Miért ne? Sőt, ha egyszemélyes a kft., akkor a kettő ugyanaz.
Egyesület szerződése
Egyesület és a tulajdonában lévő kft-vel kapcsolatos a kérdésem.
A Kft taggyűlése ugyanazon a napon dönthet-e a mérleg és eredménykimutatás elfogadásáról és ezt követően megtartható az Egyesület közgyűlése?
Köszönöm a válaszokat.
Szerintem a közgyűlési határozat dönthet a szerződés megkötéséről, és egyúttal meghatalmazhat egy tagot a szerződés aláírására.
Ettől még a pályázattal nyert összeg ilyen felhasználása aggályos; nagyon jól dokumentálni kell, hogy valóban indokolt és ésszerű volt az ügylet, és azt is, hogy valóban történt teljesítés.
Illetve ez sem igaz, mert itt a képviselt a jogi személy. Így innentől erősen kétséges lesz a szerződés érvényessége.
A Ptk. szerint a képviselő nem járhat el, ha a szemben álló vagy ellentétesen érdekelt fél ő maga vagy olyan személy, akit ugyancsak ő képvisel. Ha a képviselő jogi személy, a képviselt kifejezett engedélye alapján érdekellentét esetében is eljárhat. Így tehát eleve az érvényességhez szükséges lesz közgyűlési hozzájárulásra.
Ha mégis alapszabály módosítás nélkül kötnék meg a szerződést, annak milyen buktatói vannak?
Leginkább egy alapszabály-módosítással ki lehetne jelölni erre a célra valaki mást.
Tudna valami mást ajánlani? Én sem tartom jó ötletnek, de a tulajdonos kitalálta, hogy ez így lesz jó. A lényeg az lenne hogy számlát kapjon az egyesület, amit elszámolhat a pályázatból.
Ettől még lehet érvényes, de ez nem a legjobb megoldás.
Akkor ha jól értettem érvényes lesz a szerződés. Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget.
Nem saját magának. Az egyesület önálló jogi személy.
Akkor, ha összehívnak egy közgyűlést, ahol úgy döntenek hogy az elnök vagy az elnökhelyettes írja alá a bérleti szerződést(tehát a vállalkozó vagy felesége), úgy érvényes? Mert így gyakorlatilag saját magának adja bérbe az épületet. Ez lehetséges?
Legjobb lenne ezt az alapszabályban rendezni. De ha ott nem, akkor legalább a közgyűlés döntsön arról, hogy az egyesület nevében ezt ki írhatja alá.
Alapításkor a jegyzőkönyvbe az egyesület képviseletére a vállalkozó lett megválasztva, elnökhelyettesnek a felesége, elnökségi tagnak az egyik lánya. Ha a felesége,vagy lánya írja alá a bérleti szerződést, úgy érvényes lesz?Van törvényi hivatkozás ilyen esetekben az összeférhetetlenségre?
Igen, de lehetőleg ne ő döntsön a szerződésről, és aláírni is másnak kellene az egyesület részéről.
Tisztelt fórumozók!
Egy sportegyesület szeretne pályázatot benyújtani, ahol bérletre és közüzemi költségekre lehet a pályázott pénzt elszámolni. Az egyesület székhelye az egyesület képviselőjének a tulajdona, aki mint egyéni vállalkozó használja (konditerem)A kérdésem az, hogy köthető -e bérleti szerződés az egyesület és az egyéni vállalkozó között, ha az egyesület képviselője egyben a vállalkozó is?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02