Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


nikol1 # 2013.01.29. 09:28

Sziasztok!

Olvastam amiket írtatok,és mindenkinek aki rokkantsági vagy rehab elött áll sok erőt és kitartást kívánok!Amire szükség lesz.engem 16 év rokkantság után tettek ki..mondván 'már nem vagyok rokkant' bár az egészségi állapotom romlik,de ha amputálnák a lábam sem lennék rokkant..Kérdem én egy prof hogy írhat le ilyet??ha nem felsőbb utasítás..Mivel a független Igazságügyi orvosszakértők minden esetben rokkantnak nyílvánítanak,de még őket is felülbírálja a viktor által létre hozott bizottság..És még,hogy azokat teszik ki akik pénzért %-oltak le..
Kár,hogy azok már sehol sincsennek..

BLMM # 2013.01.29. 09:20

Kérem segítsetek!!!

Mostanában szeretném beadni a rokkantosítási kérelmemet az NRSZH -hoz .
A következők miatt:
Kettő éve parkinson kórt diagnosztizáltak nálam 16 mg reqvip-modutap-ot és jumexet, Stalevot3x1,Rivorilt 0,5 mg 3x1 szedek.2011 decemberben a koponya MRI vizsgálatom negatív.Jobb oldali kéz és láb remegéssel kezdődött de most már a testem us remeg.Irodán dolgozom már nem tudom ellátni a munkám,mert nem tudok írni,ügyfelekkel foglalkozom azok is észre vették rajtam . Pánik szindrómám van szorongás reszketés, szívdobogásérzés vagy szapora szívműködés,légszomj, hasmenés. Hat hónapja elferdültem balra és előre rettenetese fáj a derekam és a hátam. Röntgenfelvételen S alakú háti gerinc, csigolyák peremszélei megynyultak. A VIII,IX,X es csigolyák magassága csökkemt.AZ alsó szakaszon zárólemez egyenetlenségek láthatók.A ágyéki gerincen schmorl herniák láthatók.Kisizületi arthrozis. Tegnap gerinc MR vizsgálaton voltam ( az idegsebésszel ma csak telefonon beszéltem csak annyit mondott ,hogy a gerinc nem terhelhető a többit a jövöhéten személyesen beszéljük meg.) Csontsűrűség vizsgálat megállapította,hogy kezdődő csontritkulásom van. 7 éve magas vérnyomásra gyógyszert szedek. Egy hónapja hasu UH*megállapították, hogy epe kövem és a jobb vesémben cysta van.
Kérdésem a következő ,30 éves egy helyen eltöltött munka viszonyom van 49 éves nő vagyok ,esélyes lennék a leszázalékolásra?
milyen papirok kellenek mert Házi O /kezdő/ azt mondta Ő ír egy 4 oldalas véleményt.Azt hallottam,hogy a szakorvostól kell egy összefoglaló jelentés a mi kimondja,hogy nem tudom ellátnia munkámat és azt adom a Házi O-nak. Erről(ezekről ír egy 4 oldalas papírt.

belerokkant # 2013.01.29. 09:13

Cuti44 # 2013.01.29. 08:09

nico56!

Elolvastam a linket és sajnos ez így van!
A tüdőbetegségeknél a legkisebb a lista az adható
%-ok értékében az egészségkárosodás meghatározására

Mindent a légzésfunkció dönt el!
Ha 50% felett van az értéked ,akkor csak 38% adható egészségkárosodásra maximum, tehát lehet kevesebb is.
Ha 50% alatt fújsz akár 49%-ot akkor már 50%-os az adható %!Tehát rokkant vagy!
A 49 és 51%-os fújás érték elenyésző különbség, mégis
látjátok mi jár vele.
Életminősigileg meg nehezen élhető mindkettő értékkel is.
Szóval itt is a meghatározható értékekkel van a baj.
Mire milyen % adható.
Ez a legnagyobb hiba az egészben!!!!!

nico56 # 2013.01.28. 19:00

Ednut!
www.versenykepesseg.eu
Rosszul tudod ezen az oldalon mindent megtalálsz!
Akinek segítség kell azoknak is ajánlom.

Köves # 2013.01.28. 17:03

fagyongy55
Köszönöm.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.28. 16:37

Tüntetnének a bányászok, az Emmi szerint nem kell

http://rd.hirkereso.hu/rd/15277668?…

nico56 # 2013.01.28. 16:05
zomikus # 2013.01.28. 15:42

Joval 2011 elott leszazalekoltak 67%-kal 3. csoportu rokkantra, veglegesitve vagyok.
Gondolom, jelenleg rehab.ellatason vagyok, felulvizsgalatra meg nem hivtak. (Fognak?)
Munkavallalas eseten mik a lehetosegeim? Munkaido, kereset, es egyeb (korlatozas?...)

szafika # 2013.01.28. 15:01

Hattyúdal , Taffyka felrakta ide , de hiába mentem vissza 30 oldalt , sehol nincs semmi tőle , eltünt , felszívódott , amit válaszoltak neki , az megvan , de amiket ő felrakott minden eltünt , mintha itt se lett volna , Regina neve mellé oda van írva , h törölt felhasználó , de Taffyka felszívódott , pedig abba biztosan találtál volna segítséget , hátha valakinek megvannak azok a címek .

fagyongy55 # 2013.01.28. 13:05

Köves a a volt rokkant nyugdíjasokra 2011 ben is vonatkozott a kereset korlát ugyan úgy mint most a rokkant ellátottakra.

hattyúdal # 2013.01.28. 12:35

Segítséget szeretnék kérni valaki részére...
Ha jól emlékszem korábban voltak ide feltéve segítőszervezetek nevei, akiket meg lehet keresni.
Ön hibáján kívül az ellátási rendszerből kiesett, teljesen ellátatlan személynek próbálok valami átmeneti megoldást keresni. Akinek nem hogy internetje, de semmilyen telefonja sincs.
Köszönöm!

Debra01 # 2013.01.28. 09:36

Csendes Meghívó!

2013 január 31-én csütörtökön 10-13 között az Alkotmány bíróság elé leül néhány rokkant. Kalapot teszünk magunk elé, és táblánkon az lesz, hogy Jogot adjatok. Másikon, hogy Fogadjatok be.
Csendben leszünk, nem kívánunk senkit bántani, csak azt akarjuk, hogy lássák a bírák, hogy jogfosztottak vagyunk. Aki jön jön, aki nem, bizonyára más dolga van.

Ednut # 2013.01.28. 08:49

Bocs, ha valakit félrevezettem a rehab ellátás melletti munkával kapcsolatban. Én még le voltam maradva. Úgy tudtam, hogy itt is van összeghatár, meg az interneten is láttam ilyen bejegyzéseket, de ezek szerint az csak a tervezet volt.
Elméletben ezek szerint a rehabos 4 órában akár havi 300ezer Ft-ot is kereshet, a rokkantellátott viszont max. 147ezret kereshet havonta, viszont dolgozhat minden nap akár 12 órát is. Tök logikus!
Bár nem tudom miért keresek még mindig logikát ebben a törvényben???

nico56 # 2013.01.27. 20:03
Köves # 2013.01.27. 17:46

fagyongy55

III. csoportú végleges rokkantnyugdíjasok, akik 2011.12.31-ig betöltötték az 57 évüket, azok átkerültek felülvizsgálat nélkül rokkantsági ellátás körébe. Rájuk nem tartozik a kereset korlát?

fagyongy55 # 2013.01.27. 15:31

Rokkantsági ellátás mellett munka

Tisztelt Szakértő!Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni.Rokkantsági ellátásban részesülők foglalkoztatása esetén van -e munkaidő korlát, illetve munkabér korlát (kérem a törvényi hivatkozást is írja le)
Leiratkozok a kérdésről Ez engem is érdekel

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

A 2011. december 31-ét követően megállapított – nem korábbi ellátásból átalakított – rokkantsági ellátás folyósítását meg kell szüntetni, ha az ellátásban részesülő keresőtevékenységéből származó jövedelme három egymást követő hónapra vonatkozó havi átlaga meghaladja a minimálbér 150 százalékát (2013. évben 98.000,-Ft x 1,50 = 147.000,-Ft).

Ebből következően csak kereseti korlátozás van, munkaidő korlát nincs.

A korlátot meghaladó jövedelmet eredményező keresőtevékenységről 15 napon belüli bejelentési kötelezettsége van az érintetteknek a rehabilitációs hatóság felé.

A keresőtevékenységről szóló értesítéssel egyidejűleg igazolnia kell a jövedelem összegét is.

Az említettekről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is rendszeresen szolgáltat adatot a rehabilitációs hatóság részére.

Molnár László
nyugdíjszakértő

A szakértő további válaszai »

fagyongy55 # 2013.01.27. 15:28

Rehabilitációs ellátás melletti munkavégzés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni. Rehabilitációs ellátásban részesülők foglalkoztatása esetén van-e munkaidő korlát, illetve munkabér korlát? (kérem a törvényi hivatkozást is írja le)
Leiratkozok a kérdésről Ez engem is érdekel

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

2013. január 1-jétől a rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását csak akkor kell szüneteltetni, ha az ellátott keresőtevékenységet végez vagy közfoglalkoztatásban vesz részt és a munkaszerződés szerinti heti munkaideje a 20 órát meghaladja, vagy keresőképtelen (2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bek.)

Ebből következően csak munkaidőkorlát van, keresetkorlát nincs.

(Természetesen az emlitettek a 2011. december 31-ét követően megállapított, nem korábbi ellátásból átalakított rehabilitációs pénzbeli ellátásra vonatkozik. Akinek 2011. december 31-ig járó ellátását 2012. január 1. napjától alakították át rehabilitációs ellátássá, átmenetileg - felülvizsgálatáig – a 2011. december 31-én hatályos korlátok között folytathat keresőtevékenységet.)

Ednut # 2013.01.27. 14:06

Jutka1953!
Rehabilitációs ellátás mellett maximum 4 órában, a minimálbér feléért lehet dolgozni. Ez jelenleg bruttó 49000 Ft. Ez a B1-re vonatkozik, akinek egészségi állapota 50-60% között van és foglalkoztatása rehabilitációval helyreállítható.
A B2 kategória az szerintem nem rehab ellátás, hanem rokkantsági ellátás, mert egészségi állapota 50-60% között van, viszont rehabilitációja nem javasolt. Nála nincs meghatározva, hogy hány órát dolgozhat, a keresetkorlát pedig a minimálbér másfél szerese, azaz 147000 Ft/hó bruttó.

jutka1953 # 2013.01.27. 13:44

Tisztelt Fórumozók!
Segítségeteket kérném.Hány órát lehet dolgozni a rehabos ellátás mellett? Érdekelne a B1 és a B2-es
verzió is,ugyan is az ismerőseim körében mind kettő van.Szeretnék nekik segíteni.
Válaszotokat előre is köszönöm.

csicseró # 2013.01.27. 13:16

Megszűnő utazási kedvezmények.
http://www.nyugdijhirlap.hu/…vezmeny-2013

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.27. 08:38

Bányászok tüntetnek kedden az Emmi előtt

http://rd.hirkereso.hu/rd/15250836?…

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.27. 08:35

Harcot indít a hivatal ellen a rokkant férfi

http://rd.hirkereso.hu/rd/15267052?…

vaer # 2013.01.26. 21:02
sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.26. 15:31

exrokki?,

kázmér58!
Te mikor adtad be Strasbourgba a beadványt?

Ime, a válasz, de sajnos, amint a napokban kiderült a bányászokat is átverték, nem jött egyenesbe a dolguk!
Végleges volt, visszaolvastam a fórumon!

kázmér58#e-mail 2012.12.04. 19:57
Én és az aperten mást nem csinálunk mint a Magyar és a nemzetközi Bíróságokat bombázzuk.Nem magunkért hanem értetek. Nekünk a dolgunk már lassan egyenesbe jön.Én amit Traszbourg felé beadtam a felebezést hogy a rokkant emberektől elvettek mindent. Már a kinti bíróság tárgyalta is az ügyet. Januárig kell a Magyar államnak nekem és Sraszbourg felé hogy ezeket a jogtalanságokat korigálja.