Igen, megszorításokkal.
Igen.
Azonnali hatályú felmondásra nincs végkielégítés.
Munkajogi kérdések.
A munkaidőt a munkáltató osztja be ..még mindig..
Majordomus: köszönöm válaszod (ha nekem szól a válasz). Nem a munkaidőről van szó. Hanem teljesen más típusú munkáról. Ami negatívan befolyásolhatja az egészségemet.
Kovács_Béla_Sándor: köszönöm válaszod.
- milyen megszorításokkal?
- és ha ezzel veszélyezteti az egészségemet?
A munkaszerződéstől eltérő - beleértve a más munkakörben történő - foglalkoztatásnak munkanapokban meghatározott éves maximuma van.
Más munkakörben foglalkoztatás előtt természetesen el kell végeztetni az orvosi alkalmassági vizsgálatot. (Hiszen azt, hogy mi árt az egészségének, mi nem, nem a munkavállaló dönti el.)
Kovács_Béla_Sándor, köszönöm.
Ezért is kaptam a beutalót. Hogy kiderüljön mi okozza a fájdalmakat.
Az eü vizsgálat megmenthet...
Majordomus: Köszönöm
Az alkalmasságit nem a háziorvos végzi.
Attól még lehet neki kedvező.
Kovács_Béla_Sándor: tudom, hogy nem a háziorvos végzi. De az üzemorvos nem biztos, hogy elküld röntgenre vagy MRI vizsgálatra, hogy megnézze a gerincem, derekam állapotát ami lassan folyamatosan fáj és már a fájdalomcsillapító sem ér semmit. 5-10 perc állás után fáj a talpam vagy zsibbad a lában ...
Majordomus: köszönöm.
Üdvözletem!
Egy cégnél dolgozom komissiózóként. Kezdőleges porc korongsérvem alakult ki, ami miatt kaptam egy 10 kg-s súlykorlátot. A cég, ahol dolgozom betett egy rehab programba. Ott megnézték nekem, hogy ilyen korlátozással milyen pozíciókat tudnék végezni. Nem találtak nekem semmit, ezért elbocsátottak. Még targoncás se lehetek. Az indoklás az volt, hogy nehéz fizikai munka. Viszont egyik kollégámnak egy 5 kg-s korlátja van és őt megtették targoncásnak és körülbelül fél éve targoncásként van a cégnél. Ezzel érdemes munkaügyi bíróságra menni? Az egyik embernek megengedik a másiknak nem.
Előre köszönöm a válaszokat!
Na, most szólj hozzá! De tudod, ez azért a legtöbb helyen így van: az egyik embert felveszik, a másikat meg nem. Az egyik embert elküldik, a másikat meg nem.
Itt nem arra gondoltam, hogy őt átvették engem nem. Hanem engem nem vettek át a korlátozásom miatt. Míg egy másik embert átvettek, pedig neki is korlátozása van.
Ja, az tényleg teljesen más.
A munkáltató döntött...pont
Ha targoncásnak 1 üres pozíció volt, akkor kettőtök közül a munkáltató eldöntötte, hogy melyikőtöket teszi át oda. Téged elbocsátott azzal, hogy nem tud az egészségi állapotodnak megfelelő munkakört biztosítani, ami igaz, hiszen azt a pozíciót már betöltötték, más meg nincs. Akkor lenne keresnivalód ezzel a munkaügyi bíróságon, ha téged elbocsátanak, a kollégádat átteszik targoncásnak és mellette hirdetnek állást targoncás munkakörben.
Még akkor sem. Az elterjedt, ám tévedés vélejedéssel ellentétben a munkáltató nem köteles másik munkakört felajánlani, ha nem tudja az eredetiben foglalkoztatni a munkavállalót.
Sajnos ez így van,sok helyen igy oldják meg a "trükkös" elbocsátásokat.
Megszüntetik a munkakört.
Nagy Zsolt
Amikor téged nem engedtek targoncásnak, még szabad volt az a munkakör? Vagy még inkább utána még egy darabig?
Sziasztok!
Az egyik ismerősöm fia jogásznak tanul és amikor náluk voltam, szóba került a munkaviszony helyreállításának témaköre. Azt mondta, hogy az esetek nagy részében a per tárgya pénzkövetelés szokott lenni, ritka amikor ilyet kér valaki. Ráadásul azt is említette, hogy nem mindenki kérhet ilyet. De mellette felhozott egy olyan példát, hogy a terhesség nem lehet a felmondás oka, ugyanis ez jogellenes megkülönböztetést jelentene. Így egy kismama viszont élhet ezzel a lehetőséggel. Számomra elég bizonytalan volt bizonyos pontoknál, nekem nem volt túl meggyőző minden érvelése. Nem értem, hogy bárki más miért ne kérhetné a munkaviszony helyreállítását, ha bebizonyosodik, hogy az jogellenesen lett megszüntetve? Mitől függ, hogy valaki kérheti-e egy keresetben, vagy sem? Valaki ezt el tudná magyarázni átlagember számára is érthető módon? (Attól most tekintsünk el, hogy a visszahelyezés után esetleg a munkáltató próbál lelki terrort alkalmazni, és borsot törni a munkavállaló orra alá. Engem most főleg az elvi lehetőség érdekelne, és hogy milyen kizáró okok lehetnek, ha vannak ilyenek.)
Előre is köszönöm!
„Nem értem, hogy bárki más miért ne kérhetné a munkaviszony helyreállítását, ha bebizonyosodik, hogy az jogellenesen lett megszüntetve?”
Mert nem engedi meg a törvény?
„milyen kizáró okok lehetnek,”
Fordított a helyzet: az a főszabály, hogy nincs visszaállítás. Néhány kivétel van, amikor kérheti ezt a munkavállaló.
Gondolom valahol egyértelműen fel vannak sorolva ezek a kivételek. Hol tudom megnézni őket? Kerestem az mt.-ben, de ott nem találtam. Bár lehet rossz paragrafusnál voltam...
Mt.83.§(1)
esetleg bíróságon...
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02