Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BJúlia # 2014.12.18. 09:06

Rehabilitációs gazdasági szakértőként szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás. Lásd szakmai honlapom, ahol email elérhetőségem is is megtalálja Mindenki, aki megtisztel megkeresésével. Határozata (tény) ismeretében önzetlenül tájékoztatom, mit tehet, mit nem, jogszerű-e határozata, ha van jogalapja, megírom Ön helyett a fellebbezést, keresetet,...(egy ügyvéd sem garantálhatja egy per kimenetelét)

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők, megváltozott munkaképességű személyek nem ismerik ezeket (Munkaadóknak megbízási díj ellenében szolgáltatok szakértőként).

Ezen ISMERETEK HIÁNYA HÁTRÁNYOS KÖVETKEZMÉNNYEL járhat, komoly lehet az anyagi veszteség.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

Áldott Ünnepeket kívánok.Fogadják szeretettel a következő idézetet:
A Karácsony éppen azt hirdeti nekünk, hogy minden külső változásnak lelki feltételei is vannak, s belső változás nélkül igazi eredményt várni nem lehet. A népek lelkületében kell jobb igazságnak fakadnia ahhoz, hogy jobb világrend születhessék. ~ Makkai Sándor

Az emberi minőség nem vásárolható meg, nem állítható elő technikai leleményekkel, géppel, gyógyszerekkel.
A jellemet, a pozitív karaktert, a becsületességet, az egyenességet, a jószívűséget csakis
az emberi elme hozhatja létre.~ Gary Chapman

EgyHazafi # 2014.12.15. 10:38

akkor nem értem miért beszélnek 1-1,5 éves csúszásokról Budapesten ha "csak" fél évet csúszik ?

vamacs # 2014.12.14. 16:52

Kedves EgyHazafi!

Budapesti vagyok, márciusban volt esedékes a felülvizsgálatom. November közepén hívtak be, de még nem kaptam meg az eredményt.

BJúlia # 2014.12.14. 14:56

EgyHazafi
ha soros felülvizsgálata 2014.május volt, akkor nem baj, ha nem hívják, addig kapja jelenlegi ellátását, amíg meg nem született a felülvizsgálatot követő jogerős határozat, azután annak megfelelően.
Tehát ne aggódjon, és ne foglalkozzon a csúszással (legyen érvényes, úgy fél éven velüli szakorvosi javaslata, hozzájuk nehezebb bejutni, mint háziotvosi véleményért majd a felülvizsgálati időpontot, ha megkapja, és ennyi.

matyi
válaszoltam email, megtisztelt megkeresésével. A lényeg: MÁS a jogszabályi feltétel a rokkantsági ellátásnak és MÁS a vizsgálat, MÁS az intézmény is, nem biztos, hogy aki rokkantsági ellátott, az parkolási igazolványra is jogosult.

Hiszen megváltozott munkaképességá személyek ellátásánál (rokkantsági vagy rehab ell.) a munkavégző képességet vizsgálja bizottság, a rehabilitálhatóságot és az egészségi állapot %-os mértékét, amelybe minden munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló tényezőt figyelembe vesznek (nem csak egészségi állapot funkcionális mértékét, hanem életkor, képezhetőség, képzettség,.....) a 2011. évi CXCI.tv. értelmében.

Parkolási igazolvány jogosultságnál NEM Rehab Szakig Szervnél kell benyújtani igényt, hanem önkormányzat okmányirodájánál, amely hivatal kikéri Rszsz és Nrszh szakvéleményét, hogy közlekedési képességében súlyosan akadályott-e a 102/2011. Korm.r. értelmében:
lásd szakmai honlapomon itt III.6) 7) pontban az ott lévő jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Email válaszoltam részletesen.
Szép hetet

EgyHazafi # 2014.12.14. 11:05

KInek van konkrét tapasztalata Budapesten a soros behívásokkal kapcsolatban.

Jelenleg mennyit csúszik ?

májusi volt az előirányzat nekem de még nem hívtak.

1 év 1,5 év vagy több ?

matyi78 # 2014.12.11. 21:57

Tisztelt B.Júlia!A Héten kaptam meg a határozatot!D minösitést!Ö.E.K:73%
3évre nagyon örültem neki!Gerincpanaszaimat nem irták bele!Igényelhetem a Parkoló Kártyát?

BJúlia # 2014.12.11. 05:50

Meglepődött
Istenem, nehogy olyat tegyen, amit nem kéne így nyugdíj előtt!!!!
Valószínűsítem elmondása alapján, hogy Ön 2011.dec.31-ig betöltötte az 57. életévét, és azidáig rendsz.szoc.járadékos vagy átmeneti járadékos vagy III.cs. rokinyugdíjas volt, akkor az Ön ellátását átnevezték 2012-től rokkantsági ellátássá, és kapja ugyan olyan összegben.
Ha ez így van, akkor Mmtv (2011. évi CXCI.tv. )értelmében NEM kell beadnia felülvizsgálati kérelmet, a rehabos munkahelyen is foglalkoztathatják (327/2012.Krom.r. értelmében bértámogatással mindaddig, amíg el nem érte öregségi nyugdíjkorhatárát.
Rehab gazd szakértőként erről tudom tájékoztatni.
Szép napot, mennem kell

Szalmakalap # 2014.12.10. 16:39

Tisztelt B.Júlia!

Köszönöm a tájékoztatást. November 19-én voltam özvegyi nyugdíj ügyben felülvizsgálaton. Még nincs határozat a kezemben. Amint lesz, megkeresem.

Meglepődött # 2014.12.10. 11:41

Tisztelt Szakértő!

61,5 éves nő vagyok, 14 éve 65%-os rokkant. A nyugdíjkorhatárig 1,5 évem van hátra. Jelenleg rehabilitációs munkakörben vagyok foglalkoztatva, napi 6 órában. Sokmindent olvastam az interneten, és össze vagyok zavarodva. Nekem is be kell adnom 2014. december 31-ig a rokkantság felülvizsgálati kérvényt? Vagy az csak az 57 éven aluliakra vonatkozik? Ha nem adom be a felülvizsgálati kérvényt, akkor a rokkantsági járulékot megvonják tőlem 2015-től? És ezzel a munkahelyem is elveszítem?

Válaszát előre is köszönöm.

Meglepődött # 2014.12.10. 11:40

Tisztelt Szakértő!

61,5 éves nő vagyok, 14 éve 65%-os rokkant. A nyugdíjkorhatárig 1,5 évem van hátra. Jelenleg rehabilitációs munkakörben vagyok foglalkoztatva, napi 6 órában. Sokmindent olvastam az interneten, és össze vagyok zavarodva. Nekem is be kell adnom 2014. december 31-ig a rokkantság felülvizsgálati kérvényt? Vagy az csak az 57 éven aluliakra vonatkozik? Ha nem adom be a felülvizsgálati kérvényt, akkor a rokkantsági járulékot megvonják tőlem 2015-től? És ezzel a munkahelyem is elveszítem?

Válaszát előre is köszönöm.

BJúlia # 2014.12.10. 09:25

Szalmakalap
2012-ben lejárt rehab járadéka, akkor is az özvegyi ellátás mellett is jogosult lett volna megváltozott munkaképességű személyek ellátására, ha megfelel az orvosi-, jogi feltételeknek, lásd szakmai honlapomon itt 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…
Ige, új belépőnek számít. Elküldön készséggel az adatlapokat, ami jelenleg szükséges, és tennivalókat, ha megkkeres, tájékoztatom önzetlenül.
Persze kérdés, hogy érvényes-e szakvéleménye. Kérem, ha megtisztelt, elküldi pdf (emailom szakmai weblapomon), akkor megvizsgálom ügyét rehab gazd szakértőként önzetlenül, hogy szakvéleménye hatályos-e,...

Megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására 5Milliárddal kevesebbet költ a kormány 2015-ben (2014.12.09.), amely veszélyezteti több ezer súlyosan sérült ember megélhetését,... Izgalmas látvány lesz az árokparton gereblyéző kerekes-székes személy, mondta Dr Hegedűs Lajos az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.:
http://www.atv.hu/…erekesszekes

Szalmakalap # 2014.12.09. 13:49

Tisztelt Szakértő/Hozzáértő!

2012. szeptember 30-ig rehab.járadékos voltam. Azóta az elhunyt férjem után özvegyi nyugdíjat kapok, mivel egészségkárosodásom 50%-os. Beadhatom-e saját jogon az igényemet rehab. ellátásra? Új belépőnek számítok-e? 2010. május 31-ig folyamatosan dolgoztam.

Előre is köszönöm a választ.

BJúlia # 2014.12.09. 08:21

Tízezren kerülhetnek utcára Orbánék miatt.

A megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásának támogatására is kevesebbet költene jövőre a kormány. Ennek nyomán sokan veszíthetik el a munkahelyüket. Emiatt a szakszervezet végső esetben kész utcára vinni a kerekes-székeseket.

http://nol.hu/…ukat-1503131

BJúlia # 2014.12.08. 08:56

Mennem kell. Szép napot

BJúlia # 2014.12.08. 08:56

Bővebben lásd szakmai honlapomon itt 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

BJúlia # 2014.12.08. 08:54

gabrielle13
Ön is olvasson vissza kérem pár írással lejjebb, amit írtam, sokszor kell ismételnem, úgy tűnik.
2012-től NINCS rokkantsági nyugdíjrendszer, NEM veszik figyelembe a szolgálati idejét,
csak megváltozott munkaképességű személyek ellátásai vannak, amely egészségbiztosítási ellátás, vagyis olyan, mint a táppénz, NEM a 1997. évi LXXXI.tv. része, nem nyugdíj.
2012-től csak öregségi nyugdíj létezik, és hozzátartozói ellátások (özvegyi-, árvasági,...)
NINCS előrehozott-, korengedményes,...nyugdíj sem, azok korhatár előtti ellátások lettek új jogszabállyal, feltételekkel.

BJúlia # 2014.12.07. 16:39

man4darin
Kérem, visszaolvasni szíveskedjen írásom kettővel lejjebb, nem ismétlem: 2014.11.29. 10:55

7,4hertzbűnözőknek # 2014.12.06. 07:20
Tisztelt sorstársaim! Egy tényt sose hagyjanak figyelmen kívül:a rokkantak "likvidálása" ÁLLAMI projekt! Születése az EU-s konvergencia program keretében meghozott Széll Kálmán Tervben öltött testet.2011 december végén a T/5000 törvénytervezet alapján a Fidesz-Kdnp "honatyák" és csak ők úgy szavazták meg,hogy nem volt a felülvizsgálatok módszere kidolgozv
  • ez szerepel is az elfogadott Törvényben!--TEHÁT EGY BIANKÓS TÖRVÉNYT fogadtak el az emberi érzésektől mentes képviselők.A Törvény pedig számszerűen megadta a rokkantaktól megvonandó juttatások összegét,FÜGGETLENÜL a rokkantak egészségi állapotától!!!
Az NRSzH orvosai pedig szolgaként működnek közre a likvidálásban,teljes PALLÓS jogot élveznek,cserében a köreikhez tartozó számos, kedvezményezett álbetegeket a rokkant rendszerben tarthatnak bónuszként. Ezt azér állítom mert folyik ilyen nyomozás az ORFK elrendelése alapján az egyik NRSzH l.fokú bizottsága ellen,remélem ,hogy hamarosan nyilvánossá tehetem. Ne féljenek ,FELLEBBEZZENEK ,ha kirívó aljassággal találják szembe magukat!

Tisztelt Fórum,Tisztelt Szakért?!

Egy különös eset kapcsán fordulok Önökhöz.
1978 óta vagyok mozgáskorlátozott gerincbeteg.
2013-ban kértem g

gabriella13 # 2014.12.05. 20:01
Megkaptam e leszázalékolási bizottság döntését, mely " C2 " kategóriába sorolt 41%-ban egészséges, 59%-ban beteg. A döntés VÉGLEGESEN leszázalékolt. Kérdésem, hogy a végleges leszázalékolásnál mit vesznek figyelembe a " járandóság " kiszámolásakor ? Hivatalosan 37 év ledolgozott -----------------------------
munkaviszonyom van, 56 éves vagyok. Ezek szerint ---------------------------------
  • Én rokkant, ill. leszázalékolt nyugdíjas leszek ?
Várom válaszukat !!!!
man4darin # 2014.12.05. 14:27

Az előző hozzászólásom kérdés lett volna, csak lemaradt a kérdőjel.

man4darin # 2014.12.04. 18:11

Szeretném kérdezni, hogy a "kötelező" önkéntes felülvizsgálat kérés határideje 2014. december 31. volt. Úgy emlékszem ez volt az utolsó határidő.

deni # 2014.12.01. 21:26

Tisztelt Szakértök!
Rokonom 44 éves elég súlyos Paranoid betegségben szenved. 2012. Augusztusában beadta a rokkant nyugdíjra való kérelmét amit, mivel nem volt meg az utolsó , 5 évben 1095 nap ledolgozva már két felebezés után elutasítottak. Majd ez év 2014. Februárba meghívót kapott tárgyalásra. Védő ügyvéd sem jött csak mi voltunk hárman a bíró növel.
Majd megkaptuk a végzést amiben úgy volt leírva, hogy a rokonom mivel nincs meg a 1095 nap szolgálati ideje az utolsó 5 évben ö maga kéri a per megszüntetését sőt a fellebbezési jogáról is lemond. Ami persze nem igaz. Ott voltam hallottam mindent.
74 éves vagyok, autó szerelő mester voltam, három országban éltem, megéltem Rákosi és Kádár korszakot de még egy ilyen piszok, aljas, hazug, csaló, lopós bandával nem találkoztam. Miért és mi jogon csinálják ezt?? Talán nem fogyott ki a párt kaszából a pénz amit a mi „becsületes“ politikusaink szoktak egymás közt szétosztani, hogy még a legszegényebbeket is (22900 Ft/hó) kizsákmányolják. Különben aki ezt az összeget megállapította annak kívánom, hogy a szülei sem kapjanak többet.
Mivel rokonomat 2014.03.11. én gondnokság alá helyezték, újra beadta a kérvényét és a játék kezdődik előröl .
Itt szeretném megkérdezni, hogy volt-e már köztetek ilyen, vagy ehez hasonló eset.
Üdv. deni

Nagy-mamus # 2014.11.30. 07:58

Kedves Júlia!
Nagyon köszönöm a mindenre kiterjedő tájékoztatását. Valószínűleg, vagy inkább biztos, hogy a korábban olvasottak zavartak meg, illetve maradt az emlékezetemben, és arra hagyatkoztam. :-)
Önnek is szép hétvégét kívánok!

BJúlia # 2014.11.29. 09:55

Nagy-mamus
TÖRVÉNYI szabályozásra kérdezett rá, hogy a felülvizsgálatok határidejét előírja-e valami a Hivatalok számára, erre válaszoltam, hogy nincs ilyen törvényi szabályozás, én a tényekből, jogszabályokból dolgozom rehab gazd szakértőként.

Természetesen újságcikkeket, nyilatkozatokat, riportokat én is olvasok, nos, ezek nem tények,
de a hírek linkemen nekem is szerepelnek ilyenek, lényegesek, tájékoztató jelleggel, de ezek újságcikkek, nem jogszabályok alapjai, itt szerepel valamelyikben, hogy a Széchenyi terv része volt, hogy a Kormány szeretett volna a rokkant emberek felülvizsgálata, a nyugdíjrendszer átalakítása során 2013. majd -14. végéig a felülvizsgálatok során megtakarítani 190Milliárd forintot.

Hát ennyi.Én is szeretnék ennyi pénzt spórolni, remélni pedig remélhet bárki bármit, de számolni kell a körülményekre.
A kormány nem számolt azzal, hogy kevés lesz a orvosszakértő, így a szakvélemények nem készülnek időben, húzódik a felülvizsgálat, sokszor (egyes esetekben, ellátásoknál) az érintett kárára, mert egyesek (esettől függ) ellátás nélkül maradnak, és nem számolt azzal, hogy érintettek nem hagyják magukat, fellebbeznek, sokszor 1-2 évig tartó eljárások végén állam köteles visszamenőleg a különbözeteket kifizetni, mert tényleg rokkant a személy, mint kiderül, viszont addig nagyon alacsony ellátásból, az elsőfokú határozat alapján (fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható) kell élnie, ami súlyos állapot esetén (segédeszköz, gyógyzserköttség, egyén megélhetési pluszköltség állapotából eredően), hát méltánytalan.

Nem folytatom.
Hírek linkem itt szakmai honlapomon olvasható, hasznos áttekintés szakmailag, de hangsúlypzom, ezek újságcikkek, riportok:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Tényleg mennem kell,
önzetlen tájékoztatás felülvizsgálat, határozatok értelmezése, mit tehet, jogszerű-e,...ellátások, foglalkoztatás szakterületemen email továbbra is, aki megtisztelt megkeresésével,
szép hétvégét

ezsuzsa # 2014.11.28. 14:27

Megvolt az első tárgyalásom. Simán lezajlott (mondjuk arra is számoltam).
Szóval kérni lehet hogy bizonyos szakterülettel rendelkező legyen a szakértő, csak nem teljesítik :D
Egy biztos hogy a jegyzőkönyvbe bekerült.
Megkérdeztem a bírónőt, hogy mikorra várható a vizsgálat. Elvileg 2 hónapon belül meg kellene lenni, de a karácsony miatt valószínűleg csúszni fog. Azt is megtudtam, hogy a szakértői vizsgálat után kb. egy hónap körül ki is írják a következő tárgyalást. Most jön az izgalmas rész! Mert ha objektíven (a leleteim alapján) vizsgálnak, és nem "ránézésre", valamint a saját táblázatukat is figyelembe veszik, a két százalék között lenni kell jó kis különbségnek. Bár azért néha elég pesszimista vagyok az orvosokkal szemben.
Azért számolok arra, hogy lesz másik orvosszakértői vizsgálat is, akár lehet az ETT-ISZT is.