Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


rokapapa22 # 2011.10.10. 14:27

buboka: igen igy van ! legjobb tudomásom szerint ) kitartás mindenkinek..(

ókút # 2011.10.10. 14:32

Kedves Buboka keke21!
2007-előtt a végleges,úgy jelent meg,hogy
Újabb felülvizsgálata nem szükséges.
én egyébként II.csoportú rokkant vagyok,és
senkinek nem adtam pénzt.legalább egymást ne gyanúsítgassuk!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.10. 14:33

Kedves mari55 és minden fórumos. Csatlakozzatok a Magyar Szolidaritási Mozgalomhoz.
Az igazi a skorpió13 által 10.05. 12:06-kor feltett linkje.
Röhej, hogy már hamisítják:)
Ebben látok fantáziát, lehet jövője a mozgalomnak, egy ütőképes "szabadcsapat" válhat belőle.

ókút # 2011.10.10. 14:54

bocs keke1,elírtam a neved!

keke1 # 2011.10.10. 15:05

Kedves ókút semmi gond a 21-l,ez jó elirás,mert nagyon rámférne már valami kis nyerő-:)

kázmér58 # 2011.10.10. 15:12

Én 2007 ben lettem 3 csoportú végleges állapotú felülvizsgálat nem szükséges. Ez áll a bírósági határozatomba. És nem fizettem le sem az igazságügyi szakértőt, sem a bírót.Kedves Buboka keke21!

keke1 # 2011.10.10. 15:24

A végleges minősitéssel kapcsolatban megoszlanak a vélemények,a csak állapot rosszabbodás esetén felülvizsgálandó volt az elfogadott ,de vannak olyan vélemények miszerint a végleges csak csekély számú rokkantra vonatkozik,jellemzően 1-2 fokuakra,és szerepelnie kell a végleges kifejezésnek a határozatban.

Én jelen esetben inkább az 1. verziónak hiszek,bár az államnak az lenne jó ha mindenkit kirúghatna,csak hát nem győzik,nincs rá keretük,ezért kénytelenek meghagyni az 57 éven felüli állapot rosszabbodás esetén felülvizsgálandó rokkantakat.Ez összecseng a védett korral,amit szintén meghagynak.

keke1 # 2011.10.10. 15:36

Na azt hiszem szerencsém lesz immár Kázmér is 21-t adott a nevem mellé!
Egyébként se buboka,se én nem gyanusitottunk senkit vesztegetéssel,én csak Orbánt idéztem,ő mondta hogy csunya dolog másokon élősködni.

Mari55 erre irta válaszként:hogy akkor nézzen tükörbe!

kázmér58 # 2011.10.10. 15:37

Nekem szó szerint ez áll az ítéletben .A szakértői vélemény szerint,felperes egészségügyi állapota véglegesen kialakultnak tekinthető,felülvizsgálata nem szükséges.

szafika # 2011.10.10. 15:48

Keke1, és ezt pont egy olyan politikus mondja , aki az egyetemről zuttyant a politikába, olyan sokat még nem dolgozott, az elmúlt 20-on év alatt csak gyarapodott, lehet, azt hiszi , itt mindenki úgy áll anyagilag , mint a zorbán famyli ?!

ókút # 2011.10.10. 15:53

Kedves Keke1!

lehet érdemes megjátszanod valahol a 21-t.

segal001 # 2011.10.10. 16:05

üdv mindenkinek. én ritkán szoktam hozzá szólni a dolgokhoz mert úgyérzem hogy amit csak lehet a sorstársak mindent leírnak, és el is olvasom mindet. most is csak a végleges státuszal kapcsolatbam írnék mert úgylátom hogy mindenkinek más van írva. engem 2006 ban véglegesítettek 3 csoport, és az van írva hogy állapota véglegesnek tekinthető, felűlvizsgálata csak állapot változás esetén szükséges. gondolom hogy ha változik a helyzet akkor nekem kell beadnom a kérelmet. persze hogy változott, rosszabb lett sokkal, de mer e az ember most kérni vizsgálatot!

keke1 # 2011.10.10. 16:15

Segal001!

Szerintem se vitasd a besorolásod,és ha ki van irva a véglegesnek tekinthető kifejezés akkor Téged nem fognak cseszegetni.

Szóval nem kell aggódnod!

buboka # 2011.10.10. 16:26

Kedves kázmér58!

Elnézést, ha nem voltam egyértelmű, de én nem rólunk beszéltem, mert itt a fórumon mindenki joggal veszi igénybe a rokkant nyugdíjat, sajnos. Én azokról tettem említést, akik megvették a rokkantságukat, ők rögtön az I-II. csoportba lettek sorolva, így ismét azok kapnak kibúvót, akiknek nem kellene. Természetesen azt nem vitatom egy percig sem, hogy közöttük is van becsületes, de azok szerintem a III. fokba vannak sorolva. Egyébként nekem is "nem rehabilitálható, felülvizsgálata állapotrosszabbodás esetén szükséges" megjegyzés van a határozatomban és III. fokú vagyok. Sajnos időközben sokat romlott az állapotom - újabb 4. infarktus, újabb szívműtét -, de nem jelentkezem, mert a végén kiderül, hogy egészséges vagyok, bár a konyhámat sem tudom egyszuszra felmosni. És lett egy 5.nyaki gerincsérvem.

buboka # 2011.10.10. 16:30

Kedves ókút!

Elnézést, ha félreérthető voltam, természetesen senkit nem akartam megbántani, pláne nem ezen a fórumon. Tudom, hogy velem együtt mindenki beteg, elvan keseredve, hogy mi lesz, ugyanúgy ahogy én is. Nem tudom mi lesz velünk, mire számíthatunk.

ókút # 2011.10.10. 16:35

Kedves Buboka!
köszi,hogy válaszoltál,tudom mindenki el van keseredve,és nem is tudunk biztatót mondani egymásnak,de legalább van akiknek ki-panaszkodhatjuk magunkat.

tuci58 # 2011.10.10. 16:48

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha valaki első fokon megkapta az 50%-ot, de rehab járadékot és megfellebezi, akkor a másodfokon munkaügyi szakember elé is kell mennie megint ? Vagy csak a felülvizsgáló bizottsághoz ?

Túlélő # 2011.10.10. 17:01

tuci58
Én először az orvoshoz kerültem ,Ő eldöntötte nem vagyok beteg,így nem kellett mennem az emeletre a rehab szakértőhöz.Egy épületben volt a két személy.
ez 2 éve volt.Nem tudom most mi a módi,szerintem már ők sem.Viszont nem mindegy,hogy a fellebbezésedben mit írsz.Vitatod az össz egészségkárosodást,és még a rehabot is? Amennyiben nem tudsz dolgozni érdemes az elejétől kezdve ezt kérni.

kiszolgáltatott # 2011.10.10. 17:13

Kedves tuci58!Én is ott tartok,hogy jan-ban:50 % rehabilitálható.Fellebbeztem:márc-ban 2.fok is ugyanez lett. mundkét fórumon nekem volt az orvos,és a mü.-i szakértő is.Én a rehabilitálhatóságot vitattam,és vitatom most is.A második münkaügyis nagyon rendes volt,de azt mondta,hogy az ő szavazata csak egy a háromból.
Most munkaügyi perben vagyok,egy orv szakértőnél már voltam,de még bíróságon nem.
Én a rehab járadékot úgy kaptam meg,hogy a másodfok utántól,mert ezt a dátumot írta rá a "szakértő".

skorpió13 # 2011.10.10. 17:36
kiszolgáltatott # 2011.10.10. 17:41

"Az ellátottak a nyugdíjkorhatár elérése után nem nyugdíjat, hanem járadékot kapnak" hát már megint ezt forszírozzák-Akkor sohasem lesz a beteg "rendes nyugdíjjas"
Aki beteg,de meg mer öregedni,és nem halt bele a betegségbe,az szerintük úgyis csaló volt.

skorpió13 # 2011.10.10. 17:47

Mari55!ne rám legyél mérges,én is azt hittem többet fogunk megtudni.Most találtam egy linket,az megmondja a tutit.Táppénzt fogunk kapni nyugdij helyett,de hogy azt miből fogják kiszámolni,vagy marad e a nyugdijunk összege az nem derül ki belőle.Aztán meg,hogy ha megérjük a nyugdij korhatárt miből számolnak nyugdijat az is érdekes dolog.Nekem nagyon ugy tünik,hogy a közel 30éves munkaviszonyom már semmit sem ér.

skorpió13 # 2011.10.10. 18:04
ugribugri # 2011.10.10. 18:16

Nem eszik olyan fóron a kását .Véleményem szerint..ahhoz hogy a rokkant nyugdíjasok jógalásat megváltoztassak igen sok jogszabályt módosítani kell ,nem véletlen hogy ennyit rágodnak rajta a fiuk ,gyorsan csak egyféleképpen tudnák megoldani: ahhoz kikéne lépni az unióból..azt azért még ők sem merik felvállalni szerintem..az közel sem élég hogy a kifizetésre kerülő pénzt hová könyvelik,a fenállo rengeteg nyugdíjasokra vonatkozó törvényeket paragrafusokat is módosítani ,az európai törvényekkel jog harmonizálni kellene

keke1 # 2011.10.10. 19:18

Marika ez valami vicc?