40 év munkaviszony után nyugdíj


Jucus52 # 2010.12.21. 07:15

Kedves Veci!

Köszönök minden segítségedet, az emberségedet és azt, hogy -bár, ha jól emlékszem személy szerint ez a törvénymódosítás téged nem érint- mindent elkövetsz, hogy eligazodjunk ebben a dzsungelben. Nemcsak hogy eligazodjunk, hanem hogy egészen képbe kerüljünk, hogy velünk együtt izgultad-izgulod végig ezt az egyikünk számára sem könnyű, és sokak számára csalódásoktól sem mentes időszakot. Hogy a tárgyi tudás mellett arra is szakítottál időt, hogy csillapítsd a kedélyeket, és néha kedvesen helyre tedd az időnként "meglódult" indulatokat, melyek ha jogosak is, nem mindig visznek előre.

Ha tudnám, hová kellene küldenem, nagy csokor virágot küldenék Neked, de így fogadd képzeletbeli csokromat köszönetemmel együtt.

Kívánok neked és családodnak nagyon boldog karácsonyt, békés nyugodt ünnepet.

Szeretettel:

Judit

52mama (törölt felhasználó) # 2010.12.21. 07:29

Kedves Veci!

Kapcsolódom Jucus52 hozzászólásához.

Példaértékű amit teszel értünk. Ebben a bonyolult világban megmaradtál Embernek, tele értelemmel és szociális érzékenységgel.

Büszke lehet Rád a családod.

Kívánok Neked és kedves Családodnak békés, nyugodt, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket.

Üdvözlettel: 52mama

sztaga54 # 2010.12.21. 07:51

Kedves Veci!

Csatlakozom az előttem szólókhoz és én is kívánok Neked és többi fórumozónak nyugodtabb, áldott békés karácsonyi ünnepeket.

(Csak zárójelben - nekem sikerült és élni is fogok a lehetőséggel!)

jolcsika # 2010.12.21. 07:52

Kedves Veci!

Enged meg, hogy tiszta szívből megköszönjem (köszönjük), a többi fórumozó nevében is mindazt a sok segítséget, szakmai tudást "humánumot" amit nyújtottál az elmúlt hónapokban nekünk. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy megismerhettünk.
A jövő évben biztos, hogy megkeresünk.
Kívánok, NEKED és Családodnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, Békés Boldog Új Esztendőt.

Jolcsika

Ans53 # 2010.12.21. 08:51

Kedves Veca!

Köszönjük a segítségedet.

“Sohasem vagyunk sebezhetőbbek, mint amikor bízunk valakiben – de paradox módon, ha nem tudunk bízni, nem találhatunk sem szeretetet, sem boldogságot.”
(Walter Anderson)

"Angyal zenéje, gyertyafény -
kincses kezem hogy lett szegény?
Nem adhattam ma semmi mást,
csak jó meleg simogatást."
Áprily Lajos

ui:
Sajnos mivel ipari tanuló voltam engem nem érint az új törvény ha jól értem!

mokus123 # 2010.12.21. 08:57

Sziasztok!

Vevike!
Nem úgy van, ahogy írod. A rokkant ny. melletti munkavégzés járandóságaiból mindent vonnak. Egyébként ezeknek a beteg embereknek a felét ki akarják dobni rokk.nyugdíjból. Nekem egyáltalán nem mindegy, hogy 39 év munkaviszony után mi lesz velem. Mivel 8 órás munkát nem találtam, 4 órás munkával próbáltam pótolni a hiányzó 1 évet. /Vagyis meglenne a 40 az 1 év szakm.sulival/ A rokkant nyugdíj nagyon bizonytalan, ha májusban visszahívnak, már nem biztos, hogy megkapom.

Üdv: Edit

akizor # 2010.12.21. 09:28

Kedves Veci!
Köszönjük segítségedet. Nekem ugyan még három év,de ha marad így, akkor szinte egyszerre mennék a férjemmel nyugdíjba, nem 2016-ban előrehozottba.
Békés, boldog karácsonyt kívánok neked és kedves családodnak is!

akizor # 2010.12.21. 09:31

Csak megjegyzésképpen annyira a hatása alatt vagyok ennek az ügynek, hogy az éjszaka azt álmodtam, hiába vezették be ezt a 40 év utáni nyugdíjat,munkanélküli lettem és mint sok hasonló sorsú asszony nagyon keseregtem! meg is értem őket!
Várjuk a MK. megjelenését!
Köszi még egyszer a segítséget!

katicabagoly # 2010.12.21. 09:57

Veci,Kedves!
Tudom, lerágott csont, de ha még van energiád, kérlek válaszolj:
Nő, 56 januári születés, 70.-től szakmunkásképző, folyamatos munkavégzés a mai napig, tehát túl a 40 év szolg. időn, de belül a 40 év jogviszonyon.Előrehozott ,csökkentett összegű nyugdíjra van -e jogosultságom, illetve mikortól.
Köszönettel: katicabagoly

Liduska # 2010.12.21. 09:59

Kedves Mindenki!

Gratulálok annak, akinek sikerült, és érvényes lesz rá a törvénymódosítás.

Mikor érdemes beadni a felmondást? Csak a Közlönyben való megjelenés után, ugye?

Köszönöm

Hugi1 # 2010.12.21. 10:17

Sziasztok!Hát nagyon csalódott vagyok a Kormányban.Reméltem hogy lesz bennük annyi emberség,hogy legalább a szakmunkás tanuló évekből a munkával eltöltött időt figyelembe veszik,hiszen DOLGOZTUNK!!!!Naiv voltam-ez már elszállt.Én varrodába dolgozom,ahol nem vesznek minket ember számba,nagyon vártam a beígért lehetőséget-becsapva érzem magam.Úgy néz ki,hogy a Tisztelt Képviselők közt nincs családtag-rokon,ismerős munkásasszony akikkel néha elbeszélgettek volna törvényhozás előtt.Tönkrement a szemem-gerincem,ujjaim stb..na mindegy,büntetnek minket mert megtanultunk dolgozni.Kívánok minden fórumozónak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!Végül remélem néha idetéved egy két törvényhozó is,és elgondolkodik a leírtakon.Ennek ellenére nekik is Kellemes Ünnepeket! egy szakmunkás

vevike # 2010.12.21. 10:33

Mókus123!

Nézz utána a bérlapodon. A rokkant nyugdíjas csak természetbeni hozzájárulást fizet, pénzbelit nem.

Vevike

ancsu03 # 2010.12.21. 11:17

Tiszteletem!

Szeretném kérdezni a törvény hatályba lépéséről még nincs hír? jól látom, hogy még nincs meg a törvény?
Édasanyámnak minden adott, már a nyugdíjfolyósítótól meg ki is kérte a határozatot, hogy megvan-e a 40éve. Megvan, minden rendben, (igaz a munkahelye az ez évet még nem igazolta le, így csak 39év és 86napja van), de ez csak 2009.12.31-ig vagyis ez az év nincs benne, nincs leigazolva, de megvan neki ez a lényeg.
A közlönyre várunk......., de nagyon. Régóta olvasom ki mit ír, így azt tudom ma és tegnap volt a van a zárószavazás vagy elfogadás vagy mi is ez. Viszont még hatályos törvényt nem látok, jól látom, hogy nincs?????

Köszönöm

agica20 # 2010.12.21. 11:45

Úgy tudom tegnap a Parlament elfogadta a törvényt és a csajok mehetnek 40 év munkaviszony után nyugdíjba,melybe a gyermekneveléssel járó idő beszámít. Gratulálok. Aki teheti vegye igénybe, nehogy amig gondolkozunk, a törvényt hatályon kívül helyezzék.

zsuzsa52 # 2010.12.21. 12:12

Tudtok valamit arról hányadikán lesz az a kormányülés, amelyik majd az apró betűs részeket hozzáteszi a törvényhez?
Akinek sikerült gratulálok, akinek nem kitartást kívánok, reménykedjünk, hogy még jövőre is és még azután is érvényben lesz ez a törvény.
Boldog Karácsonyt mindenkinek, különösen a segítőknek, akik egész évben kitartóan követték a fórumot.

sjudit54 # 2010.12.21. 12:36

Kedves Fórumozók!

Mindenkinek, akinek most sikerül nyugdíjba menni sok szeretettel gratulálok és boldog nyugdíjas életet kívánok.
Nekem sajnos nem sikeült, csak reménykedem valami csodában.
Sok, sok köszönet Vecinek!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Judit

ancsu03 # 2010.12.21. 12:49

agica,

Én itt néztem, itt még nincs fent az új törvény és a közlönyben sem található és letölthető. Lehet tévedek, ha igen egy linket kérhetek?

Én itt néztem:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…

Liduska # 2010.12.21. 12:59

A Közlönyben még nem található, mert tegnap fogadta el az Országgyűlés. Először alá kell írnia az Ogy. elnökének, majd a köztársasági elnöknek, és ezután lesz benne a Közlönyben.

Itt nyomon tudod követni a státuszát:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

ancsu03 # 2010.12.21. 12:59

Megtaláltam, elfogadásra került ha jól értelmezem.....?!
És főleg ebbe a törvénybe van benne?!
Egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról
(T/1745 - 2010.12.20.)

Itt:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…
legalsó 132számú, de a közlönybe még nem jelent meg vagyis kinyomtatni még nem lehet.

Nem nagyon értek hozzá, amit itt írtak a hozzászólok abból próbáltam segítséget meríteni magunknak.

ancsu03 # 2010.12.21. 13:01

liduska,
Köszönöm, akkor jól értelmeztem én is, bízom benne a napokban aláírásra is kerül :)

Anna52 # 2010.12.21. 13:03

Szeretném megkérdezni, nem tudjátok-e,hogy a 40 év munkaviszonyba az ápolási segélyen töltött idő beleszámít-e? Édesapámmal voltam itthon haláláig 2 évig.Ténylegesen ledolgozott időm 38 év 8 hónap, és ehhez még jönne a 2 év, amig ápolásin voltam ? Kérlek bennetek aki tud segítsen ezen eligazodni. Előre is köszönöm .
Anna

Lujszi # 2010.12.21. 13:11

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ebbe a 40évbe beleszámítják a szakmunkás éveket is??
Válaszukat előre is köszönöm.

Liduska # 2010.12.21. 13:16

De ki lehet nyomtatni az elfogadott szöveget, az imént általam belinkelt oldalon kattints a "szöveges PDF"-re, és ott kiadja a szöveget.

Gabicsek # 2010.12.21. 13:21

Lujszi!
Ha visszaolvasol, láthatod, sok mindenki ezért érzi magát becsapva, mert a szakmunkásévek nem számítanak a munkaviszonyba bele.

Veci!
Csatlakozom az itt hozzászólókhoz, minden segítséget nagyon köszönünk!
Én is kívánok Neked és családodnak már most előre békés, boldog karácsonyt és új évet.

Mivel én március 24-én töltöm be a 40 éves munkaviszonyt, ezután elmehetek nyugdíjba. Élni is fogok vele, mielőtt változna:)

A végső javaslatnál olyasmit olvastam, hogy 2010. dec. 31-én akarják hatályba léptetni a módosításnak ezt a részét. (remélem, nem néztem be)

Gabicsek # 2010.12.21. 13:22

ja, és természetesen minden fórumozónak (jó kis csapat) kívánom ugyanazt, mint Vecinek, mindenkinek kellemes karácsonyt és boldogabb új évet!