munka törvénykönyve


bukfenc2 # 2012.06.20. 06:41

Igen, kapja! Fel van függesztve. Mi a fenét csináljon?

pazs # 2012.06.19. 11:32

A mostani MT. szerint is fel lehet mondani a vezető állású munkavállalónak indokolás nélkül.
Az állásidőre kapja a bérét, ugye?

bukfenc2 # 2012.06.19. 11:29

Kovács Béla Sándor !

Üdvözlöm! Egy kollegám részére szeretnék jogi tanácsot, útmutatást kérni!

  • Felmentették a munkavégzés alól, közel 2 hónapja. Igazi indok nincs, próbálkoztak mindenféle rágalmakkal, de bizonyítani nem sikerült semmit!
  • Vezető beosztásban dolgozott, és olyasmit hallottunk, hogy az új MT szerint, indokolás nélkül fel lehet a vezető beosztású dolgozónak mondani. Attól félünk, hogy addig húzza a felsővezetés, amíg életbe nem lép az új MT.

Mi a javaslata? Elvállalná e, ezt az ügyet?
Kollegám középvezető, a feleségét és gyermekét "elvitte" a cég felső vezetője, aki már feleségül is vette.
Nem titok, hogy ezért megy a hadjárat ellene.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.19. 10:06

Semmi nem tiltja, hogy a felek az Mt.-ben előírtnál magasabb pótlékokban állapodjanak meg. tehát emiatt aztán végképp nem kell módosítani a szerződést. Megegyezéssel viszont szinte bármit lehet.

azerty # 2012.06.19. 09:08

Tárgy: Munkaszerződés módosítás

Eddig még nem találkoztam az új szerződésemmel, de a cégemnél 15-ös csoportokba kell menni aláírni az új szerződést. Valószínűleg az lehet a dolog kulcsa, hogy korábban a szerződésben rögzített dolgok így nem fognak belekerülni.
"Egyszerűsítjük a szerződést, amely A4-es oldal méretű lesz" Pl ebben az esetben nem lesz benne a pótlékok mértéke, így azt az új MT-re hivatkozva fogják megállapítani.

ObudaFan # 2012.06.19. 08:43

Biztos, hogy nem kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.19. 07:41

Szerintem nem. De lehet.

tgd4 # 2012.06.19. 06:27

Szeretném megtudni, hogy az új MT miatt kell-a munkáltatónak módosítani a meglévő munkaszerződéseket, ha a régi munkaszerződésekben hivatkozás volt a "régi" MT paragrafusaira.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.19. 06:09

Talán ha konkrétumot mondanál.

azerty # 2012.06.19. 06:05

Tiszteltem!
Az lenne a kérdésem, hogy egy meglévő munkaszeződést módosíthat e a cégem arra hivatkozva, hogy új munkatörvénykonyv van.
Ezekre a pontokra hivatkozva:
“- Új Munka Törvénykönyve miatti változásokkal összhagban legyünk

  • Egyszerűsítjük a szerződést, amely A4-es oldal méretű lesz
  • Egységesítjük a site-ok közötti szerződéseket.
  • A szerződés pozícióval vagy bérrel kapcsolatban nem tartalmaz változást! ”

Mi van olyan esetben, ha én ezt nem írom alá?
Válaszát előre is köszönöm,
üdvözlettel,
Azerty

Virág53 # 2012.06.12. 21:22

ide aztán írhatok ,válasz nix.:(

Virág53 # 2012.06.10. 10:54

A másik kérdésem,hogy aki állandó délutános,miért nem kapja meg 18 órától azt ami éjszakás pótléknak fog szerepelni?

Virág53 # 2012.06.10. 10:51

Azt szeretném megtudni,hogy nyugdíj mellett dolgozom és a szabadságot a vállalkozóm a nettó bérből számolja és nem a bruttóból.Jogosan jár el vagy minket átvág?Rákérdezésre a válasz (el lehet menni)ezért szeretném ha valaki tájékoztatna erről.

efi99 # 2012.06.06. 18:40

"Holott kedden mikor kezdtük az éjjeles műszakot azt mondták kifizetik mindkét ünnepnapot"
Ünnepnapot otthon ücsörgés esetén senkinek nem fizetnek ki Magyarországon és sehol, akár 8 órában dolgozik, akár másban.
A lényeg az, hogy a naptári munkanapok számát megszorzod 8-cal (ez lesz a ledolgozandó órák száma), majd megnézed, hogy a munkaidőkeretedben ehhez képest mennyi jön/jött ki. Előfordulhat, hogy a kieső pünkösd éjjel miatt annyi óra ugrik, hogy nem lesz meg a ledolgozandód, ezért bevezényelnek valamikor egy plusz szolgálatba. Ennek viszont, mint írtam SEMMI köze ahhoz, hogy éppen mi miatt volt kevesebb ledolgozott órád (ünnepnap volt / 1-szer szerdán sokan voltatok a melóhoz és nem kellett menned / pont így jött ki X hónapban / elkérted magad fél napra stb), így tehát nem lehet összemaszatolni és ráfogni az ünnepre és úgy beállítani, hogy ünnepnapot kell bedolgozni. Az órák száma a lényeg!

wers # 2012.06.05. 11:00

a jelenléti ívből a bérszámfejtésnél ki kellene derülnie, hogy ez túlóra volt, azért egy munkaügyi ellenőrzésnél nem sok dícséretet kapnának érte, ha el akarják tusolni.
Jobb lenne, ha maguk jönnének rá tévedésükre, és nem többszázerért tudnák meg a bírság határozatából. Ezt jóindulatúan lehet a főnökkel közölni.
Ha nem akarja kifizetni túlóraként, adjon szabadnapot cserébe.

elpedro # 2012.06.05. 10:46

Akkor nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat mindenkinek.További szép napot.

wers # 2012.06.05. 10:44

írtam én, hogy perelj?
Kérdeztél, választ kaptál, nem jogos, ezzel az információval a munkáltatódnál az kezdesz, amit akarsz. Ha úgy gondolod, hogy nem érdemes "nekimenni" a főnöknek, azt is megértem.

elpedro # 2012.06.05. 10:30

És mit nyernék vele ha beperelem a cégemet ezért?

wers # 2012.06.05. 10:13

fizettesétek ki túlórába

ObudaFan # 2012.06.05. 10:06

Az biztosan nem jogos.

elpedro # 2012.06.05. 09:40

Igen.Akkor úgy látom megértettük egymást.Hát mi le is dolgoztunk pénteken a vasárnapi ünnepnapunkat.akkor a kérdésemre a válasz hogy nem jogos?

wers # 2012.06.05. 09:34

Mit akarnak ledolgoztatni? A fizetett ünnepet? Azért az elég érdekesnek tűnik, ha így van. Nektek az a műszak ledolgozottnak számít. Munkaidőkerettől függetlenül.

elpedro # 2012.06.05. 09:16

Hétfőn senki sem dolgozott.Csak olyan értelmetlen ez az egész.Hét elején még azt mondták hogy nem kell ledolgozni csütörtök este mikor mentünk utolsó éjjelesre akkor meg benyögték hogy de mégis kell.Esetleg erről nem kellene hamarabb szólniuk?

wers # 2012.06.05. 09:09

attól még lehet munkaidő keret, de az biztos, a pünkösd hétfő mindenkinek fizetett ünnep, az nektek is jár. Gondolom hétfőn senki sem dolgozott nálatok délelőtt és délután.

elpedro # 2012.06.05. 09:04

Esetleg arra gondol hogy hétfőtől péntekig dolgozunk csak?