40 év munkaviszony után nyugdíj


kissmama # 2010.12.02. 21:58

Gabicsek! Igazad van ez a legszemetebb dolog ,hogy még ezt sem támogatják,hát nincs ezeknek szívük elvenni ezt a lehetőséget feltudják fogni,hogy mit nem támogattak???Szegényeket őszintén sajnálomm!!!Erre már nemis tudok mit mondani.Hát FIDESZ?????????????????Ezt nem gondoltam!!!!!!!!

kissmama # 2010.12.03. 04:20

Ez már felháborító amit a Fidesz megenged magának!!!
A szlogenjükben,hogy "mindenki hozzon magával még egy embert" csak azért volt szügség,hogy a kedves uraknak megtömjék a zsebét jó fizetést szavaztak maguknak!!!
Tőlünk meg a 60000Ft fizetést sajnálják amiért hülyére dolgozzuk magunkat.Hát SZÉGYELJÉK MAGUKAT.HAZUGSÁGGAL KORMÁNYRA KERÜLNI SZÉP MONDHATOM!!!!!!

mokus123 # 2010.12.03. 04:29

Sziasztok!
Eltűnt a tegnapi hozzászólásom.
Ha ez az öt gyerekes dolog igaz, akkor hol van a munka becsülete. aki konkrétan 39 évet ledolgozott az nem kapja meg a nyugdíjat. Aki 5 gyereket nevelt és csak 31 évet dolgozott annak jár.
Akkor már adjuk meg annak is aki aki 1 évet dolgozott és 39 évig volt gyesen.
Tudjátok kikre gondolok.
Üdv. mindenkinek!

gattaga # 2010.12.03. 05:56

Csak nem a SVÉD bevándorlókra? :-D


By
gattaga

lenolaj1 # 2010.12.03. 08:47

Stelax, nem értelmezik át a szolgálati időt.
Munkaviszony alapján leszel jogosult, és szolgálati idő szerint számolják a nyugdíjad összegét.
Valakinek már írtam, de most mindenkihez címzem:
ne hergeljük magunkat!!!

Ans53 # 2010.12.03. 09:00

dtida köszönjük az információkat!

Ezek szerint csak 12.22-én karácsonyi ajándékként tudjuk meg a végleges elfogadott tv.!
Remélem szép meglepetés lesz a csomagban!

mesehabbal # 2010.12.03. 10:51

Sziasztok!

Stelax, sajnos jól értelmezed.

Csak annyit, akik szakmunkástanuló iskolát végeztek, azok járnak a legrosszabbul.
Azok a tanulók, akik gimnáziumba, vagy/és felsőfokú tanulmányok alatt a nyári szünetben dolgoztak, azt jelenleg munkaviszonynak számítják, a szolgálati időben benne van. (7, 8. általános iskolai szünetekben én is dolgoztam, ezek szerepelnek a szolgálati éveimben.)
Viszont a szakmunkástanulók, nyáron a gyakorlati idejüket végezték, vagyis dolgoztak és fizették/vonták tőlük a járulékot. Tőlük, még ezt is elveszik.
Na, jobb, ha nem írok erre semmit...
Üdvözlettel: Ági

Ans53 # 2010.12.03. 13:17

Remélem nem ez lesz az igaz "akik szakmunkástanuló iskolát végeztek, azok járnak a legrosszabbul"

Karácsonyi ajándékként nem eszt kapjuk!

mesehabbal # 2010.12.03. 13:33

Ez egy tegnap megjelent cikk.
"Politikai csatározások a nők kedvezményes nyugdíjba vonulása körül"

http://www.szakszervezetek.hu/…lasa-koeruel

Korall54 # 2010.12.03. 13:34

Csak tárgyilagosan...

Kitalált példák, érzelmek és ítélkezés nélkül:

Van két 57-es születésű hölgy, Olívia és Borbála.

Olívia szakmunkásképzőt végzett, utána végig folyamatosan dolgozott, gyesen is volt.Mikorra 57 éves lesz, összejön neki a "40-es" csomagja, mehet teljes összegű nyugdíjba. A szolgálati ideje ekkor 43 év lesz, tehát 3 évre eső plusz százalékkal számolják ki a nyugdíját. Tehát 65 éves kora helyett 57 évesen mehet nyugdíjba 43 év szolgálati idővel, azaz nyert 8 évet életkorban, 3 év pluszot szolgálati időben.

Borbála gimnáziumot végzett, majd nappali egyetemen tanult 5 évig. Ő is szerencsés volt, mert folyamatosan végig dolgozott, gyesen is volt. Mikorra 63 éves lesz, neki is összejön a "40-es" csomagja, mehet teljes összegű nyugdíjba. A szolgálati ideje ekkor 45 év lesz, tehát ő is kap pluszot az 5 évre. Tehát 65 éves kora helyett 63 évesen mehet nyugdíjba 45 év szolgálati idővel, azaz nyert 2 évet életkorban, 5 év pluszot szolgálati időben.

A 40 év feletti plusz évekre akkor várhatólag 1,66 %-ot adnak, az évenkénti emelés várhatólag inflációkövető, tehát több, mint 1,66%.

Olívia 57 éves korától nyugdíjas, évente kap nyugdíjemelést, 63 éves koráig 6-szor.

Borbála 63 évesen 2-vel több szolgálati évre kiszámolt nyugdíjat kap, mint Olívia, és ekkor ez az induló nyugdíja.

Mindettől függetlenül köszöntöm az Olíviákat és Borbálákat!

Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

mesehabbal # 2010.12.03. 14:13

Kedves Korall54!

Akkor vegyük úgy:
Olívia 37 évet dolgozott mint közalkalmazott + 3 évet gyakorlati munkát végzett. Mivel nincs diplomája, nem kap pótszabadságot és a bruttó bére annyi, mint a most kezdő "0" évet megszerzett friss főiskolai diplomásnak.
Így a nyugdíja jóval kevesebb, mint annak a diplomásnak aki 39 + 1 évet (12 hó nyári munka) dolgozott + 5 évet tanult.

Mivel %-osan emelkedik a nyugdíj, az olló egyre jobban szétnyílik, ami már a 37 évi munkája alatt is, jó alaposan szétnyílt...

Persze nem szeretnék vitatkozni, mert mindenkinek a saját problémája fáj. Mivel olyan helyen dolgozom, ahol több a diplomás, látom melyikünket viseltek meg jobban a munkában töltött évek.

Ági

Zsuzsamama # 2010.12.03. 15:24

Ha már a példáknál tartunk: Adva van egy 54-es születésű nő és annak az 51-ben született fönökasszonya.
54-es 14 éves korától dolgozik,(munka mellett tanult) két gyerekkel csak 1-1 évet tudott otthonmaradni, - mert nagyon nem voltak jómóduak - tehát jelenleg van 42,5 munkaviszonya (42,5 minusz 2 év gyes).........és dolgoznia kell.
A fönökasszony 24 éves korától dolgozott (addig tanult), 6 évet volt otthon a gyerekekkel és 57 évesen elmehetett nyugdíjba, azaz dolgozott összesen 27 évet!
Az 54-es ha nem születik meg a nők 40 éves kedvezményes nyugdijazási lehetősége csak 61,5 évesen azaz 47,5 éves munkaviszonnyal - ha lenne - , a fönökasszony nyugdijának a töredékéért tud nyugdijba menni.

És mindez 3 éven múlik! Na kérem, ki tud itt igazságot tenni?

mesehabbal # 2010.12.03. 16:59

Nincs igazság. Az igazság emberek által gyártott fogalom, egy idegen test az univerzumban. Nem létezik elvont igazság. De törvény létezik. A különbségnek nyilvánvalónak kéne lennie.
Peter Soyer Beagle

nandy # 2010.12.03. 17:16

Zsuzsamama:
27 ledolgozott évvel a főnökasszony sem mehet nyugdíjba!

akizor # 2010.12.03. 17:16

Sziasztok!
Mindezt, hogy nincs átmenet,köszönhetjük a törvényalkotóknak,nincs meg a fokozatosság!
De mint láthattuk, most is milyen kevesen voltak az ülésteremben, mikor a mi dolgunkról vitáztak,biztosan ez is egy megfontolt, átgondolt döntés volt!

akizor # 2010.12.03. 17:21

De az 1951-esek elmehettek ,57 éves korukban!

Zsuzsamama # 2010.12.03. 17:44

Lehet, hogy nem voltam érthető:
54-esnek 42,5 év munkaviszonyból lejön 2 év gyes, marad 40,5 év tényleges munkavégzés.

Az 51-esnek van 27 év tényleges munkavégzése, hozzájön 6 év gyes meg 5 év egyetem, és boldog nyugdíjas. Ő elmehetett 57 évesen és beszámították az egyetemi éveket.

Az 54-es legkorábban 61,5 évesen mehetne el előrehozott öregségi nyugdijba, igaz nem csökkentett nyugdíjat kapna, mert megvan a 40 éve (bőven).
Hát ezért várom nagyon a végszavazást!

Korall54 # 2010.12.03. 19:12

mesehabbal

Jó, hogy reagáltál a kitalált példákra.
Úgy gondolom, hogy nem vitatkozunk, hanem megvitatjuk a témát több oldalról nézve, és így mindenki jobban átgondolhatja ezt az egészet.

Én tulajdonképpen azért vezettem végig a két példát, csak a számokra hagyatkozva, hogy segítsek értelmezni az új készülő "40 éves" csomagot a ma hatályos tv. szabta feltélekkel összevetve. Azt vettem észre, hogy még mindig van, aki nem látja tisztán, pedig Veci és más régi, a nyugdíjtémában jártas fórumozók már többször is elmagyarázták.Ez nem baj, mert mindig jöhetnek ide újak, akik még nem elég informáltak, és aki tud, segít.

Zsuzsamama

Jól rátapintottál arra, hogy bizonyos születési évjáratok között éles különbségek vannak.
Az 51-es nő már elmehetett 57 évesen 38 év szolgálati idővel.

Többször, többen (köztük én is) utaltak már arra a
bizonyos táblázatra, amiben látható, hogy az 52-es, ......59-es nőkre külön-külön évenként mi vonatkozik.
Ezt alaposan át kell vizsgálni és helyesen értelmezni, hogy képbe legyen az ember, és ezzel vesse össze a készülő "40 év" c. új csomagot.

Itt van a táblázat, az utolsó címet kell megnyitni:
http://www.onyf.hu/index.php

Egyébként én diplomás létemre őszinte tisztelettel és empátiával gondolok mindenkire, akinek a sors nehéz életet juttatott, és nem, vagy csak kicsit irígylem a nálamnál jobb helyzetűeket.

Üdv: Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

spaniel # 2010.12.03. 19:34

Sziasztok!

Végig olvastam a hozzászólásokat, és nem lett jó kedvem, és nem vagyok 100 %-ig biztos semmiben! Akármennyire nem tetszik, várnom kell a tv. megjelenését! 54-es vagyok, és sajnos nem számolják be a munkanélküli 306 napomat!
De nem ezt tartom igazságtalannak! Bár nagyon rosszul esik, hiszen nem tehettem arról, hogy munkanélkülivé lettem ! Becsület szavamra, nem végeztem szakmunkás iskolát, de itt olvastam, hogy 3 nap munka, 2 nap iskola, = és ez nem számít munkaviszonynak! Nem értem! Az EREDETI választási beszédben Navracsics azt mondta: kedvezni szeretnénk azoknak a nőknek, akik 40 év /direkt nem írom/ szereztek,és gyereket neveltek, összetartották a családot. Tudjanak unokázni, és mivel nagyobb teher rakódik rájuk, s talán tovább is élnek, mint a férfiak, tudjanak hasznos tagjai lenni a családnak, hiszen nincs óvoda, bölcsöde, stb. Hát ennyi!
Bíztatásul csak annyit: Ha én meg tudtam érteni a szakmunkás tanulók helyzetét, meg fogják érteni a NAGYOK is! Ha másképp nem, a munkával töltött heti 3 napokat számítják legalább be! Csak van ennyi emberség bennük!

Korall54 # 2010.12.03. 19:37

Bocs, a link megint nem lett jó, megpróbálom ismét bemásolni.
http://www.onyf.hu/index.php


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2010.12.03. 19:38

Hát ez sem jó, aki tudja, kérem tegye ide a táblázatot rejtő linket.


Üdv: Korall (53-as nö)

Veci # 2010.12.03. 19:52

ITT a táblázat:
Az öregségi és előrehozott (csökkentett összegű előrehozott) öregségi nyugdíjra jogosultság életkori feltétele 2010. január 1-jétől

http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

könyvmoly # 2010.12.04. 09:34

Sziasztok!
Tegnap voltam a nyufiba azt mondták 13. án kapják meg a végleges törvényt,hogy január 1-ig legyen idejük betanulni.

Zsuzsamama # 2010.12.04. 10:12

Édeskedves Könyvmoly!
Aztat nem mondták véletlenűl, hogy mikor kell bejelentkezni ahhoz, hogy jan. 1-vel "boldog nyugdijassá" legyünk? Te miért mentél? Lehet, hogy már most is lehet valamit intézni?
Köszi

könyvmoly # 2010.12.04. 10:23

Zsuzsamama!
Annyit mondtak csak amit leírtam azért mentem mert kimaradt a számolásból fél év az hiányzott a negyven évhez úgy gondolom 13.a után pár nappal felhívom és megkérdezem mikor lehet menni beadni a nyugdíjkérelmet.
De szerintem azután miután a közlönyben megjelenik.