Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ugribugri # 2012.11.02. 03:26

taffyka

a logikáddal csak egy baj van......
ha melletted egy gyerek elesik nem segítesz rajta mert neked is sokkal több bajod van ?pedig a gyereknek mindene megvan lehet hogy naponta több a zsebpénze mint neked ami kajára jut havonta....
vagy a vérzőfejű síró gyereken csak simán átlépsz ?vagy elkezdesz mérlegelni hogy a te helyzeted sokkal szarabb és mész tovább ? mert ha át lépsz rajta akkor empátia annyi van benned mint egy száraz gyökérben .....ha segítesz rajta akkor miért vonod kétségbe hogy ez nagy léptékben ugyan úgy működik ?

"vörösiszap áldozatai mai napig nincs rendezve"azért ez három millió koldus országa sürgős jelleggel 2 milliárdot összedobott nagyon rövid idő alatt és ha a kormány azt a pénzt nem nyúlta volna le akkor az ö helyzetük már rég megoldódott volna...a sürgős adományt nem azért utalták át az emberek hogy 1-2 év után utcát vagy akár orvosi rendelőt játszóteret építsenek belőle....

de nálunk rossz logika alapján gyűjtünk a rákosnak 1,2 milio forintot majd abból adunk 200000 ezret akinek gyújtottunk a többit elrakjuk mert mi szarabbul vagyunk logika alapján...

nico56 # 2012.11.01. 23:48
csabesz666 # 2012.11.01. 23:44

Igen Edmut, kérelmezni kell.... és gondold el, mennyien átsiklanak-e felett....és így szépen az álamnál marad a lóvé..... rühellem, ezt a fordított komunikációt.... a te esetedben, mondjuk, 1 hónap, de akkor is kérjed!

klarissa # 2012.11.01. 22:10

hvg.hu: A megváltozott munkaképességúek támogatásán spóolnak a legtöbbet Balogék

Ednut # 2012.11.01. 21:22

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…miniszterhez
Remete-Vég Béla levele a gazdasági miniszterhez
www.pestmegyei-hirhatar.hu
Tisztelt Matolcsi György! Január 27-én Ön, a költségvetési bizottság meghallgatásán megmondta a tutit! A kételkedő olvasóknak, saját példámon szeretném bemutatni, hogy igenis meg lehet élni havi 47 ezer forintból!

ugribugri # 2012.11.01. 20:23

taffyka

ne légy irigy...
egy természeti katasztrófát soha ne keverj egy idióta kormányzás bűneivel,az hogy itt tartunk annak te is én is része vagy tevőleges része ,részei vagyunk....

ha esetleg te nem így gondolod akkor a készülékedben hiba van....

amúgy egy természeti katasztrófánál a mentő emberekben van hiány elsősorban,próbáld higgadtan végig gondolni az egész történetet még egyszer és ha azután is ugyanúgy látod a történetet akkor én kérek bocsánatost, mivel nem tudtalak a világosság felé terelni...és terméseztessen az én hibám hogy nem tudtalak meggyőzni...

vaer # 2012.11.01. 16:24

Egy ismerősöm fia (37 éves), mivel már nem bírta a napi 14-16 órai munkát, felmondott. Gondolta naívan, hogy fiatalon, egészségesen, több szakmával és diplomával hamarosan talál másik munkahelyet ahol nem zsigerelik ki ilyen rettenetes módon. Sajnos tévedett. Lejárt a munkanélkülije, és most az önkormányzattól kapja a havi 22 ezer körüli pénzt.
Nemrég levelet kapott a munkaügyi központtól ahol UTCA SEPRÉST ajánlottak számára 47 ezer forintért. Ha nem vállalja akkor a 22 ezer forintos önkormányzati támogatást sem kaphatja.
Ha egy 37 éves több diplomával és szakmával rendelkező egészséges férfi csak ilyen munkát kap akkor mi mire számíthatunk majd? Nesze neked MUNKA VILÁGA!!

fagyongy55 # 2012.11.01. 16:10
Ednut # 2012.11.01. 15:36

Csabesz666!
Én azt hittem, hogy automatikusan adják az 1,6%-ot annak, akinek nem szűnt meg az ellátása, csak átalakult.
Én szintén rehab járadékos voltam jan.31-ig, azóta rokkantellátott lettem.
Ezek szerint nekem is kérelmeznem kell?

exrokki? # 2012.11.01. 14:26

a visszadobottak közt nem találtam,akkor ezek szerint tárgyalni fogják?


Sziasztok!

nico56 # 2012.11.01. 14:20

exrokki?

Elnapolták az AB ügyet később tárgyalják.

exrokki? # 2012.11.01. 14:05

Tud valaki valamit az AB,tárgyalja-e a rokkik ügyét vagy visszadobták?


Sziasztok!

exrokki? # 2012.11.01. 14:02

sziasztok!


Sziasztok!

fagyongy55 # 2012.11.01. 13:12

csabesz666 menj fel az onyf honlapjára ott keresd meg az emelésre szóló ismertetést, és találsz ott egy email címet nyufig@onyf.hu erre a írd meg az adataidat a törzsszámodat ,címedet és hogy meddig kéred az 1,6% kiegészítést, küld el és fogsz kapni egy emailt, hogy iktatják, és továbbítják az ügyintézőhöz.

csabesz666 # 2012.11.01. 12:54

Sziasztok!.... arrol van valakinek infója, hogy hol kell kérvényezni, hogy megkapjam, a novemberi infláció külömbözeti emelést, a rehabjáradékos időszakomra?, ugyanis máj.1 ig rehabjáradékos voltam, onnantól meg rokkant ellátott..... ugyanis, nem autómatikusan adják.....

szafika # 2012.11.01. 10:53

Addig , amíg egy külhoni magyarnak akkor is jár ellátás amikor sose fizetett ide egy vasat se , akkor az ittenieknek , ha már se munka , se semmi nem jut legalább egy silány orvosi ellátást kaphasson , ha szüksége van rá !

Ednut # 2012.11.01. 09:46

Már megint azzal jött valaki lejjebb, hogy a szomszédja kertészkedik, akkor nem lehet rokkant.
Hát ezzel már tele a tököm, egypárszor már felhozták nagyokosok ezt érvként.
Én is beteg vagyok, de családi házban élek és ez az egy dolog (mármint a kertészkedés) kapcsol ki, mert ennek szinte azonnal látom a hasznát. Vagy talán akkor elhinnék, hogy beteg vagyok, ha a kertemben nem nőne semmi, csak méteres gaz, meg parlagfű?
AZt, hogy fél órát kertészkedem, utána meg pihenek, azt nem látja senki, csak azt, hogy rendben van a kertem.
Szálljunk már le erről a téves gondolatról, hogy aki műveli a kertjét az nem lehet beteg.
Gondolom az illető szomszédja sem több hektár földet ás fel, meg kapál meg naponta!
Ha valaki velem találkozik az utcán, lehet, sőt biztos, hogy utána megjegyzi magában, hogy na ez is miért rokkantellátott, hiszen nem is sántít, stb.
De azt már nem látják, mikor korházban fekszem hetekig pont azért, hogy tudjak menni, meg egy kicsit kertészkedni.
Erre szokták mondani, hogy a látszat néha (gyakran) csal!!

Gondozónő # 2012.11.01. 09:43

Guberáló. Köszi a segítséget, talán olvas itt olyan is aki már járt ott.

Gondozónő # 2012.11.01. 09:40

Kitakat hsz.-e után nem sok reményt fűzhetek nyílván a pécsi vizsgálathoz sem. Mégis ha valaki tudja a címet előre is köszönöm. Mert nekünk szállást is kell foglalni, hiszen Szegedtől igen messzi van Pécs, és ha reggelre hívnak nem érünk oda.

Gondozónő # 2012.11.01. 09:23

Sziasztok. Régen jártam erre. Van-e itt Pécsen élő ember aki tudja, hogy hová kell menni Pécsen az Igazságügyi Orvosszakértői vizsgálatra. Vagy aki már volt esetleg. Szegedi vagyok, oda irányítottak mert a Bíróság(hál Isten) nem fogadta el a szegedi szakértő véleményezését. Köszönöm a választ. Ha címet is tudtok megköszönöm.

szuicid # 2012.11.01. 08:48

Sztrájkhangulat a kórházakban, az iskolákban és a tömegközlekedésben. Az orvosoktól kezdve a pedagógusokon át a buszvezetőkig sokaknál telt be a pohár. Forró hónapok elé néz az Orbán-kormány.


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.11.01. 08:40

http://www.mszfszk.hu/index.php?…


a Beteg ember nem selejtes árú

ugribugri # 2012.11.01. 08:10

mazlista54

"látom, hogy itt vannak akik igazán szerencsétlenek, betegek, és az ilyen csalók miatt is, ilyen megalázó a helyzetük"

szerintem nagyon rosszul látod,ez a részben a politikusok miatt van mert onnan vesznek el ahonnan légkönnyeb, a legelesettebbektől.....

másodsorban az olyan emberek miatt mint te vagy aki bedől a politikusoknak és velük együtt harsogja hogy menyi csaló van a rendszerben...és amikor ezt sokan hangoztatják a hozzánemértök el is hiszik,fidesz politika, mond sokszor napjában ötször a sok birkában meg is ragad .....

ugribugri # 2012.11.01. 07:26

mazlista54

"Nem itthon dolgozik, hanem külföldön!!! Miért kellene tudnia, hogy hány százalékos? Én sem tudom a szomszédról, de azt tudom, hogy nem érdemelne egy forintot sem"

ahoz képest hogy bevallottan semmit sem tudsz könnyen ítélkezel......

azért örülök hogy nem te ítéled meg mások pénzét mert lehet hogy veled még rosszabbul járnánk mint a jelenlegi horror ítélkezőkkel,azt hogy ki menyit érdemel talán nem neked kéne megítélned hasráütés alapján....

szuicid # 2012.11.01. 07:07

sziasztok sorstársak


a Beteg ember nem selejtes árú