GYED,GYES, táppénz


Norbi3x3 # 2008.12.01. 12:45

Tisztelt úram!

Segítséggel fordulnék önhöz azzal kapcsolatban,hogy nekem 2008.06.05 mun­kahelyi balesetem volt amiből kifolyólag 14napot otthon voltam és közben kötözésre és controlra jártam.A munkál­tatóval megírtuk a baleseti jegyzőkönyvet amiben azt hozta ki,hogy természetesen én vagyok a hibás ezt aláírtam és 2 nappal késöbb oda adtam neki a betegálományos papírom és azt mondta hogy a többit intézi és azóta töbszöri rákérdezés után sem hajlandó intézni a betegálományom.
Ennek már lassan fél éve és tétlen vagyok hogy ilyenkor mi a teendő,és mit tudok csinálni?
És esetleg ilyenkor nincs valami határidő amihez neki tartanilya kéne magát?
És,hogy ilyenkor nincs valami kamatfizetési kötelezetsége?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

eoldal # 2008.12.01. 17:03

köszönöm a korábbi segítséget!
kérdés: A Tgyás-hoz való jogosultság szempontjából biztosítottnak minősülök ha gyeden vagyok?

sinus69 # 2008.12.01. 17:46

eoldal: igen.

fegretam # 2008.12.01. 18:24

Kedves Nandy!
Köszönöm a válaszát előző kérdésemre.
1.Azonban felmerült bennem az a kérdés, hogy ha január 1-től visszamennék táppénzre, akkor a táppénzem alapja a minimálbér lenne. Jól tudom? mivel nem volt előző évben jövedelmem( hiszen gyeden, majd gyesen voltam). Nem tudom ilyenkor számít-e hogy főiskolai diplomával rendelkezem?
2.Valamint úgy tudom, hogy a táppénzösszegét nem veszik figyelembe a Tgyás, Gyed megállapításánál. Akkor a Gyedem maradna az az összeg amit az 1. gyereknél kaptam?
3.Esetleg menjek vissza jan. 1-től dolgozni, úgy, hogy kiveszem a felgyülemlett szabikat, majd utánna táppénz a 2. baba megszületéséig? Viszont így nincs 180 napi jövedelmem.
Mi lenne a legjobb megoldás. Kérem, ha tud segítse döntésemet válaszával. köszönöm.

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:46

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:46

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:47

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:47

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:48

Nandy! Voltam benn az OEP-nél, és ott is azt közölték amit már korábban is. Nem jogosult GYED-re az, aki 2008. 01. 01. után szült és munkanélküli segélyen volt. Nem tudom, Te miért hallottál más variációt. :( Idén, még ha egyetlen napra is bejelentenének valahová, akkor már el tudnék menni GYED-re. De hol találok én olyas valakit ,aki bejelent a két szép szememért?!

Ancsa1983 # 2008.12.03. 14:52

Valami baj van a hálózattal itthon... azért írta ki többször az üzenetemet. Utólag is elnézést kérek érte.

Attilak39 # 2008.12.03. 16:23

Tisztelt Szakértő.
Elég nagy gonban vagyok azt szeretném megtudni hogy a menyasszonyom a tescoba dolgozik 6hónapja határozott idejű szerződéssel és teherbe esett de árufeltöltő és azonnal táppénzre vették mert elég nagy terhet kell emelgetnie.Tehát a kérdésem egy terhes nőt határozott idejű szerződéssel kirughatnak-e ha táppénzen van?
Előre is köszönöm válaszát.

nandy # 2008.12.03. 16:40

Ancsa:

Itt van a megoldás:

http://data.hu/…kel.pdf.html

A lényege az, hogy ha pl. március 2-án szülsz, attól a naptól jogosult leszel TGYÁS-ra.
De ha csak márc. 3-tól igényled, akkor márc. 2 napjával kell szüneteltetni az álláskeresésit, tehát a TGYÁS jogosultságának kezdő napján biztosított leszel, így jár a GYED is (mivel a bizt. jobviszony a TGYÁS jogosultság időtartama alatt szűnt meg).

Ha viszont márc. 2-án már igényelnéd a TGYÁS-t, akkor előző nappal kellene lemondani az álláskeresésit, így valóban csak TGYÁS jár, GYED nem.

A lényeg az, hogy a szülés után egy-két nappal kell lemondani az álláskeresésit. :)

emelint # 2008.12.04. 12:56

Tisztelt Szakértő!

Lenne nekem egy problémám. 2008. szeptemberben elkezdtem az egyetemet nappali tagozaton államilag támogatot képzésben. De következő félévtől szeretnék levelező szakra váltani, és ha sikerül munkát keresni, ha nem sikerül,akkor munkanélkülire menni, ugyanis nagy vágyom hogy még fiatalon (most 20 vagyok) anya lehessek, van lakásunk, amin 5 millió kamatmentes hitel van 20 évre, tehát tizenpárezret költünk a törlesztésre, és nagykorúságom betöltésével a szüleim megtámogattak egy bizonyos összeggel, amit félre tudtam tenni. DE nem szeretnék úgy gyereket vállalni, hogy nem tudok/tudunk az élettársammal megadni neki mindent, így nagyon érdekel, hogy gyed-et és tgyás-t milyen esetben kaphatok? Tudtommal gyes-t és családi pótlékot alanyi jogon kaphatok, de a másik kettő a tb-hez van kötve, és nekem ez jár-e, ha eddig mindig volt nappali tanulói jogviszonyom, így a tb-m is rendben volt.

Nagyon köszönöm előre is!

Várom mielőbbi válaszát, de bárki segítségét szívesem fogadom!

Köszönöm!
Üdv: Balogh Ágnes

nandy # 2008.12.04. 17:02

Attilak:

A határozott idejű munkaviszony a szerződésben rögzített napon automatikusan megszűnik.
Ez ellen nem véd sem a táppénz, sem a terhesség.

nandy # 2008.12.04. 17:04

emelint: a két éven belüli 180 nap biztosítási jogviszonyba beleszámít a nappali tagozaton folytattot tanulmányi idő. De csak akkor, ha az legalább 1 évig tartott folyamatosan!

nandy # 2008.12.04. 17:05

folytattot = folytatott

emelint # 2008.12.04. 21:05

És a középiskola nem számít bele? És ha dolgoznék, vagy a munkanélküli? És amúgy konkrétan milyen értékű támogatások lennének ezek?

Üdv Em

Attilak39 # 2008.12.05. 05:14

De attol függetlenül fogunk táppénzt kapni gondolom?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.05. 07:53

Legfeljebb még 45 napig.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.05. 07:55

Úgy értem, a munkaviszony megszűnése után. De összesen sem hosszabb ideig, mint a biztosítási jogviszonyban töltött napok száma.

nandy # 2008.12.05. 08:51

emelint: de, a középiskola beleszámít.

De csak a szülést megelőző 2 évet nézik, tehát ha ez előtt voltál középiskolás, akkor sajna nem fog számítani.

Az lenne a legjobb, ha állást találnál magadnak. (A segélyből nem fogsz tudni megélni)