Előrehozott öregségi nyugdíj


szafika # 2014.09.17. 06:27

Végülis nem tudom , mi lenne jó v inkább jobb ?! de ez ami mostanába itt megy az sehogy se jó !!! 45 évet ledolgozott pasik nem mehetnek nyd-ba , holott a 45 év alatt ide fizettek , nyd előtt 5 évvel odalöknek neki 20-on e ft-ot !!! aztán olyanoknak ígértek + adtak 3x ennyit , aki sose fizetett ide 1 vasat se ......... + egyebek !!!!!

joe bácsi # 2014.09.17. 04:22

Remélem, nagyon sokan elmennek választani és legalább Budapesten sikerül egy fricskát adni ennek a moslék bandának.Kapjanak a fejükhöz, hogy azért nincs minden rendbe ebbe az országba.Legalább mi Ratkó gyerekek tartsunk össze, mert velünk csak gonoszságot művelt a diktátor és a seggnyalói.HAJRÁ RATKÓ GYEREKEK

szafika # 2014.09.16. 13:11

Jó lenne !!!

halikali # 2014.09.16. 12:39

Lehet, hogy vagyunk annyian Ratkó gyerekek, hogy családtagjaink segítségével az önkormányzati választásokon meg tudnánk ingatni az annyira stabilnak hitt trónusukat???

lezli53 # 2014.09.14. 03:43

Fel a fejjel 53 évjárat! Közeledik az a nyugdíj!
61 év 4 hónaposan én belassítottam, és dolgozgatok!
Nem tehetek egyebet az építőiparban, és ráadásul gyógykezelés alatt állok egy betegségemmel, de dolgoznom kell a megélhetésért!

Mindenkinek türelmet kitartást! Egy ratkó gyerek

halikali # 2014.09.13. 17:46

Kedves Miklós 53! Úgy vélem egykorúak vagyunk. Ismered a galamb történetét?? Amíg éhes és támogatásra vár, a tenyeredből eszik. Amint megerősödött, és felszállt, szarik a fejedre. Na látod, Fónagy is egy galamb. Üdv egy másik 53

Miklos53 # 2014.09.11. 17:31

A Fideszt képtelennek tartom arra, hogy elismerje hogy az emberi jogokat sértő 2011 végén hozott törvényt törölni vagy módosítani kellenne. Ők már túl arrogánsak ahhoz hogy belássák és tanuljanak a saját hibáikból. Én bejelentkeztem 4 hónapja az országgyűlési képviselőmhöz a Fónagy Jánoshoz hogy 15 percre fogadjon.!
Eddig még egy NEM válaszra sem méltatott.....

Miklos53 # 2014.09.11. 17:31

A Fideszt képtelennek tartom arra, hogy elismerje hogy az emberi jogokat sértő 2011 végén hozott törvényt törölni vagy módosítani kellenne. Ők már túl arrogánsak ahhoz hogy belássák és tanuljanak a saját hibáikból. Én bejelentkeztem 4 hónapja az országgyűlési képviselőmhöz a Fónagy Jánoshoz hogy 15 percre fogadjon.!
Eddig még egy NEM válaszra sem méltatott.....

halikali # 2014.09.10. 08:51

Tisztelt "joe bácsi" Sajnos igazad van. Én is a Ratkó gyerekek táborába tartozom, és nem értem, hogy miért törölték a férfiakra vonatkozó kedvezményt: 43 év munkaviszony után el lehetett menni teljes jogú nyugdíjba. Beteges öreg embereket dolgoztatnak, és az életerős fiatalokat külföldre üldözik, mert itt nem kapnak munkát. Ha mi is nyugdíjba megyünk ( már ha addig életben maradunk ), kit állítanak a helyünkre? Mert aki már kiment bolond volna visszajönni minimálbérért. És akkor a gazdaság tényleg a béka feneke alatt fog dübörögni. Ezt is át kellene gondolni az állítólagos közgáz végzettségű politikusoknak.

joe bácsi # 2014.09.09. 06:04

Köszönöm a biztató szavakat,de egy két tényre emlékeztetni szeretnék mindenkit.A Bajnai kormány megemelte a nyugdíjkorhatárt,de ezzel együtt lehetőséget adott ,hogy hosszú szolgálati idővel előrehozott nyugdíjba lehessen vonulni.Az Orbán kormány lehetőséget adott a nőknek 40 év munka után,hogy nyugdíjba mehessenek.Ez nagyon remek törvény volt, talán ez volt az egyetlen jó törvényük.Viszont ezzel egy időben, megemelték fél százalékkal a nyugdíjjárulékot.Így ezt a döntést most mi fizetjük,az ország összes dolgozó állampolgára.Ezzel párhuzamosan az előrehozott nyugdíj minden formáját megszüntették.A nyugdíjkassza így állítólag rendbe van,jut még azoknak az Ukrán embereknek is akik életükben egy fillér se fizettek ide.

Maci01 # 2014.09.07. 11:03

Tisztelt Fórumtagok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.
Édesanyám 1955-ben született, sajnos mikor mi megszülettünk akkor ő az akkor munkahelyéről kilépett.Így ránk nem lehet elszámolni az időt.
Többször nyújtottunk be kérelmet, melyben kértük a szövetkezeteknél eltöltött idő korkedvezményre történő elszámolásra. Azonban nem találták elfogadhatónak, elutasították. Így még kb 3 évet kell dolgozni a 40 éves nyugdíjig.
Van valami lehetőség, hogy el tudjon menni nyugdíjba?

Köszönöm

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.09.07. 07:59

Tisztelt 'joe bácsi'! Én nem szeretnék itt politizálni,főleg nem mocskolni,de védeni egyik kormányt sem ilyen nyílt fórumon! Azt írod,hogy 46 éves szolgálati időd van,igaz? A véleményem az,hogy már az előző kormánynak / 2010 előtt / el kellet volna engednie nyugdíjba azokat,akiknek meg volt a 40-42-éves szolgálati idejük! És arra is emlékszek,hogy pont előtte emelte fel és változtatta meg a nyugdíjba vonulási feltételeket az akkori M.elnök! Ha akkor elengedték volna az embereket,akkor most nem lenne miről írni és beszélni! Most meg már,nincs mit tenni,de van egy jó dolog,a Nők 40-évese,igaz,ez a férfiakon nem segít,de ez meg 2010-előtt nem volt! Bírd ki valahogyan,kitartást kívánok!

joe bácsi # 2014.09.07. 05:05

Ratkó gyerek vagyok mint már ezt leírtam 46 év szolgálati idővel.A miniszterelnök állítása szerint 4,1 millió befizető van ebben az országban.E mellett még a gazdaság is szenzációsan teljesít.Azt nyilatkozták,hogy 1991 óta nem voltak ilyen káprázatos gazdasági mutatók.Szárnyal a gazdaság,és ez az emelkedés tovább folytatódik.Ha pedig ez így van én azt mondom engedjen el minket a nagyvezír dolgoztunk már eleget. Itt van a lehetőség,hogy a Ratkó gyerekekbe ne csak belerúgjon hanem végre segítsen rajtuk.Ha pedig nem így van akkor itt minden hazugság? Létezik az ,hogy becsapta az embereket a Felcsúti diktátor? Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye?Nekem az a véleményem ,hogy ez a moslék banda össze vissza hazudozik.HAJRÁ RATKÓ GYEREKEK

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.09.05. 07:39

Jó pár éve volt egy ismerősöm akinek szintén igazolás kellet a KÉV.es időszakról,de nem tudom,hogy mit intézet mert azóta sem találkoztunk!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.09.05. 07:36

...'vacsi'! Régen figyelembe vették,azóta talán kikerült ebből a körből? Mi történt? Ha igazolva van,akkor miért nem fogadják el? Vagy nincs igazolva? Az lehet,mert már ez a cég nincs,így nehéz igazolást kérni,vagy bár mit is bizonyítani....!

vacsi # 2014.09.04. 15:27

Tisztelt fórumozók! Tudna esetleg valaki segíteni? Van-e köztetek olyan, aki valaha a KÉV-METRo-nál dolgozott, korkedvezményes munkakörben, pl. keszonban, és így jogosult lenne korkedvezményes nyugdíjra, de az onyf elutasította? Kérem, hogy írjon!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.09.04. 07:44

...'nyugdíjashölgy'...Bocs,hogy hozzászólok,de a férjed tényleges öregségi nyugdíj korhatára 1953 Január 1-December 1-között 63-év, azaz 2016 Január-1-December-1! /Van-volt kettő /2/ év korkedvezménye,így 2014-ben eltud menni nyugdíjba,/ de már elment ezek szerint/ de azt úgy hívják,hogy Korhatár Előtti Ellátás,egészen 2016-ig,amíg a rá vonatkozó tényleges öregségit el nem éri! Ez mindenkinél így van,akik ebben a formátumban vannak! Ha most már "nyugdíjban" van,akkor is ez van...!Ezt nem értem...:....."Gyakorlatilag most 2014.augusztus 31-től saját jogú,korkedvezményes öregségi nyugdíjasnak minősülne....." Miért minősülne teljes jogúnak,amikor ez csak 2016-ban lenne lehetséges ?

nyugdíjashölgy # 2014.09.03. 11:02

Kedves Lyonee!

Esetleg tudnál nekem válaszolni a feltett kérdéseimre?

A férjem 2 év korkedvezményt kapott a korábbi beosztása miatt,még Honvédségi alkalmazottként.Ezt nem veszthette el.

Köszönöm előre is !

Miklos53 # 2014.09.03. 09:01

A Fidesz parlamenti képviselőcsoportjának 2011. novemberi döntése alkotmányellenes sérti az emberi jogokat és az egyenlő bánásmód elvét. Az ombudsman már korábban kezdeményezte az Alkotmánybíróságnál a törvény megsemmisítését azonban ezt Alkotmánybíróság nem fogadta el. Néhány évvel a nyugdíj előtt embereknek megemelték a nyugdíjkorhatárt és elvágták a hosszú munkaviszonnyal rendelkező embereknek a lehetőséget a tisztes visszavonulásra. (Az 50-51-es születésűeket elengedték az 52-56-os születésűeket már nem.)

Lyonee # 2014.09.03. 05:09

A korengedményes nyugdíj lényege pont az volt, hogy munkáltató előre egy-összegben kifizette a dolgozója nyugdíját. A munkáltatónak ez csak egy magas összegű végkielégítés kifizetése helyett volt érdeke, és rövid időre, nem évekig.
Akik 2012-ben ebben még ebben részesültek, azok is korhatár előtti ellátottá váltak. Az előrehozott nyugdíj topicot be is lehetne "zárni", mert ez a nyugdíj megszűnt.

nyugdíjashölgy # 2014.09.02. 17:29

Tisztelt Fórumozók és Hozzáértők!

Férjem 1953.o7.hónapban született és előrehozott,korkedvezményes nyugdíjas.Nyugdíjbavonulása augusztus 31-én történt 2 évvel ezelőtt.Időközben jogszabályi változások miatt korhatár előtti ellátottnak minősült.
Azóta is a jövedelemkorlátok figyelembevételével amikor csak tudott még dolgozott és igy keresete is volt,amiből természetesen nyugdíjjárulékot is vontak.

Gyakorlatilag most 2014.augusztus 31-től saját jogú,korkedvezményes öregségi nyugdijasnak minősülne.

Azt szeretném megkérdezni,hogy van-e teendője ezzel kapcsolatban,kérnie kell-e,hogy "átminősítsék" ill. az elmúlt időszak keresetei alapján kérheti- e a nyugdíja újbóli kiszámítását?Az elmúlt időszakban végzett munkaviszonyai alapján változik-e a szolgálati ideje?
Esetleg a Nyugdíjfolyósító hivatalból kezdeményezi ezt.

Kérem adjanak útmutatást ebben a témában,esetleg milyen határidőkre kell figyelni,milyen nyomtatványt kell kitölteni,stb.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

r.anita # 2014.09.02. 16:57

ferfirol van szo kedves mamamacoka

joe bácsi # 2014.09.02. 16:15

Kedves hölgyem!Köszönöm,hogy reagált a bejegyzésemre, de a korkedvezményes, és a korengedményes nyugdíjról is szó van a cikkben.Íme egy részlet a cikkből.Tárgyalásokat kezdeményez a nyugdíjrendszerről az MSZSZ

Tárgyalásokat kezdeményez szeptember elejére a korkedvezményes és a korengedményes nyugdíjjal kapcsolatban a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) az érdekképviseletekkel, a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának tagjaival és a kormányzat illetékeseivel - közölte a MSZSZ csütörtökön az MTI-vel.

Ez év végén lejár a kormány által két évvel meghosszabbított korkedvezményes nyugdíjrendszer, a jogalkotási kényszer pedig szükségessé teszi, hogy haladéktalanul megkezdődjenek a háromoldalú szakmai tárgyalások - írja az MSZSZ. A szakszervezet szerint a korkedvezményes nyugdíj létjogosultságát alátámasztja, hogy továbbra is vannak, akik munkájuk során fokozott egészségkárosodásnak vannak kitéve.
A korengedményes nyugdíj alkalmazása össztársadalmi érdek - fogalmaz az MSZSZ, hozzátéve: továbbra is jelentős a munkanélküliség, ezen belül különösen aggasztó a fiatal állástalanok magas aránya. A korengedményes nyugdíj fenntartása mellett szól szerintük az is, hogy az foglalkoztatáspolitikai eszköz is, amellyel növelhető a fiatalok bevonása a munkába, csökkenthető a munkanélküliek létszáma, megteremthető a tisztes nyugdíjba vonulás lehetősége.
Van javaslatuk arra is, hogy a korengedményes nyugdíj rendszere ne terhelje az állami nyugdíjkasszát - tette hozzá a szövetség.

Az MSZSZ megküldi véleményét, javaslatait a felkért partnereknek és felajánlja szakértői munkáját, tevőleges részvételét a konzultációs és előkészítő tevékenységben - áll a közleményben.A cikk több helyen is megjelent pl.Népszava online,világgazdaság online.Sok reményt nem fűzök hozzá,lehet, hogy a kormány illetékesei nem is reagálnak rá.Maradok tisztelettel Joe bácsi.

Miklos53 # 2014.09.02. 16:14

Kedves Lezlie53!
Köszönöm szépen. Akkor Te júniusban születtél, én szeptemberben. Jó egészséget kívánok Neked. Reméljük, megéljük. Én már úgy veszem hogy úgy sem fog csoda történni. Ki kell várnunk az időt. HAJRÁ RATKÓ GYEREKEK. Minket nem tudnak elpusztítani.!

Miklos53 # 2014.09.02. 16:07

Kedves Mamamcoka!
Joe bácsi nem tévedett.!!!
Olvastam a feol.hu weboldalon a leendő tárgyalásokról a híradást. A korkedvezményes és korengedményes nyugdíj (ez felel meg a előrehozott nyugdíjnak amit a Fidesz 2011 végén megszüntetett) újraélesztéséről is szó lesz.
Sajnos nagyon kevés reményt látok arra hogy a szakszervezet el tud érni egyáltalán valamit.