Munkajogi kérdések.


baki112 # 2017.02.22. 12:35

Tehát ha jól értem akkor megfigyelhet munkavégzés közben előzetes figyelmeztetés nélkül ??!!

baki112 # 2017.02.22. 12:39

Bocsánat az ki maradt ,hogy se öltöző se étkező !!!
A munkaterület képezi mind a kettőt !!

Dr.Attika # 2017.02.22. 13:17

Ha a munkaterület egyben az öltöző és étkező is egyben, akkor nem szerelhet fel kamerát a munkáltató. Szólni kell neki, hogy ezzel megszegi a munkavédelmi előírásokat. Nemeknek- most még kettő, de a norvég példa szerint hamarosan három -öltözőt, zuhanyzót kell létesíteni és külön étkezőt.

mesi2005 # 2017.02.22. 14:09

Köztisztviselőként helyezkedek el. Vinnem kell a régebbi munkahelyekről az igazolásokat. Ha nincs meg és a cég is megszünt honnan szerezem be?

baki112 # 2017.02.22. 14:23

Köszönöm a gyors választ !!
Még egy kérdés , ha a munkaszerződésemben a FEOR szám nem egyezik a munkakör megnevezésével akkor attól még szabályos a szerződés ??

Előre is köszönöm válaszát .

Alena # 2017.02.22. 14:40

Sziasztok!

Többen is elláttatok már jogi tanácsokkal, amit mindenkinek köszönök!

A cég, (ahonnan élő szerződéssel a zsebemben kijelentettek az OEP-től), most egyezkedni akar, azt mondták téves bejelentés címen visszajelentenek, s úgy alakítják a dolgokat, ahogy én szeretném. Magyarán mondjam meg, mennyit tudok dolgozni, s akár több órára is visszavesznek (nem csak 4-órára), csak menjek be személyesen megbeszélni.
Ez jól hangzik, csak tanácsot kérnék, mire vigyázzak, nehogy bepalizzanak bármivel.
Ha felajánlanak egy 6-8órás munkaviszonyt, akkor arra csinálni kell gondolom egy szerződés módosítást... de azzal ugye nem hozom magam olyan helyzetbe, hogy indoklás nélkül felmondhassanak?
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, csak nem szeretnék öngólt rúgni.

Köszönöm!

drbjozsef # 2017.02.22. 15:33

baki112,

Nem szabályos, ki kell javítani, de ha az a kérdésed, hogy érvényes-e, akkor természetesen igen, csak hibás.

drbjozsef # 2017.02.22. 15:55

Alena,

egyszerű a dolog, kérj egy új munkaszerződést, és vidd haza, olvasd át figyelmesen, és ha van benne valami ami gyanús vagy fura, akkor írd be ide, hátha

Olyan nincs, hogy ott kell aláírni. Mondhatod, hogy szeretnéd, hogy az ügyvéded lássa, nehogy hiba, vagy félreértés legyen leírva a végleges, aláírt szerződésben, ez elméletileg ugye mindkét félnek, nekik is érdekük.

Ne írj alá ott semmit. Akármit mondanak, nem vagy köteles rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 15:56

Akinek ennyi baja van a munkahelyével, miért nem mond fel?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 15:58

kérj egy új munkaszerződést
Már miért tenne ilyet? Esetleg legyen benne próbaidő is?

drbjozsef # 2017.02.22. 16:13

Mármint úgy értettem, hogy egy módosítást. Azt valószínűleg kell kötni, ha a munkaidőn és -beosztáson, meg még a fene tudja mi mindenen változtatni akarnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 16:28

Az más.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 16:28

Az más.

baki112 # 2017.02.22. 16:34

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor

Márt a felmondási időmet töltöm itthon !
Csak itt érdeklődőm meg , hogy mi szabályos és mi nem .

Tisztelt drbjozsef

Igen márt szóltam hogy akarok egy szerződés módosítást , de ők csak annyit , hogy jó az ami van !

huntah # 2017.02.22. 18:09

Sziasztok!
Munkáltatóm levélben küldte meg felmondását, mert állítása szerint én lehetetlenné tettem annak személyes átadását.
Valójában személyes találkozásunkkor, aznap másodszor is hosszasan dumált a semmiről, amikor én tényleg rávágtam az ajtót. Ez volt múlt szerdán. (Persze vannak előzmények, nem én idéztem elő a helyzetet, hanem, ő már előtte lehetetlenné tette a munkámat.)

Tegnap, kedden vettem át hétfőn elküldött levelét, amiben egy nevemre szóló felmondás másolatát is küldi.
Itt jelezte azt is, hogy múlt szerdán két tanúval felvettek egy jegyzőkönyvet a történtekről. Egyébként a jegyzőkönyv bármit is tartalmaz (nem kaptam belőle példányt), legalább az egyik tanú hamisan tanúzik, hiszen csak ketten voltunk a megbeszélésen.
A kérdésem: melyik dátumot kell közlésnek tekinteni? Amikor én átvettem a levelét, vagy pedig amikor ő felvette a jegyzőkönyvet? Egyáltalán, tényleges közlésnek számít egy másolat?

A történet így még nem igazán kerek, ki tudom fejteni a részleteket, ha lényeges...

anyjuk # 2017.02.23. 13:48

Tisztelt Szakértő!
Tanácsát, véleményét szeretném kérni!
Tíz év folyamatos biztosítás után, 2016.08.31-el megszünt a munkaviszonyom. Iskolát, ahol gyógypedagógusként dolgoztam, átvette az egyház, + helyileg távol kerültem az iskolától, házasságkötés miatt
2014.05.08-án született első gyermekem, most vele vagyok gyesen.
2017.06.15-re a második babát várom, várjuk.
Kérdésem: -a leírtak alapján mirre, milyen juttatásra lennék jogosult???
mit kellene tennem, tennünk, hogy az ellátásokra (csed, gyed, gyes-re) jogosult legyek??

  • ha május 8-től álláskeresési ellátást kapnék??

Előre is köszönöm válaszát!!
Tisztelettel: Bné Ili

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 15:27

Hogyan szűnhetett meg a munkaviszonyod a gyereknevelés céljára biztosított fizetés nélküli szabadság alatt, ha egyszer üzemi jogutódlás történt? Valami nem kerek.

anyjuk # 2017.02.23. 16:05

Először is köszönöm a gyors választ!
Munkáltató kérdezte, hogy maradok e?
Mivel ekkor már elköltöztem 300 km-re, így a válaszom NEM volt. Így szünt meg a munkaviszony.
Talán IGENT kellett volna mondanom, akkor most minden rendbe lenne.
Korrektek voltak, amit viszonoztam.

Mandika # 2017.02.23. 17:42

Tisztelt Szakértő!

Ha egy ideig csak negyedállásom van (heti 10 óra) az beleszámít-e a nyugdíjnál számított szolgálati időbe?

etrob # 2017.02.23. 21:13

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
GYED kedvezményszabállyal kapcsolatban kérdezek.
2010. óta folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem.
2014. 11. 16 első gyermekem megszületik
2016. 07. 28 második gyermekem megszületik
A jelenleg megállapított gyed-em alacsonyabb az első gyermekem jogán megállapítottnál. Ez jogos?
Az Egészségbiztosítási törvényben úgy olvastam, hogy a CSED és GYED is a kedvezőbb napi alap alapján jár, ha ugyanabban a munkaviszonyban vagyok a két terhesség alatt. Rosszul értelmeztem?
Kérem, ha a magasabb összegű járna, akkor jelölje meg, hogy mire hivatkozva keressem a munkahelyemen az illetékest. TB kifizető hely.
Előre is köszönöm!
T. E.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 22:08

Túlbecsülsz.

huntah # 2017.02.24. 12:42

Egyszerűsítem a kérdésemet, hátha így elég érdekes lesz megválaszolásra:

Felmondási időmet töltöm, melynek felét a munkáltató igénye szerint ledolgoznám, de közben megbetegedtem.
A keresőképtelenség ideje alatt a felmondási idő melyik része telik? A ledolgozós, vagy a nem ledolgozós? Esetleg arányosítani kell? Köszi!

pazs # 2017.02.24. 13:03

Az a fele, amelyik amúgy lenne. Ha nem tájékoztattak, hogy melyik napok a ledolgozósak és melyikeken mentesítettek, akkor jogszabály szerint az első fele ledolgozós, a másik fele mentesített.

Ami pedig az első kérdésedet illeti, az első megkísérelt átadás számít, vagyis a jegyzőkönyv. Amúgy örülj a rendes felmondásnak, mert ha munkaidőben csaptad rá az ajtót, ráadásul utána munkaidőben nem voltál a munkahelyeden, az azonnali hatályú felmondásra is okot adna.

szireri # 2017.02.24. 13:03

T fórumozók!
ime a történetem:
32 évet dolgoztam 1 helyen az utolsó 10-12 évben, betegségem miatt fél munkaidőben, most úgy döntött az új vezetőség,frissitenek és igy elém tolták az előre megirt felmondást miközben közölte az új vezető hogy státuszom miatt még indokolniuk sem kell ha megválunk egymástól!előszedtek 20! éves + még apróbb hibákat/amikért annak idején egy ejnye-bejnyével már lezártnak hittem./ erre hivatkozott: már elfáradt,tehát vagy azonnali vagy hat havi végkielégités!még nem irtam alá, nyugdij elött vagyok 3 évvel!

pazs # 2017.02.24. 13:05

anyjuk: igen, az jó lenne, ha a szülést megelőző napon kapnál álláskeresési járulékot, mert akkor legalább van aktív biztosítási jogviszonyod és mivel a szülést megelőző két évben van ilyenből 365 napod, csedet és gyedet is kaphatsz.