40 év munkaviszony után nyugdíj


munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.16. 04:14
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.14. 06:56
szafika # 2015.04.13. 05:50

én azon csodálkozom , h ennyivel a nyugdíj előtt nálunk szóba se került a kötelező , 54-es vagyok , mikor 96-ba
nyitotta a főnöknőnk nekünk az önkéntest , akkor még szó se volt arról , h nem mehetek nyd-ba 55 évesen / az igazság az , h akkor még nem is foglalkoztatott ! / aztán mire odafigyeltem volna , mindig löktek egy kicsit a korhatáron és hatalmasakat csalódtam , h rám majd már ez se + az se vonatkozik . Azt hiszem 2009-be kértem le az éveim összeírását a nyufi-tól és akkor még reménykedtem benne , h legalább 59 évesen mehetek .... aztán már akkor se ! nagyon örültem a lehetőségnek , h beígérték a 40 éves akcióst ! elég nehezen született meg !! végül így tudtam eljönni 42 évvel , h a 3,5 évet , amit a srácokkal voltam gyesen ? gyeden ? beleszámolták az akciósba , hát legalább eljutottam idáig és nagyon sajnálom h ma már annyira nincsen munkalehetőség , h ez sokaknak elérhetetlennek tűnik .

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.12. 16:47

... Nem vitatkozok!... A "kötelező" magánnyugdíjpénztárt,nem a gyerekeim és más miatt kötöttem,hanem csak kizárólag egyedül saját magam miatt,hogy a nyugdíjas éveimben legyen kiegészítésem és legyen miből fizetni a kiadásaimat ! A többi a remélhetőleg hosszabb életem miatt,lutri lett volna a mindenkori örökösre ! Azt,hogy "elvették"- elveszik, bármikor előfordulhatott volna,na és az,hogy direkt úgy alakítják a dolgokat,hogy a pénztárak semmit ne tudjanak lépni,az csak "hab a tortán"! Engedtessék meg azt nekem,hogy ne a gyerekeim-unokáim érdekeit nézzem,ők fiatalok,előttük van az,ami nekem már rég a hátam mögött ! Hülyeség volt ez az egész "kötelező" 1996-ban a Horn kormányrészéről,már akkor tudni lehetett,hogy mire megy ki,de nyomták a hülye dumát és belementem sokunkkal együtt! Helyette inkább az önkéntest kellett volna előtérbe helyezniük,nekem az is volt és szép summát kaptam amikor nyugdíjba mentem ! Ennyi,üdv.

macóka11 # 2015.04.12. 15:33

Látod a mondatodnak az alábbi részét is másképp gondolom, miért lenne az baj, ha hagyok a gyerekemre/örökösömre, legalább a hirtelen jött kiadás nem nehezíti még jobban az amúgy is nehéz helyzetet. Sajnos spórolni a többség nem tud, ha élni is akar.(mivel ugye nem mindenki lehet/van "tűz közelben")
"De ha csak az "örökösök" kaphatják meg,majd ha feldobom a talpamat,annak nincs semmi értelme"
üdv

Lyonee # 2015.04.11. 10:52
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.10. 15:49

Ok,igazad is lehet,na és reménykedni is valóban. De ha csak az "örökösök" kaphatják meg,majd ha feldobom a talpamat,annak nincs semmi értelme számomra,több okból is és ha más probléma is felmerülne a kifizetésekkel akkor is,úgy hogy az enyém már a közösben... van. Üdv.

macóka11 # 2015.04.10. 14:33

Munkásnő!
Nem szabad mindig csak egy mondatot, vagy annak töredékét olvasni. A 168 órában is volt erről szó és végigolvasva az egészet, a végén ez van.
"A Horizont Magánnyugdíjpénztár a járadékszolgáltatást
biztosítóintézettől történő vásárlás útján kívánja teljesíteni tagjai részére, ezért a jogszabály módosulását követően megkezdte a tárgyalásokat a járadéktermék kidolgozása ügyében, és várhatóan rövid időn belül biztosítani tudja ezt tagjai számára."
Tehát aki maradt, annak még mindig van remény!!
(Nem kell mindjárt visszaugrani)
üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.10. 11:40

§§§.... Nem kaphatnak havi járadékot a nyugdíjpénztártagok....§§§ http://www.origo.hu/…artagok.html....§§§ Szerencsére vagy szerencsétlenségemre,én visszaléptem amikor erre a kormány "választási lehetőséget adott"! Nem az örökösöknek gyűjtögettem és az is bizonytalan,hogy ők megkapták volna,mivel még szeretnék élni és ha nincs örökös akkor úgy is az állambácsié lett volna! Járulékfizetés.....? Na igen,ebben sem bíztam ! Üdv.

Lyonee # 2015.04.09. 19:45

Igen, jól számoltad.

manyi57 # 2015.04.09. 07:03

Kedves Lyonee!

Én is rosszul számoltam igazad van.
Kérlek nyugtass meg hogy a saját éveimet jól számoltam ki a nyufig szerint:
2012 dec 31ig 37év 63 nap a nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel rendelkezem.
tehát én úgy számoltam, hogy 2év és 302 napra van még szükségem vagyis 2015 nov 15 kb.
Jól számoltam??????????
ÜDV Manyi

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.09. 05:28

Akkor valóban tévedtem,köszönöm Lyonee kiigazítást,ebből is látszik az,hogy mennyire másként számolunk és sokan másképpen tudják értelmezni a szabályokat,főleg az ONYF. ügyintézőkkel szemben akik azért értik a dolgukat általában,de ezt nem erre a beírásra írom,csak úgy általánosságban jegyeztem meg.! Ez az időpont,így még borúlátóbb.Üdv.

Lyonee # 2015.04.08. 18:55

Pedig mind a ketten tévedtetek 1 évet.
A 40 éves jogosultság 2019.02.09-én lesz meg.

majkamano78 # 2015.04.08. 17:27

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Édesanyámról van szó.
Szeretném megkérdezni, hogy aki '92 előtt TSZ-ben dolgozott, az közalkalmazotti jogviszonynak számít-e?
Mert anyának van 6 hónapja, de nem akarják neki elfogadni :(
2014. december 31-ig 39 év 10 napja volt
Érdekelne az is, hogy felmentési idő jár-e anyának?

Előre is köszönöm a választ

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.08. 14:55
manyi,Köszönöm,igen valahogyan én is erre az időre gondoltam,de nem szeretnék tévedni
  • És drukkolok nagyon....hú....!!!
gabika83 # 2015.04.08. 14:46

Köszönöm, manyi 57 ez is segítség.
Igen onyf ügyintézés. Írtunk nekik, válasz email 22 munkanapon belül.Letelt nincs válasz, Újabb levél újabb 22 munanap semmi válasz...Telefonon lehet csak nálam de nincs az az idegrendszer aki kivárja míg valaki felveszi, ha pedig felveszi az az ügyintáző pont nem tud tájékoztatást, segítséget adni... Hát ennyit erről...

manyi57 # 2015.04.08. 14:42

gabika83
ha jól számoltam 2018 február 15 -re lesz meg a 40 év jogosultsági ideje ha addig folyamatosan munkaviszonyban lesz

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.08. 14:36

gabika83...... Tájékoztató a nők kedvezményes öregségi nyugdíjáról http://www.onyf.hu/hu/uegyintezes/

gabika83 # 2015.04.08. 13:30

Üdvözlet a tagoknak!
Akinek van konkrét tapasztalata, és segít nekem eligazodni nagyon hálás lennék. A nyugdíjbiztosítóban mindneki mást mondd és telefonon tulajdonképpen elérhetetlenek.

Édesnyámnak 2013.12.31-vel kereső tevékenységgel járó jogviszonyban szerzett idő: 28 év 322 nap. (azóta is folyamatosan dolgozik, állományban van).

Kedzezményes öregségi teljes nyugdíjra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 34 év 325 nap.

Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető szolgálati idő 2013.12.31-el 37 év 360 nap.

Csupán azt szeretnénk tudni hogy a jelen hatályos törvényeknek megfelelően mennyit kell még dolgoznia hogy a kedvezményes 40 éves szolgáltai idő elteltével nyugdíjba mehessen? A szolgálati időnek el kell érni e 40 évet és a kereső tevékenységgel járó időnek a 32 évet, jól érjük?
Köszönöm előre is aki segít.

Ági124 # 2015.04.07. 15:58

Kedves Mamacoka!

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Sajnos a járulékfizetést nem tudom igazolni, mert ez még a 70-es évek elején volt, és semmilyen papirom nem maradt az akkori fizetéseimről, csak a munkakönyvi bejegyzés arról, hogy mikor kezdtem el ott dolgozni, és mikor léptem ki onnan.

Köszönöm ezt a segitségedet és a sok-sok információt is, amit betettetek ebbe a fórumba.

Üdvözlettel:
Ági124

Ági124 # 2015.04.06. 18:48

Kedves Segítők!

Amennyire tudom, a 40 éves munkaviszonyba nem számít be a fizetés nélküli szabadságon töltött idő. (Nem ápolással töltöttem.)

1.:Az a kérdésem, hogy ennek az-e az oka, hogy akkor nem történt nyugdijjárulék befizetés az én nevemre, vagy nyugdij számlámra?

Ha igen, akkor van-e mód arra, hogy most utólag befizessem az akkor elmaradt nyugdijjárulékot az akkori fizetésem alapján?
És ezzel elérhetem-e, hogy beszámítsák azt az évet is jogosultsági időként?

Van erre törvény vagy rendelkezés, ami alapján ezt el lehet dönteni?

2. kérdésem:
Volt egy olyan munkahelyem, ahol kb 9 hónapig dolgoztam, de az első 5 hónap után nem fizettek utánam TB járulékot, igy noha a munkakönyvemben 9 hónap munkaviszony van, a Nyugdijintézet csak az első 5 hónapot irta be a munkaviszonyaim közé.
Ilyenkor mi a teendő?
Elég, ha bemutatom a munkakönyvemet, és akkor módositják a munkaviszony időtartamát?

Előre is köszönöm, ha meg tudjátok válaszolni a fenti kérdéseimet, vagy ha meg tudjátok irni, hogy milyen törvény rendelkezik a fenti témákban.

Üdvözlettel:
Ági124

okkati (törölt felhasználó) # 2015.04.06. 17:38

Kis kihagyás után olvastam újra a fórumba. Én december 15-től vagyok nyugdíjas és sajnos én is hosszú időt, több mint két hónapot vártam a határozatomra és a pénzemre. Mivel a nyugdíjam összege a vártnál jóval kevesebb lett kikértem a pontos adatokat minek alapján számolták ki az összeget. Ezt ugyanis a határozatban nem kaptam meg. Néhány nap után megkaptam a részletes kimutatást és legalább 5 eltérést találtam a saját dokumentumaimmal szemben, ezért azonnal megfellebbeztem azt. Március 2-án e-mailben tájékoztattak, hogy kivizsgálják a fellebbezésemet és amennyiben szükséges intézkednek, néhány hét múlva értesítést kapok. Nagyon várom!!! Hozzáteszem soha nem voltam magánnyugdíjpénztári tag, közalkalmazottként dolgoztam több mint 31 évet, felmentéssel szünt meg a munkaviszonyom. A munkaviszonyom megszünése dec. 14 volt, de a MÁK (Bács-Kiskun megye) a szükséges papírokat csak január 9-én küldte meg.

macóka11 # 2015.04.06. 04:59

Köszönjük mamamacoka!
Viszont kívánjuk!

Lyonee # 2015.04.03. 07:52

Immaculata
"Határozott idejű szerződésnél sem a felmentés, sem a 40 éves nyugdíjkorkedvezmény, pláne nem felmentési idő, sem pedig az öregségi munkaviszony megszüntetése esetén adható előrehozott jubileumi jutalom nem jár."
Olvass vissza légy szíves, mamamacóka és én is ezt írtuk le! Tudod 5 havi illetmény nem kevés pénz, persze, hogy a kérdező nehezen nyugszik bele, hogy nem jár neki. Kedvezőtlen válasz esetén a vége mindig az, hogy az illető megsértődik.
"Ebben az egészben az a nagyszerű, hogy ezt a sok okosságot csak egyetlen jogszabályból ollóztátok össze. Lehetne akár 50 jogszabályból is egyenként kiemelni a szavakat, és a szavak összessége kiadhatna ennél hatalmasabb követelnivalót is."
Nem egyetlen jogszabályból. A nyugdíjasnak minősülés az MT-ből van. Nem ismerős?
A jogszabályokra való hivatkozással pontosan azt bizonyítottam G-nek, hogy nincs igaza, és nem a követelését alapoztam meg. Ezt világosan le is írtam. Pl. a nyugdíjasnak minősülésre alapozta G. a követelését, de azt nem tudta pontosan, hogy ki minősül nyugdíjasnak.
Nem szavakat ollóztam össze, az MT 294.§ ide vágó részét teljesen beidéztem.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.04.03. 06:06

nem szerződés, kinevezés.....