Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ugribugri # 2011.11.11. 12:43

mari55 mari te tévedsz Képzeld el jan. 11.-e után mindenki felülvizsgálatra jelentkezne, be is dőlne a rendszerük. az emberek fognak bedőlni,pl.: van akit műtétre 2018-ra jegyeznek elő csak a beteg dől be

aproka # 2011.11.11. 12:55

A szociális járadékot,szociális ellátásnak nevezik,és marad 27.000ft.Vagy rokkantsági ellátásnak,és az is 27.000ft lesz?

doli # 2011.11.11. 13:04

ÜDV: Azért nem az öregségi nyugdíjjal kezdték mert 2002-ben ezért buktak csak sok nyugdíjas elfelejtette mi is történt akkor pl: méltányossági ny. megszüntetése és kevesebb emelés mint járt volna.Hol van már a 14.havi nyugdíj ígérete??????? sajnos most is bedőlt neki sok sok nyugger pedig tudhatták volna mire lehet számítani ezektől csak abban lehet reménykedni, hogy nem lesz ez olyan egyszerű mint ahogy azt ők elképzelték.

doli # 2011.11.11. 13:05

mari55 azeste.hu

doli # 2011.11.11. 13:10

mari55 csak az a baj , hogy az57000ft-ből levonják a járulékokat és nem biztos, hogy jobban járnának.

Tobozka # 2011.11.11. 13:13

Üdv. Anyukámat érinti a doog. Ő végleges, III. csoportú rokkant, de hogy tudjuk nyögni a terheket (beleértve azt a kevéske adót is amiből eddig fizettem anyukámat:-) 10 hós picimet ráhagytam, mivel Ő kaphat GYES-t (GYED-et felmodtam)
1)Most akkor ha rokk. nyugdíjra nem lesz jogosult GYES-t se kap?

  1. Ha valakit véglegesítettek pár éve, az mostmár olyan mintha mi sem történt volna?
  2. Netán valakink perben állapították meg a rokk.ny. III. csoportra való jogosultságát már azt is felülvizsgálják?
ugribugri # 2011.11.11. 13:19

szerintem azért lesznek olyan rafináltak ahol a régi kevesebb pénz volt ott természetesen jogfolytonos lesz :)

doli # 2011.11.11. 13:21

Biztos mert ha nem így lenne akkor hol lenne az a megtakarítás amit rajtunk akarnának megtakarítani nem?

ugribugri # 2011.11.11. 13:22

mármint a kevesebb pénz...de természetesen csak azért mert az jár és nem pénzt akarnak kivonni a rendszerből..csak hát nekik meg nekünk se tetszik a rendszer ..úgyhogy egálban vagyunk :)

doli # 2011.11.11. 13:25

Most olvasom,hogy a MEOSZ-nak 108egyesülete van, 750 helyi csoportja és 210000 tagja van érdekesnek talélom, hogy nem tiltakoznak.

doli # 2011.11.11. 13:29

Most csak arra lennék kíváncsi, hogy a Bernáth Ildikó miniszteri biztos mennyi idős szerintem már betöltötte az öregségit akkor elmehetne nyugdíjba egy állás mindjárt felszabadulna nem???

KMK53 # 2011.11.11. 13:31

Kedves Sorstársak!
Rengeteg bizonytalanság van a megjelent hírekben, amit Ti is jeleztetek. Egy viszont biztos az én esetemben, hogy jövő hét péntekre rendeltek soros felülvizsgálatra. 1953 áprilisi születésű, III-as csoport,54% nem rehabilitálható vagyok. Nem tudom mi lesz, de izgulok rendessen.
Üdv. Mindenkinek.

kiszolgáltatott # 2011.11.11. 13:32

Vagyis At ESTE alapján a rehab járadék ugyanannyi ideig jár,mint eddig,csak lényegesen kevesebbet kap az illető.
Na meg a 900 e.rokk...hát én feladom a propagandájukkal folytatott harcot.

kiszolgáltatott # 2011.11.11. 13:32

peti

kiszolgáltatott # 2011.11.11. 13:44

Hát ez eddig nem így volt? "természetesen, továbbra is az orvosszakértői bizottság fogja ellátni ezt a feladatot, 22 kirendeltségen működnek a szakértői bizottságok. Ahol orvos, szociális szakértő és foglalkoztatási szakértő fogja elvégezni a munkát. És természetesen a felülvizsgálat eredménye lesz az, ami megállapítja, hogy valaki munkára képes és alkalmas. Ő rehabilitációs eljárásban fog részt venni és rehabilitációs támogatást kap, amelynek az összege 57000 Ft. Aki pedig olyan egészségi állapotban van, hogy nem alkalmas, ő természetesen rokkantsági ellátást fog kapni."
Vagyis ebben a rendszerben csak annyi a változás,hogy kevesebbet kap a rehabilitálandó.
.

kiszolgáltatott # 2011.11.11. 13:52

És,ha nem tud munkát végezni,ellenkezően a Bizottságuk véleményével,akkor a 3 év letelte után mi van?Mert ahogy a mostani rendszert értelmezik:semmi.Vagyis utána nem kap semmit.

kiszolgáltatott # 2011.11.11. 13:59

Meg akkor,ha az illetőről bebizonyosodik 3 év múlva,hogy nem volt munkaképes állapotban a 3 év alatt sem,akkor visszafizetik neki az elvesztett járadék-különbséget?
Elnézést,de már nagyon felhúztam magam,jobb,ha elmegyek a géptől.

ugribugri # 2011.11.11. 14:00

azert a riporteri színvonalat jellemzi hogy a rokkantsági kártyát és a rokkantsági nyugdíjat keverik ,egy országgyűlési képviselőknek kb még ennyi fogalma sincsen a rokkantnyugdíjazás mibenlétéről csak az elvonható pénzt látják...

ujpesti # 2011.11.11. 14:05

KMK53 !
Kérlek majd az eredményről mindenképpen tájékoztass minket !

doli # 2011.11.11. 14:09

ujpesti voltál a Meoszban????

imi410 # 2011.11.11. 14:47

A felülvizsgálat során két fajta döntés születhet, valakit vagy munkára alkalmasnak találnak, vagy nem. Akiket A felülvizsgálat során két fajta döntés születhet, valakit vagy munkára alkalmasnak találnak, vagy nem. Akiket munkára alkalmasnak találnak, azok a továbbiakban rehabilitációs ellátást fognak kapni, azok akik a munkaerőpiacon nem tudnak szerepet vállalni, azok rokkantsági ellátást fognak kapni. A rokkantsági ellátás összege megegyezik a rokkantsági nyugdíj összegével, mellette lehet dolgozni, viszont csak bizonyos határok mellett (ha a munkából származó bér eléri a minimálbér 18-szorosát év közben, akkor az év végéig a rokkantsági ellátást szüneteltetni kell).

Na ez hogy van aki nem találnak munkára alkalmasnak
az dolgozhat ? Alkalmasnak találnak, vagy nem dolgozni
ezt kel eldönteni nekik .

éhes # 2011.11.11. 14:49

Nem tudjátok mikor várhatóak a levelek? A kormányhivatalban fognak vizsgálni? Szóval ha nem értünk egyet a levél tartalmával akkor fáradjunk be.No,ez szép.S ha valaki bemegy akkor már egészséges?Kérdések özönnel.A pofátlanság felső határa.Szörnyü,hogy ezt az emberekkel meg lehet tenni.legközelebb falhoz állitanak,vagy mi a "szössz".No,a francba velük.Szomoru.Ráadásul mint "nem"nyugdij nem is emelik,igy tették lehetővé,hogy vélelenül se kapjon egy fillérrel se többet az ember.Ez volt itt a lényeg,hogy még a keveset is nyirbáljuk meg.Szarháziak!Hibát hibára halmoznak,s a védteleken verik el a port.Én nagy városban lakom,s jó ha 3-400 fiatal közmunkát véző embert látni.Haj ha ,haj ha köztetek lehetnék.merjünk nagyot álmodni.no,erre mondom én,hogy álmomban se jöjjön elő...

ujpesti # 2011.11.11. 14:51

doli
Sajnos rosszullétem miatt nem tudtam elmenni.
A főtitkár úrtól kértem tájékoztatást,ha megjön közzéteszem.

aproka # 2011.11.11. 14:53

Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet,
és járd végig az utamat.
Járd végig a múltamat,
érezd a könnyeimet,
éld át a fájdalmaimat
az örömömet.
Tedd meg a lépéseket,
amelyeket én megtettem,
és botladozz meg minden kövön,
amelyen én megbotlottam.
S mindegyik botlás után,
állj fel és menj tovább,
úgy, ahogy én tettem.
Csakis ezután ítélkezhetsz
rólam, felettem.

A kormánynak ajánlom.

ujpesti # 2011.11.11. 14:54

éhes
mindenben egyetértek veled !