passzív táppénz


edujka # 2009.03.24. 07:04

Üdvözlöm szeretném ha egy kérdésben a segitségemre tudna lenni.Holnapután lejár a felmondási időm ami 1 hónap volt,és érdeklőnék hogy ilyen esetben el lehetne-e menni még táppénzre,mert nagyon fáj a mellkasom és a hátam jó ideje de ha jól tudom már ilyenkor a megszűnő munkáltató nem fizeti a rám járó táppénzt?Igaz ez?akkor ha nem igy van hogyan tudnék még valahogy gyorsan ugy orvoshoz meni,hogy valami kis pénzt még igénybe tudjak venni.
Köszönöm

Dödölle1 # 2009.03.24. 07:10

Tisztelt Dödölle1!

Köszönöm gyors válaszát!

Már csak 1 kérdésem lenne!

Mi minősül táppénz iránti igény leadásának?

Kérdés indoklása:
Február elején leadtam a táppénzes papirokat. Akkor ott arról tájékoztattak, hogy a március eleji bérfizetéssel lesz rendezve a táppénz.

Március 12-ig vártam, majd érdeklődtem. Ekkor tájékoztattak arról, hogy nem írtam alá a nyilatkozatot amelyben az szerepel hogy nem vállaltam máshol munkát. (ezt leadáskor nem mondták…)
Postázták de visszament hozzájuk…
13-án aláírtam a papírt.
Kérdésem, hogy ettől az időponttól vagy februártól „ketyeg“ az óra?

Köszönettel -----------------

1. Február eleje minősül a táppénz igény előterjesztésének.

2.A "P" táppénz folyósításához valóban szükséges a hivatkozott nyilatkozat.

3.Az ügyintézési időnek nem része az az időtartam, amíg az ügyfél a hiánypótlásra érdemben nem válaszol.

4. A postatörvény szerint kézbesítettnek kell tekinteni azt a hivatalos küldeményt, amely "nem kereste" jelzéssel érkezik vissza a hatósághoz.

5.Az igény leadásakor illett volna a TB. ügyintéző kolléganőnek tájékoztatni a nyilatkozat szükségességéről. Persze ha a papírokat nem neki adta le, hanem pl. a közvetlen volt felettesének, akkor érthető, ha a nyilatkoztatás elmaradt.

6. Összegezve: Álláspontom szerint jelen esetben a foglalkoztató, mint tb. kifizetőhely részéről kamatfizetési kötelezettség nem áll fenn, bár elvárható lenne, hogy az elmaradt ellátás soron kívüli kiutalásáról hóközi kifizetés keretében haladéktalanul intézkedjen.

Üdv. :)

Munyó # 2009.03.25. 14:39

Tisztelt Olvasók!
Segitséget kérnék tőletek!Kérdésem a következő:
Nagyon úgy néz ki,hogy pár hónap múlva megszűnik a munkahelyem,ahol 8.éve dolgozom.Nincs semmiféle egészségügyi próblémám.Makk egészséges vagyok.Igy is elmehetek passziv táppénzre?Ki ir a házi orvosom?És ha igen,megéri?Kapok annyi táppénzt mint munkanélküli segélyt?
Ha nekem megszűnik a munkahelyem,a feleségem megy vissza dolgozni aki jelenleg gyeden van októberig.Én mehetek gyedre úgy hogy közben munkanélkülin vagyok?
Köszönöm a válaszokat.

Dödölle1 # 2009.03.25. 15:03

Tisztelt Olvasók!
Segitséget kérnék tőletek!Kérdésem a következő:
Nagyon úgy néz ki,hogy pár hónap múlva megszűnik a munkahelyem,ahol 8.éve dolgozom.Nincs semmiféle egészségügyi próblémám.Makk egészséges vagyok.Igy is elmehetek passziv táppénzre?Ki ir a házi orvosom?És ha igen,megéri?Kapok annyi táppénzt mint munkanélküli segélyt?
Ha nekem megszűnik a munkahelyem,a feleségem megy vissza dolgozni aki jelenleg gyeden van októberig.Én mehetek gyedre úgy hogy közben munkanélkülin vagyok?
Köszönöm a válaszokat.

-----------------

1. Ezt a háziorvostól kell megkérdezni.

2.Zárójelben és nagyon halkan jegyzem meg, hogy a fenti tényálással ez a joggal való visszaélés, TB csalás, amit a BTK. büntetni rendel.

3.A táppénz bruttó összege nagyon leegyszerűsítve és a szakszerűséget mellőzve, de közérthetően az előző évben elért béred 70%-a.

4.GYED és álláskeresési járadék egyszerre nem jár.

5. Az apa akkor jogosult GYED-re, ha az igényléskor biztosított és az ezen időpontot megelőző 2 éven belül van 180 bérezett napja.

6. Ha az anya dolgozik, mellette kaphat a gyerekre GYES-t.

7.Ha nincs jogviszonyod "álláskeresési járadék alapján" jogosultá válhatsz. Lásd az előző hozzászólásaimban szereplő OEP tájékoztató utolsó példáját.

8. Minden egyéb kérdéssel fordulj bizalommal a REP Pénzbeli Ellátási Osztályvezetőjéhez.

9. Nem tudom, hogy mennyi volt a jövedelmed, ebből következően hogy mennyi lenne a táppénzed, illetve az álláskeresési járadék összege, ezért erre a kérdésre nem tudok érdemben válaszolni.

Üdv. :)

Dödölle1 # 2009.03.25. 15:06

Üdvözlöm szeretném ha egy kérdésben a segitségemre tudna lenni.Holnapután lejár a felmondási időm ami 1 hónap volt,és érdeklőnék hogy ilyen esetben el lehetne-e menni még táppénzre,mert nagyon fáj a mellkasom és a hátam jó ideje de ha jól tudom már ilyenkor a megszűnő munkáltató nem fizeti a rám járó táppénzt?Igaz ez?akkor ha nem igy van hogyan tudnék még valahogy gyorsan ugy orvoshoz meni,hogy valami kis pénzt még igénybe tudjak venni.
Köszönöm

-------------
Igen, de minden kérdésére megtalálja a választ, ha egy kicsit visszaolvas.
pingvin # 2009.03.25. 15:21

Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben.
Jelenleg gyes-en vagyok. Február 23-tól dolgoztam egy cégnél, ahol fertőzést kaptam, ezért felvettek táppénzre március 20-tól. Ez egy pénteki nap volt, ekkor a munkáltatóm azt mondta, hogy a pénteki napot még elszámolja, hétfőtől viszont már nem kell mennem dolgozni, magyarul a próbaidő alatt felmondott. Persze nem azzal, hogy beteg voltam, hanem azzal az indokkal, hogy rosszul dolgoztam. Ami persze nem igaz, mert előtte 2 nappal dicsértek meg. Mindegy. Szóval most az a kérdésem,hogy jár-e nekem a táppénz, hisz ezen a héten táppénz állományba vett az orvos. Pénteken megyek vissza, a kezem még nem javult, valószínű, hogy még táppénzen fog tartani. Ha valaki nem dolgozik, jár neki táppénz? És ki fogja azt kifizetni, elszámolni? Hova kell leadnom a táppénzes papírt? Állítólag 3-4 hét, amig meggyógyul a kezem. Kb. addig lennék táppénzen is, ha az orvos is úgy látja jónak.
Köszönöm mielőbbi válaszukat, segítségüket.
Szép napot mindenkinek!

Dödölle1 # 2009.03.25. 18:34
Üdvözlet mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben. Jelenleg gyes-en vagyok. Február 23-tól dolgoztam egy cégnél, ahol fertőzést kaptam, ezért felvettek táppénzre március 20-tól. Ez egy pénteki nap volt, ekkor a munkáltatóm azt mondta, hogy a pénteki napot még elszámolja, hétfőtől viszont már nem kell mennem dolgozni, magyarul a próbaidő alatt felmondott. Persze nem azzal, hogy beteg voltam, hanem azzal az indokkal, hogy rosszul dolgoztam. Ami persze nem igaz, mert előtte 2 nappal dicsértek meg. Mindegy. Szóval most az a kérdésem,hogy jár-e nekem a táppénz, hisz ezen a héten táppénz állományba vett az orvos. Pénteken megyek vissza, a kezem még nem javult, valószínű, hogy még táppénzen fog tartani. Ha valaki nem dolgozik, jár neki táppénz? És ki fogja azt kifizetni, elszámolni? Hova kell leadnom a táppénzes papírt? Állítólag 3–4 hét, amig meggyógyul a kezem. Kb. addig lennék táppénzen is, ha az orvos is úgy látja jónak. Köszönöm mielőbbi válaszukat, segítségüket. Szép napot mindenkinek! -------------
    1. A GYES melletti jogviszonyra speciális szabályok vonatkoznak.
  • A megadott adatok alapján annyi napra vagy jogosult táppénzre, ahány napot dolgoztál, pontosabban ahány biztosításban töltött nappal rendelkezel. Magyarul ahány (naptári) nap van
  • 2009.02.23-tól 03.19-ig.

    3.Táppénz (a te esetedre nagyon leegyszerűsítve) annak jár, aki dolgozik (van munkaviszonya), de betegsége miatt munkáját ellátni nem tudja.

    4. Ha a betegség (keresőképtelenség) ideje alatt megszűnik/megszűnt a munkaviszonyod úgynevezett "passzív" jogon kaphatod tovább, mindaddíg amíg beteg vagy, de max. annyi napig, amennyi a fent megjelölt időtartamon belül van.

    5. A táppénzes papírt ( orvosi igazolást) -munkaviszony megszűnése esetén- a volt munkáltatóhoz kell elvinni, leadni. Ha ott van TB kifizetőhely a táppénzt ők folyósítják.

    Ha nincs akkor a volt munkáltató „Foglalkoztatói igazolás“ nyomtatványt köteles kiállítani és az előírt okmányokkal (TB. igazolvány, táppénzes papírok stb.) 3 munkanapon belül köteles megküldeni a munkáltató székhelye szerinti REP-nek.
    REP=Regionális Egészségbiztosítási Pénztár
    A táppénzt Ők folyósítják.

    Lásd: 1997. évi LXXXIII. tv. 61.§. + 217/1997 (XII.1) kormányrendelet.

    Az igény érvényesítése:
    (Az Ebtv. 61–65. §-ához)
    37. § (1) Ha a foglalkoztatónál társadalombiz­tosítási kifizetőhely (a továbbiakban: kifizetőhely) nincs, a foglalkoztató a terhességi-gyermekágyi segélyre, a gyedre, a táppénzre, a baleseti táppénzre vonatkozó igény elbírálásához „Foglalkoztatói igazolás”-t állít ki, és azt a biztosított által benyújtott igazolásokkal – gyermekgondozási díj iránti igény esetén az igénybejelentéssel – együtt három munkanapon belül a székhelye (telephelye) szerint illetékes REP-nek megküldi.

    A foglalkoztató a foglalkoztatói igazolásokat két példányban köteles kiállítani, és annak egy példányát öt évig megőrizni.

    A foglalkoztató az igény, illetve igazolások átvételét (beérkezését) hitelt érdemlő módon köteles igazolni.

    További kérdéseiddel fordulj bizalommal a Regionális Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási Osztályvezetőjéhez, aki készséggel tájékoztat.

    (A tájékoztatási kötelezettséget és a segítségnyújtást különben az egészségbiztosítási törvény 5.§-a is előírja a REP-nek.)

    Remélem tudtam segíteni.

    Üdv. :)

    pingvin # 2009.03.26. 09:34

    Kedves Dödölle14!
    Köszönöm a gyors válaszodat, nagyon sokat segített. Bár azt írtad, további kérdéseim esetén foruljak a REP-hez, mivel ők elérhetetlenek, gondoltam, megkérdezlek még, hátha mégis válaszolsz.
    1./ A naptári napba (02.23-03.20-ig) a hétvégét is bele kell számolni?
    2./ A munkáltatóm azt mondta, hogy ők csak egy napot számolnak el, a 03.20-át. A többit akkor ki fogja elszámolni? Dönthetnek úgy, hogy csak egy napot számolnak el?
    3./ A volt munkáltató hány napon belül köteles elszámolni és kiutalni a táppénzt?
    4./ Úgy tudom, a táppénz összege a bruttó bér 70%-a. Ebből vonnak-e még valamit? (Csak azért, hogy tudjam, milyen összegre számíthatok).
    5./ Holnap megyek vissza az orvoshoz. Az egy heti táppénzes papírt, ha kiadja, akkor be kell vinnem a munkáltatóhoz? És ha még 3 hétig táppénzen leszek, akkor 3 hét múlva menjek be a céghez, aki már rég nem alkalmaz? Ez nekem furcsa. Azt írod, a cégnél kell leadni és ha ott nincs kifizetőhely, akkor ők 3 napon belül kötelesek továbbítani a REP-nek a papíromat. Akkor nem egyszerűbb, ha megkerülöm a céget és egyenesen én továbbítom a REP felé a papírt?
    6./ A REP a táppénzes papír beérkezésétől számítva mennyi időn belül utal? És egyáltalán hova? Kinek kell megadjam a bankszámlaszámomat?
    7./ Az eredeti táppénzes papírt adjam le a cégnél? Mi van, ha "véletlenül" elvész? Nem elég nekik a másolat?
    Előre is köszönöm, ha válaszolsz. Nagyon sokat segítene. Hiába keresgéltem a net-en, nem kaptam ezekre a kérdésekre választ, mígnem rátaláltam erre a fórumra. Jó munkát! Üdv.

    Munyó # 2009.03.26. 12:42

    Dödölle!
    Köszönöm válaszod.Kérdeznék még valamit.
    Hacsak egy sima náthával megyek passziv táppénzre,akkor is 45 napig lehetek vele otthon?

    • A munkabérem,vagyis az órabérem:535 ft.Erre jönnek még juttatások,kb.100-120000-ra jön ki a bruttóm.Lennél olyan szives és megirnád,hogy ezzel a keresettel mennyi lenne a táppénz és mennyi a munkanélküli?

    Köszönöm a válaszodat.

    Dödölle1 # 2009.03.26. 15:33

    Kedves Dödölle14!
    Köszönöm a gyors válaszodat, nagyon sokat segített. Bár azt írtad, további kérdéseim esetén foruljak a REP-hez, mivel ők elérhetetlenek, gondoltam, megkérdezlek még, hátha mégis válaszolsz.
    1./ A naptári napba (02.23–03.20-ig) a hétvégét is bele kell számolni?
    2./ A munkáltatóm azt mondta, hogy ők csak egy napot számolnak el, a 03.20-át. A többit akkor ki fogja elszámolni? Dönthetnek úgy, hogy csak egy napot számolnak el?
    3./ A volt munkáltató hány napon belül köteles elszámolni és kiutalni a táppénzt?
    4./ Úgy tudom, a táppénz összege a bruttó bér 70%-a. Ebből vonnak-e még valamit? (Csak azért, hogy tudjam, milyen összegre számíthatok).
    5./ Holnap megyek vissza az orvoshoz. Az egy heti táppénzes papírt, ha kiadja, akkor be kell vinnem a munkáltatóhoz? És ha még 3 hétig táppénzen leszek, akkor 3 hét múlva menjek be a céghez, aki már rég nem alkalmaz? Ez nekem furcsa. Azt írod, a cégnél kell leadni és ha ott nincs kifizetőhely, akkor ők 3 napon belül kötelesek továbbítani a REP-nek a papíromat. Akkor nem egyszerűbb, ha megkerülöm a céget és egyenesen én továbbítom a REP felé a papírt?
    6./ A REP a táppénzes papír beérkezésétől számítva mennyi időn belül utal? És egyáltalán hova? Kinek kell megadjam a bankszámlaszámomat?
    7./ Az eredeti táppénzes papírt adjam le a cégnél? Mi van, ha „véletlenül“ elvész? Nem elég nekik a másolat?
    Előre is köszönöm, ha válaszolsz. Nagyon sokat segítene. Hiába keresgéltem a net-en, nem kaptam ezekre a kérdésekre választ, mígnem rátaláltam erre a fórumra. Jó munkát! Üdv.

    ------------------
      1. Igen, attól naptári nap és nem munkanap.
  • A munkáltatód a betegszabadságról beszél te pedig a táppénzről kérdeztél. A dolgozó keresőképtelensége esetén -évente- az első 15 munkanapot a munkáltató fizeti a dolgozónak betegszabadság címén. Lád a Munka Törvénykönyvének a vonatkozó szakaszát. Ez a kötelezettség azonban csak addig áll fenn, amíg a munkaviszony fennáll. Esetedben tehát ha a jogviszonyod 03.20-án szűnt meg, akkor erre a napra a munkáltatód fizet 1 napi betegszabadságos bért (összegét tekintve ez az 1 napi bér 80%-a, majd 03.21-től kaphatsz "passzív" táppénzt.
  • Ha azonban a papírjaidban az szerepel, hogy a jogviszonyod 03.23-án szűnt meg, akkor még erre a napra is a munkáltatód fizet -feltéve, hogy a 15 munka napot még nem merítetted ki- és 03.24-től kaphatsz táppénzt.

    3. Sajnos még mindíg nem tudom, hogy a munkáltatódnál van-e TB kifizetőhely, ugyanis a válasz ettől függ.
    A betegszabadságos bért az utolsó munkában töltött napon ki kellett volna fizetnie, ha ezt nem tette a határidő: azonnal, ha van TB kifizetőhely, akkor a táppénzt a munkabér utalási napon (tárgyhó 10.) kell kifizetni. Ha nincs TB kifizetőhely a munkahelyeden (ez általában a 100 fő alatti cégeknél nincs) akkor a táppénzt a REP fizeti. Erről bővebben az előző hozzászólásokban olvashatsz.

    4. Igen vonnak, adóelőleget.

    5. Egyszerűbb, beviheted a REP-hez te is, de azt a bizonyos Foglalkoztatói igazolást akkor is a volt munkáltatónak kell kiállítani.(Ehhez kell csatolni az első orvosi igazolást, TB igazolványt stb.) Az erről szóló jogszabályt előzőleg bemásoltam. Ez azért van így, mert fő szabály szerint a táppénz egy munkaviszonyhoz kötött ellátás, a munkaviszonyt, bért, a jogviszony jellegét, a heti munkaidőt, a kiadott betegszabadságot és még sok fontos adatot a munkáltatónak kell megadni ahhoz, hogy az igényt helyesen el lehessen bírálni.

    6. A fent hivatkozott nyomtatványon lehet (kell) megadni a folyósítási címet, vagy a bankszámlaszámot is.

    7. A REP -ha minden szükséges adat és okmány beérkezett- a beérkezést követő 30 napon belül utólag utal.

    8. Az orvosi igazolás egy olyan bizonylat, amire pénzt fognak kifizetni, másolatra pénzellátás nem fizethető, a boltos sem ad neked árút fénymásolt ötezresre, tehát az eredetit kell a REP-hez beküldeni.
    Tetszik, nemtetszik így írja elő a jogszabály.
    A munkáltatód viszont a tőled átvett okmányokról köteles átvételi elismervényt adni, mint ahogy ha Ők is majd személyesen viszik be a REP-hez a leadásról kapnak igazolást.

    9. A REP-nél van személyes ügyfélfogadás is. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az ügyfelek tájékoztatása a REP-nek jogszabályban előírt kötelezettsége.

    Erről egy kicsit bővebben:

    Kevesen tudják, hogy a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 5.§. kötelezően előírja a REP-nek az ügyfelek tájékoztatását.

    Ezen jogszabályi hely szerint: "Az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, SEGÍTSÉGET NYÚJT IGÉNYE ÉRVÉNYESÍTÉSÉHEZ.

    Mindezek figyelembevételével -amennyiben még kérdésed van- javasolom, hogy élj a jogszabály adta lehetőséggel és keresd fel a lakóhelyed szerinti Regionális Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási Osztályát, osztályvezetőjét.

    Üdv. :)

    Dödölle1 # 2009.03.26. 15:47

    Dödölle!
    Köszönöm válaszod.Kérdeznék még valamit.
    Hacsak egy sima náthával megyek passziv táppénzre,akkor is 45 napig lehetek vele otthon?

    A munkabérem,vagyis az órabérem:535 ft.Erre jönnek még juttatások,kb.100–120000-ra jön ki a bruttóm.Lennél olyan szives és megirnád,hogy ezzel a keresettel mennyi lenne a táppénz és mennyi a munkanélküli?
    Köszönöm a válaszodat.

    -------------------
    Külön kell választani azt, hogy ha valaki beteg maximum meddig lehet passzív táppénzen (ez a 45 nap)

    és azt, hogy egy betegséggel az orvos meddig tarthat táppénzen. (Az orvosnak elő van írva, hogy hány napig tarthat keresőképtelen állományban egy lábtöréssel, egy náthával... stb.

    2. Tudomásom szerint a munkanélküli -keressél bármilyen sokat- 90 napig max. a minimálbér 60%-nak a kétszerese, további 180 napig a minimálbér 60%-a, a táppénz pedig nagyon leegyszerűsítve -az előző évi- (átlag) béred 70%-a, ha van legalább 2 éves folyamatos minkaviszonyod.

    3. Ha van még kérdésed neked is javasolom a REP Pénzellátási Osztályvezetőjét, szóban sokkal részletesebb választ lehet adni a kérdéseidre.

    Üdv. :)

    Erzsó1983 # 2009.03.27. 12:18

    Tisztelt Olvasók!

    Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
    A páromnak 03.31-én lejár a szerződése, nem hosszabbítják meg. 7 hónapig dolgozott itt. Egy ismerőse azt javasolta, hogy menjen el az orvoshoz 31-e előtt. De az orvos nem írta ki táppénzre. Azt mondta, hogy ha nem jogosult álláskeresési járadékra, akkor kiírja passzív táppénzre. Én úgy tudtam, hogy ha megszűnik a munkaviszon és 3 napon belül elmegy az orvoshoz akkor jogosult a passzív táppénzre.
    Válaszukat előre is köszönöm.

    nandy # 2009.03.27. 12:36

    Csak halkan jegyezném meg, hogy a passzív táppénz nem szabadon választható alternatíva.
    Az annak jár, aki valóban beteg, és megszűnt (vagy megszűnik) az állása...

    Amíg a passzív táppénzt kapja, addig nem jogosult munkanélküli ellátásra - ez fordítva is igaz. De ha már az orvos azzal kezdi, hogy ha munkanélkülire megy... az sejtetni engedi, hogy szó sincs semmilyen betegségről, mely a táppénz jogosságát igazolná.

    Továbbá gratulálok az "ügyeskedőknek", miattuk szigorítják folyamatosan a passzív táppénz intézményét, szerintem jövőre el is fogják törölni... ha így folytatódik.

    vagyok1 # 2009.03.30. 16:48

    Szia!
    A passzív táppénz után mehetek munkanélkülire 3 hónapig, ha addig nem sikerül állást találnom? Előre is köszönöm válaszodat!

    monalisa1 # 2009.03.30. 18:32

    Olvass kicsit vissza, a kérdésedre bizonyára megtalálod a választ - bizonyára mást is foglalkoztatott ezen probléma.

    Veci # 2009.03.30. 18:34

    Az itt megadott helyen található a munkanélküliek ellátásáról szóló információ:

    http://munkajog.com/…llatasa.html#…

    Ezen belül nézze meg az álláskeresők támogatása részt. Ha az elmúlt 4 évbe volt folyamatos munkaviszonya (a szolgálati ideje alapján arra következtetek), akkor a következőkre jogosult:

    •270 nap támogatás, ebből 91 nap Álláskeresési járadék az átlagkereset 60 %-a (bruttó), max. a minimálbér 120 %-a (nem dolgozhat kiskönyvvel), 85 800 Ft.

    •179 nap Álláskeresési segély a minimálbér 60 %-a (bruttó) kb. 42 900 Ft, ekkor dolgozhat kiskönyvvel

    Aki elmúlt 55 éves
    •újabb 6 hónap, ekkor a minimálbér 40 %-a (bruttó), 28 600 Ft

    •utána nyugdíj előtti segély 28 600 Ft (bruttó), aki 5 évvel a nyugdíjkorhatár előtt van és regisztrált munkanélküli.

    Érdemes elolvasni 1991. évi IV. törvény
    a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról V. Fejezet A MUNKANÉLKÜLIEK ELLÁTÁSA


    Üdvözlettel Veci

    vagyok1 # 2009.03.31. 14:21

    Köszönöm a választ!

    Tehát ha jól értem:

    • megszűnik a munkaviszonyom, 3 napon belül elmegyek pszzív táppénzre (ha megbetegszem)
    • beadom az OEP-nek a papírokat (kifizetőhely nincs a jelenlegi munkahelyemen) AKKOR AMIKOR MEGGYÓGYULTAM, VAGY AZ IS 3 NAPON BELÜL? már csak ez nem világos
    • kifizetik a táppénzt
    • álláskeresési járulékot kérek, ha nem találok addig munkát (ami az átlagkereset 60 %-a)

    Köszönettel

    Veci # 2009.03.31. 19:44

    91 nap Álláskeresési járadék az átlagkereset 60 %-a
    179 nap Álláskeresési segély a minimálbér 60 %-a.


    Üdvözlettel Veci

    Veci # 2009.03.31. 21:00

    Táppénzre vonatkozó információk:

    www.oep.hu/portal/page?… - 145k -


    Üdvözlettel Veci

    vagyok1 # 2009.04.01. 04:23

    köszi

    exterke # 2009.04.02. 15:07

    Szia! A passziv táppénznél nézi -e az OEP , hogy a háziorvosom Budapesti de a megszünt munkahelyem más megyében volt?
    A választ előre is köszönöm!
    Exterke

    Dödölle1 # 2009.04.03. 05:53

    Szia! A passziv táppénznél nézi -e az OEP , hogy a háziorvosom Budapesti de a megszünt munkahelyem más megyében volt?
    A választ előre is köszönöm!
    Exterke

    ---------
    Nem. Magyarországon szabad orvosválasztás van.

    Üdv. :)

    peti159 # 2009.04.17. 09:51

    Sziasztok Fórumozók!

    A következő kérdésekben szeretném a segítségeteket kérni:....a tények...

    Passzív táppénzen vagyok/gerincsérv és gerincfájdalmak/,a 45 nap hamarosan/6nap múlva/ lejár.Ellenben a rehabilitációs kezelések „a Magyar egészségügyet ismerve 1 hónap múlva kezdik meg a kezelést” majd csak a már említett 1hónap múlva májusban kezdődnek el.

    Kérdéseim:

    • jelenleg lehetőség van a méltányossági 45nap igénylésére?
    • Milyen módon,kinek kell jelezni az igényt?
    • Mi és kinek az „ajánlása” szükséges az igényléshez/háziorvos;szakorvos/???

    Segítségeteket előre is köszönöm.


    F.P

    Veci # 2009.04.17. 12:53

    peti159

    Ezt tanulmányozd a méltányossági táppénzről:

    http://www.csaladinet.hu/…anyossagbol/

    Méltányosság a passzív jogon igénybe vett táppénz esetén
    Abban az esetben, ha a beteg a biztosítási jogviszonya megszűnését követő első, második illetve harmadik napon válik keresőképtelenné, akkor ún. „passzív jogon” a jogszabályban foglaltak szerint legfeljebb 45 napon át részesülhet táppénzben. Amennyiben keresőképessége ezen időszak alatt még nem állt helyre, táppénz folyósítás meghosszabbítása iránt méltányossági kérelemmel fordulhat az egészségbiztosítási pénztárhoz.

    A meghosszabbítás csak akkor engedélyezhető, ha a megyei egészségbiztosítási pénztár ellenőrző főorvosa javasolja, aszerint, hogy az engedélyezhető időtartam (45 nap) alatt a keresőképesség várhatóan helyreáll-e.

    Itt is találsz segítséget: Méltányossági táppénz címnél keresd ki
    http://www.ugyved.hu/munkajog.php#…


    Üdvözlettel Veci

    kispetya # 2009.04.28. 12:24

    Sziasztok!
    Passzí táppénzből csak adóelőleget vonnak vagy mást is?(munkavállalói jár.,nyugdíjjár.,stb.)Lehet,hogy már ,,elhagzott",bocs ha nem figyeltem.
    Üdv.:kispetya