GYED,GYES, táppénz


bébisárkány # 2011.05.06. 08:00

T Szakértők!
Minden bizonnyal ezerszer megválaszoltátok már ezt a kérdést,de most az istennek se találom:
3 éves gyerkőcöm,klasszikus táppénz,gyermekágyi,gyed,gyes időszakaim voltak

időközben megszűnt a munkahelyem helyi kirendeltége,
közös megegyezéssel szépen elválunk,ezzel nincs is gond

a kifizetendő szabin viszont vita van:mely időszakokra és mennyi jár?

fruzsi11 # 2011.05.05. 13:21

Kedves Szakértők,

a kérdésem a következőkre irányulna:

Kisfiammal idén októberben jár le a GYED, utána GYES-en leszek, következő év októberéig. A férjemmel jövő év nyarán terveznénk a második gyereket, vagyis akkor szeretnék újra terhes lenni, amikor még gyesen vagyok, de a gyermek akkor születne meg, amikor már lejár a GYES.

Természetesen dolgozni már nem mennék vissza, hanem elmennék táppénzre. Kérdésem az lenne, hogy mi után fogom kapni a második gyermek után a TGYÁS-t és a GYED-et, valamint mi történik akkor, ha időközben a cég csődöt mond. Akkor is jár nekem a GYED és mi után?

köszönöm a válaszokat.

Borisz226 # 2011.05.04. 20:57

Jó Napot!
Novemberig GYed-en vagyok, az első babámmal.
Utána szeretném kivenni az időközben felgyűlt szabim és visszamenni dolgozni, mert a gyes már nem elég a hiteltörlesztésre is.

1. Mikor eljöttem szülni, azt ígérték(szóban), hogy menjek nyugodtan, utána ugyanoda(munkakör) vesznek vissza ahonnan eljöttem. Most viszont úgy néz, ki hogy akit a helyemre átvettek (abba a munkakörben) szintén határozatlan szerződéssel van, és nekem akarnak más munkakört,pozíciót ajánlani, persze kevesebb pénzért, kevesebb óraszámban stb..
Ahelyett , hogy a helyemre vett embert tennék más munkakörbe, mondván "jön vissza akinek a helyén vagy".
Jogilag milyen szabály van erre?
2. Míg én gyeden voltam, a többieknek ugyanabban a munkakörben többször volt fizetésemelés, amiből én így kimaradtam. Az lenne a kérdés, hogy ha visszavesznek akkor az időközbeni fizetésemeléseket automatikusan megkapom? Már a szabi idején is? vagy csak ha ténylegesen visszamentem? mert az hülyén nézne ki hogy a kolleganő ugyanazért a munkáért pl. 20ezerrel többet kap.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Ancsa77 # 2011.05.04. 19:45

Kedves Szakértő vagy aki segíteni tudna!

Nekem megint lenne egy - két kérdésem.
Passzív táppénzen voltam itthon 2011.04.17-ig. Mivel veszélyeztetett terhes vagyok így a méltányossági táppénzt is próbálom megigényelni, de ennek a döntési ideje 22 munkanap. Próbáltam tanácsot kérni a TB-től hogy be kell-e ilyenkor jelentkeznem munkanélkülire, mert mi van ha elutasítanak, de nem adtak rá egyenes választ és így 2011.04.20-val mentem be a munkanélkülibe és ott szembesültem azzal hogy 18,19 -re nem kapok semmit. És ekkor kezdtem el azon izgulni de ott nem tudtak rá választ adni, hogy emiatt hátrányban leszek-e a szüléskor vagy sem? Kaphatok-e így GYED-et, vagy ez már kizáró ok?
És mivel 2011.11.15-re vagyok kiírva szülni és jogosult vagyok GYED-re és TGYÁS-ra, de idén, 2011.03.15-ig dolgoztam utána táppénz és munkanélküli. Ha igénylem a TGYÁST, az kb 6 hónapig jár vagyis a GYED már 2012-es évben lesz. Ennek az összegét a 2011-es keresetemből számolják, vagy a munkaviszonyom alatti keresetemből? Mert mindenki azt mondja hogy az előző évből lesz számolva, így már akkor végképp nem tudom...

Köszönöm előre is a segítséget!!!

UHajni # 2011.05.04. 16:01

Tisztelt Dödölle!

Nagyon szépen köszönöm a részletes, gyors választ, rengeteget segített!

Köszönettel: Ujvári Hajnalka

Akárki82 # 2011.05.04. 11:26

Tisztelt Szakértők!

Igyekszem egyszerűen vázolni a kérdésem:
A párom közalkalmazott(tanító). 3 éve folyamatosan van munkaviszonya DE határozott idejű szerződéssel.
Utóbbi 2 évben ugyannál az intézménynél dolgozik és évi 2db(külön nyárra és tanítási időszakra) szerződéssel...
Gyereket tervezünk de ha például decemberben fog teherbe esni és nyárra lejár a szerződése akkor nem lesz munkaviszonya(mivel terhesen már biztos nem fog kapni új szerződést) a szüléskor és így nem kap GYED-et.
Találtam egy jogszabályt ami segíthet, hogy határozatlanra kelljen módosítani a szerződését...
Itt: http://a-munkaado-lapja.cegnet.hu/…munkaviszony
"A határozott idejű munkaszerződés megújítása" résznél.
Viszont egy jogász ismerősöm szerint ez ránk nem vonatkozik mert ez a feltétele nem teljesül:"a határozott időtartam kikötése a munkáltató részéről törvényes érdekek nélkül történik"...
Mit tehetnénk hogy kapjunk GYED-et?

memi22 # 2011.05.04. 09:55

Tisztelt Szakértők!

Már teljesen bekavarodtam...Az tiszta, hogy ha munkaviszonyom van, és nem szűnik meg a szülésig jár gyed, tgyás...DE az már nem tiszta, hogy mi alapján számolják...nekem a gyed augusztus elején lejár.Második gyerköc december végén érkezik....Gyes, és veszélyeztetett terhesként táppénzre is mehetek, vagy csak az egyik jár???Munkáltatóm javaslata, az volt hogy ne kavarjunk be a gyed lejárta után a felgyűlt szabi, és utána táppénzzel...mert rosszabbul járok a gyed számításánál a köv. gyereknél.Menjek gyesre rögtön a gyed lejárta után...s maradjak a szülés előtt 28 nappal a tgyás-ig azon, mert akkor a bérem lesz a gyed alapja...vagyis annyi gyedet fogok kapni, amit most is. DE ha elmegyek szabira és táppénz, akkor bekavar(nem lesz meg a 180 nap) és kevesebb lesz a gyedem...

Válaszukat köszönöm!M

Dödölle1 # 2011.05.04. 07:56

UHajni

1. A THGY és a GYED ellátás nem ugyanaz, minkettő összegének kiszámítására más-más szabály vonatkozik. Lásd. Ebtv.40-42/D §.

2."ha szeptembertől táppénzre megyek, és csak 2012-ben szülök meg, akkor a 2011-es béremet veszik figyelembe"

Igen, ebben az esetben a THGY alapja a 2011.01.01-től 2011.szeptemberig (a betegszabadság utolsó napjáig) elért kereset lesz.

3."amibe már így táppénz is kerülne, csökkentve a gyedem?"

Nem a fenti bért annyi nappal osztják ahány napra kapja, a táppénz összege nem képezi sem a THGY, sem a GYED alapját, mivel ezen ellátásokból nem vonnak 2%-os mértékű peb. járulékot.

4. "Így nem számíthatok max gyedre...?"

2012-es szülésnél, ha 2011-ben van/volt/lesz 180 bérezett napja és havi bruttó 190.000 Ft-ot keresett számíthat max Gyedre.

5."Az óvodában a titkárságon azt mondták nyugodtan elmehetek tápénzre (bármikor, akár júniustól is!) ez nem befolyásoló tényező, és max gyedet fogok kapni, de bizonytalan vagyok!"

A megadott adatok alapján a titkárságon helyes tájékoztatást kapott.

6." A másik kérdésem az lenne, hogy, ajánlották az én esetemben, hogy a tgyást a kiírt időpont elött 28 nappal igényeljem, (tehát még 2011. decemberében). Így magasabb tgyásra számíthatok, (a 2010-es bérem alapján) mintha, csak 2012-ben igényelném.
Ez tényleg előnyösebb lenne számomra?"

Amennyiben 2011-ben indul a THGY ezen ellátását főszabály szerint a 2010-es béréből fogják kiszámolni.

A THGY-nál felső korlát nincs, így amennyiben a 2010-es bére jóval kevesebb, mint a 2011-es nem jár jobban. Pontos számításhoz kérje a kifizetőhelyi ügyintézőjének a segítségét!

UHajni # 2011.05.04. 06:55

Kedves Szakértő!

A segítségét szeretném kérni.
Első gyermekem után 2009. májusában mentem vissza dolgozni a munkahelyemre, úgy, hogy szabadságom kivételével kezdtem, aztán szeptembertől munkába álltam.

2 hete kiderült, hogy kisbabát várok: 2012. január. 2.-a körülre. Közalkalmazott vagyok, óvónő. A visszaolvasásokból úgy értelmeztem, hogy a táppénz ideje nem számít bele a gyed kiszámításába. A bruttó bérem havonta 190.000 ft körül mozog. Lehet, hogy rosszul értelmeztem, de ha szeptembertől táppénzre megyek, és csak 2012-ben szülök meg, akkor a 2011-es béremet veszik figyelembe, amibe már így táppénz is kerülne, csökkentve a gyedem? Így nem számíthatok max gyedre (a szülési időpont miatt)? A bruttó bérem havonta kb: 190.000 Ft körül mozog. Az óvodában a titkárságon azt mondták nyugodtan elmehetek tápénzre (bármikor, akár júniustól is!) ez nem befolyásoló tényező, és max gyedet fogok kapni, de bizonytalan vagyok!

A másik kérdésem az lenne, hogy, ajánlották az én esetemben, hogy a tgyást a kiírt időpont elött 28 nappal igényeljem, (tehát még 2011. decemberében). Így magasabb tgyásra számíthatok, (a 2010-es bérem alapján) mintha, csak 2012-ben igényelném.
Ez tényleg előnyösebb lenne számomra?

Előre is köszönöm a segítségét!
Tisztelettel: Ujvári Hajnalka

Karesz42 # 2011.05.03. 20:10

Kedves Dödölle1!
Nagyon szépen köszönöm.
Üdv:Karesz

chrisnemeth # 2011.05.03. 14:38

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Ancsa77 # 2011.05.03. 13:41

Kedves Szakértő!

Nekem megint lenne egy - két kérdésem. Passzív táppénzen voltam itthon 2011.04.17-ig. Mivel veszélyeztetett terhes vagyok így a méltányossági táppénzt is próbálom megigényelni, de ennek a döntési ideje 22 munkanap. Próbáltam tanácsot kérni a TB-től hogy be kell-e ilyenkor jelentkeznem munkanélkülire, mert mi van ha elutasítanak, de nem adtak rá egyenes választ és így 2011.04.20-val mentem be a munkanélkülibe és ott szembesültem azzal hogy 18,19 -re nem kapok semmit. És ekkor kezdtem el azon izgulni de ott nem tudtak rá választ adni, hogy emiatt hátrányban leszek-e a szüléskor vagy sem? Kaphatok-e így GYED-et, vagy ez már kizáró ok?
És mivel 2011.11.15-re vagyok kiírva szülni és jogosult vagyok GYED-re és TGYÁS-ra, de idén, 2011.03.15-ig dolgoztam utána táppénz és munkanélküli. Ha igénylem a TGYÁST, az kb 6 hónapig jár vagyis a GYED már 2012-es évben lesz. Ennek az összegét a 2011-es keresetemből számolják, vagy a munkaviszonyom alatti keresetemből? Mert mindenki azt mondja hogy az előző évből lesz számolva, így már akkor végképp nem tudom...

Köszönöm előre is a segítséget!!!

Dödölle1 # 2011.05.03. 11:48

chrisnemeth

A keresőképtelenség kezdetét kell figyelembe venni, vagy a táppénz kezdetét (ami már május lesz, mivel előtte még van a 15 nap betegszabadság)?

Az új szabályt a 2011.04.30. után bekövetkező keresőképtelenségek esetén kell alkalmazni, azaz a keresőképtelenség kezdetét kell figyelembe venni.

Dödölle1 # 2011.05.03. 11:45

Karesz42

Az apa jogosult lehet GYED-re, ha az igényléskor a szükséges feltételeknek megfelel.

Ezek:

  1. Legyen biztosított, azaz rendelkezzen fennálló munkaviszonnyal.
  2. Az igénylést megelőző 2 éven belül legyen 365 nap biztosításban töltött ideje.

Amennyiben közfoglalkoztatott és a jogosultsági feltételeknek megfelel az igényt a munkáltatójánál (polgármesteri hivatal) kell jelezni előterjeszteni.

(Adnak nyomtatványt és kérik a szükséges iratokat pl.gyermek anyakönyvi kivonata.)

Amennyiben jogosult GYED-re, úgy ez idő alatt az anya nem kaphat GYES ellátást!!!

Amennyiben nem jogosult GYED-re, úgy a felesége helyett ÖN is kérheti a GYES-t, amely ellátás melett főszabály szerint, legfeljebb csak heti 30 órában dolgozhat.

1997. évi LXXXIII. törvény
a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult

  1. a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,
  2. a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

és a gyermeket saját háztartásában neveli.

(2) Az (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásakor nem tekinthető szülőnek a nevelőszülő és a helyettes szülő.
(3)
(4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

  1. a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz idejét,
  2. a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,
  3. a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

42/B. § (1) A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól a gyermeket szülő anya esetében a szülést, egyéb esetben a jogosultságot megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár.

(2) Abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjra jogosult a jogosultság megszerzésekor vagy azt megelőző 2 éven belül jogosult volt gyermekgondozási díjra, a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem lehet rövidebb a korábbi gyermekgondozási díj (1) bekezdés alapján megállapított időtartamánál, és ezen gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem hosszabbodik meg a korábbi terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély jogosultsági idejével.

(3) Ha a gyermeket szülő nő - ideértve a gyermeket örökbe fogadni szándékozó nőt is - meghal, vagy a gyermek nem az ő háztartásában nevelkedik, úgy a gyermekgondozási díj az arra jogosult személynek a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosító időtartamra, illetőleg annak fennmaradó részére is jár.

(4) Amennyiben a gyermekgondozási díj iránti kérelem a szülési szabadság vagy az annak megfelelő időtartam lejártát megelőzően kerül benyújtásra, a kérelem elbírálására vonatkozó határidő kezdőnapja a szülési szabadság, illetve az annak megfelelő időtartam lejártát követő nap.

42/C. § Nem jár a gyermekgondozási díj, ha

  1. a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja;
  2. a jogosult - munkavégzés nélkül - megkapja teljes keresetét, ha a keresetét részben kapja meg, csak az elmaradt kereset után jár gyermekgondozási díj;
  3. a jogosult egyéb rendszeres pénzellátásban - ide nem értve az álláskeresési járadékot és segélyt, a vállalkozói és a munkanélküli járadékot, valamint az álláskeresést ösztönző juttatást - részesül [1993. évi III. törvény 4. § (1) bek. i) pont];
  4. a gyermeket - a külön jogszabályban foglaltak szerint - ideiglenes hatállyal elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá ha harminc napot meghaladóan bentlakásos szociális intézményben helyezték el;
  5. a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) helyezték el, ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést;
  6. a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti.

42/D. § (1) A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka.
(2) A gyermekgondozási díj alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet a 48. § (2)-(5) bekezdése szerint kell megállapítani.
(3)
(4) A 48. § (2)-(3) bekezdése alapján maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.
(5) Ha a gyermekgondozási díjat ugyanazon gyermek után és ugyanazon személy számára ismételten állapítják meg, úgy a díj összege azonos lesz az első ízben megállapított, de a (4) bekezdésben foglaltak szerint korrigált díj összegével.
(6) Ha a biztosított egyidejűleg fennálló több jogviszony alapján jogosult gyermekgondozási díjra, a jogviszonyonként megállapított díjak összegét egybe kell számítani, az ellátás összege egybeszámítás esetén sem haladhatja meg az (1) bekezdésben megállapított legmagasabb összeget.

vviki81 # 2011.05.01. 16:14

Kedves Szakértő!

Kislányom 2010. februárjában született, jelenleg GYED-en vagyok. Szeptembertől muszáj visszamennem dolgozni, a gyerekkel amíg az édesapja nincs itthon (változó időbeosztása van), a nagymamája fog vigyázni rá.
A kérdésem a következő: A nagymama ebben az esetben igényelheti a GYES-t? Nem gond, hogy a lakcíme nem egyezik a miénkkel? Vagy át kell jelentkeznie?
Köszönettel: Viki

szpigi 1 # 2011.04.30. 18:49

Tisztelt szakértő!Olyan kérdésem lenne hogy 2010.11.31.én elküldtek a munkahelyemről.Elmentem passzívtáppénzre!Közben kiderült 2010.12-ban hogy állapotos vagyok!Ezt jeleztem a házi orvosomnak mert passzívtáppénzen voltam!Házi orvosom azt mondta hogy jár nekem tovább a táppénz mert ugye terhes voltam már akkor amikor elküldtek a munkahelyemről!A Védőnőhöz is fordultam,a házi orvos és a védőnő is azt mondták hogy kötelesek vissza venni állományba!Ezt jeleztem a Társadalmi Biztosítónak be küldtem a táppénzes papíromat de ők vissza küldték azzal a levéllel hogy munkáltatónak kell tovább küldeni!Ezt meg is tettem de ők elutasítottak,de a levélben az szólt hogy fellebbezhetek 15 napom belül.Ezt meg is tettem fellebbeztem.Azóta nem válaszoltak levelemre!Mit kéne tennem és kihez kéne fordulnom?Előre is köszönöm!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/16/9457#…

Karesz42 # 2011.04.30. 17:46

Tisztelt Szakértő!
Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan intézzem a Gyed igénylést.?Feleségem 50%-os munkaképesség csökkent,szoc.járadékot kap.Én jelenleg szept.17-ig közcélú alkalmazottként dolgozom.Mivel nem szeretnénk a szoc.járadékot megszüntetni,mert a gyeddel feleségem nem megy semmire,így én szeretnék gyedre menni.A baba máj.19-én lesz 6 hónapos,és tudomásom szerint a másik szülő is mehet gyedre vele.De mivel én közcékú vagyok,így nem vagyok tisztában az ügy elintézésének a módjában.Mivel a szerződésem lejár szeptemberben,és nem hosszabítanak már,mert tavaly is voltam ugyan ott 4 hónapot,így joobnak látjuk,ha én veszem igénybe a Gyed-et.
Köszönöm a választ.

chrisnemeth # 2011.04.30. 17:26

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg 10 hetes terhes vagyok, csütörtökön voltam védőnőnél, és orvosnál, sajnos több értékem rossz lett, így péntektől (04.29) kiírtak táppénzre.

Úgy hallottam hogy május 1-től változnak a táppénz szabályok, rám még a régi szabályok vonatkoznak? A keresőképtelenség kezdetét kell figyelembe venni, vagy a táppénz kezdetét (ami már május lesz, mivel előtte még van a 15 nap betegszabadság)?

Lily26 # 2011.04.30. 13:04

Előre is köszönök minden választ! Nagyon sürgős lenne!

Lily26 # 2011.04.30. 13:02

Gyedem 2011. júl.10-én jár le 2. gyermekemmel, de én bejelentettem a munkahelyemen, hogy június 1-től szeretnék visszamenni dolgozni, illetve úgy gondoltam, hogy ekkortól venném ki a felgyűlt szabadságaimat. A főnököm azt írta, hogy 30 napon belül fogja kiadni a szabikat. Megteheti, hogy 30 napi munka után adja csak ki a szabadságokat? Közalkalmazottként dolgozom, a közalkalmazotti törvényben azt olvastam, hogy a fizetés nélküli szabadság után a rendes szabadságot az első munkanaptól kell kiadni, vagy rám nem ez érvényes? Pedagógus munkakörben dolgozom, így évi 46 nap szabim van,ami mindkét gyerekkel járna tudtommal a tgyás idejére és Gyed 1. évére, de a 46-ból mindkét gyereknél 15-t (összesen 30-t) vissza akar tartani, és munkára kötelezni, mondván, hogy azzal ő rendelkezhet. Visszamenőleg is rendelkezhet így a szabadságommal?

memi22 # 2011.04.30. 07:23

Tisztelt Szakértő!
A kérdésem, hogy milyen esetben járok jobban, a következő gyermek után járó gyed megállapításában. 2011. aug. elején jár le az első gyermekem után a gyed. 2011. dec. végén érkezik, ha minden ok, a második gyeröc. Munkaviszonyom van, és szabadságaim is gyűltek fel a gyed alatt. A kérdés, hogy melyik a jobb...Ha kiveszem a szabadságaimat, s utána táppénzre megyek. Vagy maradjak gyesen, és mindkét esetben 28 nappal a szülés előtt igényeljem a tgyást? Melyik esetben jár több gyed a második gyermek után, mi alapján számolják? Az első után maximumot kapok.
Válaszát előre is köszönöm!M

muslinca # 2011.04.30. 05:40

Kedves Szakértők!

Azt szeretném tudni hogy mennyire könnyű kirúgni egy anyukát rendkívüli felmondással, ha visszamegy dolgozni a gyed lejárta után.
Mást kell csinálnom mint eddig, és a munkaköri leírásomban ezek a dolgok eddig nem szerepeltek,(de végzettségemnél fogva reális elképzelések, csak tapasztalatom kevés hozzá).
Úgy érzem munkáltatóm szabadulna tőlem, de rendes felmondással nem tehet ki egyenlőre.
Érdekelne, hogy pusztán nem elegendő hozzáértésért (régi nyelvvizsga kopott nyelvtudás - ami munkát adnának ahhoz jobb kell, szakmailag más területen dolgoztam - ami most lenne abba bele kell tanulnom amihez hónapok kellenek) kirúghatnak-e rendkívüli felmondással?

Arra nincs mód, hogy az előző pozíciómban dolgozzak, mivel a cég elköltözött messzire. Tudom hogy ebben az esetben állásidő járna, de ezt valahogy nem kívánják tudomásul venni. Alapvetően nincs bajom azzal, ha létesítenek nekem a lakóhelyem környékén egy munkahelyet, és dolgozom nekik, csak nem tudom, ez nem-e csapda...hogy esetleg olyan munkát kapok, amit nem tudok maradéktalanul elvégezni, és így megszabadulhatnak tőlem.

Előre is köszönöm a gyors választ!

geena # 2011.04.29. 11:35

Tisztelt Szakértők!
Az lenne a kérdésem, hogy ha GYED után (még nem járt le, de be szeretném adni a kisfiamat a bölcsibe) visszamennék részmunkaidőben dolgozni, az összegyűlt szabadságomat hogyan kell kiadni? Először ki kell adni az összes felgyűlt szabadságot az eredeti munkaszerződés (heti 40 órás) szerinti bérrel és csak utána kell megkötni az új, 20 órás munkaszerződést, vagy meg kell kötni az új munkaszerződést azonnal, ahogy visszamegyek dolgozni? A kettő között számomra (és nyilvánvalóan ellenkező előjellel a cégem számára is) jelentős anyagi különbség van. Én választhatok, vagy közös megegyezés alapján döntünk a kettő közül? Vagy van erre vonatkozó konkrét szabály, amit mindenképpen be kell tartani a munkáltatónak? Köszönettel: geena

erasterck # 2011.04.28. 14:45

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy a táppénz ideje alatt a munkáltatónak milyen ellenőrzési jogai vannak. Amennyiben a lakóhelyen ellenőriz a munkáltatóm köteles vagyok-e beengedni a lakásba?

várom a válaszokat

tucsok84 # 2011.04.28. 10:46

Kedves nandy!

Köszönöm szépen a válaszod és a segítséget.

Üdv: Anita