Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


mazlista54 # 2012.11.01. 04:59

Guberáló !

Te egészen biztosan egy hazug ember vagy ! Nem részletezem, a többiek tudják, hogy mindezt miért írom!
Guberálj csak nyugodtan, az való neked! Én is ismerek olyan embert, mégpedig a szomszédomat, akiről nem tudom pontosan, /szerencsére nem vagyok érintett/ hogy milyen jogcímen kap akárminek is nevezzük, juttatást, de ugyanannyit kap, mint ezelőtt, és látszólag nincs semmi baja. Ássa a kertet, újságot hord ki hajnalonként.
Ha nem a rosszindulat fűtene, akkor értelmezted is volna, amit olvasol!
Nem itthon dolgozik, hanem külföldön!!! Miért kellene tudnia, hogy hány százalékos? Én sem tudom a szomszédról, de azt tudom, hogy nem érdemelne egy forintot sem, hiszen ahogy beleolvastam ebbe a főrumba, látom, hogy itt vannak akik igazán szerencsétlenek, betegek, és az ilyen csalók miatt is, ilyen megalázó a helyzetük.
Te guberáló, te annyira gonosz, hazug ember lehetsz, hogy ami a te eszedig nem ér fel, ott te már saját aljasságodat látod! Szomorú!

Debra01 # 2012.10.31. 21:34

Nico! Jól hangzik, de ők is tesznek a problémákra. Nekik sajtó kell, hogy milyen fasza gyerekek. Én azért hagytam ott őket a francba, mert az egyik vezetőjük 4 éve van munkanélkül, de nekem akar muinkát keresni. És pökhendin oktatott ki, hogy a rokkant rendszer nem fenntartható. Szerinted, mennyire hitelesek?
Az ötleteimet lenyúlták. Ezt nem is nehezményezem, hiszen nem magamnak találtam ki. Csak éppen baromi szar lett a kivitelezés.

nico56 # 2012.10.31. 19:48
Debra01 # 2012.10.31. 18:32

Sok fb csoportból hiányzok. :) nemkívánaros vagyok. :)
Reginah...tisztességes rnyugdíjat kellene kepnod...mint mindannyiunknak. Nem tehetünk a betegségekről, sokan, sok évet dolgoztunk. Ha tud egészségügyileg rehabilitálni (visszaadja az egészségem) akkor istók zicsi, boldogan mennék dolgozni.
Addig viszont, ne álszenteskedjen senki!

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.31. 17:46

Ja..pozitív valamire gondoltam, nem tiltott önkényuralmi jelképek használatáért valami büntire. És remélem a munkásinduló miatt se haragudtak meg nagyon.

:)

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.31. 17:43

Debra, szia:) rég láttalak.
Ha meg nem adnak munkát (se) akkor még rosszabb kilátások...

Másik. Elnézést, hogy ide írom, de az érintett magán e-mailre nem válaszolt.
Szóval..a facebook csoport egyik tagja szerint én nem mondok igazat a helyzetemmel kapcsolatban.

Hát..szerinted, ha hazudnék, elmertem volna küldeni a blogom linkjét országgyűlési képviselőknek?

Mert egyébként örömmel közlöm, másfél órát voltak az országházból a blogomban. (nagyon pontos statisztikám van telepítve)
Szóval...ha gyors változást nem is remélek, de legalább tudják.És hátha történik valami. Nem konkrét velem, hanem úgy általában velünk.
:)

kitakat # 2012.10.31. 16:12

szerinted én melyik kategóriában vagyok nyilvántartva?

tiszavirág69 # 2012.10.31. 16:08

http://www.stop.hu/…bol/1095571/
Nem részesei a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe a nyugdíjasok és a rokkantak - jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Korózs Lajos

kitakat # 2012.10.31. 16:05

55 éves özvegy vagyok,a többit tegnap már le írtam.

doli # 2012.10.31. 14:49
kaliber01 # 2012.10.31. 13:38

bukfenc2!

Ne turkálj már más zsebében, ha annyira zavar a vélt igazad (egyáltalán ismersz minden körülményt?)Nem elég baja van, hogy gyenge volt és csak az alkoholban talált menekülési utat, segíts neki vagy,
jelentsd fel a családtagodat ha van hozzá gerinced?!

Debra01 # 2012.10.31. 13:36

Bukfenc2!
Jobban járunk, ha kannás borok által alkohol mámorba merülünk nap, mint nap..akkor betegnek leszünk nyilvánítva! Így csupán...más szenvedélyünk okán nem tartanak betegnek bennünket! Ez a szenvedély a munka, a családjaink fenntartása...és országunk építése (amiben mindannyian hittünk)ez büntetendő! Mars a hullazsákba. Éljenek az alkeszok!
Tudom, hogy betegek, tisztában vagyok vele, de a jó anyjukat...akinek a gerince beteg, infarktuson esett át, és túlélte...trombofíliás, vagy rákos...egyéb gyógyít hatatlan betegséggel miért kerül rosszabb helyzetbe, mint egy alkoholista?

Nem mellékesen! Egy elve beteg szervezetet "rehabilitációval" munkába küldeni (szabadpiaciar, de a "védettre akár") gyorsuló egészségkárosodásra, és rövidebb életre ítélnek. Ennyit a rehabilitációról. Mert kérdem én..Regina (ha munkát kap) mennyivel hamarabb hal meg? Legalább 10 évvel.Mindig rá gondolok, és ezzel elnézést mindenkitől.

Ráadásult az az álszent kifejezés, hogy "dolgozzunk, hogy meg tudjunk élni, és ne a postást várjuk."..egy szemétség!
mert nem biztosították az egészségügyi ellátást, nem biztosították a munkahelyek egészségkárosító hatásának kiküszöbölését, és nem biztosították azt a pihenő időt, hogy nem használódjunk el ennyire hamar! Innentől fogva hiteltelen a rehabilitációra való törekvésük.

Más: Várunk minden rokkantat, vagy sorsunkkal együtt érzőt nov 2-án 16 órára a Thököly úti NRSZH felülvizsgálati helye elé...egy gyertya gyújtásra...a kollaboráns intézet áldozatainak emlékére!

tiszavirág69 # 2012.10.31. 13:20

bukfenc2!
ezzel már többször próbálkoztál, ne minket dühíts ezzel, ha igazat írsz -írd meg az NRSZH-nak névvel, címmel, mert téged is bosszant az látszik.

bukfenc2 # 2012.10.31. 12:58

Egyszerűen semmit nem értek abból, amit itt írtok!
A családban van egy 45 éves férfi, alkoholista!!!!
Jelenleg külföldön dolgozik! Nem tudom, hogy hány %-os, de 79.000.-Ft. kap, és 5 éve nem dolgozik.
Úgy mondják, hogy "tiszta" kb 3 éve, de a nyugdíját a mai napig kapja. Szegeden volt felülvizsgálaton, tovább tartották, majd 1 év múlva kell jelentkeznie ismét. Maradt a 79.000.-Ft-ja. Ez hogy lehet? Minden az orvostól függ?
Korházba, vagy orvosnál 3 éve nem volt, gyógyszert nem szed, él és virúl! Borzasztó!

fürkész # 2012.10.31. 12:17

Kitakat
Hány éves vagy?

kitakat # 2012.10.31. 07:49

2010 június I.OB döntés 36% Felebeztem 2010 október II.OB 46%döntés felebeztem a Munkaügyi Bíróságnál 2011 február Igazságügyi orvosszakértő 50% a Rehab.. felebezett,részletezést kért. 2011 június megérkezett a szakértő részletes indoklása.2011 szeptember a Reheb.. független orvosszakértőt kér.2011 november a bíróság tárgyalásán nem jelenik meg a Rehab..képviselője.2012 február a bíróság új igazságügyi orvosszakértői vizsgálatot rendel el.2012 május nem folyósítják a szoc.járadék felét sem. 2012 június II.igazságügyi orvosszakértői vizsgálat Jelen állapotom 50% valószínűsíthető,2 évvel ezelőtt alul minősítés történt.2012 Rehab..beadvánnyal él,az igazságügyi orvosszakértő nem tudja az eltelt 2 év miatt az akkori állapotomat értékelni.2012 szeptember a bíróság végzést hoz s elfogadja a 2 igazságügyi orvosszakértő minősítését.(abban szerepel,orvosilag további rehabilitáció,de központilag nem javasolt)2012 október 24 A Rehab... felülvizsgálatra hív.(főbb betegségeim:műtött gerincsérv,2 új gerincsérv és más degeneráció,ér szűkület,trombózis,angina pectoris,méhemet rosszindulatú daganat miatt kivették,epe műtét,vízhólyag sérv műtét,aszmaés még más "kisebb"betegségek.Ezeket lehet megjátszani?Lefizettem a CT-t)Most várom,hogy a hideg házamban megfagyok-e vagy megtudok jelenni november 5.-én az újabb OB előtt.Erről ennyit.De mindenkinek aki túléli,optimista hozzá állást kívánok

hivatalnok # 2012.10.31. 05:49

Kedves sorstársak!
Sokan és sokszor panaszoljátok,hogy ezen a fórumon nincs jogász,aki érdemben válaszolna a nyitott problémákra.Ne legyetek naivak! Ez a fórum nem erről szól,csak arról,hogy a régi idők sémájára politikai hangulat felmérés folyjon.Biztosak lehettek benne,hogy árgus szemekkel figyelnek minden érintett oldalról.Egy konkrét példa: nemrég ismertettem egy nyilván általános,de konkrét esetet arról,hogy a NRSzH orvosai az egyik alföldi megyében makk egészséges embereket tartanak rokkant státuszban és a kormány kvótarendszere miatt helyettük,nyilván valódi betegeket gyógyítanak írószerrel,határozattal!Mit ád Isten:még a beírásom napján megkezdték az érintett korrupt bűnözők telefonon hívogatni a kedvezményezett csalókat,hogy kinek és mikor beszéltek a rokkantosításukról.Ebből azt a következtetést vonom le,hogy még a bűnüldöző szervek nem vették védelmük alá a korrupt orvosokat,mert nem javasolták volna nekik,hogy telefonon tartsanak riadóláncot.

tiszavirág69 # 2012.10.30. 19:46

taffyka!
passzolok, értelmetlen...

tiszavirág69 # 2012.10.30. 19:41

taffyka!
az kapja B2-ben a min.bér 40%-át aki rehab. JÁRADÉKOS volt.
aki nem vált kategóriát (az vagy te) az kapja az eddigi ellátását a törvény szerint.
hiszen rehab járadékos csak a III. csoportos rokkant lehetett.
kíváncsi vagyok mit intézel :)

tiszavirág69 # 2012.10.30. 19:15

Megnéztem az AB honlapját.
ma 22 beadvány volt, ebből 22 elutasítva.
nem mondom el mit gondolok

tiszavirág69 # 2012.10.30. 18:52

taffyka!
már bocsáss meg, ha durvának tűnök, de fogd már fel, hogy te rokkant ellátott vagy.
ha fellebbezel és rehabra tesznek-kevesebb lesz a pénzed és 3 év után kivágnak a rendszerből.
Döntsd el Te mi a jobb neked.
Ha a határozatot most kaptad meg, akkor a pénzedet biztos rendezik visszamenőleg.

klarissa # 2012.10.30. 18:27

guberáló! Szerintem azért jogg a rokkantellátás, mert azt végleg is adhatják. A rehab.ellátás pedig max. 3 évre jár.

klarissa # 2012.10.30. 18:24

taffyka! Kis magyarázat hozzá: korábban létezett a rokkantnyugdíj és a rehab. járadék. A rokkantnyugdíjat szüntették meg, helyette lett a rokkantellátás és a rehab.ellátás. Azaz: a rehab. járadék még annak jár, aki eddig ezt kapta addig, amíg megállapították. De a lejárta után ezt a fajta ellátást már nem lehet igényelni.

klarissa # 2012.10.30. 18:19

taffyka! Én úgy gondolom, Te régebben rahab. JÁRADÉKOT kaptál, ami addig érvényes, amíg annak idején azt megállapították. Tudomásom szerint Neked nem kellett volna menn a komplexre, hanem a járadék lejárta után újra kezdeményezni a leszázalékolást.
Szerintem B. Júlia tudja pontosan (akinek eddig én meg sem köszöntem a segítségét.)

tiszavirág69 # 2012.10.30. 17:11

taffyka!
Te B2 vagy ugye ?
akkor Te rokkant vagy, hányszor mondjuk még??????????