Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szafika # 2012.11.05. 12:14

wihar , nem ez az egyetlen , amit olvasok , de tudod , jó pap hóttig tanul , ne kapd fel a vizet , ez csak egy vélemény , nem írtam olyan stílusban , ahogy ti itt sokszor reagáltok . Nekem is voltak beteg kollegáim , hidd el mindenkinek megvan a mindenféle nyavalyája , pláne így 60 környékén ! Ez egy nyilvános fórum , amit az olvas , aki akar . Tudom icike42 v taffyka ?! már írta , menjek a főzős oldalra , oda is bekukkantok , mert még mindíg vannak dolgok , amit el lehet lesni másoktól , sokszor még fiataloktól is ! Főleg mivel túl sok jóra nem lehet ezektől a politikusoktól számítani , mindenki jól teszi , ha mindenféle olyan praktikát begyűjt , mint amit pl. Harmony , is ajánlott / ha jól emlékszem a nevére ./

Ednut # 2012.11.05. 12:12

Bukfenc2!
gratulálok, hogy milyen szépen összefoglaltad a mi (rokkantak) lelkületét.
Minden pontjával "egyetértek", gondolom sorstársaim is.
Ezúton kérlek benneteket, hogy ne is reagáljunk az előbbi 4 pontra, mert úgysem tudjuk meggyőzni az ellenkezőjéről.
Inkább adjunk neki igazat és akkor nincs miről vitatkoznia.
Bukfenc2 lelke most legalább könnyebb lett, mert kimondhatta amit gondol. Örüljünk ennek és legyünk empatikusak vele, ha már ő nem az velünk.

bukfenc2 # 2012.11.05. 12:03

Megmondom, hogy miért !
1./ Mert marhára utálom, hogy tetetitek magatokat /a többség/, utáltok dolgozni, csak lustálkodtok, nem tesztek magatokért semmit!!

2./ Mert utáljátok az egészséges embereket!

3./ Mert gonoszak vagytok!

4./ Mert reménykedem abban, hogy ez a kormány már nem fél rendetrakni, és csak az igazán rászorúlókat fogja támogatni!

Mert /majdnem/ minden rokkant irigy és gonosz !

szafika # 2012.11.05. 12:02

Adhatnák pl. a vidéknek , ahol nincs munka , nincs semmi , nincs pénze buszra szállni , h munkát keressen , nincs villanya mert ott már az is gazdagnak számít , akinek még nem kötötték ki . Nem mondom , h nem fordulhat elő, h elveszik a mi nyd-unk egy részét , de tudod akkor már elvették azokét , akik töredéke évekkel nyd-ban vannak , hiszen pontos kimutatásuk van arról is a nyd-ban lévők hány %-a nem dolgozott még 10 évet se , de már élvezi a nyd-át 30-35 éve ! Ti itt mindenkit ellenségnek tituláltok , akinek más a véleménye , de ahogy a fiatalok között rengetegen vannak a nyd-asok ellen , úgy nem maradtok ki ti se .

wihar # 2012.11.05. 11:59

Csak azt nem értem h,az ilyen nagyon egészséges lelkületű ember miért olvas rokkant fórumot ....nagyon sok más fórum vagy blog vagy kutyafüle van ...még egyszer kérdezem MIÉRT itt kell megmondani a tutit ??

bukfenc2 # 2012.11.05. 11:52

Guberáló !

Ha valaki megmondja neked, - nektek a tutit, akkor azt rögtön "beazonosítjátok" és azt hiszitek, hogy csak egy szmálynek lehet más véleménye, mint nektek!!!
Voltam én már "mázlista" is, most "szafika" lettem! Hidd el kedves lelkileg rokkant guberáló, hogy ez mind-mind külön személy, csak egészséges lelkületű ember !

szafika # 2012.11.05. 11:50

taffyka , én nem szoktam más néven írogatni , de a véleményem ma is ugyanaz , fizessék meg azokat rendesen akik dolgoznak , akkor több jut nektek is , tavaly icike42 volt ugyanezen a véleményen , / mint te / nem te vagy az véletlenül ?! én tavaly is , tavalyelőtt is , jövőre is ez maradok , ha addig meg nem nyekkenek ! / ne kívánj rosszat ! mert visszaszáll !! / de azt viszont be kell vallanom , h mikor olvastam a kormány 300 eurós nyd- ígéretét , akkor azért úgy voltam vele , h vannak itt éppen elegen , akinek adhatnák a külhoniak helyett !!!

wihar # 2012.11.05. 11:42

Szerintem is!!

bukfenc2 # 2012.11.05. 11:14

Ednut !

Ne bántsd Szafikát !! Az egész topikban Ő az egyedüli, aki empatikusan próbál segíteni az igazán beteg "rokkant" , és a munkanélküliség miatt "rokkantosított" rokkantaknak!
Inkább jó lenne megfogadni az észrevételeit !

szafika # 2012.11.05. 09:48

Nem 3-4 év után kap sokat , hanem 30-40 után keveset !

szafika # 2012.11.05. 09:46

Ednut , nem provokálok senkit , görgesd lejjebb , amit Guberáló beidézett , abba is benne van , de ha megtalálom , ide írom , hol olvastam még ,hidd el , h ennél sokkal rondább megjegyzést is lehet olvasni egy-egy topikban . A 2-ik betegtől idézte be Guberáló , akinek abban is igazat adok / a betegnek / h felháborító , h 3-4 évi munka után is ugyanannyit kap egy ellátott , mint 30-40 évi munka után egy másik .

Ednut # 2012.11.05. 09:31

Szafika!
Írtad: "már több helyen olvastam a rokikkal kapcsolatban h " egy rokkant sokkal több pénzből tud csak létezni , mint az egészséges"
Hol olvastad ezeket?
Szerintem max. azt olvashattad, hogy sokkal több pénzből tud csak létezni, mint a jelenleg megállapított segélyszerű összegek. Főleg a ledolgozott idő és a befizetett nyugdíjjárulék függvényében.
Nem kéne megint ferdíteni. De most jut eszembe, hogy te nem is vagy rokkant, te ezen a fórumon csak provokálsz - ha jól emlékszem.

szafika # 2012.11.05. 08:20

Guberáló , már több helyen olvastam a rokikkal kapcsolatban h " egy rokkant sokkal több pénzből tud csak létezni , mint az egészséges " ! Szerinted ezt érdemes hangoztatni ? még , ha úgy is van , ez is olyan valami , amit nem akarnak a politikusok sem !!!

nico56 # 2012.11.03. 14:48
nico56 # 2012.11.02. 23:32

Ügyszám: II/03283/2012
Első irat érkezett: 2012.07.30
Ügy tárgya: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvénnyel összefüggő utólagos normakontroll
Eljárás típusa: Utólagos normakontroll eljárás
Indítványozók típusa: alapvető jogok biztosa
Az indítvány lényege:
Az alapvető jogok biztosa a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.) 7. § (4) bekezdése és 13. § (2) bekezdés d) pontja alaptörvény-ellenességének megállapítását és megsemmisítését kezdeményezte utólagos normakontroll keretében.
A biztos álláspontja szerint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának az Mmtv. által kialakított, átmeneti időszak nélkül bevezetett új rendszere sérti az Alaptörvény B) cikk (1) bekezdéséből következő bizalomvédelem elvét. Ezzel kapcsolatban felhívja a figyelmet arra, hogy mulasztásban megnyilvánuló alaptörvény-ellenesség megállapításának lehet helye.
Az alapvető jogok biztosa előadja továbbá, hogy az Mmtv. 7. § (4) bekezdése és 13. § (2) bekezdés d) pontja sérti az Alaptörvény XV. cikk (4) bekezdésében foglalt, az esélyegyenlőség megvalósítására irányuló állami kötelezettség elvét.

Támadott jogi aktus:

a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés, 13. § (2) bekezdés d) pont

Az Alaptörvény érintett rendelkezései:

XV. cikk (4) bekezdés
B. cikk (1) bekezdés

Indítvány szövege:
2012_3283-0.pdf

nico56 # 2012.11.02. 23:28

http://public.mkab.hu/…7A68001B7AA9?…

aperten # 2012.11.02. 23:17

Guberáló,

jól látod, tényleg nincs rendben több minden.

Szeptember 06.-án arról tájékoztatott emailben az ügyvédem, hogy a beadványunkat "IV/3199/2012 számon nyilvántartásba vette (azaz befogadta)".

Ehhez képest az elutasító végzést IV/3193/2012. számon hozták meg.

Úgy tűnik, eddig minden esélyes beadványt elkésettnek nyilvánított az AB, a saját belső viszonyait szabályozó ügyrendre hivatkozva (ami nem jogszabály), és az eddigi gyakorlatukkal teljesen ellentétesen.

Ráadásul az én beadványom kapcsán még hazudnak is, a fellebbezéssel kapcsolatosan.

Hát eddig süllyedt a magyar alkotmánybíróság, hogy közokiratot hamisítanak.


# aperten

nico56 # 2012.11.02. 21:12
exrokki? # 2012.11.02. 15:58

Sziasztok!Amit a MEOSZ kezdeményezett ügyvéden keresztül az AB-nél és az Alapvető jogok biztosa kezdeményezet az AB-nél ezekkel mi a helyzet tudja valaki.Elútasitották vag tárgyalni fogják???????Vagy most mi a helyzet a rokkant ügyel az AB-nél tudja valaki?????????????????????????????????????


Sziasztok!

nico56 # 2012.11.02. 15:42
aperten # 2012.11.02. 15:05

guberáló
2012.11.01. 16:56

Apertenét is befogadták és tárgyalják. Neki meg emailben reagáltak, hogy Ab befogadta.

Már leírtam, hogy nem így van. Elutasították az érdemi tárgyalását, elkésettség miatt.
Az alkotmánybíróság törvényi felhatalmazás nélkül megváltoztatta a határidő jellegét. Eljárásjogi határidő helyett, anyagi jogi határidőnek átminősítete a beadványok határidejét. Mindezt a saját belső működését szabályozó ügyrendben, ami nem jogszabály. Ezért a sok elkésett beadvány. Összegyűjtöttem az elő két év határidőre vonatkozó gyakorlatát.

http://ddrnyi.hu/…yakorlat.pdf

Részlet az elutasító végzésemből:

A befogadás további feltételeinek vizsgálata a fentiekre tekintettel szükségtelen volt, bár a
rendelkezésre álló iratokból megállapítható, hogy az alkotmányjogi panasz további törvényi
feltétele sem teljesült, hiszen az indítványozó az első fokú határozat ellen nem fellebbezett (a
becsatolt határozat rendelkező része tartalmazza az erről szóló tájékoztatást, az indokolás
pedig felhívja a figyelmet az igazolási kérelem előterjesztésének lehetőségére is).

Egy mondaton belül kétszer is hazudik a nagyon mélyen tisztelt alkotmánybíróság. Az alkotmányjogi panasz tárgyául tett BALESETI ROKKANTSÁGI NYUGDÍJRA való (felülvizsgálat nélküli) jogosultság megszüntetéséről eleve NINCS határozat. Határozat a "rehabilitációs ellátás" megszüntetéséről született, amit az alkotmánybíróság valótlan állításával ellentétben, megfellebbeztem, éppen azért, hogy ne hivatkozhassanak arra, hogy nem éltem a jogorvoslat lehetőségével. A fellebezésben egyértelműen a baleseti rokkantsági nyugdíjjogosultságom megszüntetését kifogásoltam, ami az alkotmányjogi panaszunknak a tárgya. El is bírálták a fellebbezést.

http://ddrnyi.hu/altfel.pdf
http://ddrnyi.hu/altfel_elut.pdf

Lásd még:
BTK
275. § (1) Az a hivatalos személy, aki hivatali hatáskörével visszaélve

  1. hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
  2. lényeges tényt hamisan foglal közokiratba,

bűntettet követ el és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő”.


# aperten

nico56 # 2012.11.02. 12:08

Nem változik a tanuló és felsőoktatási tanuló, a kismama és a nyugdíjas havi, illetve éves bérlet ára

A közösségi közlekedés tarifájának emeléséről döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés. 2013. január elsejétől egy vonaljegy 350 forintba, a havi teljes árú bérlet 10 500 forintba kerül majd. A közgyűlés által 18 igen és 10 tartózkodás mellett elfogadott előterjesztés rögzíti, hogy az árak differenciáltan emelkednek, több környéki bérlet és jegy ára nem változik. A legnagyobb mértékben, 15 százalékkal a metrószakaszjegy drágul 260-ról 300 forintra. Németh Szilárd (Fidesz-KDNP) módosító javaslatának megfelelően az előterjesztéshez képest nem változik a tanuló és felsőoktatási tanuló, a kismama és a nyugdíjas havi, illetve éves bérlet ára. A tanuló és kismama havi bérletek 3850 forintba, a nyugdíjas havi bérletek pedig 3700 forintba kerülnek a jövő év elejétől is. Németh Zoltán frakcióvezető ezzel kapcsolatban azt mondta az MTI-nek, hogy messzemenőkig igyekeztek figyelembe venni a családok teherviselő képességét. Kiemelte, hogy a "Bajnai-Horváth-paktum", vagyis az előző ciklusban kötött kormány-főváros megállapodás szerint 2010 és 2012 között 15 százalékkal kellett volna emelni a viteldíjakat, ám a Fidesz-KDNP szakított a gyakorlattal, és két évig nem emelte a jegyek és bérletek árát. Az előző húsz évben ilyen nem történt, volt olyan év, hogy kétszer is emelkedtek a tarifák, sokszor infláció felett - mutatott rá Németh Zoltán. A kedvezményes éves bérlet ára 107 ezer forintról 114 600 forintra változik, nem módosul viszont a legtöbb környéki jegy, valamint HÉV-jegy és -bérlet ára. Az előterjesztés szerint kilenc ponton módosulnak a jegyekkel és bérletekkel kapcsolatos szabályok. A havi vagy negyedéves teljes árú bérlethez kapható lesz kiegészítő heti bérlet 2800 forintért, bevezetik a felsőoktatási tanulói bérletet, amely 3850 forintba kerül. További változás, hogy az egyszelvényes éves Budapest bérleteket tetszőleges kezdő dátummal is meg lehet venni, a kisgyerekes bérletigazolványok érvényessége viszont 12 hónap helyett hat hónap lesz. A teljes árú bérletek januártól a bérletigazolvány helyett személyi igazolvánnyal vagy jogosítvánnyal is érvényesek lesznek, ezek azonosító számát kell majd a szelvényre ráírni. Korlátozást jelent, hogy az eseti jegyek (vonaljegy, gyűjtőjegy, metrószakaszjegy, átszállójegy) a tarifa- vagy évváltást követő egy évig használhatók fel januártól, így egy 2012-es jegyet 2013. december 31-ig lehet felhasználni. Eltörlik a helyszíni pótdíj utólagos rendezésének lehetőségét, így januártól nem lesz arra lehetőség, hogy két napon belül rendezzék a tartozást 50 százalékos engedménnyel, a bérletbemutatás lehetőségét pedig 8 naptári napról két munkanapra csökkentették, a díjmentes utazásra jogosult személyek viszont az eddigi évi 2 alkalom helyett bármennyiszer bemutathatják az utazásra jogosító dokumentumokat.

mackomisi # 2012.11.02. 10:38

Rendőri intézkedés a TV székházánál.
http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…azanal-video

Ednut # 2012.11.02. 10:32

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…azanal-video
Nagyobb botrány jön a vizitdíjnál: aki azt leszavazta, most mit csinál? - Belföld
www.stop.hu
Egy tavaly decemberben elfogadott jogszabályi változásnak köszönhetően a Területi ellátási kötelezettséggel (TEK) nem rendelkező háziorvosoknak - feltéve, ha 2015. december

csicseró # 2012.11.02. 05:15

http://www.delmagyar.hu/…get/2304771/
Emelkedő nyugdíjak,ellátások.