Munkaviszony megszűntetése


Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.27. 08:20

Megállapodni sohasem jogellenes. (Ide nem értve a bűncselekmény közös elkövetésében megállapodást.) De két fél kell hozzá. Minimum.

3play # 2010.01.27. 08:03

Remélem ez a válasz a kérdésemre:

Wasp-tól idéztem:
A munkáltatónak nincs olyan lehetősége, hogy egyoldalú döntéssel a felmondási időt „lezárja“ és ne fizesse ki a munkabért. Erről csak megállapodni tudna veled.

Tehát nem jogellenes megállapodnom vele?!
Csak a felmondásom időpontjáig fizessen ki , ennyit szeretnék elérni!

3play # 2010.01.27. 05:12

Kedves Wasp!
akkor a kérdésem a következő: ha most közösen meg tudnánk egyezni abban,hogy a felmondási időpontomig kifizeti a béremet , követek-e el jogilag hibát?

_Wasp_ # 2010.01.26. 15:54

biztos nagyon vicces, hogy olyan tanácsot adtál amivel nagyon könnyen megszívhatja a kérdező, és egy biztosan bukott per jól fizető vesztese lehetne. Kérdés, ő is ennyire vidáman nevetne-e?

(Ha valamihez nem értesz, akkor óvatosan szakértsd, mert a végén még valaki hallgat rád. Én se megyek el pl. a belgyógyászati fórumra gyógyszerszedési tanácsokat osztani...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

dallos79 # 2010.01.26. 10:25

HI-HI!!!

_Wasp_ # 2010.01.26. 09:25

Bmona:

  1. a munkahellyel
  2. ha megszűnik a munkaviszony
  3. várhatóan nem azonnal, mert nem biztos, hogy megszűnik a munkaviszony

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.26. 09:22

tisztelt 3play

kérem, Dallos79 válaszát teljesen hagyja figyelmen kívül, kb minden jogi alapot teljes egészében nélkülöz, viszotn Nandy és jómagam szerintem megadtuk az önre vonatkozó választ, de ha mégsem, akkor kérem, pontosan mondja el, mi a jogi helyzet, és mit is szeretne elérni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Bmona70 # 2010.01.26. 08:35

Tisztelt Szakértők!
A következő ügyben kérném segítségüket:
Jelenleg GYES-en vagyok 2. gyermekemmel, mely 2010. febr.08-ig tart. Most jelentkeznék a munkáltatómnál (közel 10 éves munkaviszony) a visszamenetelem ügyében, de teljesen véletlenül az e-cégjegyzéken böngészve derült ki számomra, hogy 2009. januárja óta a munkáltatóm felszámolás alatt áll (Ők nem értesítettek erről). A cégjegyzékből kiderül a felszámoló cég és a felszámoló biztos elérhetősége.
Kérdésem:

  1. Kivel kell felvennem a kapcsolatot? A m.hellyel vagy a felszámolóval?
  2. Várható-e ilyen ügyben végkielégítés, szab.megváltás, stb?
  3. Azonnal elékszítik a felmondást, ill. a kiléptetéshez szükséges papírokat? Mert ugye új állás után kellene néznem...

Jelenleg hirtelenjében ezek a kérdések jutnak eszembe, de ha van még valami fontos dolog amire oda kell figyelni szívesen venném ha felhívnák rá a figyelmemet. Mentségemre legyen mondva, immáron 6. éve nem dolgozom (egymás után jöttek a gyerekek), és eléggé kiestem ezekből a jogi kérdésekből :-(
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.
Bmona70

dallos79 # 2010.01.26. 07:59

kEDVES 3PLAY!
Nem szeretnk belebeszélni a "tárgyalásba" de szerintem amit a felmondás elött ledolgoztál 20 napot azt mindenféleképp ki kell fizetni neked,a 30 napos felmondési időről meglehet eggyezni,de neked a munkáltatónak fizetni abszurd,maximum nem adja ki a papírjaid amíg le nem jár a felmondási időd.Táppénzt nem Ő ,hanem a Tb fizeti Ő az első 15 napot fizeti(betegszabadság)Közben pedig védett vagy nem rúghat ki.Kérdés a felmondás mikor született!Bocs,hogy belemagyaráztam,ne vedd irányadónak amit írtam én csak melós vagyok nem Jogi szakértő,de látom tei belekeveredsz egy olyan vitába mint Én:(
ui:Mindenképp várj egy szakértői válaszra...!

dallos79 # 2010.01.26. 07:52

Tisztelt Wasp!
Köszönöm megtisztelő válaszát,de nem fogom folytatni ezt a meddő vitát!Én segitséget kértem a fórumtól,pár nap múlva egy 2 soros választ kaptam két passzal.Azt gondoltam valamivel komolyabban veszik a segitség nyújtást 2 sornál...!
Ha Ön, úgy érzi meggyőzödése ellenére válaszolt a kérdésemre megkérdezném mi volt az Őn ellenére a nevem,a kérdésem vagy MI?Ha Ön úgy érzi Pókerezni szeret és ezt közli is velünk ne sértődjön meg,ha ezt valaki egy JOGI FÓRUMON kicsit nem ide illőnek gondolja!
Mindazonáltal az Önökhöz forduló emberek talán azért kérdeznek,mert nem tudják a jogi formákat megfejeteni és úgy gondolják itt könnyebben kapnak választ!
Igérhetem többet nem fogom Önt ill.Önöket zavarni,mert látom még az a 2 sor is megterhelő volt Önnek!
Tiszetelettel:D.L.

végrehajtó1 # 2010.01.26. 07:48

3play!

Egyre zavarosabb a történeted...

3play # 2010.01.26. 06:20

még annyit az egész herce-hurcához , hogy állítólag beszélt a főnököm az orvosommal , aki elmondta a főnöknek meddig lehetek táppénzen!
Adhat ki az orvos ilyen vagy hasonló infót??
Valamint 0Ft-ból , hogy fizetek a banknak?
És megegyezhetek-e a munkáltatóval , ha számomra elfogadható ajánlatot tesz táppénz alatt?

3play # 2010.01.26. 06:09

Kedves Wasp!

A munkáltatónak nincs olyan lehetősége, hogy egyoldalú döntéssel a felmondási időt „lezárja“ és ne fizesse ki a munkabért. Erről csak megállapodni tudna veled.
Na éppen ez a problémám , hogy próbálkozik megállapodni velem. Vagyis inkább gyanus...
Lehet , hogy nincs pénze?
Ajánlata lényege: én 0Ft-ot kapok a ledolgozott napjaim után ez 15 nap , és ő eltekint a felmondási idő 30 napjának kártérítési összegétől.
Tehát nem fizetne szerinte senki-senkinek.
Viszont én táppénzen vagyok , tehát szerintem:
járna nekem , sőt ki kell fizetnie részemre a ledolgozott 15 napot+ táppénz összegét.köv. hó 10-én!
Az új munkahely még vár rám!
Az a bajom nem szeretnék pénz nélkül elmenni!
A munkáltató meg nem akar fizetni!Ill. próbál megegyezni!

nandy # 2010.01.25. 21:22

3play:

Viszont indokoltan lettem táppénzre véve!
De akkor valószínűleg a másik helyen sem dolgozhatsz... Hacsak nincs totál más munkaköröd.

_Wasp_ # 2010.01.25. 19:20

én sem értem, pedig vagy háromszor átolvastam. :(

(Mi ez a 3 nap, 20 nap, és a táppénz ki nem fizetése?)

Mindegy, leírom az elveket még egyszer, hátha most jobban érthető lesz számodra.
A felmondási időt le kell dolgozni, vagy meg kell állapodni arról, hogy nem kerül ledolgozásra.

Ha táppénzen vagy, az munkavégzésnek számít. Ha táppénzen vagy, nem mehetsz el máshova dolgozni. (Ha nem jogos a táppénz akkor egyébként csalást követsz el, és okot adsz a rendkívüli munkáltatói felmondásra.)

A munkáltatónak nincs olyan lehetősége, hogy egyoldalú döntéssel a felmondási időt "lezárja" és ne fizesse ki a munkabért. Erről csak megállapodni tudna veled.

most már sikerült világossá tenni a lényeget?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.25. 14:23

Remélem világosan fogalmaztam?!
Hát nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.25. 14:23

Remélem világosan fogalmaztam?!

3play # 2010.01.25. 13:53

Köszönöm Kedves Wasp,válaszod!

Viszont , lehet , hogy félreértett!
20 mnap nem kifizetését szeretné a munkáltató!(ezt eddig ledolgoztam)
30 nap felmondási időt nekem kellene kifizetnem , de most hirtelen hajlandó eltekinteni tőle.
ez számomra a fura!!!
Megjegyzem jogos a táppénzem!
Jól látom-e, hogy nem szeretne táppénzt fizetni?
Remélem világosan fogalmaztam?!
Válaszát köszönöm!

_Wasp_ # 2010.01.25. 13:44

3play:

a jogszerű megoldás az, hogy ledolgozod a felmondási időt, vagy megállapodsz valamiképpen a munkáltatóddal a le nem dolgozásáról (úgy gondolom, hogy az ajánlata egyébként teljesen korrekt - 3 nap nem a világ)

Ha elmész táppénzre, miközben a másik helyen elkezdessz dolgozni, az több szempontból is jogellenes. Bár lehet hogy nem derül ki, de lopni ugye akkor sem szabad, ha épp nem látják.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.25. 13:40

Kedves Wasp!
Köszönöm a hozzászólást,de túl sokra nem mentem vele…azt gondoltam,itt komoly emberek adnak válaszokat(bár ez néha gondolom nem egyszerű).

Kedves Dallos, a névaláírásom nem véletlen, Gyanítom, hogy a kérdezők többsége ritkán megy valamire az itt kapott válaszokkal.

Komolytalanok volnánk? Nos, talán igen - ezúttal is voltam annyira komolytalan, hogy meggyőződésem ellenére legjobb tudásom szerint válaszoltam önnek, de bizton megígérhetem, hogy ez nem fog többé előfordulni.

Nem azért írtam ide mert pókerezni szertnék,bár lehet,hogy az jobban érdekli Önt,mint az hogy segítsen.Őszintén sajnálom!
Igen, tényleg jobban érdekel a saját pókerbankrollom, mint az ön problémája. Ha önt jobban érdekli az én problémám, mint a saját bankszámlájának az egyenlege, akkor szívesen megadom, hogy hova utalhat egy megfelelően nagy összeget mellyel egy épp aktuális problémámat megoldhatná.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

3play # 2010.01.25. 11:53

Kedves fórumozok!
Abban kérném a segítségeteket , hogy felmondtam , a munkáltató elfogadta "rendes felmondás a munkavállaló részéről" , a 30 napos felmond. időhöz azonban ragaszkodik.
Eltelt 3 nap , teljesen kiakadtam , (lenne másik mhely.).Most azzal állt elő nem fizeti ki az eddig ledolgozott időmet és nekem se kellene kifizetni a felmondási idő 30 napját!
Viszont indokoltan lettem táppénzre véve!
Szerintetek mi a jó megoldás????
Jól meg vagyok kutyulva...
SEGÍTSÉG!!!!!!!

dallos79 # 2010.01.25. 10:32

Kedves Béla!
Köszönöm hozzászólását,de egy tudatlan,iskolázatlan barom vagyok,mert nem is gondoltam arra a mindenki által köztudott tényre,hogy csak egy és csak is egy válasz lehet a megoldás a kérdéseimre...Póker stílusban!!!
Végrehajtónak köszönöm a válaszát így már kezdek képben lenni!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.25. 09:02

Gondolod, hogy ha a szájába rágod, akkor megérti? Nem vagyok benne biztos azok után, hogy Wasp válaszát nem értette. (Az külön mókás, hogy nem vette észre, azért nem kapott több választ, mert az az egy helyes volt.)

Apropos: közös megegyezés és munkavállalói rendkívüli felmondás esetén is járhat azonnal az álláskeresési támogatás.

végrehajtó1 # 2010.01.24. 14:11

dallos79 # e-mail 2010.01.20. 15:59 Tisztelt Szakértők!
Néhány felmondással kapcsolatos információra lenne szükségem:
1, Milyen felmondási móddal tarthatok igényt a 4 év és 9 hónapos munkaviszonyommal a végkielégítésre,ha jól tudom egy havi jár?
2,Terthat -e igény a felmondási időre a cég ha én mondok fel?
3,Van olyan felmondási mód ,ahol a végkielgítést és a felmondási időt is kifizetik?
4,Munkanélküli járulékot mely esetben kaphatom „azonnal“?
Másodállásom ,hogy alakul át,ha a főállásom megszünik?

1.Rendesfelmondás a munkáltató részéről és ha megtud egyezni a munkáltatóval akkor a közös megegyezés
2.igen
3.lásd 1 válasz
4.rendesfelmondás a munkáltató részéről

monalisa1 # 2010.01.24. 12:35

Kedves dallos79

Javaslom átírni a kérdést a "munkajog, foglalkoztatás" rovatba - ott is megkeresni a megfelelő topicot -, valószínűleg előbb felfigyelnek rá és akkor az érdemi válaszolás.

Addig is itt balra az "Adattár" rovat "keresőbe" beírni pl. a végkielégítés címszót, és sok találat jelenik majd meg, hiszen a témát/hasonlót előzőekben sokakat foglalkoztatott - és a megválaszolások.

"Mona"
laikus hozzászóló