót sikerült júniusban lelakni, a júniusban érkezett számlák ki lettek fizetve. Viszont a tulajdonos szeretné behajtani a páromon a júliusi albérleti díjat és az akkor érkezett rezsiszámlák ellenértékét is időarányosan, arra hivatkozva, hogy ő nem talált albérlőt csak július közepétől. Természetesen nem akarunk fizetni semmit, hiszen minden ki lett tisztázva arra az időszakra, amíg ott lakott.
A kedves tulajdonos nem hajlandó belenyugodni ebbe, személyesen és telefonon is beszéltünk többször - azaz mi ezt mondtuk, ő amazt. Odáig jutottunk, hogy már engem is folyamatosan hivogat, de nekem már nincs mit mondanom, még a munkahelyemre is bejár - pedig én soha egy napot sem laktam nála.
Természetesen bejelentve nem volt a párom, semmilyen pénzmozgásról nincs papír, minden kp-ben történt.
Mit tehetünk ellene hogy ne zaklasson minket azért a pénzért, ami nem is jár neki? Ráadásul mind a páromat, mind engem kellemetlen helyzetbe hoz a munkahelyünkön.
Hogyan bizonyíthatjuk, hogy nem jár neki a pénz? Az ő szava áll a miénkkel szemben tulajdonképpen.
Érdemes egy ilyen ügyet hivatalos útra terelni?