Valami hiba történt.
Szóval, én máshogy látom a helyzetet.
A munkaszerződés éa tanulmányi szerződés két különböző jogviszonyt létesít, mégha az egyik a másikra tekintettel is jön létre.
Az Mt. 113. szakasza egyértelműen a tanulmányi szerződésből származó kötelezettségek megszegése miatti jogkövetkezményeket részletezi. A fizetés rendszeres késése, elmaradása nem a tanulmányi szerződés megszegése, így annak rendkívüli felmondási indoka sem lehet.
A BH-k szerint a tanulmányi szerződés túléli a munkaviszony megszűnését, a munkáltatót több esteben kötelezték a tanulmányi szerződésből folyó kötelezettségei teljesítésére, úgy hogy közben a munkaviszony megszűnését helybenhagyták.
Amennyiben a munkavállaló akár rendes, akár rendkívüli felmondással megszünteti munkaviszonyát, úgy a tanulmányi szerződés lehetetlenül, az Mt 113. (2) szakasza alapján a munkavállaló köteles a támogatást visszatéríteni.
A rendkívüli felmondásnak ugyanis nincs olyan a munkáltatót terhelő szankciója, hogy a tanulmányi szerződésből eredő veszteségeit is viselni kellene, és ugyan a munkaválló nem köteles tűrni a munkaszerződés megszegését, de a rendkívüli felmondás nem az egyetlen szankciós lehetősége.
(Analógiaként: ha ugyanazzal a vállakozóval szerződést kötök a házam kőmüvesmunkáira, és külön a villanyszerelési munkákra, de szerződésszegés miatt felmondom a kőművesmunkákra kötött szerződést, azért a a már a villanyszerelési munkákra a vállalkozó által megvásárolt anyagot ki kell fizetnem, azzal hogy az anyagot természetesen köteles nekem átadni)