40 év munkaviszony után nyugdíj


ancsu03 # 2010.12.21. 13:29

Liduska,
Köszönöm. Feltételezem ha az aláírás is meglesz akkor emelkedik jogerőre, vagyis csak akkor nyújthatja be édasanyám a nyugdíjfolyósítóhoz a kérelmet.
(a 40éve neki megvan, lekérte és ma küldték meg a határozatot)

Liduska # 2010.12.21. 13:33

Az én anyukám is hasonló helyzetben van, ő is lekérte már a határozatot. Szerintem először felmondást kell benyújtani a céghez, ahol dolgozik. De feltételezem, azt is csak akkor, ha már megjelent a törvény a Közlönyben.

Gabicsek # 2010.12.21. 13:41

vigyázni, mert a nyugdíjbiztosítói határozatban szolgálati időről van szó (nálam legalábbis, amikor lekértem), és nem munkaviszonyról.
Mint Veci is százszor leírta, meg kell várni, hogy megjelenjen a Magyar Közlönyben! (és jól értelmezni!) Addig semmiféle felmondást nem szabad benyújtani.

Lujszi # 2010.12.21. 14:01

Gabicsek, köszönöm szépen!

ancsu03 # 2010.12.21. 14:16

Gabicsek

Anyukámnak is szolgálati időt igazoltak le. De mi a különbség a kettő között???? Mert ezt nem teljesen értem.

ancsu03 # 2010.12.21. 14:21

Gabicsek, értem a különbséget, de mégsem.
A szolgálati időbe pl. gyes benne van, de a munkaviszonyba nem, ez csak egy pl-volt.
De akkor ki tudja, hogy most akkor megvan az éve vagy nincs??????????????
39év 68napot igazoltak le neki 2009.12.31.-ig ezt az évet még nem mert nincs év vége.
Most akkor mit csináljon? Január 3.-án nyugdíjb. és ott megmondják? vagy hogy?

Köszönöm

Liduska # 2010.12.21. 14:51

Ha elolvasod a törvénytervezetet (megbeszéltük, hol lehet letöltetni pdf-ben), akkor benne van, mi számít bele:

A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

kissmama # 2010.12.21. 15:12
Liduska # 2010.12.21. 15:18

Ezek szerint az a tervezet, ami fent van a parlament.hu-n, még mindig nem a végleges, mert tegnap még módosítgattak... Akkor viszont tényleg türelemmel várni kell, és ami a Közlönyben lesz, az a biztos!

mesehabbal # 2010.12.21. 15:20

Kedves Fórumozók!

Mindenkinek Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Sajnos én is csalódottan fogadtam a végleges szavazást.
Remélem, hogy megérem a hiányzó (3 év szakmunkástanuló) időm és munkám is lesz addig.
És talán, ezt a nők számára nagyon kedvező nyugdíjtörvényt sem fogják visszavonni.

Üdv: Ági

kissmama # 2010.12.21. 16:35

KEDVES FÓRUMOZÓK!
MINDENKINEK BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!Sajnos nekem nem sikerült nyugdíjba menni mivel szakmunkás vagyok.Nagyot csalódtam a Fideszbe!!!
Akinek sikerült annak pedig nagyon BOLDOG nyugdíjas életet kívánok.
Üdvözlettel. KM

Veci! Nagyon szépen köszönöm a sok segitséget és a többi fórumozónak is.

üdv: KM

mokus123 # 2010.12.21. 16:48

Vevike!

Amiről Te beszélsz az egészségbiztosítási járulék. Abból van pénzbeni és természetbeni. Mindkettőt vonják és nyugdíjjárulékot is.

Sajnos én 1 év miatt nem tudom igénybe venni, mert volt 1 év szakm.tanuló időm. Próbálok keresni vmilyen munkát. Persze irodába már ennyi idősen nem vesznek fel, tehát öreg koromban kell elkezdenem fizikai munkát végezni, noha találok azt is. Itt ahol 4 órában takarítok nincs 8 órás meló.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!!!

mamácska53 # 2010.12.21. 16:57

Tisztelt Fórumozók! Szeretném tudni, a 40 év munkaviszonyba beszámít-e a táppénzen töltött idő? aki tudja a választ segítsen. Köszönöm.
Mindenkinek békés,boldog karácsonyt kívánok.

gyorgye # 2010.12.21. 17:54

Szerintem ha táppénzen is voltál a munkaviszonyod akkor is fent állt.Ha már egyszer a Gyes is beleszámít, akkor szerintem a táppénz is.

könyvmoly # 2010.12.21. 18:15

Kedves Veci!

Csatlakozom az előttem szólókhoz én is köszönöm a sok segítséget törődést amit Tőled kaptunk.
Kellem ünnepeket és boldog új évet kívánok Neked és családodnak.
Liliomok.

Gabicsek # 2010.12.21. 18:35

Ancsu03!
Szolgálati időnek veszi a nyugdíjbiztosító pl. a szakmunkástanuló éveket, nappali felsőfokú tanulmányokat, és nekem beleszámította a szolgálati időmbe azt a két hónapot is (ezért több egyébként két hónappal a szolgálati időm, mint a munkaviszonyom), amikor még munkakönyves munkavállalás előtt nyári munkán bejelentve diákként dolgoztam. Tehát ez is szolgálati időnek számít. Munkaviszonynak pedig a ténylegesen munkaszerződésben eltöltött időt számítja. Ezért is írták a törvénytervezetben, hogy 40 év munkaviszony kell a nyugdíjhoz, vagy 32 év munkaviszony + 8 év gyes-gyed. Mondjuk én munkaviszony közben töltöttem a gyedet és 14,5 éves korom óta folyamatosan munkaviszonyban álltam, szerencsére nem voltam sosem munkanélküli. Tehát nekem ezért lesz meg márciusban a 40 év munkaviszonyom, a 14 éves korombeli két hónapos nyári munka miatt pedig már januárban meglesz a 40 év szolgálati időm. Ez a különbség a kettő között.

crazy # 2010.12.21. 19:28

Tisztelt Fórumozók!
Édesanyám érintett, de ebben nem voltunk biztosak. 2011 nyarán lesz meg a 36 év munakviszonya, és ezen kívül 4 évet volt GYES-en. Eddig a GYES nem számított neki szolgálati időnek, mert úgynevezett "passzív jogon" volt GYES-en. Ez azt jelentette, hogy szülés előtt megszünt a munkaviszonya, de mivel szerzett jogosultságot a GYES ellátás járt neki.
A mai napon megkereste a TB-t, ahol közölték vele, hogy a passzív jogú GYES is beszámít a 40 évbe. Egy levelet kell írnia a TB-nek, és ezt a születési anyakönyvi kivonatok másolatával együtt megküldeni, és igazolják az időt.
Így ő most szerencsés, elvileg február közepéig kell dolgoznia, aztán szabadság, felmentési idő (8 hónap), és 2011 év végére nyugdíjas lesz. Persze mindez csak akkor igaz ha már lesz róla papír :)

gyene # 2010.12.21. 19:43

Mit jelent a vastagon szedett rész????

A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/16/25795#…

nandy # 2010.12.22. 09:38

gyene:

A vastagon szedett részt külön rendeletben fogják szabályozni.

gyene # 2010.12.22. 09:59

nandy

Köszi, de hol és mikor lehet ezt megtalálni?
Szerintem itt lesznek elbujtatva azok a dolgok, amiket nem szeretnének a tudomásunkra hozni....

katicabagoly # 2010.12.22. 10:00

Akkor, ha jól értelmezem, ma még nem tudjuk pontosan, mi is számít jogviszonynak?

gizivali # 2010.12.22. 10:28

Mikor lehet már megtudni, hogy ténylegesen elmehetünk-e?
Mennyit kell még vajon várni? Nyugdijjal kapcsolatos módositás már most is van a M.közlönyben amiről 20.-án szavaztak, de még a 40 éves nincs aláirva.Jó lenne már nyugodtan, békésen karácsonyozni. Nagyon várjuk hogy aláirják, és valami módon tudomást szerezzünk róla, hogy mostmár ez a biztos. Békés Karácsonyt mindenkinek, különösen aki szakmailag segitett eligazodni nekünk a sok-sok kérdés között. Köszönjük szépen

ancsu03 # 2010.12.22. 11:02

Hatályba lépett az új törvény, aláírásra került:
http://www.origo.hu/…orvenyt.html

Hozzáteszem itt még nincs kiírva hogy alá lenne írva:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Sőt a közlönyben sem találom.
csak a 194-es számú van fent
http://www.magyarkozlony.hu/

dareno # 2010.12.22. 11:26

szerintem ez a nyugdíjpénztárakról szól amit aláírt.......

Liduska # 2010.12.22. 11:48

Igen, ami aláírásra került, az a nyugdíjpénztárakkal kapcsolatos törvény...

Sokadszor a link, amelyen nyomon lehet követni a törvényjavaslat státuszát:

http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Jelenleg az Ogy. elnökének aláírására vár. Ha ez meg van, utána írja alá a közt. elnök, és csak azután kerül majd be a Közlönybe. Szerintem ez már csak januárban fog megtörténni...