Apród csalás


luck-666 # 2015.01.10. 08:20

A háztól-Házig, az a legbiztonságosabb, futár kihozza,kinyitod,ha benne van kifizeted,de ettől még lehet az is hibás, hiányos,a futár nem fogja megvárni,amíg összerakod és leteszteled

Clearinx # 2015.01.10. 10:22

Sziasztok!

Úgy tűnik engem Mészáros Lóránt, Tiszaújvárosból károsított meg, a számlaszáma 10402685-86766680-8952xxxx. OLX-en X-boxot akart eladni, nekem volt fenn hirdetésem, hogy keresek ilyen gépet. Az elején kicsit bizalmatlan voltam vele, mint mindenkivel, küldött képet, biztosított róla hogy nem ver át, és mondta hogy a karácsony miatt kell neki előreutalással a pénz, hihetőnek tűnt, belementem. A csomag a mai napig nem érkezett meg, a csomag nyomonkövetési számot nem volt képes megadni, többször is mondta hogy elküldte, e-mail címre is a számot, de természetesen sehol semmi nem ért oda. A postát megkerestem, ilyen néven senki nem adott fel csomagot a részemre.

1 hónap leteltével megyek a rendőrségre. Esetleg más valaki esett bele az illető csapdájába? Óvakodjatok tőle.

Niki14 # 2015.01.10. 12:44

Sziasztok!
Engem is sikerült árvágni.Sajnos nem hallgattam a megérzésemre és meg is lett az ára.17 000.-ft-ba került.
Rojnik Tímea névre utalram. K&H 10404247-93173410-02060000.
Remélem a gyereke gyógyszerére költi majd!

tszolt # 2015.01.12. 22:38

Sziasztok. A verbászi ügyben... Mivel csak ennyi idő után jutott eszembe, hogy nekem van egy nyomozó ismerősöm. Felhívtam tanácsot kérve.. Lényeg a lényeg, aki azt hiszi, hogy a pénzüket visszakapják nagyot tévednek...Maximum polgári peres úton vissza lehet perelni tőlük, de annak a költségeinek utána lehet nézni.. Én így nem is foglalkozok az üggyel mostmár. Legyen boldog a pénzemmel a rohadt hitvány féreg.. Tanuló pénznek fasza volt..

Cudicini99 # 2015.01.14. 00:53

Engem is megkárosítottak 54.000 Ft-tal plusz a postai koltseg 3000Ft Murina Monika néven futott a hirdetés Xbox one-t szerettem volna venni. Gábor Lajos névre kellett utalni az összeget a 1177342503501421-es számlaszámra. A hirdetést mar nem elerheto! Még címet is megadott, ahol mint kiderült nem ő lakik. Ezért kérném őket, hogy tegyenek feljelentést minél többen legyünk.
Megyek a rendorsegre feljentest tenni!!!!
Sikerült minket is átvernie Murina Monikanak, aki Xbox one-t hirdetett 54.000Ft plusz a postai koltseg 3000Ft egyben utaltunk el
Nev: Gábor Lajos
Bank: OTP
Bankszamlaszam: 11773425-03501421

Max1 # 2015.01.14. 07:23

e.imi
Ha rám hallgatsz xbox-ot nem veszel se postán se háztól házig megoldással. Ha nincs elérhető távolságban olyan hirdetés ami árban megfelel neked akkor várj még lesz. Személyesen elmész kipróbálod és utána veszed csak meg. Biztosra csak így tudsz menni. Ilyen terméknél bármi baj előfordulhat még akkor is ha az eladó maximálisan becsületes ismerve a magyar postát. Lehet ő makulátlan állapotban feladta neked de mondjuk a postai pakolászás válogatás során leejtik eltörik benne valami mire eljut hozzád lehet egy hibás terméket kapsz úgy, hogy éppen az eladó teljesen vétlen lesz a dologban. Csak a baj van vele. Több tízezer forint értékű ráadásul műszaki jellegű cikket csak és kizárólag SZEMÉLYESEN!

cikita # 2015.01.14. 12:28

Üdv, én sajnos későn találtam rá erre a fórumra, miután átvert a múlt héten Csíkvári Balázs Gyula - Unicredit Bank. Én magam is árulok az Olx-en Xbox-ot, sajnos az ilyenek miatt bizalmatlan mindenki. Én rengeteget vásároltam már előre utalva, soha nem volt gondom, ezért is bíztam meg. Feljelentve, bank tájékoztatva, mégis él a bankszámlája és folyamatosan utalnak rá emberek pénzt. Nem tiltják le. Érdekes nem? Azt mondják a rendőrségen, valószínű szabadlábon védekezik. És hetente több 10 vagy akár 100e forinttal károsít embereket. Most hétvégén elsőre belefutottam egy másik Xbox hirdetésébe, névtelenül lebeszéltem mindent, kinyomtattam, bevittem a rendőrségre, azt mondták tudnak róla, ne vásároljak. És a bankszámla? Lehet, hogy a hétvégén 5 emberrel is megegyezett és levette ugyanezt a pénzt. Itt már az Olx-nek is kellene szigorítania a regisztrációt. Tavaly nyáron meg pont a másik oldallal lettem átverve. Kaptam képet banki utalásról, feladtam a telefont, azóta is jön a pénz. Utána visszavonta az utalást és ennyi. Letartóztatták, mert állítólag többeket megkárosított, pénzem innen sem lesz. Senki nem mozdítja füle botját sem. Tamás

marha # 2015.01.14. 14:39

Sziasztok, én is belefutottam egy xboxot áruló csalóba, szerencsére bizalmatlan típus vagyok:
http://olx.hu/…ID30gQZ.html

Bankszámlaszám, amit megadott:
"Budapest bank 10102615-48627300-01004001 Varga Zsoltné párom bankszámlája"

marha # 2015.01.14. 14:50
arpi999 # 2015.01.14. 16:30

Ez is Ő vgyázzatok:

http://olx.hu/…ID30jBD.html#…

"Engem is megkárosítottak...
Xbox one-t hirdetett
Nev: Gábor Lajos
Bank: OTP
Bankszamlaszam: 11773425-03501421"

Punka # 2015.01.14. 18:21

Igazábol én is látok egy csomó hírdetést olx-en már ránézésre látszik, hogy melyik kamu hírdetés, de ha rákeresek a képre egyből kiderül. Jelentettem az OLX-nél többet is, de még csak arra sem hajlandóak, hogy levegyék a hírdetést. Kicsit kiábrándító, hogy mi mindent megtehetsz büntetlenűl.

JoghallgatóMiskolc # 2015.01.14. 20:50

Punka: nincs igazad. Ha rossz kategóriában hirdetsz meg egy dolgot (pl. könyvet a ruhák között) max fél nap alatt leveszik. És küldenek egy irgum-burgum levelet. Minden különösebb rávezetés nélkül, pusztán önszorgalomból.

Punka # 2015.01.15. 05:40

Jelentettem, sőt linkeltem, hogy még hol található, amiből egyből kiderül a csalás de még 2 nap mulva is fenn volt a hírdetés.

Max1 # 2015.01.15. 07:48

Punka,JoghallgatóMiskolc
Mindkettőtöknek igaza van. Akkor úgy látom mindenkinek hasonló a tapasztalat....Én egy időben kb. néhány hónapja csináltam, hogy önszorgalomból szinte minden nap szántam rá 10-15 percet az időmből és végigböngésztem a friss xbox hirdetéseket. Minden túlzás nélkül naponta felkerül 4-5 kamu hirdető direkt nem hirdetést írok mert fejenként volt/van nekik akár 4-5 cucc is meghirdetve. Feltettem ide is a hirdetések linkjét és külön külön jelentgettem az olx-nek is.(és ez csak xbox kategóriában) Csak abbahagytam mert a világon semmi értelme sajnos. Segíteni nem tud az ember mivel 90%-ban már csak akkor téved ide valaki ha már átverték előre nem gondolkozik senki. Innentől lényegtelen a dolog mert a pénzét nem nagyon kapja vissza senki és az elkövetők is megússzák szintén kb. 90%-ban. Annyit értem el vele, hogy a mai napig kapok emaileket, hogy ez meg az vagyok engem is átvert a csaló mit lehet tenni? Nekik szoktam mondani, hogy 1 engem nem vert át, 2 mit lehet tenni?? Na vajon mit? Össze kell szedni minden adatot amit tudsz a csalóról és bemenni a rendőrségre feljelenteni, valamint érdeklődni kiket vert még át mert talán úgy jobban foglalkoznak az üggyel ha többen vannak az átvertek. Az olx-es jelentés pedig tényleg értelmetlen. Írtam már máskor is erre a fórumra, hogy nem egészen értem ennek a funkciónak a szerepét. Ahogy leírtátok én is ha jelentettem egy csaló hirdetést mindig belinkeltem az eredeti hirdetést amiből a kép le van lopva, belinkeltem a fórum hozzászólásokat amelyekben panasz van a hirdető bankszámlaszáma ellen mással hogyan bizonyítsam, hogy valami nem stimmel? Vagy akkor minek van ott a hirdetésnél az az opció, hogy jelentés? Soha egyetlen egyszer sem történt semmi pedig nem 1 nem 2 hirdetést jelentettem. Addig elérhető marad mindegyik még át nem vernek valakit és maguktól leszedik. Nekem persze töröltek már hirdetést többször is. Ezt is leírtam már valamikor itt fórumon. Volt egy régi ereklyém ami egy komoly sportolóhoz volt köthető. Nem voltam vele tisztában mennyit ér nem tudtam felbecsültetni. A hirdetéshez kiírtam, hogy ingyenes mivel a pontos értékét nem ismertem a hirdetés szövegében pedig azt írtam csak jelentős összegért vagyok hajlandó megválni érte és az ár megbeszélés tárgyát képezi. Levették mert félrevezető a hirdetésem....megírtam nekik miért így tettem ki erre válaszoltak oké de írjam át. Átírtam az árat 1000 forintra mégis legyen kint egy jelképes összeg erre megint leszedték mert a szövegben azt írom jelentős összeg....mondom elmentek a pi...Szóval tényleg érthetetlen az olx moderátorainak működése. Rendben kiírják nem vállalnak felelősséget a hirdetésekért meg csak személyesen vedd át stb. oké érthető. Viszont az a szűrőrendszerük lényege, hogy a hirdetések formai hibáival megfogalmazás esetleg hibás kategóriában való megjelenítések miatt törölnek. A teljesen 100%-ban csaló lopott képes elmebeteg árakkal megjelenített hirdetéseket pedig fent hagyják annak ellenére ha az ember még fel is hívja rá a figyelmüket érthetetlen. Nem tudom ez miért jó mert nekik se jó reklám ha mindenkinek az lesz a véleménye, hogy az oldaluk egy kalap szar mert a hirdetések fele kamu. Halál komolyan mondom mintha szánt szándékkal a csalásoknak próbálnának kedvezni a valódi hirdetésekkel meg piti indokokkal már bocsánat de geciznek.

martin992 # 2015.01.15. 10:43

Üdv Mindenkinek!

Engem is átvert ez a Verbászi Tivadar nevű illető.

Ugyanerre a bankszámlaszámra utaltam el a pénzt.

Szerintem valós személy lehet, mert létezik a bankszámlája és a név is valós.

Tehát én KERESEM Verbászi Tivadar nevű urat, aki megkárosított engem. A rendőrség beszüntette az eljárást, így én majd megkeresem és elrendezem vele a dolgokat. :)

Esetleg ha tudja valaki,hogy ki Ő és hol lakik az adjon egy elérhetőséget, köszönöm!

VÁROM A VÁLASZOKAT!!

Bocsek # 2015.01.15. 21:22

Sziasztok! Sajnos engem megkopasztott 25ezer Ft-tal egy olx-en xbox-ot hirdető csaló. Mindezt úgy hogy lassan évtizedes netes ügyletbonyolítással(rendelés, eladás, csere) a hátam mögött sikerült. Ide utaltam: "Budapest Bank 10102615-48627300-01004001 Varga Zsoltné". Igen, ugyanaz, mint amit marha nevű fórumtárs tegnap megírt. Én egy nappal korábban dőltem be neki... Két telefonszámon is beszéltem az illetővel, nem mutatkozott be egyszer sem, sajnos akkor még nem tűnt fel a simlisség. Később letagadta hogy valaha is beszéltünk volna, illetve mondta hogy biztos téves, és fogalma sincs miről beszélek.
Rendőrségi feljelentés megtörtént természetesen.
Javaslom használjatok hívásrögzítő programot, így minden alku, hitegetés, tagadás hanganyaggal bizonyítható a végén. Én androidra az Automatic Call Recordert tettem fel, szépen a háttérben teszi a dolgát. Hacsak nem olvassák ezt a fórumot a csalók, akkor nem tudják hogy rögzítettem a beszélgetéseket, igaz sajna csak onnantól hogy biztos voltam benne hogy átejtettek a palánkon, a hitegetés és alku nincs meg. Vigyázzatok!

Illetve kérek mindenkit akit ugyanez a személy átvert, hogy keressen meg, ha több a sértett biztos jobban ráfekszik a rendőrség is!

ronusz # 2015.01.16. 17:26

Sziasztok engem is sajnos mekárosítottak .
Tábori László Sonkád
rino12@citromail.hu
átutalás. 107013486765784351200002 CIB BANK.
Xbox 360 +kinect.

Ha valaki esetleg találkozott már vele. Feljelentést megtettem.

marha # 2015.01.16. 17:29

Még két csaló: Horváth Tibor néven hirdet Gégényben XBOX 360at Kinectel, az alábbi adatokat adta meg: "Farkas Richárd FHB bank 18203136-01343918-10010016. kérek ere utald el még ma ha lehetséges. 06302310021 a telefon számom és várok egy címet is meg irányító számot és nevet létszives"
Amúgy Farkas Tiborként mutatkozott be többszöri kérésem után.A bankszámlát Békéscsabán nyitották meg.
A másik pedig balatoni felhasználóval hirdet szintén XBOX 360at, Kölkeden. A számlaszám, amire a pénzt kéri Balatoni Tünde néven van,10103836-44660200-01004005 ezt a bankszámlát pedig Gödöllőn nyitották, ami igen messze esik Kölkedtől...06302930366 a száma.

Robi250 # 2015.01.18. 03:48

Üdv. Mindenkinek!

A problémám a következő az OLX-en keresztül találtam rá egy kistraktorra, elmentem megnéztem és elhoztam, viszont otthon már nem tudtam elindítani, ilyen esetben mik a lehetőségeim, adásvételi szerződésem van. Van arra lehetőség hogy visszaviszem és visszakövetelem a gép árát? Ilyen esetben van lehetőség elállni a vásárlástól a vásárlás 01.17.-én történt.
Válaszokat előre is megköszönve

Punka # 2015.01.18. 07:20

Mondjuk az, hogy hol hírdet, meg, hogy hol nyitották a bankszámlát az addig még semmit sem jelent. Mivel én is katonaként már laktam az ország minden táján. Nálunk is a feleségem adataival vagyunk beregizve, a telefont ő veszi fel, az emailekre én válaszolok stb. Én a képekre keresek rá és ha az USA-ban is megtalálható ugyanaz a kép amit éppen Mr Smith68 hírdet nagybőszen az Ebay-en akkor valszeg egy csalóval van dolgom itt M.o.-on. Mondjuk előre csak Vaterán utalok akkor is csak akkor ha megfelelő az értékelése az ílletőnek. De amúgy én is hírdetek sok mindent OLX-en és rengetegen utalnak nekem előre. Néha vissza szoktam kérdezni, hogy ennyire ismeretlenűl így megbízik bennem? Mert simán át is vághatnám. Csak mondjuk akkor nem tudnék a tükörbe nézni.

Zoltanuss # 2015.01.18. 12:22

Nem kell utalni és nincs átverés !!

gytamas # 2015.01.21. 15:22

Kedves Fórumtársak!

Nagyon egyszerű, de annál viccesebb problémába ütköztem, amit ezúttal elvi okokból nem szeretnék annyiban hagyni. Hirdettem 500 Forintért egy terméket OLX-en, amit megvett egy hang alapján kedves, idős hölgy. Írásban megegyeztünk, hogy én előre elküldöm neki ajánlva, elsőbbségivel és így a termékért meg a postázásért utólag küld nekem 1000 Forintot. Ő küldött nekem ehelyett 500 Forintot. Többször kértem a tartozása rendezésére, de a leveleimet el sem olvasta, így írtam neki egy sms-t is. Ekkor felhívott és közölte, hogy neki az, hogy elküldte az 500 Forintot, 1000 Forintba került, így részéről rendezve van a dolog, mert "én is fizettem, ő is fizetett". Azt nem igazán értette meg, hogy ha ő küldött nekem 500 Forintot és én fizettem 500 Forintot a postázásért, akkor én ingyen adtam neki a terméket.
Nem nagy összegről van szó, de mivel a második beszélgetéskor agresszív és pofátlan is volt, tényleg nem szeretném ennyiben hagyni. A kérdésem, hogy mit érdemes tennem? Feljelenteni szabálysértési értékre elkövetett csalásért vagy inkább egy fizetési meghagyásban gondolkozzak? Ha az utóbbi, akkor érvényesíthetem az illeték összegét is? Mert ha nem, akkor nyilván nem éri meg 5000-et kifizetni, hogy kapjak 500-at.
Esetleg van harmadik megoldás? A békés rendezés nem működik, a mai hívásából az kiderült.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Max1 # 2015.01.21. 21:53

gytamas
Ezt ugye te sem mondod komolyan??? :) 500Ft-ért hagyd a fenébe. Értem én, hogy elvi okok stb. de ezzel be ne menj mert a rendőröknek fogsz csak egy vidám napot szerezni. Nem fognak veled foglalkozni és ha bezárod magad mögött az ajtót nagy tételben fogadok rá, hogy hangos hahotázást fogsz hallani. A 3. megoldás legyen ha ez ennyire bánt téged akkor hívd fel még egyszer utoljára és mond meg neki a magadét add ki a feszkót és jobban fogod érezni magad.

gytamas # 2015.01.21. 22:36

Kedves Max1!

Meg fogsz lepődni. Egyrészt a rendőrök szerencsére nem szarják le, a feljelentés előtt ugyanis nem csak itt kértem tanácsot, de beszéltem a helyi körzeti megbízottal is, aki megpróbál segíteni a dolog békés rendezésében. Én is meglepődtem, de pozitív dolog, érdemes megemlíteni.
Ami az összeget illeti. Nem vagyok se ideges, se feszült. Egyszerűen nem szeretem a parasztokat és ráérek, tudok foglalkozni a dologgal, már csak kíváncsiságból is, így érdekel a megoldás. Mivel egy 49 900 Forint értékű termék pont ugyanolyan megítélés alá esik, mint ez az 500 Forintos, ha úgy könnyebb, mindenki képzelje azt, hogy 49 900 Forinttal károsítottak meg és tisztelettel várom a tanácsokat továbbra is :)

Max1 # 2015.01.22. 08:14

gytamas
Mindenkinek a maga dolga és ha neked tényleg megér ide oda járkálást 500ft akkor rendben van. Bár lehet hazafelé beugorva a pékségbe többet költesz el. 30-40 ezer forintos átverésekkel nem tudnak mit csinálni ráadásul úgy, hogy van egy adott személy ellen 8 feljelentés. Szerinted mi fog történni? Beviszik az öregasszonyt ráadásul úgy, hogy tulajdonképpen ki is fizette a vételárat csak a postát álltad neki. A rendőrség nyilván felveszi az adatokat stb. én is képletesen írtam, hogy kiröhögnek elhajtanak kötelességük ezzel foglalkozni. Azt viszont egyszerűen nem gondolhatod komolyan, hogy erre van kapacitásuk a rendőrségen. Szerinted nyomozást fognak indítani egy ilyen ügyben? Ki fognak menni a nénihez az adott településen, ki fogják hallgatni az ügyben? Szóval annyira piti az összeg, hogy nincs realitása a dolognak. Erre nem fognak időt és energiát áldozni. Ezért nem szabad soha előre feladni semmit! Nem is értem amúgy...Nem utalták még át nekem a kért összeget és hátha alapon feladom a terméket? Értem miről beszélsz félre értés ne essék. Én sem szeretem ha hülyének néznek még 100 forintnál sem. Az elv oké. De, hogy ezért halálosan komolyan rendőrségre bejárkálni vagy bíróságra meg telefonálgatni az ügyben hát barátom az nem semmi. 100x több energiát, időt és pénzt fogsz szánni erre a dologra mint amennyit kellene. Ha nem akarod már telefonon megmondani neki a véleményed akkor gondolom a címét tudod. Írj neki egy levelet amiben hosszasan leírod ki vagy milyen ügyben írsz neki és leírod a velős véleményedet a "kedves" idős hölgyről.