Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.10.10. 19:45

Sírba visznek ezzel a 940 ezerrel,már megint.A Soltész is mintha nem hallana és nem látna.Mintha a MEOSZ -tól egy szót sem hallottak volna meg.
Amúgy meg eddig is a "szakértők"döntöttek...

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 08:09

Üdv.

Ma beszéltem az ismerősömmel, aki az alábbiakról tájékoztatott.
Friss információk alapján az I.-II. Csoportban tartozó rokkantak, maradnak
rokkantnyugdíj státusban! Ide fognak tartozni azok is, akiknél 2007 előtt és az új rendszerben véglegesen lettek rokkantosítva! Be akarják vezetni az egészségkárosodási járadékot és akik kiesnek, továbbiakban ezt fogják kapni! VÉGSŐ TERV MEG NINCS, MAJD DECEMBERBEN FOGNAK ERRŐL IS DÖNTENI. Nyálazás még folyik és nem állt le teljesen az személyes ellenőrzésekkel, egyes régiókra mentek rá, ahol továbbiakban is szűrnek. HVG- BEN megjelent cikk csak félig igaz!

0001a # 2011.10.11. 08:29

tisztelt fórumozók
Tud már valaki az utazási kedvezményekről:/2012/

Mimóka # 2011.10.11. 08:38

Doctor!

Én 2009-ben lettem véglegesítve,most vagyok 60 éves,jól értelmezem,hogy akkor maradok rokkantnyugdíjas?

éhes # 2011.10.11. 08:38

Kedves Doctor!
Köszönöm mindenki nevében fáradhatatlan segitségét és motiváltságát.Mindig tud valami reményt ébreszteni az emberekben,ill.nagyon jó tanácsokkal ellátni.mégegyszer köszönjük.sajnos csak egy "gond"lettünk,és egy darab statisztikai adat ebben az elfajzott világban.A ledolgozott munka nem ér semmit,amit befizettünk az pedig hirtelen semmissé válik.Hihetetlen,hogy mit meg nem tehetnek a nagy Nemzeti(Együttműködés keretein belül...ha-ha-ha) hitvallással.szeretet,béke,család,munka stb,stb....irhatnám még.
Reméljük még nem dőlt el minden,mert a remény hal meg utoljára
Üdv.Doctor

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 10:15

Jano55-re reagálnék. Elmennek a jó büdös ..csába. Mi az, hogy tiszta lappal indul mindenki?! Akkor miért kérik csak az előző felülvizsgálat utáni szakorvosi papírokat, zárójelentéseket?! Ha tiszta lap, akkor mindent, a legelejétől kellene vizsgálniuk. Azt is, amivel kezdődött az egész leszázalékolás. Ahhoz viszont a 10-15-20 évvel ezelőtti orvosi papírokat, zárójelentéseket is be kellene vinnünk!!! Beszélnek akkora baromságokat, hogy a hajam kihullik.
Bár ezek alapján értem, miért nem említették az I. fokú határozatban azt a betegséget, amivel leszázalékoltak, ami gyógyíthatatlan, és csak a rosszabbodást lassíthatom megfelelő, kímélő életmóddal. A büdös francba!!! Nálam valóban csak az elmúlt 2 évet vették figyelembe. Az, hogy az előző felülvizsgálatok mit állapítottak meg, figyelmen kívül voltak hagyva. A jó qrva édesanyjukat!!! Döntsék már el, mit vigyünk magunkkal!!! Eddig az volt, hogy a megelőző betegségek eleve benn voltak a számítógépben. Így már értem János bácsi esetét, aki az erdészettől került a rokkantak közé. 11 éve leszázalékolták, most mehet dolgozni... Mintha meggyógyult volna. Tényleg figyelmen kívül hagyják a korábbi szerzett betegségeket? Ha az elmúlt 2 év alatt nem romlott drasztikusan az állapotunk, nem vagyunk már betegek?! Undorító!!!

rokapapa22 # 2011.10.11. 10:42

ez mai!http://nol.hu/belfold/orban__a_valsag_parazitait_kiiktatjuk

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 11:39

Most nagyon rondát írok: az jó édes apukája szorította volna meg a farkát, hogy ne tudjon ilyen diktátorrá váló parazitát nemzeni!!! Vagy az édesanyja a szorított volna kalmopyrint a combjai közé. Mint tudjuk, az a legjobb fogamzásgátló!!!

kiszolgáltatott # 2011.10.11. 11:43

És természetesen a paraziták között vannak ugyebár a rokkanttak,de a hosszabban betegeskedők is,ha jól értelmezem a gondolatmenetet...

kiszolgáltatott # 2011.10.11. 11:44

És még most is ezt szajkózák:"Nincs megszorítás".

ugribugri # 2011.10.11. 11:45

Határozottan tetszett az orbáni megfogalmazás: "vissza kell álltani a munka becsületet ide értve a fizikai munka becsületét is". a felfogásukkal van a baj általában nem az országházban rokkan meg valaki .....mondjuk amennyi fizikai munkát végeztek életükben attól soha nem fognak megrokkanni ők

skorpió13 # 2011.10.11. 11:59

0001! az öregségi nyugdijasok,a 6év alatti és a tanulók utazási kedvezménye marad 2012tól.A többiről még tárgyalnak.

derpate # 2011.10.11. 13:09

Kedves Sorstársak !
Szólásszabadság van, lehet itt kritizálni, szidni, egy kicsit káromkodni is. Érthető mert, szorongunk és elkeseredettek vagyunk még egyelőre bizonytalan sorsunk miatt. Az azonban a véleményem az ízléstelenséget mellőzzük saját méltóságunk érdekében.

gyorgye # 2011.10.11. 14:29

Az már augusztusban látszott, hogy a szimulátor nem vált be: a Magyar Nemzet beszámolója szerint mindössze 1500 felülvizsgálatot tudtak addig lebonyolítani, és csak tízen voltak, akik alkalmasak lettek volna munkavégzésre. Nemcsak a felülvizsgálat volt tehát lassú és drága, az is kiderült, hogy nem az elvárt mennyiségben terelhetők vissza az egészségkárosodottak a munkába.

A kormány nem tervezi újabb gépek vásárlását, sőt mint megtudtuk, teljesen lemondanak a "gépesítésről" is: ehelyett országosan ugyanaz a 700-800 ember végzi ezeket a felülvizsgálatokat, mint korábban. A stáb egy évben százezer vizsgálatot tud elvégezni, mivel évente átlagosan negyvenezer új belépő van, így az ütemterv szerint 60 ezer már ellátásban részesülőt tudnak egy évben újra megvizsgálni. Vagyis a teljes felülvizsgálat 3-4 évet igénybe vehet. (Azért csak ennyit, mert sokan már nyugdíj előtt vannak.)

tanárúr # 2011.10.11. 15:41
tanárúr # 2011.10.11. 15:52

Tisztelt Sorstársaim.

Van valaki használható információ birtokában , a 2001.10.07.-i MEOSZ ülésről ?

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 15:59

Elnézést kérek minden sortársamtól, fórumozóktól.
Igaza van departének, kicsit elszaladt velem a ló.
Kedves mari55, elolvastam, bár kértél, ne tegyem. Erről is az a véleményem, mint a HVG-s cikkről. Hogy a fenébe tudják a szigorított vizsgálatok előtt számosítani a "munkaerőpiacra visszaterelendő", ezek szerint jogtalanul rokkantnyugdíjat "élvező" emberek számát?
Mikor az I, fokon voltam, akkor még a feléről szóltak a hírek. Mivel akkor engem visszaminősítettek, egyik ismerősöm azt mondta: hát, ki van adva, minden 2. embert vissza kell minősíteni. 1 ide, 1 oda. Én pont a kieső voltam.
Ez a cikk már "csak" 120.000 betegről beszél. Miért pont 120.000? Csökken ugyan a létszám, de hogy lehet ilyesmit egyáltalán kijelenteni. Ez olyan, mintha egy kórházról előre megmondanák, a következő évben hány beteg fog elhunyni az intézményben.
Látnokok? Esetleg időutazók? Előre mentek 1 évet, látták hogy áll a helyzet, visszajöttek és elmondták?
Lehiggadtam, nem fogok csúnyákat írni, de akkor is undormány, amit művelnek.
Nem vagyok egy marionett figura, mint ahogy Ti sem vagytok azok, mégis jól el akarnak játszani velünk. Ők csak rángatják a madzagot, mi meg tehetetlenül, és még egyelőre a levegőben lógunk.
Még egyszer mindenkitől elnézést kérek a kifakadásomért, de ahogy már valaki írta korábban, ami sok az SOKK...

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 16:05

Tanár úr, köszönöm a linket.

tanárúr # 2011.10.11. 16:21

Tisztelt Sorstársaim.

Van valaki használható információ birtokában , a 2011.10.07.-i MEOSZ ülésről ?

Tévesen jelöltem meg az évet, előző hozzászólásomban a helyes évszám 2011.10.07.

Nap-lemente # 2011.10.11. 17:27

...

kiszolgáltatott # 2011.10.11. 17:27

A MEOSZ hírekből:"A múltkoriban Barozo úrral folytatott tárgyalása keretében (a MEOSZ) többek között kapott e valamiféle védelmi garanciát az elnök úrtól arra az esetre, ha a hazai rokkantak EU-s polgárjogait megpróbálná megcsorbítani a magyar kormány? A válasz egyértelmű volt: Nem! Vagy is direkt módon nem és pedig azért nem, mert nincs rá jogi lehetőség. Az EU csak rendkívüli esetben és az összes tagállamot érintő problémák keretében foglalkozik kiemelten az egyes államok ügyeivel. Azt viszont leszögezte az elnök úr: Felhívta a tagállamok figyelmét arra, hogy a gazdasági válság okozta pénzügyi nehézségek hátrányos következményeit ne a legelesettebb rétegeken – köztük a rokkantakon - próbálják az unio kormányai kompenzálni."
Vagyis csak magunkra számíthatunk...-hát ez nem túl szívderítő.

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 17:58

icike42! válaszoltam emailben,nézd meg:Amari

Méri46 # 2011.10.11. 18:38

Üdv.
Elég régen írtam a fórumon,mivel nem történt idáig semmi a leszázalékolásommal kapcsolatban.Az utolsó bejegyzésem óta kb.3 hónap is eltelt.22. hónapja nem döntötték el a bíróságon a leszázalékolásomat. Engem 60%-ról vettek vissza 40%ra.Eggyik kirendelt orvosszakértó 42%-ot adott a másik 58%-ot.Megint volt egy tárgyalás.Kirendeltek megin egy szakértői vizsgálatot.November végere kitűzték a következő tárgyalást.Nem tudom meddig lehet ezt még fokozni, de már ott tartok, hogy feladom.Szivemmel műtöttek billentyűt cseréltek ,műbillentyű elégtelenségem van és sajnos még másik két billentyűm is beteg.Meg még több más betegségem is van.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.11. 19:22

Kedves jano55!
Hát ez az! Ezen akadtam ki (többek között).
Az szakorvosok nem tudnak segíteni, maximum a fájdalmat csillapítani a felírt, vagy javasolt fájdalomcsillapítókkal. Most a legjobb ajánlat: Algoflex. No, ettől meggyógyulok? Nem, a tünetek enyhülnek, csökken a fájdalom, ennyi. Az, hogy be tudok menni a felülvizsgálatra, szerencse, meg jó sok fájdalomcsillapító kérdése. Senkit nem érdekel, hogy miért nem vagyok még kerekes székben. 27 év 185 nap, fizikai munkával ledolgozott idő után annyit sem érdemlek meg, hogy tisztességesen megvizsgáljanak. Mert mozgásszervi a betegségem. Igaz, mellette depresszióval kezelnek, ami a fájdalmaknak, meg az egész felülvizsgálati cirkusznak köszönhető. Ja, szívkoszorúér szűkület? Gyógyszert kell szedni! Magas vérnyomás? Na és, arra is van sok gyógyszer, valamelyik csak használ. Ha a vizsgálatnál épp jó a vérnyomás, pont a rendszeresen szedett gyógyszerek miatt, akkor azt ki lehet húzni a listáról. Az sem érdekel senkit, hogy ki, hány féle gyógyszernek, segédeszköznek a segítségével van éppen abban az állapotban. És ez az, ami felháborít. Hiába a szakorvosi vélemények, a háziorvosi beutaló, az előzmények, a teljes kórtörténet, ha nem ott esik össze a beteg, akkor mehet járulékért. Mert én a komplex rehabilitációra nem vagyok javasolva, de igényelhetem a 27.500 forintot, ami adható, de nem jár.
Az eladónő ismerős véleménye: Hiányzik a két lába? Nem baj, attól lehet postás. Hiányoznak a kezei? Nem baj, attól még számítógépes munkát végezhet. Egyik szemére sem lát? Nem baj, elmehet pénztárosnak.
Viccesnek hangzik tán, de egyáltalán nem az, és ő sem annak szánta, csak a testvére jár hasonló cipőben, mint itt mi.

Debra01 # 2011.10.11. 19:22

Méri46
Vagy az ügyvéded "béna", vagy a bíró nem tud mit kezdeni ezzel. Ha orvosszakértő ezzel a betegséggel 42%-ot ad...fordulj betegjogi képviselőhöz. Jobbat nem tudok javasolni.
Nekem ilyen helyzetekben az is felmerül, hogy rendőrségi feljelentést kellene tenni...életveszélyt okozó mulasztás jogi formációban.