Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gattaga # 2010.11.10. 08:00

Hmmm.... "Szivesebben" olvastam volna arról,hogy egy kétségbeesett,beteg ember a betegségeit,állapotát, megaláztatását nem bírva felrobbantotta magát az ORSZI székházában,búcsúlevelét nyilvánossá tették volna,melyben leírja tömören,hogy végzett vele a rendszer,persze az is kiderűlt volna,hogy tele van és volt szakorvosi kezelésekkel főleg a fokozódó idegállapota miatt,de ennek ellenére kidobták a rendszerből.Nem tudnák azok a "ganék" ki lessz a következő,MINT ÁLDOZAT.Jogi úton nem lehet velük mit kezdeni.Mondjuk a 2010. március 17-i orvos szakértői vizsgálat,és az azt követő értesítés nem most volt,hallanunk kellet volna az ügyről,ha bekövetkezik a tragédia.Remélem nem történt meg.

By
gattaga


By
gattaga

kobeka # 2010.11.10. 09:22

Gattaga és Jácintka, köszönöm a válaszaitokat.

Én őszintén próbáltam meglátni a "jót" ebben a rehab. dologban. Arra gondoltam, hogy itt páran rágunk egy "gumicsontot". Ez a kósza illúzióm elmúlt.

Tehát az ORSZI terror dübörög és mindenkit eltapos. Továbbra is úgy látom, hogy az alkotmányos és alapvető emberi szabadság jogainkat veszik semmibe. Ezért írtam panasz beadványt az ombudsmanhoz. Sajnos jogász ezt nem véleményezte.

Elgondolkoztató, amit régebbi hozzászólásokban lehetett olvasni egy érdekvédelmi szervezet alapításáról. Egyenként semmire sem megyünk. Fel lehetne venni az "ORSZI által meghurcoltak" nevet.

jácintka # 2010.11.10. 11:24

Kobeka!
Én ahol megtehetem ott hangot adok az ORSZI aki minden törváényt felül birál.
Kezdve az emberi jogokkal.
Sajnos hiába fordultam egy országgyülési képviselőhöz .Semmi !
Magyarországon az emberi jogok ilyen fajta sárba tiprása is folyik.
Ez nem most kezdődőtt hanem jó pár éve.
De most igen csak nagyon.
Hiába írtam annak idején Kossuth rádióba a Napközbe cimű müsorába .Ahol rokkantakról és vizsgálatokról volt szó.
Közelébe sincs az igzságnak az amit az ORSZI művel.
Forgóné még válaszr sem méltatta a levelet mit neki cimeztem.
Az elektronikus levelet amit még vissza is igazoltak , vagyis elolvastk válasznélkül hagyni e véleményem szerint közalkalmazot- köztisztviselőnek címeztek illne vagyis kellene válaszolni .
Ezt is megteheti az ORSZI !
Sok fórumon és oldalon van panasz áradatt arról amit az ORSZI müvel.
Nem hiszem el , hogy ne olvasnák.Tudjuk , hogy olvassák.

gades # 2010.11.10. 11:33

Ez a Magyar Holocaust.

jácintka # 2010.11.10. 17:20

ferife!
Hol van itt méltóság?
Azt az ORSZI sárba tiporja.
MIlyen segitségég?
Talán megtanulj székletét és a vizeletét szabályozni ?
A lerobbant gerince helyet újat adnk neki?
Röhejes !

Dánesz # 2010.11.10. 19:24

Üdvözletem

Egy kérdésem lenne.A véglegesitett 67%-os rokkant nyugdijat újra felülvizsgálhatják és elvehetik?Köszi

juhlaci # 2010.11.10. 20:06

Dánesz! Simán, minden szemrebbenés nélkül! Ezeket premizálják ezért , vagy nem olvastál itt vissza.

jácintka # 2010.11.11. 06:20

Nem szeretnék senkit félre vezetni.
Én ugy olvastam itt , hogy a véglegesitetteteknek nem vehetetik el.
Én ezzel nem értek egyett mert sajnos vannk akik nem a betegségük miatt lettek véglegesitett " rokkantak"

kobeka # 2010.11.11. 07:42

Dánesz,

véglegesítés "szerzett jog" elvileg nem vehetik vissza.

Ha dolgozol, a jövedelmed van, ezért a rokkantsági nyugdíjadat viszont csökkenthetik vagy megszüntethetik. (tehát a rokkant nyugdíjat, mint jövedelmet veszik el és nem a 67%-t)

Az ORSZI / ONYF / munkaügyi központ, honlapján ez rajta van. De itt is visszaolvashatsz, mert többször téma volt már.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.11.11. 16:51

Sziasztok!

Ha jól láttam akkor ma a házon kivűl műsorában lesz egy riport rokkantnyugdíjassal.

Arana # 2010.11.11. 20:30
  • A végtaghiány is gyógyítható? A férfinak nincs karja, mert levágta a gép, de a hivatal szerint fokozatosan vissza kell vezetni a "munka világába". 20 év után döntöttek úgy, hogy rehabilitálható, és most jóval kevesebb járadékot kap.
kobeka # 2010.11.11. 22:53

Elnézést kérek ha valakit untatok ezzel, de ezt fontosnak vélem a betegek / rokkantak együttműködésre kényszerítésével kapcsolatban.

ezt találtam

Egyezmény az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről
4. cikk - 2. Senkit sem lehet kényszer- vagy kötelező munkára igénybe venni ( ! )
5. cikk - Szabadsághoz és biztonsághoz való jog
13. cikk - Hatékony jogorvoslathoz való jog
17. cikk - Joggal való visszaélés tilalma

Ezeket Magyarország is aláírta. Ebből a rokkantosítást csinálók mit tartanak be???

http://www.lb.hu/

regina35 # 2010.11.12. 07:04

A nyugdíjemelés a rehabilitációs járadékra nem vonatkozik? Úgy tudtam novemberben a nyugdíjakat emelik 1,1%-kal visszamenőleg. Hát én ugyanannyit kaptam, mint eddig. Lehetséges, hogy azért, mert nem januártól, hanem idén júniustól kapom a járadékot?

Jancsika56 # 2010.11.12. 11:13

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a következő linken levő TV.műsort.

http://www.rtlklub.hu/…loknek_a_hon

jácintka # 2010.11.12. 12:35

Kobeka!

Az egészet ott kellne kezdeni , hogy van e háttere a csökkent munkaképességű emberek munkába állitására.
Nincs!
Az nem nevezhető háttérnek ami itt van ebben az országba.
Annyi tanulmányt írtak , hogy papirgyűjtéskor biztos több kilót nyimna.
Érdemi dolog nem történt és nem történik.
Senki ne higgye , hogy csökkent munkaképességüek nem akarnának dolgozni .
Persze más akik boritéskot tettek orvosi zárojelentések közé!
Azok minden bizonnyl feketén dolgoznak !
Ma reggel Kossuth rádió napközbe cimű müsorába a cukorbetegség és annak szövödményeről beszéltek.
Volt olyan akit a szemész orvos köldött a körzetihez mert a szemvizsgáltkor láthtó volt a szövödmény !
Akkor megint egy lényes dolognál vagyunk megelőzés!
az nem megelőzés , hogy mondva csinált szüréseket végeznek.
Megelőzés szóban ott , hogy MEGELŐZÉS !

jácintka # 2010.11.12. 13:09

http://rtlklub.hu/…ideok/106857
Megnéztem!
Nem szerettem volna kártenni a számitógépem monitorjában.
De mind a két meg szolaló öltönyös "úri" embernek halvány egy merő fogalma sincs a helyzetről. Csak duma van !
Az egyik e lábát elvesztő hegymászóval példálódzott.
Talán inkább Nick Árpáddal kellet volna !
Megkéne rohamozni RTL Házonkivül cimű müsorának szerkesztőségét az itt leirt rémségeket az ORSZI vel kapcsoltba.

jácintka # 2010.11.12. 13:09

http://rtlklub.hu/…ideok/106857
Megnéztem!
Nem szerettem volna kártenni a számitógépem monitorjában.
De mind a két meg szolaló öltönyös "úri" embernek halvány egy merő fogalma sincs a helyzetről. Csak duma van !
Az egyik e lábát elvesztő hegymászóval példálódzott.
Talán inkább Nick Árpáddal kellet volna !
Megkéne rohamozni RTL Házonkivül cimű müsorának szerkesztőségét az itt leirt rémségeket az ORSZI vel kapcsoltba.

wiwienn # 2010.11.12. 13:11

Igy van dolgozna mindenki aki nem beteg, mert a betegség /rokkantság/előtt is dolgoztunk becsületesen!
A riportból meg hiányzik a hegymászónak a müvégtag egy komoly autó ára!!ja és még jobbat akar!!/és még valami nincs 25-ös cukra,lumbágó stb/mert betegen nem birna hegyet mászni:-)) Több milliós kéznek,lábnak
örülnének a hasonló betegek!!! agyuk irányitaná!
Felháboritó amiket nyilatkoznak, de a lényeg hiányzik mindig, beteg ember nem bir dolgozni!!BETEG!!A SZÓ NEM BIR!!!

ujpesti # 2010.11.12. 15:09

Ettől a műsortól nem lettünk okosabbak.Amit bemutattak,az csak a jéghegy csúcsa.Igaz legalább erre sem kaptunk választ,hogy mitől lett egészségesebb
az illető.Szerintem negyon nem mindegy,hogy valakinek a lába,vagy a keze hiányzik.Nagyon tetszett az a magyarázat,miszerint a kormányprogramban benne van a munkahelyteremtés,tehát majd lesz hol dolgoznia a csökkent munkaképességű embereknek.Ez már azért komoly garancia,nem ? Csak arra kell vigyázni,hogy addig ne haljon éhen!!! A lényegről nem volt szó,hogy akik nem tudnak munkát végezni,azokat is kivágják rehabilitációra.Nem tudom,hogy volna-e értelme a műsort megkeresni,hiszen csak ilyen válaszokat kapnánk!

gattaga # 2010.11.12. 15:39

Nem egészen ide tartozik,de azért mégis vannak akik megtudják mozdítani a jónépet,valahol elkell kezdeni,Sehol nem láttam idáig ezt a felhívást,csupán xy oldalon!
Nos erről volna szó! :

"Állampolgári demonstráció a nyugdíjcélú magán megtakarítások védelmére 2010.11.14-én vasárnap, 14 órától a Kossuth téren
2010.11.11. 23:10 azennyugdijam
Magyarország Kormánya kihasználva az elődjében csalódott állampolgárok feldúltságát, egy 1 milliárdos törvényt koncként vetve a népnek, suttyomban igyekszik elkövetni egy 2800 milliárdos lopást, amely minden idők legnagyobb lopása lenne - itt az orrunk előtt.
Tervük ördögien ravasz. A magánnyugdíjpénztárakban egyéni számlákon felhalmozott tagi vagyon és maguk a pénztárak is a tagok tulajdonát képezik. Jogi helyzetét tekintve ez a vagyon egyenértékű a bankszámlán lekötött pénzzel, életbiztosítással vagy ingatlan befektetésekkel. A tagok magántulajdonát képezi.
Mivel a magyar jogrendszer védi a magántulajdont, ezt a vagyont a Kormány parlamenti felhatalmazással sem veheti el jogszerűen. Ezért nem államosították a pénztárakat. Egyetlen eszköze, ha a tulajdonosokat megtévesztéssel vagy zsarolással veszi rá, hogy önként adják át megtakarításaikat az államnak. Ennek a zsaroló magatartásnak első lépéseként fogadták el a magánnyugdíjpénztári tagdíjak folyósítását 14 hónapra befagyasztó törvényt, amely a köztársasági elnök sietős aláírása nyomán mára életbe is lépett.
3 millió pénztártag egyéni számláján átlagosan 933 ezer forint felhalmozott vagyonnal rendelkezik jelenleg, amely 12 évi takarékosságának gyümölcse. Nem túlzás azt állítani, hogy sok tagnak ez hozzávetőlegesen 1 évi nettó munkabére.
A meghozott törvény nem tér ki sem az átvitt vagyon ellentételezésére, sem garanciákra. Csupán homályos szóbeli ígéretek hangzanak el. Magyarul: ellopják a törvény tekintélyével takarózva.
Sok becsületes magyar embernek feltűnik ez, azonban nem látjuk, hogy bárki is fellépne szervezetten ezen irdatlan bűncselekmény megakadályozására.
Pár barátommal eme sumákolás ellen szeretnénk felemelni állampolgári szavunkat a jogrendszer adta kereteken belül, ezért
2010 november 14-én vasárnap, 14 órai kezdettel békés, magánkezdeményezésű tüntetést szerveztünk a Kossuth térre.

A rendezvényt a BRFK hivatalosan engedélyezte, s annak rendőri biztosításáról gondoskodik.
A tüntetés szervezéséhez, támogatásához nem kértünk fel sem politikai pártokat, sem társadalmi szervezeteket, sem cégeket, mivel magán emberek üzenete ez magán emberekhez.
Adományt sem gyűjtünk, a rendezvény minimális költségeit saját zsebünkből álljuk, ezért sem koncert, sem tüzijáték nem lesz:) Magánemberként szeretnénk öntudatra ébreszteni honfitársainkat, és fellebbenteni a fátylat a hatalom hazugságairól, csúsztatásairól. Szeretnénk összefogásra buzdítani mindazokat, akiknek a magántulajdona épp úgy benne van a 2800 milliárdos vagyonban, akárcsak a miénk.
Fogjunk össze, ne hagyjuk!
Várjuk minden, magát érintettnek és önmagáért tettre késznek érző honfitársunkat szeretettel!
A demonstráció céljával egyetértő, pártfüggetlen közéleti személyek bármilyen segítségének, felszólalási szándékának külön örülnénk!
Elérhetőségünk: azennyugdijam@hotmail.com"

Rajtun rehabosokon ( akik ténylegesen megkapták ) az élősködők tömkelege még pluszban van !!!! Nem csak állambácsi !!


By
gattaga

juhlaci # 2010.11.12. 17:16

gattaga! Tudod te, hogy a befizetésekből mennyi ment el működési költségekre? Ez a legnagyobb rablás volt, lehet, hogy személyenként 20 szociális járadék volt a fizetésük amit kézhez kaptak!

örangyal # 2010.11.12. 17:53

Az egész törvénvt még az előző kormány alkotta akkor a most 2/3-ad többséggel bíró ellenzék nem szavazta meg.Sőt azóta már államtitkárként bársonyszékbe került képviselő kiszámította;hogy az átlag rokkant nyugdíjas kb.8000 ft-tal fog kevesebbet kapni rehabosként.Véleményem szerint ha már állandóan a2/3-dal példálóznak.Akkor nyugodtan vissza állíthatnák az előző szabályozást.Talán nem rontanának még jobban a társadalom legkiszolgáltatottabb embereinek a sorsán;mert ezeknek az embereknek nagyon kevés a járadékuk nincsen érdek képviseletük félreinformálják az embereket a valódi számukról;de és ez a legelszomorítóbb még EGÉSZSÉGÜK sincs.Miniszterelnök azt mondta nem szereti a cinizmust nos én sem szerintem a tegnapi adásban mindkét öltönyös erősen az volt a jóindulat legapróbb jelét sem véltem rajtuk felfedezni.Ha már itt ilyenek akkor bizony semmi jóra nem lehet számítani.

jácintka # 2010.11.12. 19:30

Azért legyünk öszinték ha már ők nem voltak !
Vannak ál -pénzért vett rokkanságok.
Ezeket megtalálva szerintem szép számmal csökkene a rokkantak száma . Akik most járadékon és rehabra utaltak visszakaphatnák a elvett % -t.
Nem is tudom mire jó az ember jogi bizotság , talán disznek.
Szabó Máté úr is csak ki búvókat keres ha az ORSZI kerül képbe.

Fényharcos # 2010.11.12. 21:59

Tisztelt fórumozók!

Egy éve kapok rehabilitációs járadékot és megrökönyödve tapasztalom, hogy a munkaügyi központ al
ig-alig segít a munkaerőpiacra visszajuttatni.

Kérdés:
MIÉRT ÉRI MEG A MUNKAÜGYI KÖZPONTNAK AZ IDŐT HÚZNI, AHELYETT HOGY MIELŐBB MUNKÁHOZ VAGY MEGFELELŐ TOVÁBBKÉPZÉSHEZ JUTTATNÁNAK?

Hallottam olyan rehabost aki papírt vitt a munkáltatótól a munkaügyi központnak, melyben munkáltató írásban kezeskedett róla, hogy XY, rehabost alkalmazná, amennyiben elvégez egy szakirányú OKJ-s képzést.
A MUNKAÜGYI KÖZPONT MÉGSEM TÁMOGATTA A KÉPZÉSÉT.

Miért éri meg nekik 3 évig fizetni a járadékot, mikor sokan dolgozni akarunk és ehhez adott esetben csak egy tanfolyam kéne, melynek költségét pár havi járadék fedezné?
Az állam saját magát károsítja így meg és ezzel persze minket is. MIÉRT???

gattaga # 2010.11.13. 08:36

Anno 20003-ban százalékoltak le.( ráadásúl januárban )Egy évet!! kaptam,mert még "fiatal" címmel.Természetes volt,hogy az Önkéntes nyp-ból!!!!( nem tévesztendő össze a magánnal ) viszem a lovettát az államiba,hiszen még nem halmozódott fel annyi összeg amit járadékra lett volna érdemes váltani.( Valami egy milla körűli összeg volt.).Ezért ez az összeg úgy számítódott a nyugdíjamba,mintha tisztán államiban fizettem volna 13 éves korom óta.( Nemkell a 13 éves koron csodálkozni a nyári szünetekben 2 hónapot melóztam,rendesen bejelentve! )Akkor 24 év 173 napom volt elszámolható.( Az esetlegesen hiányzó évek a táppénz miatt adódnak,ugyanis nyugdíjszámításnál azok a napok kiesnek a figyelembe vehető kereseti alapból ! )Valami 54-55.000 Ft-al kezdtem a rokkant éveimet.Amennyiben nem szálltam volna be az önkéntes lovettával,siralmas pénzt kaptam volna.

Magyarországon már a két világháború között működtek MNYP-k. A bankok és a biztosítás államosítása Aműködésüket is megszüntette a második világháború után. Működésük Magyarországon 1998. január 1-jén indult el újra.
Kérdésem: Kik is voltak kormánypoziban akkor ????
A pályakezdőknek azóta is kötelező volt belépni!!!
Egyszerű a válasz: gyönyörűen egyfajta pártkasszát lehetett törvényesen létrehozni !Gondolva a haverokra akik a MNYP-ak "kezelését" intézték.
Hatalmas működési költséget elszámolva a tagok felé !!!Nos ezek a pénztárak kezelői karriert futhattak be a tagok pénzén.Az más tészta,hogy jött egy "kis" válság,de az ő hasznuk akkor is megvolt a TE befizetéseden.
Sajnálatos módon a Magyar nép,pénzügyi és gazdaságtan ismerete,( tisztelet a kivételnek ! ) a békapopó alatt van.Ezeket lehet "megvezetni" különböző érdeknek feltüntetett motivációval.Azt elhitetni a néppel,hogy kötelező járúlék fizetéséből neki SAJÁT tőkéje,hovatovább hozama van,örökölhető!! ( nem autamatikusan öröklődik !!mert feltételei vannak,meg sora mint a kukoricának :-)) ).
2011-től a proletárt lehúzzák a bruttó után 10% nyugdíjjárulékkal( a munkáltató persze beszáll pár 10%-al még),ráfogva,hogy a0.5%-os emelés a nők 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjazásához kell.
A kirovó-szétosztó rendszer sokáig már nem tartható fenn.Ezért einstandolta kormányunk a magán részt az állami nyugdíjalappa.( + egy-két dolog végett. )
Úgyhogy mindenkivel eltudták hitetni,hogy az a saját magán ( értve úgy,hogy TE rendelkezhetel vele,mikor eléred az öregségi korhatárt,ill. betöltöd azt. )"vagyonának" tekintette azt,és engedte a MNYP-i hiénákat meggazdagodni rajta.
Mint tudjuk: Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen !
Itt van a hangsúly, mennyiért lehet egy alapot működtetni úgy hogy az "normális" keretek között maradjon?
Véleményem szerint a"biztos" állami nyugdíj az amire a nyugdíjba kerűlő alapozhat! A magán részt már neki kell az adózott jövedelméből kiépítenie. (Természetesen akkor és annyiszor nyúlhat hozzá amennyiszer akar az ember,mert a NYUGDÍJHOZ a szó legszorosabb értelmében semmi köze nincs!De a kamatadó intézményével még ezt is megsarcolja az állam,amennyiben "hozzányúlkálsz" !)
Közönségesen spórolásnak hívják ezt a tevékenységet.A nyugdícélú megtakarítást kellene állambácsinak jobban támogatnia alkotmányos szintre emelve azt!Éppenséggel mostanság az alkotmányt is lexarhatja a kormány,kénye kedve szerint változtathat rajta.

Fényharcos

"MIÉRT ÉRI MEG A MUNKAÜGYI KÖZPONTNAK AZ IDŐT HÚZNI, AHELYETT HOGY MIELŐBB MUNKÁHOZ VAGY MEGFELELŐ TOVÁBBKÉPZÉSHEZ JUTTATNÁNAK?"

Mit gondolsz akkor a rehab bizniszre kiépített rendszer meddig maradhatna fenn,mennyi közalkalmazottat kéne fenékbe billenteni a faxányos kis helyéről ????Remélem a mostani kötelező létszámleépítés miatt,kirostálódik a szemét.
A mentoromat megkérdezve,hogy éretségi vizsgát miért nem támogatja a támop rendszer,nem tudott válaszolni.Én választ adtam neki: Az a szerencsétlen embernek aki erre a sorsra jutott,és volna affinitása letenni az éretségi vizsgát ( megjegyezvén,nem 2-3 éves képzés alatt!!!,max. egy év levelezőn )eltudna helyezkedni MAGUKAT KITÚRVA a betonbiztosnak hitt helyükről,mivel neki tökéletes rálátása van a sorstársainak helyzetére,hiszen Ő már "megharcolt" a rehabos státuszáért! Néma csöndben hagytam ott a magába roskadt szerencsétlent.
Előbb utóbb kipukkad ez a rehabos lufi.

By
gattaga


By
gattaga