Óvodai dajka foglalkoztatásának feltételei


csipoga # 2017.02.06. 11:33

Szeretném megkérdezni, hogy milyen törvény alapján foglalkoztatható óvodában dajka sima értettségivel, kötelező-e számára a dajkaképző elvégzése.A törvény számára volna szükségem.


Nehéz körülmények között végzett munka

alfateam # 2017.02.06. 14:00

Az a neve Foglalkoztatási törvény, keresd meg és olvasd el, talán tudod értelmezni ha érettségiztél.
A nulla fölött paragrafus jel van a százalék jel az 5-ős fölött van

Dr.Attika # 2017.02.06. 17:50

Óvodai dajka

OKJ 32 140 01 - tanfolyam felnőttképzési

Az óvodai dajka az óvodáskorú gyermek nevelését ellátó intézményben az óvodapedagógus irányításával végzi gondozó-nevelő munkáját. Közreműködik a gyermek gondozásában, a higiénés feltételek biztosításában, a környezet rendjének, tisztaságának megteremtésében, valamint balesetvédelmi teendőket lát el. Munkáját a gyermek napirendjéhez igazodva, önállóan szervezi és végzi, a titoktartás kötelezettségének betartása mellett.

Dr.Attika # 2017.02.06. 17:53

Ezt a tanfolyamot kell elvégezni. Érettségi nem kell hozzá. Ezen tanfolyam elvégzése nélkül én sem lehetnék óvodai dajka az állam-és jogtudományi végzettségemmel.

Rexor # 2017.02.06. 18:32

Attila szerintem bármikor pótolhatod ha úgy érzed ez a célod :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.06. 18:44

De szoptatós dadának azért ne pályázz!

Dr.Attika # 2017.02.06. 18:46

Rexor!
Elgondolkozom rajta.10 hónapos leányunokám van.Ha másért nem, őmiatta.

Lyonee # 2017.02.06. 20:10

Az óvodákra vonatkozó jogszabályok nem írják elő, hogy a dajka munkakör milyen szakmai , iskolai végzettséggel tölthető be.
A dajka munkakör betölthető A, B, C, D osztályba sorolásra jogosító iskolai és szakmai végzettséggel.
Vagyis: ált. isk., bármilyen szakmai végzettség, érettségi, érettségire épülő szakképesítés.
Magasabb végzettség esetén is max. a D-be sorolható a közalkalmazott.
Az OKJ 32 140 01 képesítés a B fizetési osztályba sorolásra jogosít, de, ha van érettségije is a dajkának, akkor C-be kell besorolni. Egyetemi végzettséggel is csak a D-be lehet.
326/2013 korm. rend.
"32. § (1) Ha jogszabály nem határozza meg a munkakör ellátásához szükséges iskolai végzettséget, szakképesítést, szakképzettséget, és nincs olyan szakképesítés, amely a munkakör betöltésére jogosít, a munkakör ellátásához legalább olyan iskolai végzettségre, képesítésre van szükség, amelyet a Kjt. 61. § (1) bekezdése a fizetési osztályba soroláshoz előír. Ha e rendelet a munkakörre több fizetési osztályt állapít meg, a közalkalmazottat a legmagasabb iskolai végzettsége, képesítése alapján kell besorolni a munkakörre megállapított osztályok közül.

(2) Ha jogszabály nem határozza meg a munkakör ellátásához szükséges iskolai végzettséget, szakképesítést, szakképzettséget, és van olyan szakképesítés, amelyik a munkakör ellátására képesít, és

  1. a közalkalmazott nem rendelkezik azzal, az (1) bekezdésben foglaltak szerint,
  2. a közalkalmazott rendelkezik azzal, a szakképesítése alapján vagy ha az kedvezőbb, az (1) bekezdésben foglaltak szerint

kell besorolni.

(3) * Az e §-ban foglaltakat a 2. mellékletben felsorolt valamennyi munkakörben alkalmazni kell. Ha a közalkalmazott a „B”-„D” fizetési osztályba került besorolásra, illetménye nem lehet kevesebb a garantált bérminimum összegénél.

(4) Ha e rendelet a munkakörre több fizetési osztályt állapít meg, és

  1. külön jogszabály intézménytípusonként meghatározza a munkakör ellátásához szükséges iskolai végzettséget, szakképesítést, szakképzettséget, a közalkalmazottat arra a köznevelési intézménytípusra vonatkozó rendelkezések szerint kell besorolni, amelyikkel közalkalmazotti jogviszonyban áll, vagy
  2. külön jogszabály alapján a munkakör több iskolai végzettséggel, képesítéssel ellátható, a közalkalmazottat a munkakör ellátásához szükséges legmagasabb iskolai végzettsége, képesítése alapján kell besorolni."
csipoga # 2017.02.07. 13:36

Nagyon köszi, hasznos dolgokat tudtam meg, hálás vagyok érte!!


Nehéz körülmények között végzett munka