Apród csalás


Dandi1980 # 2014.12.25. 23:21

Akit bármilyen csalás útján átvertek és citromail.hu-s e-mail címet adott meg levelezéskor a csaló, rájöttem milyen jelszót használnak!!!! Már két levelezésbe ez alapján be tudtam lépni. A rendőrség remélem használni tudja az adatokat, hétfőn továbbítom a rendőrségre. Tehát, aki citromail.hu-n levelezett a csalóval, a rejcsi@citromail.hu címre küldjétek el, mi volt az e-mail címe és segítek bejutni a levelezésébe. Persze ez nem korrekt, de az sem, hogy rengeteg embert lehúztak nem kevés pénzzel és rontották el a karácsonyunkat.

zeusz1234 # 2014.12.29. 18:26

Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni azt hogy az apródon laptopot cseréltünk.
Személyes átvétel volt de siettetek elcseréltük de kiderül hogy rossz de vállalt rá 1 hét garanciát.
Amit én adtam annak a papírjai nálam vannak viszont ő nem adott egy papírt se, a lakcímét tudom.
Mondtam neki cseréljük vissza de ő pénzt kért érte tehetek feljelentést? Vagy hogy szerezhetném vissza minnél gyorsabban?

szilard237 # 2014.12.30. 08:09

Üdv.: Engem is átvertek az olx-en
Számlaszám:11773212-00311403
Verbászi Tivadar
Segítségüket kérném hogy mit tudok tenni?!

tszolt # 2014.12.31. 14:18

Sziasztok. Engem is sikerült megkárosítania Verbászi Tivadarnak 38ezer forinttal gombolt le!

Punka # 2015.01.01. 13:03

Következő hírdetés kicsit gyanús és a hozzátartozó tag is:
http://olx.hu/…ID2X01n.html#…

Teljes nevét nem árulta el, amit megadott címet ott csak egy üres telek állt. Végűl a telefont sem vette fel, persze másnak igen. Kerüli a személyes átvételt. Nem azt mondom, hogy csaló, csak fenttartással kezeljétek.

Mónika878 # 2015.01.02. 08:19

Sziasztok!

A VERBÁSZI TIVADAR féle ügynek, eddig több áldozata is van.
Akivel lehetett felvettem a kapcsolatot.
Akit megkárosított, tegyen ellene feljelentést. Több adattal rendelkezünk, próbálunk még infót gyűjteni róla.
Legyetek szívesek írjatok nekem emailt az adataitokkal, névvel, címmel, összeggel. Hétfőn megyek be a rendőrségre hogy kapcsolják össze az ügyeinket.

Üdv Mindenkinek!

Punka # 2015.01.02. 19:05

Újjabb hírdetés amire vigyázzatok. A képre ha rákerestek azt az USA-ból is hírdeti az Ebay-on keresztül. Ez most biztos csaló.
http://olx.hu/…ID2XGc1.html#…

Punka # 2015.01.04. 12:01

Ez a hírdetés szintén megtalálható az ebay-en:
Valószínű itt csaló hírdet, vigyázzatok:

http://olx.hu/…ID2Y1CP.html#…

Punka # 2015.01.04. 20:16

Szintén ujjabb hírdetés:
http://olx.hu/…ID2YcTb.html#…

Egy amerikai csóka is pont ugyanezt hírdeti az Ebay-on. Hát nem édi. Csakmire megjelenik itt amit beírok addigra a hírdetés lekerül, meg vagy 10 emberke szegényebb lesz 38 ezer forinttal.

Punka # 2015.01.04. 20:24

Ahogy már néhány előttem hozzászóló is leírta. Ezek a csalók OLX-en xbox-okat árulnak kb 38 ezer forintért, sok kiegészítővel. Hírdetés helyszínének álltalában kisebb települést választanak, hogy kerüljék a személyes átvételt és az áruért előreutalást várnak. Ha valaki rákeres ezeknek a hírdetéseknek a képeire, akkor álltalában az Ebay-on megtalálható ez a kép, méghozzá az USA-ban már hírdeti valaki, csak ott nincs rajta az Ebay-os logo.

potyii93 # 2015.01.04. 23:15

Sziasztok! Engem is a Zupkó ( csótány) Alexandra vert át 19.000 ft-al, ugyanúgy mayo chix kabátot rendeltem tőle sajnos előre utaltam, és mayo chixnek mayo chix de egyáltalán nem olyan kabát jött mint a hirdetésben szereplő,ráadásul még büdös is volt. Most újabb hirdetése van jofogas.hun alexndra néven,aki esetleg többet tud róla kérem jelezze! Sajnos én csak számlaszámot és címet,nevet..

tszolt # 2015.01.05. 14:21

Én is beleástam magam a csalásokba, és mint ahogy tőlem is megvették, az egy jó módszer. OLX-en hirdettem szintén xboxot. 28ezerért. Megegyeztünk a sráccal, kérte, hogy rakjam fel jófogásra háztól házig opcióval.. Kizárt dolog az átverés, mivel nem előre fizeted, csak ha megérkezett a csomag, és azt ki is bonthatod fizetés előtt a futár jelenlétében!!! Ha valakinek tényleg van, és el akarja adni, úgyis bele megy ebbe a verzióba.. Ahogy én is a saját xboxommal.. Gondoltam segítek én is amiben tudok..

potyii93 # 2015.01.05. 16:12

ja a linket elfelejtettem küldedni,http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Mayo_chix_kab_t_22137662.htm
ezt a kabátot hirdeti most 25 ezerért de azért azt figyeljétek hogy kivan satírozva az olx helye,nagyon maszek

Dandi1980 # 2015.01.06. 15:29

Sziasztok! A Zsiros Józsefné később Verbászi Tivadar, jelenleg Tóth Sándor néven OTP 1177321200313663 számlaszámon veri át jelenleg az embereket. Nem tudom, hogy lehetne összekötni az ügyeket, hiszen egy banda csinálja ezeket. Egy-egy névhez 2-3 e-mail címet nyitottak, mindbe be tudtam lépi, rengeteg bizonyítékom van. A csalók aktív olx-es hirdetéseibe is be tudok lépni! Ha valaki tud egy jó nyomozót, aki ezzel az üggyel foglalkozik és szükség lenne adatokra jelszavakra stb rejcsi@citromail.hu elérhető vagyok.

telep79 # 2015.01.06. 16:29

Kedves Fórumozók,

Ismerős valakinek yeti1994 olx felhasználó?
Engem ő vert át, Kiss Tamás, Vasvár.
Természetesen előre utaltam én is, beleestem ebbe a csapdába, playmobil játékokat vettem a fiamnak tőle, amik soha nem értek ide.
Esetleg vert át valakit még rajtam kívül?

tomikaa73 # 2015.01.06. 17:23

üdv! Snoopy80-hoz lenne egy kérdésem, hogy sikerült-e már valamit megtudnia, mert szerintem én is belefutottam egy csalásba Zsákai Máriánál...

FabiaRS # 2015.01.06. 21:12

Sziasztok!
Sajnos a karácsony előtti "időben ideérjen" kapkodós vásárlás során belefutottam én is egy csalóba.
Iphone 5c-t hirdetett törött kijelzővel.Elkértem a címét bejelöltem Facebookon.Normálisnak tünt.Elvileg karácsony előtt postázott ami azóta sem ért ide...
Nagy Krisztiánról van szó aki risztiag89 néven jelenleg is hirdet olx en iphone alkatrészeket.
Az utalás Krejcsirik Andrea Erste bank 11600006-00000000-42479828 számlaszámra történt.
Akit esetleg megkárosított annak jelentkezését szivesen várom.
Üzenetben ma 2 nap időt adtam neki a feljelentés előtt hogy visszautalja a pénzem.Rögtön le is törölte a profilját de addigra én lementettem az összes ismereősét profilképestől illetve az Ő eredeti profilját is.Erre ráfaragott....

Sacccc # 2015.01.07. 08:27

Üdv!

Sajnos én is belefutottam az olx-en egy Mayo chix kabáttal!Szabó Anita a kedves neve és a számlaszáma: OTP 11773487-00178826!Telefonokat,márkás ruhákat hirdet.Telefonszáma:063061591180!Több néven regisztrál,több telefonszámmal,de a számlaszám és a hozzá tartozó név mindig ugyan az!
Valaki tud olyan információt,hogy ilyen bandákat lekapcsolt-e már a rendőrség?Sajnos én még nem hallottam róla!Feljelentés ide vagy oda,nem történik semmi,ez a banda több éve csinálja mint utána olvastam kiderült és rengeteg feljelentés és semmi!
Médiával valaki próbálkozott már?

peter810 # 2015.01.07. 17:10

Sziasztok.
Az OLX-en sikeresen belefutottam egy csalóba de a mai napon megtettem a feljelentést :) Ha te is utaltál már ennek a személynek és nem kaptad meg a terméket

Farkas Tímea otp bank:11773432-01095102

Menny a Rendőrségre nyugodtan mert várják a többi károsultakat.
Ha bármilyen kérdésed van írj.

Lájsz # 2015.01.07. 18:17

Tisztelt Fórumtársak!

Már egy ideje szerves részét képezi a mindennapjaimnak az olx-en való adás-vétel,így negatív tapasztalataim vannak nekem is. A jövőben közzéteszem az oldalon levő csalók adatait,remélem hasznát látja majd eme közösség.

A legutóbbi csaló:
"Dzsoniii" vagy "jonatan9414" néven hirdet főleg márkás női ruhákat,kiegészítőket.
Előre utalást kér,de az árú soha nem érkezik meg. Személy szerint 3000ft-om bánja,remélem mások nem dőlnek be neki.

A számlaszáma adatai:

Erste bank
Bencsik zsuzanna
11991119 95860657

b.barbi94 # 2015.01.07. 19:42

Sziasztok! Engem is átvert Szabó Anita szintén egy Mayo Chix kabáttal. Én hülye 31-én elutaltam neki a pénzt mondanom sem kell, hogy a kabát azóta se érkezett meg és nem is fog. A mai napon vált gyanússá a dolog amikor felhívtam, hogy mikor adta fel a kabátot, mert még nem érkezett meg. A válasza az volt, hogy: nem tudom. Na már ez gyanús volt nekem, hogy ki az a hülye aki nem tudja mikor adta fel a csomagot...de hát persze ezek szerint már azt se tudta ki hívogatja a sok ember közül akit átvert és nem tudott válaszolni. Utána már rájöttem, hogy 100%, hogy át lettem verve próbáltam hívni, de kisípolt, hogy ezen a számon előfizető nem kapcsolható. Így utólag már előjöttek a gyanús dolgok az elejétől pl: postaköltséget nem mondott még én hívtam vissza, hogy a posta mennyi lesz erre a válasz kb.900 nagyon nem volt képbe a csaj mindent úgy kellett belőle kihúzni...de hát persze utólag már könnyű rájönni. :( A feljelentést megteszem, de ezek után ahogy olvasom lehet nem érdemes a pénzünket nem kapjuk vissza...

lilamokus # 2015.01.08. 16:30

Sziasztok!Keresem az xbox-os csalók által megkárosítottakat.Kérlek vegyétek fel velem a kapcsolatot.

Punka # 2015.01.08. 18:59

Az a baj, hogy a rendőrség úgy sem fog tenni semmit. Nekik jobban megéri trafizni az út szélén az adófizetők pénzéből az adófizetők pénzéért.
Tőlem annak idején kicsalták a kocsimat, hogy egy cégnek lesz és csak utólag tudnak fizetni az átíratás után, mert a cégeknél így működik. OK, de csak kölcsönadásival mertem belemenni. A csókától elkértem a személyit, cégadatokat stb. És a egy bizonyos cégnél volt belyegyezve, hogy ő az ügyvivő vagy valami hasonló. Szerződés, tanú, bélyegző stb., kocsi odaad de csak hét napra, ha nem fizet, vissza a pénz. Csóka eltünt, én utánna jártam. Címe, vagy 3 telefonszáma, a kerítóje, email címei, a szétszerelőműhely címe, stb. mindent leadtam a rendörségen. Kaptam egy levelet, hogy hasonló ügyben vagy 15 eljárás van a faszi ellen így ez még belefér és részükről lezárják az ügyet. Ez volt 2010-ben. A csóka azóta is éli világát.

Merka # 2015.01.09. 19:06

Czifra Ferenc minket is átvert!!!Elutaltuk a pénzt és az áru sehol. Most láttam, hogy már másokat is átvert. Az olx-en hirdet x-boxot.Elérni nem tudjuk a korábbi telefonszámon. Persze megtesszük a feljelentést, de nem tudom mennyi az esélye annak, hogy viszont látjuk a pénzünket.

e.imi # 2015.01.09. 23:17

Üdv mindenkinek!

Xboxot szeretnék venni már karácsony óta. Nagyon sok csaló van az olx-en és a jófogáson is. És nem is foglalkozik velük senki.
Egy kérdésem lenne, hogy a Jófogás Háztól házig szolgáltatással tudnak valahogy csalni? Ezzel is át lehet verni valakit?

Jó éjszakát mindenkinek.